• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול מעגלי בשמורת נחל מירון

דף הבית » מסלול מעגלי בשמורת נחל מירון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

כסא אליהו הנביא. צילום:דר אבישי טייכר. מתוך אתר פיקיוויקי

ערכה: יעל פלד

כללי: נחל מירון מתחיל בגוש הרי מירון ונשפך לנחל עמוד. נחל זה נחשב לנחל אכזב עד למקום שבו כביש 866 חוצה אותו ומשם הוא נחשב לנחל איתן. לאורכו יש כמה מעיינות כגון עין זבד, עין מירון ועין בר יוחאי.

חבל ארץ: גליל עליון

מפת סימון שבילים: מפה מספר 2 – גליל עליון

נקודת התחלה: חניון נחל מירון

נקודת סיום: חניון נחל מירון

סימון השבילים: כחול + שביל ישראל

שילוט והכוונה במסלול: נתחיל ללכת במסלול הכחול עד לעין זבד ומשם נעבור ללכת בשביל ישראל.

נקודות ציון: Lng:34.72244532038792  Lat:30.21600770323837

עונות מומלצות: סתיו ואביב.

משך המסלול: כשלוש שעות.

מאפייני המסלול: מסלול רגלי המיועד למשפחות.

רמת קושי: בינונית

אורך המסלול: כחמישה קילומטרים.

ציוד למסלול: אין צורך

נגישות לאנשים שיש להם נכויות: אין

 מקום לפיקניק: חניון נחל מירון ועין זבד

כניסה: חינם.

חניה: חניון נחל מירון

קליטה בקשר: תקין

נקודת מילוי מים: חניון נחל מירון

אזהרות למפגעים במסלול: יש לשמור על הניקיון, יש להיזהר מהחלקה ויש להיזהר כשהולכים על הכביש.

לעיוןהנחיות בטיחות ודגשים לפני ובמהלך טיול

מקומות להפסקה במסלול: חניון נחל מירון ועין זבד

פריחה : באביב תוכלו להבחין בפעמוניות, בסחלבים, בצבעונים, בלריאנות איטלקית, בחינניות,בנוריות, במישוויה ובאחירותם. בסתיו תוכלו להבחין בסתווניות

איך להגיע: המסלול מתחיל ומסתיים בכביש 866 בצומת חנניה\מירון. החנייה היא בחניון נחל מירון.

מסלול: המסלול מתחיל בכביש 866 בחניון נחל מירון. נרד לאפיק הנחל במסלול המסומן בכחול. בהגיעכם לאפיק הנחל תוכלו להבחין בשיחי פטל ובשני מעיינות: עין מירון  ועין בר-יוחאי. שם תוכלו להבחין בשרידים של טחנת קמח. נלך מאחורי עין מירון ונפנה ימינה ומייד אחרי כן שמאלה. בהמשך נטפס במעלה הנחל שבמהלכו תיחשפו לחורש ים תיכוני. מומלץ שתסכלו מדי פעם אחרוה כדי להשקיף על הנוף. לבסוף תעברו מכשולים מעניינים ומאתגרים. בהמשך נלך לכיוון עין זבד.עין זבד הוא מקור מים המיועד לבעלי החיים שמסתובבים בשמורה ולמקום מחייתם של סלמנדרות. משם נעבור למסלול של שביל ישראל. תוכלו לזהות את המקום בשל האלון הבודד הגדל שם ובעונת החורף גם בשל בריכת המים שנוצרת בתקופה זו ונקבת המים הנוצרת בתקופה זו בעקבות כמויות הגשמים היורדים שגורמים להן לעלות על גדותיהן. משם נרד לחורבת שמע, העיר הקדומה תקוע . שם תוכלו להבחין במערות, בגתות ובשרידי מבנים ממנה נמשיך לסלע הזקוף המוכר בשם “כסא אליהו”. האגדה מספרת שכאשר יבוא אליהו הנביא, הוא יישב במקום זה, יתקע בשופר ויכריז על חירותנו ותשועתנו. משם תוכלו להשקיף על העיר צפת והרי הגליל. נמשיך לשרידי המוזוליאום ובית הכנסת שלו יש פתח שחרוטה עליו דמותו של הנשר. בנוסף תוכלו לרדת במדרגות לעזרת הנשים. בנוסף תוכלו להבחין בשרידי המדרגות שהובילו לארון הקודש ובשרידים של ספסלי הישיבה ששימשו את המתפללים. בכניסה האחורית של בית הכנסת תוכלו להבחין בשער נוסף שחרוטה עליו המנורה. בסמוך לבית הכנסת אפשר להבחין בשרידיו של המקווה. ממולם של שרידי בית הכנסת תוכלו להבחין בשרידים של בית הקברות של אנשי המקום שבו גם קבורים שמאי הזקן ואשתו ואף תלמידיו. משם נרד בשביל לאפיקו של נחל מירון ומשם נחזור אל החניון

מסלולי טיול נוספים בשמורת הר מירון והסביבה

אטרקציות בסביבה

באלי באגי במושב רמות נפתלי(חצי שעה)

חברת טיולי טרקטורוני באגי שבהם יושבים שני אנשים זה לצד זה בצפון.

טיול באגי לזוגות –  טיול פרטי בטרקטורוני באגי שבו ניסע בעמקים, במטעים ובכרמים ונעלה לתצפית קרן נפתלי. שם נעשה פיקניק רומנטי. בנוסף במהלך הטיול תקבלו שתייה חמה וכיבוד קל.

טיול באגי אתגרי – טיול בטרקטורוני באגי שאורכו כשעתיים. המסלול כולל את הרי נפתלי ששם ניסע במטעים, בכרמים ובמרעה. אף נעלה לתצפית על האזור ונשמע סיפורים הקשורים לגליל, לגולן ולחרמון. במהלך הטיול תקבלו שתייה חמה וכיבוד קל.

טיול באגי למשפחות –  טיול בטרקטורוני באגי שאורכו כשעה. המסלול כולל נסיעה בעמקים, במטעים ובכרמים. בנוסף נעלה לתצפית קרן נפתלי שבה תשמעו סיפורים על הגליל, על הגולן ועל החרמון. במהלך המסלול תקבלו שתייה חמה וכיבוד קל.

קבוצות המעוניינות בימי כיף יוכלו ליהנות ממגוון אטרקציות כגון קייקים, סיורים מודרכים, טיולים רגליים, טיולי אופניים, טיולי ג’יפים, סדנאות שונות. בנוסף תוכלו ליהנות מפיינטבול, מסנפלינג, מאומגה , מקיר טיפוס ומקרטינג. ימי הכיף כוללים ארוחת צהריים.

טלפון ליצירת קשר: 050-2267401

טרקטורוני היער והגולן במושב רמות נפתלי

טיולי טרקטורונים – רכב שטח המיועד לשני אנשים שבו תוכלו לשבת אחד אחרי השני.

טיולי באגי – רכב שטח המיועד לשני אנשים שבו תוכלו לשבת זה ליד זה.

טיולי ריינג’רים –  רכב שטח המיועד לפאן ולספורט.

טיולי ג’יפים.

כל מסלולי הטיול מתחילים במושב וממשיכים למסלולים שונים ברחבי הגליל העליון ורמת הגולן. במהלך הטיולים תקבלו הסברים מהמדריכים של החברה להגנת הטבע ואף תקבלו שתייה קלה, שתייה חמה וכיבוד קל. אורכם של הטיולים משתנה בהתאם לרצונכם. אפשר לשלב בטיולים אטרקציות נוספות וסיורים נוספים.

טלפון ליצירת קשר: 057-9425103

 

יקב רמות נפתלי

הענבים המשמשים לייצור היין גדלים בעמק קדש שבו אפשר למצוא כמה זנים מהם. זני הענבים במקום כוללים קברנה, מרלו, ,סירה, ברברה, פטי, ורדו ומלבק. הענבים נבצרים ידנית בשעות הבוקר המוקמות ומוכנסים מייד לחדר הקירור. בשעות הערב ממיינים את הענבים ואחרי כן מעבירים את המובחרים מביניהם למכונת הריסוק. בהמשך המיץ שיוצא עובר תהליך של תסיסה. כשהתהליך מושלם היין עובר לחביות עשויות עץ אלון צרפתי ומתחיל תהליך ההתיישנות הנמשך שנתיים. לבסוף היין עובר לבקבוקים. במהלך הסיור במקום תוכלו להתרשם מכמות היינות שהיקב מייצר ותצפו בתהליך ייצור היין ותטעמו מהיין.

טלפון  ליצירת קשר: 04-6940371 או 054-7983100

מסעדות בסביבה

מסעדת אלשריף בבית ג’אן

מסעדה המציעה ארוחות בשריות וארוחות צמחוניות באווירה ביתית

שעות פתיחה: משתים-עשרה בצהריים עד חצות

טלפון ליצירת קשר: 053-7106841

מסעדת נו ניים בבית ג’אן

מסעדה בשרית

שעות פתיחה: אחת-עשרה בבוקר עד חצות

טלפון ליצירת קשר: 057-9367998

מסעדת אירוח בנוף פתוח בבית ג’אן

חומוסייה ומסעדה המציעה ארוחות בשרים וארוחות דגים.

טלפון ליצירת קשר: 057-9441375

מקומות לינה:

מלונות מומלצים בכרמיאל


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם