מסלול עין תינה בגליל העליון

עצי תאנים בין תינה, מויקי פדיה

 

כללי: משמעות השם "עין תינה" הוא למעשה "מעיין עטוף תאנה". זהו גם המסלול שלפנינו – מעיין עטוף עצי תאנה. המסלול כולל, ברובו, צעידה במים וטיפוס בשביל רטוב. עם זאת, תוכלו לבחור בדרך חלופית ויבשה עד להגעה למפל. בכל דרך שבה תבחרו תגיעו אל המעיין, בעקבות ריח התאנים המשכר.

חבל ארץ: הגליל העליון.

נקודת התחלה: כביש גדות-גונן (918).

נקודת סיום: כביש גדות-גונן (918).

מפת סימון שבילים: אין.

נקודות ציון:2098/2759          Lng:35.64114433804707  Lat:33.083743395268236

שילוט והכוונה במסלול: אין.

עונות מומלצות: אביב וקיץ.

משך המסלול: כשעתיים.

מאפייני המסלול: המסלול קל ומתאים לכל המשפחה. עם זאת, מי שמגיע עם ילדים קטנים – מומלץ שיטפס דרך השביל היבש ולא דרך הסלעים הרטובים והחלקלקים.

רמת קושי: קל.

אורך המסלול בק"מ: 1.5 קילומטרים.

כניסה: חינם.

שעות כניסה: יש להגיע לכל המאוחר 3 שעות טרם החשיכה.

איך להגיע: נוסעים צפונה, לכיוון הכנרת. פונים ימינה בצומת מחניים, לכביש 91, עד צומת גדות. פונים צפונה (שמאלה) לכביש 918, לעבר קיבוץ גונן. אחרי העיקול בכביש (ק"מ 23) יש שילוט המורה ימינה לעין תינה, לדרך עפר. בדרך העפר נחנה את הרכב.

חניה: המסלול איננו מעגלי ולמעשה תצטרכו לעבור את המסלול פעמיים. לכן אין צורך בשני רכבים – המסלול יחזיר אתכם אל הרכב.

קליטה בקשר: תקין לכל אורך המסלול.

נקודת מילוי מים: אין, מומלץ להגיע מצוידים מראש.

אזהרות למפגעים במסלול: סכנת החלקה – בעיקר לאחר היציאה מהמים. חניית האוטובוסים קרובה מאוד לכביש, יש להיזהר.

מקומות להפסקה במסלול: לפני הכניסה לאפיק הנחל ישנה חורשת אקליפטוס.

פריחה ומוקדי עניין עונתיים: מומלץ להגיע באביב או בקיץ. חורש טבעי מצל על המסלול וכולל שיחי פטל ועצי אלון ותאנה.

לינה מומלצת: מקומות שונים לחיפוש לינות באזור בית הלל, בכפר הדרוזי בית ג'אן, בקיבוצים איילת השחר, גונן או גדות וכן בחצור הגלילית. תוכלו לישון גם במטולה, ראש פינה או בשאר ישוב.

 

המסלול:

נצא לדרך מהרחבה שבצד כביש גדות-גונן (918). המסלול פונה מזרחה, דרך נחל דבש עד לחורשת האקליפטוסים, בה מומלץ לעצור טרם נמשיך אל אפיק נחל עין תינה, לכיוון צפון מזרח. לאחר כ-500 מטרים המסלול מטפס עד המעיין. ההליכה בשלב זה היא במים רדודים, עד לתחילת הטיפוס. ישנן שתי אפשרויות להגעה אל המעיין – ניתן לטפס דרך אבני הבזלת והמים הזורמים, מסלול חלקלק ומאתגר יותר ; או באמצעות שביל יבש ועוקף, המתאים בעיקר אם אתם מגיעים עם ילדים קטנים או אם אתם לא מעוניינים להישטף לחלוטין בשלב זה. בסוף הטיפוס נגיע אל מפל עין-תינה, שמימיו פורצים מתוך צינור ומתנפצים על הסלעים שמתחת. ניתן להשתכשך במים הצוננים או לשבת על אחד הסלעים וליהנות מהשמש החמימה. בדרך חזרה נוכל לרדת שוב דרך שביל המים, או בשביל היבש יותר.

אטרקציות בסביבה: המסלול קצר יחסית, ולכן אם תרצו להמשיך לטייל באזור, תוכלו לערוך טיול ממצודת ביריה לעין מרגנית; לסייר בראש פינה ולבקר בבתי הכנסת ובמבנים הציבוריים שהקים הברון רוטשילד במושבה. סיורים קרובים – נחל עיון, נחל שניר ונחל דן (שמורת דן). 

עריכה לשונית; הגהה. דנה ברגר – שרותי כתיבה

אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים מסלול עד 3 קמ מסלולי טיול בדרגת קושי קלה מסלולי טיול ביום מסלולי טיול ברגל מסלולי טיול לגיל הזהב מסלולי טיול לילדים מסלולי טיול למבוגרים מסלולי טיול למשפחות מסלולי טיול לנוער מסלולי טיול לצעירים מסלולי טיול מומלצים באביב מסלולי טיול מומלצים בקיץ מסלולי טיול מים מסלולי טיול מעגלי מעיינות, נחלים ונהרות בישראל עין תינה

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים