• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסע אל עולם הדממה: מרומא לפומפי ולהר וזוב

דף הבית » מסע אל עולם הדממה: מרומא לפומפי ולהר וזוב

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הסיור המסעיר הבא מזמין אתכם לשוב שנים רבות לאחור וללמוד, באופן בלתי אמצעי, על הווי החיים בשנת 79 לספירה בעיר פומפי, העיר שקפאה ברגע אחד עם התפרצותו הדרמטית של הר הגעש וזוב שקבר אותה תחת אפר געשי בעובי ארבעה מטרים. בעיר, שהפכה לבית קברות גדול, תפגשו בבתים ובמבני ציבור שקפאו לנצח כמו גם בשלדיהם של אנשים ובעלי חיים שנקברו תחת האפר.

וזה לא הכל! אם אתם אמיצים ושוחרי אקשן, ואם בעורקיכם זורם אדרנלין מסוג אחר, אתם יותר ממוזמנים לטפס על הר הגעש וזוב, הר הגעש הנחשב לאחד מהרי הגעש הפעילים והאלימים ביותר על פני הגלובוס.

(הסיור בהר הגעש וזוב לא יתאפשר בין התאריכים 1.10.17-31.3.18. כתחליף, יערך סיור במוזיאון הארכאולוגי הלאומי של פומפי).

מהלך הסיור

נפגשים בכיכר del Popolo ועולים לרכב ההסעות המיוחד שיוביל אתכם אל נקודת הפתיחה של אחד הטיולים המסעירים, הייחודיים והמפעימים ביותר שחוויתם אי פעם. במהלך הדרך, מדריך הטיולים המקצועי שלכם יעשיר את ידיעותיכם על האזור ויחלוק עמכם את סודותיו של ההר המאיים שעל קנקנו הנכם עומדים לתהות מקרוב.

כהר הגעש הפעיל ביותר ברחבי אירופה, הר הגעש וזוב ידוע כמי שהיה אחראי להריסתן הטוטאלית של הערים פומפי והרקולניאום שהתאבנו לנצח תחת האפר. במהלך הנסיעה למרגלות ההר, תוכלו להבחין בצלקות הלבה שהותירו את רישומן על ההר. לאחר מכן, הנכם מוזמנים לצאת לטיפוס רגלי במעלה ההר ולהעפיל עד לפסגתו.

לאחר עשרים דקות של הליכה בין משעולי אפר וולקני ואבני ספוג, תגיעו לפסגת ההר שהתפרצויותיו הדרמטיות במהלך השנים הפכו אותו לאימתם של כשלושה מיליון תושבים המתגוררים למרגלותיו.

כאן, תוכלו להתבונן בלועו הפעורה והאימתנית של ההר, לשאוף עמוק אוויר פסגות ולעצור את נשימתכם למול גלויית הנוף המופלאה של מפרץ נאפולי המשתרע למלוא האופק. לאחר מכן, תרדו במורד ההר, תשובו לרכב ותמשיכו בנסיעה לכיוון נאפולי, בה תתעכבו לארוחת צהריים בדמות פיצה מקומית אותנטית כמיטב המסורת.

עם תום הארוחה, תמשיכו בדרככם אל התערוכה האותנטית ביותר בה צפיתם אי פעם – העיר פומפי שהוכרזה על ידי ארגון אונסקו כאתר מורשת עולמי.

בעודכם מסיירים בין חורבות העיר פומפי בטיול מצמרר שיש בו הרבה מן המסתורין, תפגשו מקרוב בחנויות, במסעדות, בפורום המקומי ואפילו בתיאטרון Teatro Grande שהכיל כ – 5,000 איש בימי חיותה הרחוקים של העיר. הסיור בין משעוליה של העיר המתה – חיה יפגיש אתכם מקרוב גם עם דמויות אנוש מאובנות ועם בעלי חיים שהתאבנו לנצח, כאשר האווירה המרתקת, מחד, והמאיימת משהו, מאידך, תהפוך את החוויה, ללא כל ספק, לאחת הבלתי נשכחות שחוויתם אי פעם.

במהלך הסיור תשמעו מפי המדריך המלווה על הליך הגילוי המרתק של העיר שנמצאה תחת ההריסות שנים רבות לאחר שנקברה תחת האפר, במהלך המאה השמונה עשרה. לאחר שתחקרו מקרוב את אתר החפירה, תחזרו לרכב ותיסעו בחזרה אל העיר רומא, בה יגיע אל קיצו בשעות הערב המוקדמות הטיול המסעיר-ייחודי-מפחיד-מרגש שתתקשו לשכוח.

שימו לב! בין התאריכים 1.10.2017 – 31.3.2018 הסיור בהר וזוב איננו נגיש למבקרים. כתחליף, יתבצע סיור רגלי במוזיאון הארכיאולוגי של העיר פומפי המציג שרידים, חפירות ומיצגי אמנות מרתקים.

יתרונות

  • סיור מקיף ומעמיק של העיר פומפי!
  • סיור רגלי מושלם המאפשר לנשום עמוק את האוויר ואת האווירה!
  • מסע לאחור בזמן!
  • היכרות מושלמת למבקרים באזור לראשונה!
  • איסוף מנקודת מוצא מרכזית ונגישה!

מסע אל העבר שהוא חובה לכל אחד. אל תחמיצו!

להזמנת הסיור, לחץ כאן >מסע אל עולם הדממה: מרומא לפומפי ולהר וזוב


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם