• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיול מומלץ בעקבות עברו של אזור ים המלח

דף הבית » טיול מומלץ בעקבות עברו של אזור ים המלח

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

לו הקירות של המבצר במצדה יכלו לספר הם בוודאי היו מתארים את המרד, זעקות השבר, הלחימה הפסיכולוגית העיקשת והדממה שבסיום, כשהכל נגמר והפך להיסטוריה.
באתרים רבים שאליהם אני מגיעה, אני תמיד מדמיינת מה היה כאן פעם, לפני שהוקם מרכז מבקרים חדיש והוצבו שלטים עם איורים והתגלגלו הסיפורים שהמדריך שולט בהם ביד רמה, איך חיו כאן, בין ההריסות של הבתים הקדומים, היכן הם ניצבו כשהם הבחינו באויב מתקרב, האם הם היו באמצע שיחה ערנית או באמצע חלום והאם היה להם מושג שיום אחד תצעד כאן כף רגל ותצטלם למזכרת ליד המקום שבו ניצבה המיטה שלהם.

מטיילים אחורה בזמן

אזור ים המלח שופע סיפורים היסטוריים ואם ברצונכם לצאת לחופשה משפחתית ולהעביר לילדכם את העבר בצורה חווייתית ודינאמית, זה בהחלט המקום במיוחד אם תגיעו מכיוון ערד.
מדובר בהזדמנות ייחודית לגולל את ההיסטוריה בצורה מעניינת ומוחשית יותר לילדים מאשר לקרוא להם סיפור עם תמונות או לתאר באוזניהם איך הקרבות נערכו ומי ניצח, כשהם שם, במקומות בהם הכל קרה, הם יזכרו את הסיפורים לנצח. אז היכן תעברו בחופשה הבאה שלכם בדרך למקום הכי נמוך בעולם? לפניכם מספר המלצות, תוכלו להכיר את ההיסטוריה ולאחר מכן לחזור להווה, לבלות במלונות ים המלח השופעים פינוקים כמו מלון הרודס ים המלח החדש.

תל ערד – בעקבות עיר כנענית

הסיפור ההיסטורי: חייה של עיר כנענית קדומה, שהייתה לאחת הערים החזקות והגדולות בישראל.
מה תראו שם היום: בתל ערד, גן לאומי של רשות שמורות הטבע והגנים ששוכן בנגב המזרחי 10 ק”מ מערבית לערד, ניתן לבקר במי שהיתה אחת הערים הגדולות בישראל בתקופה הכנענית הקדומה. השרידים שנותרו בה הם בעיקר של בתי מגורים עם אולמות גדולים (סגנון שמכונה “הבית הערדי”), מצודה ובחצר שלה ניצב מקדש מרשים, מזבח ומכל עבר תעלות מים שהובילו מים לתושבי העיר.
ערך מוסף: חוויה מעניינת להבין כיצד חיו בתקופת הברונזה הקדומה.
פרטים: 057-7762170.

המיתוס של מצדה

הסיפור ההיסטורי: באתר המפורסם והפופולארי ביותר, שהיה מצודתו המלכותית של הורדוס ובתקופת המרד הגדול, התבצרו כאן יהודים מכת ההסיקריקים ואחרי קרבות מול הליגיון הרומי החליטו להתאבד כדי לא לסיים את חייהם כעבדים.
מה תראו שם היום: ראשית, תוכלו לראות את חומת הסוגרים שמקיפה את המקום ולעבור בשעריה. אתר מצדה הוא אתר גדול וניתן לראות בו הרבה מאוד ממצאים ארכיאולוגיים כמו, ארבעת הארמונות שלכל ארמון יש סגנון אחר וייחודי, בית מרחץ מפואר, שובך היונים (הקולומבריום), כנסייה ביזנטית, בית כנסת עתיק, מקוואות. דרך הסיור בשרידים ניתן להבין טוב יותר כיצד עבדה מערכת המצור הרומאית, כיצד חיו במקום בעבר ונלחמו מכאן.
ערך מוסף: הרכבל השקוף שעולה למעלה ומוריד את הנוסעים מול נוף עוצר נשימה, מיצג או קולי בלילה שמעביר את החוויה ההיסטורית בסביבה בראשיתית מדהימה. 

מערות קומראן

הסיפור ההיסטורי: חייהם של תושבי קומראן, כת ייחודית ששכנה בישוב שלהערכת החוקרים התקיים בין השנים 130-150 לפני הספירה. המקום התפרסם בזכות מגילות ים המלח (המגילות הגנוזות) שנמצאו במקום וגם בפרשנויות שונות על מי היו יושבי המקום.
מה תראו שם היום: שרידים ארכיאולוגיים מתקופת בית שני, מבנים שמתארים מגורים משותפים, מערות, בית קברות קדום, מקוואות מים, שקלי כסף שהתגלו במקום, אמות מים ובור מים.
ערך מוסף: מהווה גם אתר טיולים למי שמחפש לטייל במדבר וליהנות מהנוף המסנוור של ההרים מסביב והים הכחול. יש שבוחרים לעשות כאן גלישת צוקים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם