מעצבי מטוסים חושפים רעיונות למושב מטוס לאחר פרוץ הקורונה

לכולם ברור שלאחר מגפת וירוס הקורונה, עולם הטיסות ישתנה ללא הכר, בעוד שחברות תעופה דנות בהסרת מושבים אמצעים בכדי לשמור על ריחוק חברתי.

גרסת Aviointeriors

פאולו דראגו, מנכ"ל חברת מעצבי פנים מטוס מאיטליה Aviointeriors  בעלת ותק של 40 שנה בעיצוב מושבים למטוסים, הודיעה ב 20.4.2020  על מושגים חדשים להתאמת שתי סוגים של מקומות ישיבה במחלקת תיירים שניתן ליישם על מטוסים צרים או רחבים.

שני עיצובי המושבים חדשים, מטרתם לשמור על מרחק בטוח בין הנוסעים "בהתאם לדרישות הריחוק החברתיות החדשות" מבלי להתפשר על יותר מדי מקום על הסיפון.  

עם זאת,  מציין המנכ"ל דארגו מציין כי העיצוב טרם התקדם לשלב הבא. "צריך להפעיל תוכנית, וכדי שחברות התעופה  יגלו עניין משמעותי לפני שאוכל להשקיע בזה שעות של אנשי עיצוב סופי או ייצור."

Aviointeriors מספרת הודיעה כי חברות התעופה כבר מגלות עניין בשני העיצובים והחברה בונה כעת טיפוס על טיפוס של "יאנוס" ו- "Glassafe", כמו גם עוברת על שלבי התכנון ההנדסי.

לאחר שהם יעברו את כל שלבי התכנון, הם יצטרכו לאשר את הרגולטורים לתעופה.

החברה מאמינה שהיא יכולה לפרוס אותם תוך שמונה עד 11 חודשים, אם וכאשר הם יתקדמו. אף כי אין שום התחייבות שנראה למעשה את העיצובים הללו מצוידים במטוסים, אבל זה בהחלט מעודד שחברות כבר מציגות מושגים חדשים וחדשניים כדי לשקף את נוף הנסיעות המשתנה.

מושבים דו-פרצופים – יאנוס JANUS SEAT

מושבי "יאנוס" מורכבים משורה של שלושה, כאשר המושב במרכז פונה לכיוון ההפוך.

מושב "יאנוס" נקרא על שמו של אל רומא העתיקה, ויש לו "שני פנים" והוא עשוי מחומר קל לניקוי. האפשרות זמינה עם המגן בחומר אטום או בדרגות שקיפות שונות.

מדובר למעשה בשורה של שלוש כאשר הנוסע יושב במושב האמצעי פונה לכיוון ההפוך לאלה שנמצאים במושב מעבר לחלון, כדי להבטיח "בידוד מרבי בין הנוסעים היושבים זה ליד זה".

שורת מושבים של יאנוס לא תופסת מקום רב יותר מתצורה מסורתית הפונה קדימה, תוך שהיא לא מתערבת בתקנות. 

בנוסף, כל מושב מקובע עם מגן תלת צדדי "עשוי מחומר שקוף", כדי למנוע "התפשטות נשימה" בין אלו במושבים הסמוכים.

לא ברור אם המושבים הללו מיועדים למלא את כל תא הנוסעים, אך צוין כי לא ניתן היה להחליף את שורת היציאה בעיצוב כזה בגלל דרישות רגולטוריות , אשר ממליצות שלמושבים הללו יש שטח נוסף למקרה פינוי הוא הכרחי.

מושבי גלאסאף GLASSAFE

מגן שניתן להרכיב על המושבים הקיימים "כדי להפחית את ההסתברות לזיהום." בעוד המושב "יאנוס" ידרוש שיפוץ מושבים קיימים, "גלאסאף",  ניתן להתקין למרבית מושבי המטוס הסטנדרטיים.

עם זאת, ראוי לציין כי הדבר אינו תואם את ההנחיות המרחקות החברתיות הנוכחיות, המחייבות אותנו לשמור על מרחק של מטר וחצי מטר מאחרים בכל מקום אפשרי.

המגן נועד לכפות מחסום בטוח בין נוסעים שישבו קרוב זה לזה, ויצור "נפח מבודד סביב הנוסע" כדי "להפחית את ההסתברות לזיהום על ידי נגיפים".

חדשות טכנולוגיה בתיירות מושבים למטוס

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות