מקומות לטיולי שטח אתגריים על גבי ריינג'רים

טיולי ריינג'רים נמנים עם סוגי הפעילויות היותר חווייתיות והיותר אטרקטיביות המזומנות למי שרוצים להעשיר ימי כיף וימי גיבוש בספורט אתגרי. ניתן לשלב טיולים אלה עם הפסקות בטבע ובנוף, עם תצפיות מרהיבות, עם ארוחות ואף עם לינה בשטח. ניתן לקבוע את מסלול הטיול ואת משכו, ובמידת האפשר – את השעות הנוחות לכם לקיומו.

הריינג'ר הוא רכב שטח ארבע על ארבע, מעין מיני ג'יפ קל לתפעול, בטיחותי. הודות למערכת מתלים נפרדת הוא יציב על הקרקע. הוא מתאים לטיולי משפחות וניתן להרכיב בו גם כיסא בטיחות של תינוק. שדה הראייה בו גדול ורחב, המושבים – אורתופדיים – מוגבהים ולכן גם ילדים יכולים ליהנות מהנסיעה בו.

מסלולים אטרקטיביים רבים מוצעים למטיילים באמצעות ריינג'רים בכלל ובצפון הארץ בפרט. להלן הצעות למסלולים מומלצים:

  1. ממושב דישון להרי נפתלי – במסלול המשלב עליות ומורדות, מטעים, כרמים, יערות (הרי נפתלי) ושדות, מצוקים (קרן נפתלי) וגיאיות. רואים שפע של עופות משקיפים על עמק החולה, על רמת הגולן בכלל ועל הר החרמון בפרט.
  2. יוצאים מקיבוץ מרום גולן לעמק קונייטרה. עוברים במסלול הכולל תעלות מים ומעברי טנקים ומגיעים עד למצודה הסורית הישנה. ניתן לערוך תצפית ולשמוע הסברים על ההיסטוריה של המקום ועל נופו הייחודי. בדרך פוקדים את בית הקברות הצ'רקסי המצוי בתוך חורש טבעי מרהיב ביופיו.
  3. אחד המקומות היותר יפים לטיול ריינג'רים הוא עמק יזרעאל, שבו ניתן לקיים טיול לפי סיפורי לוחמים, טיול לפי נופים וצמחים. חברה מקצועית מציעה לכם סיור קסום לאחר קבלת פנים הכוללת קפה ותה, הסבר מפורט על הנסיעה, לרבות נקיטת כל אמצעי הזהירות המתחייבים. נוסעים מבית לחם הגלילית אל שמורת האלונים, עוברים בין שדות פורחים, ממשיכים על מעיין הסוסים ("עין יבקע") חוצים את נחל ציפורי, מתרעננים בתחנת הקמח ובמי הנביעה בה, מקבלים הסבר בחוות אלכסנדר זייד ועל פי בחירה אפשר לשלב ארוחת צהריים.

נוסעים ונהנים בטבע

חשוב לציין, כי חברות המציעות טיולי ריינג'רים מבטחות את המטיילים בביטוח אתגרי הנותן מענה לכל הנהגים והנוסעים.

הצפון כולו, על שלושת גליליו – העליון, התחתון והמערבי – על שלושת עמקיו – החולה, יזרעאל והמעיינות, על הרריו וגיאיותיו, על רצועת החוף שלו, על שדותיו, כרמיו, מטעיו ומרחביו, על שפע מימיו – מהווה כר וקרקע פורייה לטיולי ריינג'רים חווייתיים. 

תכנון מבעוד מועד מאפשר לזוגות, למשפחות ולקבוצות לצאת לטיול חווייתי המותאם לצרכים ולרצונות כמו גם למגבלות. ליווי של מדריכים מוסמכים מהווה ערובה לביטחון ולבטיחות מיטביים.

טיולי ריינג'רים מוצעים גם במרחבי הנגב, בירושלים ובים המלח. חברות המארגנות פעילויות אתגריות בכלל וטיולים על גבי ריינג'רים בדרום בפרט, יציעו לכם חלופות לטיולים לכל משך זמן שייקבע על ידכם.

אנשים רבים אשר חששו ונרתעו מנסיעה בריינג'רים שינו את גישתם מהקצה אל הקצה לאחר התנסותם. יש בהם מי שנהפכו למכורים לטיולים אלה ועורכים אותם לעתים תכופות. עדותם של מי כמוהם – המעידים על עצמם כמי שהנהיגה ממכרת ומשכרת אותם עשויה להיות אמינה ונאמנה כעדות בעלי הניסיון…

כתבות ורשמים טיולי שטח, ריינג'רים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים