• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המלצות משרד החוץ למטיילים ישראלים – כל מה שצריך לדעת

דף הבית » המלצות משרד החוץ למטיילים ישראלים – כל מה שצריך לדעת

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

במדינות מסוימות מומלץ להירשם בנציגויות ישראל ולציין את מסלול נסיעתך. כמו כן, מן הראוי לברר מידע עדכני על אזורים מסוכנים. כתובות וטלפונים ניתן לקבל ממשרד החוץ.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

 

כשאתה  בחו”ל

1. במדינות מסוימות מומלץ להירשם בנציגויות ישראל ולציין את מסלול נסיעתך. כמו כן, מן הראוי לברר מידע עדכני על אזורים מסוכנים. כתובות וטלפונים ניתן לקבל ממשרד החוץ.
2. אם בידך מידע על ישראלים הנמצאים במצוקה, או שהינך נמצאים בקרבת מקום בו ארע אסון וידוע לך על הימצאות ישראלים באזור, אנא דווח מיידית לנציגות ישראל הקרובה ביותר.
3. בצאתך למקומות ללא אמצעי תקשורת זמינים מומלץ להצטייד במכשיר טלפון נייד למקרה חירום.
4. אין לחרוג מתוקף אשרת השהיה, יש להימנע מעבודה בלתי חוקית ולציית לחוקי המקום. שמור על קשר שוטף עם בני המשפחה בארץ ודווח להם על שנויים במסלול הטיול. הרי הומלץ להשאיר העתק של מסלול הטיול בבית.
5.  זכרו- קשר ישיר בין האזרח בחו”ל לנציגות ישראל, ו/או קשר ישיר בין המשפחה בארץ למחלקה לישראלים בחו”ל בחטיבה הקונסולארית של משרד החוץ, עשוי לזרז את הטיפול בכל מקרה מצוקה אליו נקלע האזרח בחו”ל.

צריכים עזרה
1.  אובדן דרכון- נציג ישראלי בקונסוליה יוכל לנפק מסמך נסיעה חלופי.

2.  מצוקה כספית – בקש מהמשפחה שתעביר עבורך כסף באמצעות חברת‎ WESTERN UNION המיוצגת בישראל על ידי בנק הדואר.
3.  במקרים חריגים, בהתאם לשיקול דעתו של הקונסול במקום, ניתן לבצע העברה באמצעות משרד החוץ.
4.  מחלה או פציעה- ניתן לקבל מנציגות ישראל הקרובה ביותר רשימה של רופאים ובתי חולים במקום. כמו כן יעמוד הנציג הקונסולארי בקשר עם החולה או הפצוע ועם משפחתו בישראל.
5.  פטירת אזרח ישראלי בחו”ל- ניתן לקבל מנציגות ישראל סיוע לוגיסטי בסידורי העברת ארון הנפטר ארצה.
6.  מעצר /מאסר- וודא כי הודעה על דבר המעצר תועבר לנציגות ישראל. מהנציגות ניתן לקבל רשימת עורכי דין מקומיים, על חשבון הפונה או משפחתו. מודגש כי אין לראות בכך משום המלצה על עורך דין זה או אחר ומבלי שהנציג הקונסולארי, הנציגות, משרד החוץ ומדינת ישראל יקבלו על עצמם אחריות כלשהי לעניין זה.
7. הנציג הקונסולארי יבדוק את התנאים בהם מוחזק העציר/אסיר, ובמידה והעציר/אסיר מעוניין בכך, יוודא את ייצוגו על ידי עורך דין. כמו כן, באחריות הנציג הקונסולארי לבדוק שהעציר/אסיר אינו מופלה לרעה לעומת אזרחים זרים אחרים בשל היותו ישראלי. במקרים בהם הדבר מתאפשר יבקר הקונסול את העציר/אסיר. היה והעציר/אסיר יביע רצונו בכך יעביר הנציג הקונסולארי הודעה על המעצר/מאסר למשפחתו.
מדינת ישראל אינה משחררת את האזרח הישראלי ממעצר/מאסר או מתערבת בהליכים משפטיים כאלה או אחרים המקובלים באותה מדינה. מדינת ישראל לא תשא בהוצאות כלשהן, כגון הוצאות רפואיות, חילוצים, העברת ארון נפטר ארצה, תשלום עבור בתי מלון, כרטיסי טיסה, שכירת שירותי עורך דין, תשלום ערבות או כל הוצאה כספית אחרת.

מומלץ  מאד להדפיס מאמר זה.

 

 

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם