• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מתי להזמין, היכן לטייל ומהם מועדי הקרוזים הטובים ביותר?

דף הבית » מתי להזמין, היכן לטייל ומהם מועדי הקרוזים הטובים ביותר?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 15 דקות

מהו הזמן הטוב ביותר להפליג למקומות כמו הוואי, אלסקה, אירופה, האיים הקריביים, קנדה או ניו אינגלנד?

התשובה לשאלה זו תלויה במשתנים רבים ובעיקר בהעדפות האישיות שלכם. אולי אתם מתכננים להפליג במהלך החופש הגדול או בתקופת החגים, או להתחמק מהחורף הגשום בארץ ואולי אתם גמישים ולא יפריע לכם להחליף תאריכים. תחליטו מה אתם מעדיפים ותוכלו לדעת איזו עונה היא המתאימה ביותר עבורכם. ברוב יעדי הפלגות קיימות עונות שיא – תקופות שבהן הביקוש הוא הגבוה ביותר, עונות ביניים- בהן הביקוש גבוה פחות ועונות שקטות -בהן הביקוש הוא נמוך. עד לא מזמן, עונות שיא היו בתקופות בהן מזג האוויר באזור מסוים היה הטוב ביותר.

לאחרונה יותר ויותר משפחות בוחרות דווקא בהפלגות בתור חופשה משפחתית, מסיבה זו הביקוש הגבוה ביותר הוא בחודשי הקיץ, ללא קשר לתנאי מזג האוויר. משפחות עם ילדים צריכות להזמין הפלגה לעונת שיא מוקדם ככל האפשר, בגלל שחלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון, כמו גם בכל ספינה יש מספר מוגבל של תאים שיכולים להכיל שלוש או יותר נפשות. בעונות ביניים ובעונות השקטות ניתן להשיג את העסקאות הטובות ביותר ליעדים שפתוחים להפלגות במהלך כל השנה, ביעדים אלה תקופות מחוץ לעונת ההפלגות ארוכות יותר. תקופות אלה נמשכות כמה שבועות בסוף עונה ביעדים כמו ברמודה ואלסקה בהם עונת ההפלגות נמשכת חמישה או שישה חודשים. שווה לבדוק גם עסקאות להפלגות בתקופת המבצעים. לעומת זאת, באזורים כמו תעלת פנמה וצפון אירופה קשה מאוד למצוא הפלגות במחירי סוף עונה. העונה השקטה הצטמצמה באזורים רבים, הודות לצמיחה בכמות נמלי הבית וביעדים חדשים להפלגות, חברות קרוזים הגיעו להחלטה חכמה להעביר את הספינות שלהם לאזורים שאליהם הנוסעים רוצים להפליג, מתי שהם רוצים להפליג. תעברו על רשימת יעדי ההפלגות שפעילים בכמה עונות שונות ותלמדו על בחינת חלופות, על מנת להגיע לאיזון בין עלות לתועלת ולהיות מודעים ליתרונות של כל אחת מהעונות. בדרך זו תוכלו לגלות מהן ההעדפות האישיות שלכם ומהו הזמן הטוב ביותר לחופשת הפלגה עבורכם.

להצעות מחיר קרוזים לאלו שרוצים להצטרף לקבוצות ׁ(למלא את כל הפרטים)

למה להזמין קרוזים שנה ואפילו שנתיים מראש?

1. שומרים לעצמכם את החדרים הכי טובים. ולא…

2. מקבלים חדר ייעודי. ולא חדר לא ידוע (יש דבר כזה).

3. מחירי בנקי חדרים הכי זולים בסכומים משמעותיים. יותר מקנייה קבוצתית או מקניה באתרים שונים.

4. ניתן לבטל הזמנה עד 91 יום לפני ההפלגה.

5. עדכון מחירים (אם ירד) בתשלום הסופי. נע בין 90-120 יום לפני ההפלגה. תלוי בחברת הקרוז

6. הטבות מיוחדות מקניה רגילה.

קרוזיונרים מנוסים שמבינים עניין עושים כך. עשו כמוהם!!!

אין לכם מה להפסיד. רק להרוויח ובגדול

ממליץ מאד להזמין אצל מומחה לקרוזים/שייט תענוגות מיומן שגם תקבלו ממנו טיפים שלא יספרו או יידעו אתכם.

יש סוכנים ו/או חברות ש”תקועים” עם חדרים והם יוצאים במבצעים של הרגע האחרון. רק מה? אלו חדרים מהדרגה הנמוכה שאין דרישה (כמו ליד חדרי מכונות, או מרפסת שפונה לספינות ההצלה ועוד)

מומלץ להשוות על אותו מספר חדר, על אותה קטגוריה (יש כ20 סוגים), אותו תאריך, תנאי תשלום ועוד

המלצה. לקנות רק מול נציג יוכל לענות לכל השאלות.


ולכל המקטרגים בהנחה זאת (לא חסר), הנה כמה נקודות נוספות למחשבה

יש כאלה שמספרים שמצאו יותר זול בדקה ה-90. זה יתכן, קרוב למועד ההפלגה!


שאלתם את עצמכם למה המחיר זול? הנה כמה נקודות למחשבה

 • 1. האם נשארו חדרים טובים? בדרך כלל נשארים חדרים (שרובם מקטגוריה נמוכה) ושאין תפוסה מלאה צריך למכור.
 • 2. האם המחיר זול ממחירי בנק חדרים? אולי זול מהמחיר הרשמי שהוא גבוה אך לא מהמחיר ההתחלתי שמפורסם שנתיים מראש.
 • ובואו ונאמר מצאתם בדקה ה-90 עיסקה קרוז כדאית מכל הבחינות.
 • האם אתם מודעים שמחירי הטיסות עולים ככל שהזמן הטיסה מתקרב. למשל הזמנת טיסה לברצלונה שנה מראש עולה כ 250 דולר וככל שמתקרבים המחיר מזנק עד פי שלוש (בדוק, ולא מעט פעמים).
 • וגם,
 • ככל שמועד ההזמנה קרוב להפלגה מחירי המלונות מזנקים או שהמלונות הטובים תפוסים. 

  מסקנה
  אין פה מי צודק. יש כאן תכנון אופטימלי. אי אפשר לנצח בכל החזיתות!!!

הזמן הטוב ביותר להפלגה בים התיכון

עונת השיא כוללת את התקופה שבין מאי לספטמבר. הפלגות הקיץ מלאות במשפחות מאמריקה ומאירופה, במיוחד באוגוסט. המחירים הגבוהים (מחירי טיסות והפלגות), הצפיפות, וכן הטמפרטורות חמות עשויות להוריד את החשק לצאת לסיורים. רוב האירופאים יוצאים לחופשה באוגוסט, וכמה מסעדות צפויות להיות סגורות. ספטמבר הופך לפופולרי יותר ויותר עבור הפלגות במערב הים התיכון, הילדים חוזרים לבית הספר ועדיין אפשר ליהנות ממזג אוויר נעים.

העונה השקטה/ עונת הביניים נמשכת מאוקטובר עד אפריל. היתרונות הבולטים של ההפלגות בסוף סתיו ובתחילת אביב, הם נמלים פחות צפופים ומחירים שווים. מזג האוויר בדרך כלל מתון, אם כי לעתים קרובות גשום בחודשי מרץ ונובמבר. כמה ספינות נשארות באזור במהלך כל השנה. נסו לחפש תעריפים נמוכים והפלגות לאזורים חמים יותר של הים התיכון כמו מרוקו, ספרד ואיי הקנרי.

הזמן הטוב ביותר להפלגה בצפון אירופה

עונת השיא היא מיוני עד אוגוסט. צפון אירופה יפה מאד במהלך הקיץ, עם נמלים לאורך הפיורדים של נורווגיה והים הבלטי. הטמפרטורות נעימות אבל לפעמים גם חם מאד. בדרך כלל, השמים בהירים והשמש נעימה למדי, ובערים. החיים האמתיים הם בחוץ. ההפלגות בקיץ הבלטי הן לעתים קרובות ההפלגות היקרות ביותר באירופה.

עונת הביניים כוללת את מאי וספטמבר. הפלגה בעונה זו יכולה להיות נהדרת – הילדים חזרו לבית הספר, הנמלים אינם עמוסים באנשים, מזג האוויר (סתיו או כמו-באביב) יכול להיות מקסים. הטמפרטורות עשויות להשתנות בזמנים אלו, ואפילו המחירים נמוכים יותר. כמה חברות, כמו פרד, אולסן והורטיגרוטן, מציעות הפלגות בחורף – ממש התגלמות עונת הביניים. בעוד החברות מקדמות את אורות הצפון שהוא מרהיב באמת, יש לזכור כי מזג האוויר הוא בלתי צפוי ולפעמים לא משאיר הרבה ברירות וצריך לתפוס מחסה חלק מהזמן.

הפלגות בנהרות אירופה

עונת השיא נמשכת מאפריל עד אוקטובר. ספינות השיט מעוצבות במיוחד, וספינות הנהר מציעות חווית שייט ייחודית, אם ברצונכם לראות כמה שיותר בזמנכם באירופה, במיוחד בסתיו ובאביב. האביב פירושו פריחתם המפוארת של פרחים מקומיים, הזמן המועדף לביקור בבלגיה והולנד הוא במהלך פריחת הצבעוני (טוליפ) באביב. יכול להיווצר מחסום במעברים כתוצאה מהתרחבות הנחלים בתקופה זו. אם הספינות לא יכולות לעבור, הנוסעים מועברים אל האתרים בסירות מנוע. קיימים מסלולי הפלגות שתוכננו במיוחד עבור משפחות, אז אל תצפו לראות הרבה ילדים על הסיפון אפילו במהלך חודשי הקיץ.

העונה השקטה היא בחודשי מרץ, סוף נובמבר ודצמבר. רוב ספינות הנהר האירופאיות לא מציעות הפלגות מחוץ לעונה בחודשי ינואר ופברואר. מסלולי הפלגות לא תלויים בתנאי מזג האוויר, ולכן הפלגות במהלך חודש מרץ הן הזדמנות נהדרת ליהנות מביקור בקתדרלות, בטירות ובחנויות הקטנות באווירה רגועה ללא הקהל הרגיל של הקיץ. ספינות נהר כמו “ויקינג ריבר” ו”אבלון וואטרוואיס” מציעות הפלגות לפני חג המולד לאוסטריה, גרמניה, ומזרח אירופה. מזג האוויר יכול להיות קר, אבל בשביל חובבי אווירת חג המולד זו הדרך הטובה ביותר לחוות את קסמם של השווקים החגיגיים הפרושים לאורך הנהר.

הזמן הטוב ביותר להפליג לברמודה

עונת השיא נמשכת מיוני עד אוגוסט. באפשרותכם לבחור מתוך מגוון רחב של נמלים ראשיים על החוף המזרחי וגם מתוך מגוון רחב של ספינות. תיהנו מטמפרטורת מים מושלמת לפעילויות במים. ילדים יכולים לפגוש חברים חדשים על הסיפון במהלך עונת השיא שמלאה במשפחות. עונה זו תתאים פחות למי שמחפש הפלגה ברוח בוגרת יותר.

העונה השקטה/עונת הביניים כוללת את חודשי אפריל, מאי, ספטמבר ואוקטובר. נוסעים שלא אוהבים לחות יאהבו את מזג האוויר הקליל וייהנו מטמפרטורות מתונות. עם זאת, יש לציין כמה מגמות של מזג האוויר, בברמודה אין חודשים עמוסים בגשמים, אבל אוקטובר נוטה להיות הגשום ביותר. עונת ההוריקנים מגיעה לאי פעם בשנה לפחות, בדרך כלל בין סוף אוגוסט לאוקטובר. הפלגה לברמודה ניתן לשנות בקלות להפלגה לקנדה, ניו אינגלנד או איי בהאמה. אם ברצונכם לבקר בברמודה בעונה זו, התזמון הטוב ביותר הוא במהלך חודש מאי.

הזמן הטוב ביותר להפליג לאוסטרליה

עונת השיא כוללת את התקופה שבין סוף נובמבר למרץ. יותר ויותר חברות שולחות את הספינות שלהן לאוסטרליה ומציעות הפלגות גם בתוך אוסטרליה וגם כחלק ממסעות גדולים יותר בדרום האוקיינוס השקט ובעולם. הקיץ באוסטרליה הוא כמו החורף של דרום אמריקה, תנאי מזג אוויר מושלמים בסידני, הצד המערבי של פרת’ ואדלייד, ואקלים כמעט טרופי בצפון מזרח קווינסלנד. זוהי גם עונת הטייפונים, הים עלול להיות סוער, מה שיכול להשפיע על כמה נמלים כמו קאירנס ובריסביין.

העונה השקטה/עונת הביניים נמשכת ממאי עד ספטמבר. האקלים באוסטרליה משתנה במידה רבה, אך הטמפרטורות בחורף לא קיצוניות. ישנם מספר קטן יותר של מבקרים ומבצעים משתלמים זמינים בכל ימות השנה, במיוחד במסעות ל”שונית המחסום הגדולה”. החיסרון הבולט הוא שהפלגות משלחת והפלגות לטסמניה לעתים קרובות מוגבלות בגלל הגשמים בחודשי יוני, יולי ואוגוסט.

הזמן הטוב ביותר להפלגה בקאריביים

כדי לבקר בקאריביים, יש קרוזים בשפע, אך מתי זה הזמן הטוב ביותר כדי לשוט לשם?

הקריביים הם יעד שמתאים להגיע אליו בשייט כל השנה, בכל זאת יש עונה בוערת ועונה פחות בוערת, כמו לגבי כל מקום אחר. המפתח הוא למצוא את הזמן שיכול לשלב בין מזג האויר הטוב יחד עם המחירים הנמוכים ביותר.

הזמן הטוב ביותר להפליג בים הקאריבי ולבקר באיים יוצאי הדופן ביופיים, תלוי בזמן ובכסף שברצונכם להשקיע, עליכם לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

תקופת המבצעים העונתיים עם מחירים מוזלים להפלגות והנחות משתלמות במלונות הקאריביים הטובים ביותר ובאתרי הנופש

החופש הגדול שמביא עמו ילדים, המון ילדים.

מזג האוויר הקאריבי, תקופת “מבצעי ההוריקן”.

הדילים במחירים כמעט סבירים להפלגות לקאריביים בזמן החגים.

עם ילדים או בלי, מזג אוויר טוב או עונת ההוריקנים

בחירת הזמן הטוב ביותר לחופשה מהנה בקאריביים תלויה בעיקר בהגדרה שלכם להנאה, ואם יש או אין לכם ילדים. הכרטיסים הזולים ביותר לקאריביים ניתנים להשגה בעזרת דילים שכוללים ילדים חינם (במהלך חודשי בית הספר), כרטיסים זולים ניתן להשיג גם אם מזמינים הפלגה שלא כוללת סופי שבוע וחגים.

הזמן הטוב ביותר בשנה להפליג לקאריביים עם ילדים הוא בחודשים יוני ויולי. כל החודשים האחרים הם הזמן המשתלם ביותר במחיר להפליג לקאריביים בגלל שילדים מפליגים ללא תשלום בתקופה זו. ככלל, שיא הקיץ הוא הזמן המהנה ביותר להפלגה לקאריביים, בתקופה זו המחירים הם הגבוהים ביותר, עם הכי הרבה ילדים על הסיפון, התאים הטובים ביותר על הספינה הם יקרים מאוד והשאר תפוסים. זוהי גם עונת הסערות, לכן לא מומלץ להפליג בקאריביים על ספינות מפרשים.

אם אתם גמישים מבחינת תאריכים, נסו לחפש עסקאות של הרגע האחרון. עסקאות של הדקה התשעים הן האפשרות הטובה ביותר להשיג חופשת הפלגה זולה בכל עונה. עסקאות כאלה הן מאוד משתלמות אם אתם מוכנים לקחת סיכון ולהמר על החופשה שלכם. הדרך הבטוחה יותר להשיג את העסקאות הזולות ביותר לקאריביים היא בהזמנה מוקדמת. רצוי להזמין שנה או לפחות כמה חודשים מראש.

התקופה הטובה ביותר במזרח הקאריביים הוא החורף. הזמן הטוב ביותר לחופשה במערב היא באביב, סביב אמצע חודש מאי ובסתיו. בתקופות אלה אתרי הנופש צפופים פחות, מזג האוויר מושלם לשנורקלינג בקוזומל, והטמפרטורות נעימות לאורך רצועת החוף של הקאריביים באזור הריוויירה מאיה מקסיקו.

החודשים הטובים ביותר כדי להגיע לקרוז בקריביים

מבחינת מזג האוויר שהכי מתאים כדי להגיע לשייט בקריביים, זה בין דצמבר עד אפריל. במהלך החורף ותחילת חודשי האביב, כמות המשקעים היא הנמוכה ביותר, כמו גם הלחות. יתר על כן, זוהי לא עונת ההוריקנים. כמו כן, השיט בין החודשים דצמבר ואפריל, פירושה גם להימלט מכל האורחים הרבים הפוקדים את המקום, כדי להימלט מהמקומות הקרים בצפון. זהו הזמן הפופולארי לרבים מהאנשים להגיע למקום שבו האקלים חמים יותר.

החודשים המוזלים כדי להגיע לקרוז בקריביים

בקאריבים מסוף חודש אוגוסט ועד לתחילת נובמבר, יש שני דברים נפוצים: זוהי עונת השיא של ההוריקנים, וזה גם הזמן שבו רוב המשפחות לא מסוגלות לצאת לחופשה בגלל בתי הספר שעדיין פועלים. ההשפעה המשולבת הזאת גורמת לירידה בביקוש לשייט, ולכן גם למחירים נמוכים יותר.

אפשר גם להשיג מציאות במהלך תקופות אחרות של השנה, כשבתי הספר בדרך כלל עדיין פעילים, כמו מאמצע ינואר עד אמצע פברואר, אמצע אפריל ועד סוף מאי, ובשבועיים הראשונים של חודש דצמבר.

אבל תמיד יש חריגים, אך המפתח למציאת המחיר הטוב ביותר לשייט בקריביים, הוא לנסות ולהגיע כשרוב האנשים לא יוצאים לשייט, אם מתעלמים מהחגים הדתיים ומחופשות בתי הספר, זוהי התחלת חישוב טובה.

עסקאות משתלמות ביותר לקאריביים ניתן להשיג בין יום שני בשבוע הראשון של ספטמבר ליום חמישי בשבוע הרביעי של נובמבר או יום שני בשבוע השני של אוקטובר. אפשרות טובה נוספת לעסקאות זולות לקאריביים היא להפליג בין חג ההודיה לחג המולד, בתקופות אלה יש פחות עומס גם בפארקים של דיסני. אם אתם מחפשים הפלגה זולה, אל תשקלו אפילו הפלגות במהלך חג ההודיה וחג המולד, הן הצפופות והיקרות ביותר.

הפלגות זולות במיוחד והנחות מיוחדות ניתן להשיג גם בעונת ההוריקן שנמשכת מתחילת חודש יוני עד סוף נובמבר. תקופה זו פחות מתאימה לסיורי חוף בקאריביים, מדובר בחודשים הגשומים ביותר, עם המחירים הנמוכים ביותר בתקופת השיא של הסופות במהלך חודשי אוגוסט וספטמבר עם גשמים טרופיים כבדים, חמים וחולפים. ספינות נוסעים חדשניות וגדולות בטוחות מספיק להפליג בעונה זו, בין היתר בזכות מערכות ניווט ותקשורת ברמה הגבוהה ביותר, מה שמאפשר להן להימנע מהוריקנים. בכל מקרה, מומלץ לרכוש ביטוח נסיעות כדי לשמור על כספכם.

החודשים הטובים ביותר להפליג לאיי בהאמה הם בין דצמבר למרץ. חלק מעסקאות “הכל כלול” הזולות ביותר לקאריביים ניתן לתפוס מיד אחרי עונת החגים של החורף, בחודשים ינואר ופברואר. אם חושבים על זה לרגע, החורף הוא הזמן הטוב ביותר בשנה לחופשה בים הקאריבי, אפשר לפגוש יותר מבקרים מאקלים קר יותר, ההפלגות הן באותה תדירות, פחות יתושים וילדים חוזרים לבית הספר. החבילות המשתלמות ביותר לקאריביים מוצעות בחורף מחוץ לעונה (למעט החגים וחופשת האביב), מתחילת נובמבר ועד אמצע מאי.

עונת השיא נמשכת מסוף יוני עד אוגוסט וכוללת גם את חג המולד ואת השבוע הראשון של השנה האזרחית החדשה, וגם את התקופה שבין פברואר לאמצע אפריל. בעונה זו, ניתן לחלק את התיירים לשתי קבוצות עיקריות, משפחות עם ילדים במהלך החופשות מבית הספר והצפוניים שרוצים לברוח מהקור בביתם. הזמן הטוב ביותר להפליג עם ילדים הוא במהלך חופשות החגים. תוכניות לילדים זמינות גם בהפלגות שלא מיועדות במיוחד לילדים. המחירים גבוהים יותר ואי אפשר להתעלם מעיכובים של הטיסות בחורף. עונת הקיץ בתקופת החופש הגדול חופפת עם עונת ההוריקנים, למרות שהסערות לא מגיעות לשיאן עד אמצע אוגוסט. חופשת האביב מביאה אלפי אנשים לאתרי נופש ונמלי פלורידה, תשקלו להזמין כרטיסי טיסה מראש לפני ההפלגה שלכם, גם אם המחירים צפויים להיות גבוהים יחסית. אם אתם מחפשים חופשה שקטה הרחק מילדים השתדלו להימנע מהפלגות בתקופת החופש מבית הספר.

העונה השקטה כוללת את סוף חודש אפריל ואת חודש מאי בתוספת התקופה מספטמבר עד תחילת ינואר (למעט חגים). היתרונות הבולטים ביותר בתקופה זו הם מעט אנשים ומזג אוויר נהדר, ובדרך כלל המחירים יותר אטרקטיביים מאשר מחירי עונת השיא. הסתיו הוא זמן טוב במיוחד לעסקאות של הרגע האחרון.

האם מומלץ לצאת לקרוז בקריביים במהלך עונת ההוריקנים?

בתקופה זו עדיין יש סיכוי להוריקנים מיוני עד נובמבר, ואם סערה מתחילה בפלורידה צפויים להיות שינויים של נמלי יציאה, ואולי יהיה מאתגר להגיע לנקודות עלייה לספינה בגלל שספינות נוטות לשנות את מסלולן כדי להתרחק מהסערה. עם זאת, יכול להיות שלא תהיה כל השפעה על ההפלגה שלכם, אבל תהיו מוכנים לגשמים ולים סוער.

עריכת שייט במהלך עונת ההוריקנים, עלולה להישמע דבר מפחיד, אך זה אינו דבר משוגע כפי שזה נשמע.

עונת ההוריקנים היא בין ה-1 ביוני ועד ה-30 לנובמבר, וזוהי התקופה בשנה שבה אנו בדרך כלל רואים את היווצרותן של הסופות הטרופיות בקריביים. זה לא אומר שכל יום יש סופת הוריקן, וגם לא אומר שכשמגיעה סופה כזאת, כל אזור הקריביים מושפע מכך.

בראש ובראשונה, חברות הקרוזים מעסיקים מנהלי מטאורולוגיה וזאת כדי לאתר כל הפרעה וסופה באזור, וגם לספק הדרכה לכל אוניות הקרוזים, לגבי איך ניתן להימנע בצורה הטובה ביותר מהסופה.

אין כל ספק שהאוניות ימנעו בכל דרך להיתקל במסלולה של סופת הוריקן. המסלולים ישונו וידלגו עליהם, או ישתנו באופן מוחלט, כדי להימנע מהגעה בקרבה לסופה. קו השייט מצהיר כל הזמן שוב ושוב שבטיחות אורחיו, אנשי צוות ואוניותיו, עומדים בראש מעייניו כחיוניים, והם לא ישלחו את אוניותיהם בקרבה לשום סופת הוריקן.

במצבים נדירים, ההפלגות יבוטלו לחלוטין, אם מסלול הסערה יפסול כל אפשרות שהאונייה תוכל לעשות את דרכה מחוץ לנמל. הסיבה העיקרית לעריכת שייט במהלך עונת ההוריקן, היא בגלל העלות המאד נמוכה במהלך אותה תקופה של השנה, והסבירות לכך שזה ישפיע ישירות על השייט היא נמוכה. יתר על כן, האונייה לא תיכנס או תתקרב לשום סופה.

מהו הזמן הטוב ביותר להפליג לאלסקה?

מתי הכי כדאי להפליג לאלסקה?  זוהי שאלה של זמן, כסף והעדפות. זה לגמרי תלוי בלוח הזמנים שלכם, ברעיונות שלכם לחופשה משפחתית, בהגדרה שלכם ל”כיף” ובגיל שלכם. אחד הגורמים החשובים בעת בחירת מועד הפלגה הוא הכסף שברצונכם להשקיע, ולעתים קרובות גם העדפות אישיות בבחירת החברה והספינה שיהפכו את ההפלגה לטובה ביותר עבורכם.

הזמן הטוב ביותר להפליג לאלסקה – החודשים היקרים יותר

המדינה הגדולה ביותר מבחינת שטח בארצות הברית והצפונית ביותר, מוזרה וייחודית ביותר, אלסקה מתפרשת על שטח של מעל 1,732,000 קמ”ר והיא מציעה חוויות ייחודיות לא מהעולם הזה, נוף מהפנט, חיות בר מדהימות ומזג אוויר בלתי צפוי שיכול להיות קיצוני מאוד. עונות משתנות בזמנים שונים באזורים שונים, וטווח הטמפרטורות נע בין- מינוס 19 ל- פלוס 16 – מעלות צלזיוס.

עונת השיא באלסקה נמשכת מיוני עד אוגוסט. זוהי התקופה המושלמת לחופשה מהנה באלסקה, אבל המחירים הם הגבוהים ביותר בעונה זו.

חופשה משפחתית לאלסקה יש להזמין לפחות חצי שנה מראש, אם כי עדיף אפילו שנה מראש בגלל המספר המוגבל של התאים שיכולים להכיל מעל שלושה נוסעים בספינות. בנוסף לכך, חלק מהחברות מגבילות את מספר הילדים על הסיפון.

המון אנשים שמגיעים לביקור בענייני עסקים, דיג עונתי ותעשיית הבנייה.

החודש החם והיקר ביותר הוא יולי, חודש אוגוסט נחשב לגשום. החודש הטוב ביותר בעונה הוא יוני, עם הימים הארוכים ביותר בשנה (ב-21 ליוני יש 20 שעות של אור שמש). יוני הוא החודש עם הכי הרבה יתושים ורק חלק מהמתקנים והפעילויות בפארק דנאלי פעילים, הפארק נכנס לפעילות מלאה רק לקראת סוף יוני.

לפני 15 ביוני ואחרי 15 באוגוסט ניתן להשיג עסקאות במחירים נמוכים יותר.

תקופת החופש הגדול, טמפרטורות חמות שמתאימות לשחייה.

החודשים הטובים ביותר להפלגה לאלסקה עבור אנשים עם תקציב מוגבל

עונות הביניים באלסקה הן מאי ועד אמצע ספטמבר. בחודשים אלה תוכלו ליהנות מחופשה בסגנון שקט יחסית עם פחות אנשים, במחירים הנמוכים ביותר ותעריפים מיוחדים. אם ברצונכם להשיג את הדיל המשתלם ביותר לאלסקה, חפשו ספינות שמפליגות בכיוון אחד.

עסקאות במחירים הנמוכים ביותר, רוב המתקנים פתוחים עד 15 בספטמבר, למעט אלה שממוקמים באזור הקוטב הצפוני.

ספינות הנוסעים הטובות ביותר מפליגות במסלול המעבר הפנימי באלסקה עד אוקטובר.

קצר אבל יפה – האביב הירוק והסתיו בצבעי זהב ואדום בספטמבר. בתקופות אלה ניתן לפגוש יותר חיות בר, בעיקר דובים ואיילים, על חצי האי קנאי עונת דייג של סלמון כסוף פתוחה עד סוף החודש.

לפני ה-15 במאי מרבית הפעילויות והמתקנים התיירותיים עדיין סגורים, חלקם סגורים עד יום שני האחרון של חודש מאי.

דפוסי מזג אוויר בלתי צפויים. אתם עלולים להיתקל בעננים כבדים, סופות גשם תכופות או סתם מזג אוויר קר.

החודשים הטובים ביותר מבין החודשים הזולים להפליג לאלסקה בעונה השקטה ומחוץ לעונה

חודשי אוקטובר נובמבר ואפריל הם חלק מהעונה השקטה והזדמנות נהדרת ליהנות מהעסקאות האחרונות במחיר הזול ביותר. ניתן להשיג עסקאות זולות גם לטיסות ונסיעות, אך כל זה מגיע בחבילה אחת עם גשמים בלתי פוסקים, שלג וקרח. החורף מתחיל בנובמבר, באפריל הקרח נמס והופך לבוץ, אין פעילויות בתוך העיר, יש מעט מאוד מבקרים ומתקנים רבים צפויים להיות סגורים.

אלסקה מחוץ לעונת התיירות בחודשי דצמבר עד מרץ, זהו הזמן הטוב ביותר לביקור אם אתם לא אוהבים מסעות ים אבל רוצים לראות את הזוהר הצפוני. זוהי התקופה של תופעת אורות הצפון הטבעית, הקרנבלים הטובים ביותר באלסקה, התקופה הטובה ביותר לסיורים, עם פחות הזדמנויות לפגוש חיות בר.

תעריפי המלונות הנמוכים ביותר ביותר באלסקה שיכולים להגיע עד-50% הנחה, ולינה מפוארת במחירים סבירים.

החורף המאוחר, חודשי פברואר ומרץ, מביא את הפעילויות החורפיות של אלסקה לשיאן, פעילויות כמו “מפגש הפרווה” של אנקורייג’ בסוף פברואר, “מרוץ מזחלות הכלבים באידיטארוד” בתחילת מרץ, דייג סלמון, קרוס-קאנטרי סקי, מזחלות כלבים, אופנועי שלג, נעלי הליכה על שלג, החלקה על הקרח, ותחרויות גילוף קרח.

חלק מהאירועים המוכרים ביותר באלסקה – “ארקטיק מאן סקי וסנו-גו קלאסיק” באפריל, “מרוץ אופנועי שלג טסורו כלב הברזל” בפברואר, מירוץ של מעל 3,200 ק”מ המתחיל בוואסילה ליד אנקורג’, “תחרות אנקורג’”, במרץ, מרוץ סקי של 50 ק”מ- מרתוני סקי דומים מאורגנים גם בהומר, טלקיטנה, ופאירבנקס.

המבצעים המשתלמים ביותר על הפלגות לאלסקה

המבצעים הטובים ביותר הם בדרך כלל על מסלולים של שבעה ימים לאלסקה במחירים מוזלים או עם בונוסים. לעתים קרובות ניתן למצוא עסקאות טיסה-הפלגה, הדיל כולל סיורי יבשה וים, בנוסף ללינה מפוארת וארוחות גורמה גם הטיסות כלולות וכל ההעברות והסיורים המודרכים בתוך העיר. אלסקה המדהימה היא חגיגה לעיניים, יפה להפליא וטהורה, אז תנו לעצמכם ליהנות מהקסם והייחודיות, למרות המחיר או בזכות המחיר.

האפשרות המשתלמת ביותר אך מומלצת פחות, עסקאות של הרגע האחרון לאלסקה הן מסוכנות ביותר, בהתחשב בעובדה שאלסקה היא היעד השני האטרקטיבי ביותר אחרי הקאריביים, אבל הפעילות באלסקה נמשכת רק כארבעה חודשים בשנה, עם כמעט 2 מיליון תיירים בתקופת הפעילות. חבילות ים-יבשה זולות ומשתלמות לאלסקה מוצעות עם האפשרויות הבאות:

חסכון של עד 40% בהזמנה של חצי שנה מראש לפחות. את החבילה המשפחתית מומלץ להזמין שנה מראש לפחות, בשל המספר המצומצם של תאים משפחתיים המיועדים לשלושה או יותר נוסעים.

עד 45% חסכון בהזמנת הפלגה לאלסקה בעונות הרגועות יותר- עונת הביניים בחודשי מאי וספטמבר, והעונה השקטנה בחודשי אוקטובר, נובמבר ואפריל. תעריפי המלונות הזולים ביותר באלסקה הם הכי נמוכים בעונות אלה, עד 50% הנחה, וכן אירוח יוקרתי במחירים סבירים.

תכניות נאמנות של חברות הפלגה. התכניות מוצעות לאורחים חוזרים עם הנחות של עד 25%, שירותים מיוחדים, אירועים על הסיפון, וכמה חברות אפילו מציעות הפלגה חינם תמורת כמות מסוימת של נקודות שנצברו.

ספינות הנוסעים הזולות ביותר לאלסקה הן כלי שייט גדולים ובינוניים. קיבולת הנוסעים של ספינות כאלה יכולה בקלות לעלות על 3,500 אורחים בכל הפלגה של שבעה ימים. בגלל שכמות הנוסעים גדולה המחירים נמוכים יותר. מדובר בספינות של סלבריטי קרוזס של אלסקה, קרניבל, הולנד-אמריקה, רויאל קריביאן, וחלק מהספינות של דיסני ופרינסס.

כמה מהחברות האיכותיות ביותר כמו אוקיאנה, סילברסי, ריג’נט, קריסטל וכמה חברות קטנות יותר כמו הבוט קומפני, לינבלאד,  קרוז אדוונצ’רס, ACL  והפאג-לויד מציעות עסקאות הכל כלול להפלגות יוקרתיות לאלסקה. הפלגות בכיוון אחד הן הזולות ביותר מבין הפלגות היוקרה לאלסקה. עסקה כזו ניתן להשיג רק בסוף האביב ובתחילת הסתיו, כאשר ספינות היוקרה מחליפות את אזור הפעילות שלהן (לקאריביים, לאוסטרליה, או לאסיה). מיסים ממשלתיים ותשלומי נמל עבור הפלגות לאלסקה הרבה יותר גבוהים בהשוואה ליעדים אחרים (סביב 400$ להפלגה של שבעה ימים).

בעונת השיא שנמשכת מיוני עד אוגוסט, הטמפרטורות הן הגבוהות ביותר ונעות בין 10 ל-22 מעלות צלזיוס. בקיץ המאוחר, יש לכם סיכוי גבוה יותר לפגוש חיות בר מקומיות. החיסרון בעונה זו הוא הביקוש הגבוהה ויש לבצע את ההזמנה חודשים או אפילו שנה מראש כדי לקבל את החבילות הטובות ביותר. המון הפלגות יוצאות לאלסקה בעונה זו, לכן אל תופתעו מהצפיפות בנמלים. כדי להימנע מההמונים, בחרו בספינה שמפליגה מחוץ ללוח הזמנים הרגיל, למשל ספינות של קרניבל קרוז בימי שלישי והולנד-אמריקה בימי רביעי. מבחינת העלויות, נתיבי הקרח הצפוני נוטים להיות זולים יותר.

בעונה השקטה בחודשי מאי וספטמבר מגיעים פחות אנשים, המחירים זולים יותר ומזג האוויר נע בין 10 ל-15 מעלות צלזיוס עם אפשרות לשלג. אם אתם מפליגים במאי הסיכוי להיתקל בגשמים קטן יותר והנוף הרבה יותר יפה ומעניין בזכות ההרים המושלגים. בהפלגות של ספטמבר תוכלו ליהנות ממכירות חיסול של מזכרות ומהאפשרות לראות את הזוהר הצפוני. יש סיכוי גדול יותר לביטולים של סיורים, במיוחד סיורי מסוקים וסירות. בגלל השלגים, הפארק הלאומי דנאלי בדרך כלל סגור בספטמבר.

כאשר תמצאו את המועד הטוב ביותר עבורכם להפלגה, תבדקו מאילו נמלים יוצאות ההפלגות לחוויות ייחודיות של חופשות לבנות וקסומות באלסקה.

הזמן הטוב ביותר להפליג לניו אינגלנד וקנדה

עונת השיא באזור זה כוללת את חודשי ספטמבר ואוקטובר. המחירים בניו אינגלנד הם גבוהים למדי על היבשה ובים במהלך הסתיו, זהו זמן טוב לטיול בערי הנמל עם עצים מקושטים בגוונים שונים של עלים וטמפרטורות קרירות. רוב הילדים חוזרים לבית הספר בתקופה זו של השנה, כך שתוכלו ליהנות מהפלגה שקטה יחסית. הטמפרטורות עשויות להיות קרירות למדי באוקטובר, במיוחד בצפון הרחוק.

העונה השקטה/עונת הביניים נמשכת ממאי עד אוגוסט. מזג אוויר קיצי הופך את הסיורים בערים הקנדיות לנעימים במיוחד. הטמפרטורות צפויות לנוע סביב 20 מעלות צלזיוס בקיץ, וסביב 10 מעלות בסתיו. גם בחוץ וגם במים הטמפרטורה חמימה, זהו הזמן הטוב ביותר לפעילויות ימיות. הבחירה הטובה ביותר להפלגה מחוץ לעונה היא חברת הולנד-אמריקה או קרניבל.

הזמן הטוב ביותר להפלגה בדרום אמריקה

עונת השיא היא מנובמבר עד מרץ. שני מסלולי ההפלגה העיקריים של דרום אמריקה הם תעלה בין בואנוס איירס לבין ולפראיסו, והמסלול השני לצ’ילה והאמזונס. עונת השיא היא במהלך הקיץ בדרום אמריקה, אבל בכל זאת כדאי להתכונן לאקלים מגוון ומשתנה במהירות. הטמפרטורות החמות (סביבות ה-21 מעלות צלזיוס) יכולות להפוך במהירות לכ-5 מעלות צלזיוס עם גשמים ורוחות. כאשר מזג האוויר מעונן בבואנוס איירס, בנמלים כמו אושואיה ופונטה ארנס יכול להיות קריר למדי. בתקופה זו באפשרותכם לבחור מתוך מגוון רחב של מסלולים, ובכל זאת הספינות מתמלאות די מהר בדרום אמריקאים מקומיים שנהנים מהחופשה שלהם. כמו כן תצפו לקהל גדול בחג הפסחא, חג המולד, השנה החדשה, ושבוע הקרנבל. כדאי לנסות למצוא מבצעים אחרי חג ההודיה ולפני חג המולד. באיי גלפאגוס עונת השיא נמשכת במהלך כל השנה, האקלים הטרופי חם ויציב למדי.

עונת הביניים כוללת את אפריל ואוקטובר. אם ברצונכם להימנע מהקהל הגדול, כדאי להגיע בחודשי עונת הביניים, כאשר מזג האוויר מתון והתורים לאטרקציות התיירותיות לא כל כך ארוכים. הפלגה סביב איי גלפאגוס יכולה להיות קשה, לא מומלץ לנוסעים הנוטים לסבול ממחלת ים, בחודשים אוגוסט וספטמבר.

הזמן הטוב ביותר להפליג למקסיקו

עונת השיא בריוויירה המקסיקנית כוללת את ימי החגים ומפברואר עד אמצע אפריל. לשבור שיגרה באמצע השבוע עם שייט או הפלגה בחגים ממשיכה להיות הביקוש הגבוה ביותר למשפחות. מזג האוויר יבש, והטמפרטורות בסביבות ה21-27 מעלות צלזיוס, מה שהופך את הריוויירה המקסיקנית למקום נוח ופופולרי עבור מבקרים ממדינות צפוניות. פברואר ומרץ הם החודשים הטובים ביותר לצפייה בלווייתנים. ישנה נטייה שלילית באזור כי בני נוער בגילאי המכללה מעדיפים יעדים כמו נמל פוארטו וואלרטה ואנסנאדה, ויוצרים אווירה סוערת. עונת הקיץ היא זמן הנסיעה הפופולרי ביותר, במיוחד עבור משפחות. אבל למרות זאת יש היצע קטן יותר ופחות אפשרויות לבחור בגלל שרוב הקווים מעבירים את הספינות לאלסקה.

עונת הביניים כוללת את ינואר, מאי, אוקטובר ונובמבר. בסתיו האווירה היא יותר לקהל המבוגר, יחד עם מגוון רחב של אפשרויות להפלגה. החודשים ינואר ומאי הם זמן טוב להפלגה כי ישנם פחות ילדים ופחות תיירים, מאז החזרה לבית הספר אחרי החגים וחופשות האביב. החיסרון הוא מזג האוויר הבלתי צפוי, אשר לפעמים חם ולח ויכול להשתנות בן רגע לקר וסגרירי, עם טמפרטורות בטווח של 4-10 מעלות צלזיוס.

הזמן הטוב ביותר להפליג להוואי

עונת השיא נמשכת מסוף דצמבר עד אפריל. הזמן הפופולארי ביותר לביקור בהוואי הוא בחודשי החורף, ובמיוחד בעונת חג המולד. הטיסות יקרות במיוחד בתקופה זו אם שקלתם לטוס להונולולו. מזג האוויר בדרך כלל נשאר חם אך התקופה מדצמבר עד מרץ היא הגשומה ביותר. מגוון רחב של ספינות זמינות בתחילת אביב, זהו הזמן הטוב ביותר לצפייה בלווייתנים. חודשי הקיץ הם פופולריים עבור חופשה בהוואי, במיוחד עבור חופשות משפחתיות, אבל חברת NCL היא היחידה שמציעה הפלגות בתקופה זו, והנורבגיאן היא היחידה שמציעה הפלגות להוואי לאורך כל השנה. שווה לשקול הפלגה בקיץ, רק תזכרו שאוגוסט יכול להיות לפעמים חם ולח, עם סיכוי לים סוער.

העונה השקטה\עונת הביניים כוללת את חודשי מאי, יוני ואת התקופה מספטמבר עד אמצע דצמבר. ילדים נמצאים בבית הספר בתקופה זו לכן הספינות פחות צפופות ומזג האוויר נהדר בסוף האביב. הוריקנים עשויים להיות מורגשים על האיים, הם מתקרבים בספטמבר וגורמים ללחות גבוהה, מזג אוויר חם וים סוער. מבצעים טובים ניתן להשיג בתקופה שבין חג ההודיה לחג המולד. ניתן לראות מבחר רחב של ספינות בסוף ספטמבר ובמהלך אוקטובר, הספינות יוצאות להפלגות אלה בסיום העונה באלסקה, לפני המעבר לאזור הפעילות הבא בהתאם לעונה.

הזמן הטוב ביותר לשיט בדרום האוקיינוס השקט

הזמן הטוב ביותר להפליג לטהיטי

עונת השיא היא ממאי ועד אוקטובר. בדרום האוקיינוס השקט העונה מתרחשת במהלך חודשי החורף כאשר מזג האוויר הוא חיובי, גשם בתדירות נמוכה יותר, האפשרות לציקלונים טרופיים נמוכה למרות שיש עדיין רוחות חזקות שאופייניות לעונה זו. העונה היבשה של האזור היא במהלך חופשת הקיץ מבית הספר ובזמן עונת החתונות, לכן הפלגות אלה פופולריות בקרב זוגות נשואים ומשפחות אמריקאיות ואירופאיות שמחפשות חופשות ארוכות.

עונת הביניים היא מנובמבר ועד אפריל. זהו הקיץ בדרום האוקיינוס השקט, הזמן הרטוב ביותר של השנה, הגשמים מלווים בלחות והטמפרטורות עולות. עם זאת, התעריפים נמוכים משמעותית, וטמפרטורת המים נהדרת לשחייה. כיום, מרץ ואפריל נוטים להיות פחות גשומים בשונה מעונות הקיץ הקודמות.

מאמרים שיעזרו לכם בתכנון הקרוז

חוות דעת על אוניות קרוזים מאתר עולמי מוביל שזכה בכל התארים האפשריים. עם אחריות ושרות בלתי מתפשרת.

שירותי תיירות מובילים בעולם: הסעות מ\ל נמלי עגינה של קרוזים.

סיורי חופים עם החברה המובילה זה 80 שנה. לא נוסעים עם 51 באוטובוס צפוף.  עם מגילת זכויות המטייל.

ציוד למטיילים חנות אמזון לממכר מעל ל-100,00 ציודים טיולים באינטרנט (עם ציון 4/5) ומציעה משלוח חינם לישראל בקנייה מעל ל 49$

מחפשים יועץ קרוז מיקצועי שיעזור לכם במציאת הקרוז המתאים?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם