• תַפרִיט
  • תַפרִיט
מטוס

מתי להזמין כרטיס טיסה

דף הבית » מתי להזמין כרטיס טיסה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

למי שיודע את תאריך הטיסה והוא חייב לשריין לעצמו כרטיסי טיסה , כדאי מאד לרכוש כרטיסי מבצע עם הנחות. אך יש לזכור טוב, כי במקרה של שינוי מועד טיסה או ביטולה הדבר כרוך בקנס גבוה ובמיוחד כשאתה יוצא בטיול משפחתי ואז ההנחה הופכת לאנחה אחת גדולה מאד. כל האמור נכון לגבי טיסות צ’רטר וטיסות שיש להן הגבלות.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

1. למי שיודע את תאריך הטיסה והוא חייב לשריין לעצמו כרטיסי טיסה , כדאי מאד לרכוש כרטיסי מבצע עם הנחות. אך יש לזכור טוב, כי במקרה של שינוי מועד טיסה או ביטולה הדבר כרוך בקנס גבוה ובמיוחד כשאתה יוצא בטיול משפחתי ואז ההנחה הופכת לאנחה אחת גדולה מאד. כל האמור נכון לגבי טיסות צ’רטר וטיסות שיש להן הגבלות.
2. אם טרם החלטת על המועד שבו אתה רוצה לנסוע, אל תרוץ לרכוש כרטיסי טיסה רק בגלל הנחה של כמה דולרים .
3. במסגרת חופשות של חברות תעופה המציעות את מבצעי ההנחה תמורת תשלום מוקדם מצוין במפורש כי “ביטול ההזמנה שייעשה מעת ביצוע ההזמנה, לרבות כל אי התייצבות לטיסה או למלון, יגררו חיוב בדמי ביטול מלאים, כלומר בסכום מלוא שווי ההזמנה. זאת למעט אם נקבע אחרת בתנאים של ספקי השירותים כמו חברות תעופה, בתי מלון, השכרות רכב וכו’. ובכל מקרה: בחבילות שבהן יש דמי רישום – אלה לא יוחזרו.” כלומר, אם בסופו של דבר לא תוכל לצאת לנופש בתאריך שאליו הזמנת, הביטול יעלה לך כסף רב: לא תיסע אך תשלם!!!
4. כדאי לבדוק אפשרות לקחת טיסות לילה, ישנים בטיסה מגיעים ליעד מוקדם בבוקר (אבל אל תגיעו מוקדם מידי! – אין מה לעשות ב- 3 בבוקר).
5. חשוב לבדוק מועדי טיסה בתאריכים שונים סביב המועד המבוקש. לפעמים אם משנים את התאריך מוצאים כרטיס זול יותר.המלצה הרווחת כיום או הטרנד החדש בעולם הוא, טיול ספונטאני שמשמעותו להזמין טיסות ברגע האחרון . או לקחת חבילה עם מלון ל או רכב שכור . חברות הטיסה מורידים מחירים ברגע האחרון וכדי לא לפגוע במחיר היקר הם עשים עיסקאות חבילה (אין חובה להשתמש ברכב השכור)

תוספת:

מקור http://goo.gl/SKZFqs

מאת: ד”ר מאיר ברק, מחלקה לביולוגיה מבנית, מכון ויצמן למדע

באופן כללי בטיסות ארוכות טווח, ישנם שלוש מחלקות: ראשונה, עסקים ותיירים.
בנוסף יש חלוקה פנימית בתוך המחלקות המסומנת באותיות לטיניות.

חלוקה זו היא תלוית מחיר ומבטאת בעיקר את הסכום אותו שילמנו.
ההבדל במחיר יכול להיות עקב זמניי רכישה שונים, מבצעים ועוד.
בסופו של דבר, כל הנוסעים במחלקה מסוימת (למשל תיירות) יזכו לאותם תנאים בטיסה ללא קשר לחלוקה הפנימית (קרי האות הלטינית המסמנת את תת המחלקה שלהם). הבדלים אומנם קיימים, אך הם מתבטאים בתנאים אחרים- כמו היכולת לשנות תאריך טיסה, לשדרג את המושב ועוד.

באופן כללי-
(1). האותיות A, F, P, R מסמלות תת-חלוקות של המחלקה הראשונה.
(2). האותיות C, D, I, J, Z מסמלות תת-חלוקה של מחלקת עסקים.
C, J הם לרוב הסימול של כרטיס שנקנה במקורו למחלקת עסקים, בעוד שאר האותיות פירושם מחיר מופחת או שדרוגים.
(3). האותיות B, H, K, L, M, N, Q, S, T, V, W, X, Y מסמלות תת-חלוקה במחלקת תיירות.
Y, B מסמלים לרוב מחיר מלא; H, M, N מחיר רגיל ושאר האותיות מחיר מופחת.

החלוקה הזאת מחייבת על פי חוקי ה IATA אך יש גם חלוקות נוספות התלויות בתנאים מסוימים ונתונות לשיקולי חברת התעופה.
לדוגמא- אותיות נוספות יכולות לציין האם הטיסה בשיא העונה (יקר יותר) או לא, האם זוהי טיסת לילה   (An-(n למשל פירושו טיסת לילה במחלקה ראשונה, האם זוהי טיסת סוף-שבוע (W) או יום חול (X) ועוד.