• תַפרִיט
  • תַפרִיט
ילדי סקי

מתלבטים אם לקחת את הילדים לחופשת הסקי

דף הבית » מתלבטים אם לקחת את הילדים לחופשת הסקי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

הורים רבים מתלבטים האם לצאת עם הילדים לחופשת סקי, מאיזה גיל רצוי להתחיל ללמוד סקי ועם מי כדאי ללמד את הילד ללמוד לגלוש. עדי שוורץ מדריך סקי בכיר באיגוד מדריכי הסקי והסנובורד הישראלי מספר לנו על סקי וילדים.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הורים רבים מתלבטים האם לצאת עם הילדים לחופשת סקי, מאיזה גיל רצוי להתחיל ללמוד סקי ועם מי כדאי ללמד את הילד ללמוד לגלוש.

 

באיזה גיל כדאי להתחיל?

זאת היא תמיד שאלת מיליון הדולר של ההורים. אין כאן חוקים ברורים. כל ילד לפי דרכו. בדרך כלל לא כדאי להתחיל לפני גיל חמש, וגם אז בזהירות רבה. צריך לזכור שאנו רוצים שהילד ייהנה וירצה להמשיך לגלוש ולהתקדם, ולכן צריך לחשוף אותו לסקי בהדרגה ובצורה מעניינת. ילד סובל או משועמם יאבד עניין ולא ירצה להמשיך לגלוש, ולהחזיר אותו לגלוש אחר כך יהיה קשה עוד יותר. לא פעם נתקלתי בהורה שמעוניין שהילד שלו יילמד מהר יותר, ואז נוצר מצב שהוא מפעיל לחץ על הילד, או גולש עימו לבד מוקדם מדי. ילדים צעירים, מתחת גיל חמש, יש לחשוף לסקי בצורה מדורגת, עם הדרכה צמודה ותוך כדי משחק.

 

בגילאים צעירים מאוד החשיפה לשלג ולגלישה צריכה להיות למעט שעות, רצוי בשעות הבוקר כאשר הילדים רעננים, ותמיד קרוב למלון או למסעדה מוגנת.

 

בכל מקרה, עם ילדים צעירים מאוד צריכים להיות קשובים במיוחד לצורכיהם הפיזיים – שירותיים,קור רעב וכו’.

 

כפי שציינתי, כל ילד הוא עולם ומלואו. יש ילדים שיתפסו את הטכניקה בגיל חמש ויש שבגיל שבע, אך מניסיוני עוד לא היה ילד שבעבודה נכונה לא הצליח לגלוש. כאשר מתלבטים האם לקחת ילד צעיר בפעם הראשונה לסקי, יש לקחת בחשבון את הסיכון שאולי הוא עדיין לא מוכן לגמרי. אבל גם אז, עצם המשחק בשלג, ההתנסות בגלישה והתמודדות עם הציוד היא הכנה לעתיד.

 

איך נדע שהילד מוכן?

לילדים ספורטיביים מטבעם יהיה קל יותר ללמוד. התנסות ברולר בליידס או גלגיליות עוזרת מאוד, וילדים שעוסקים בזה, בדרך כלל קל להם יותר. לילדים כבדים או חלשים פיזית יהיה יותר קשה. במקרה כזה כדאי להתייעץ עם מדריך לפני קבלת החלטה. אבל שוב, מניסיוני בהדרכה עם מאות ילדים בהדרכה נכונה, עוד לא היה ילד שלא הצליח בסוף לגלוש.

 

חשוב ביותר שילדים יקבלו הדרכה טובה, רצוי בשפתו של הילד, ובחברת עוד ילדים. מדריך ישראלי מאיגוד מדריכי הסקי והסנוב ורד בעברית יהיה תמיד קשוב יותר לצרכי הילד, ויבין ללבו יותר מכל מדריך אחר המדבר שפה זרה, ושיהיה הטוב ביותר בגלל תחושת “ביחד” הישראלית.

 

אך גם להורים חלק לא קטן בהצלחת הגלישה של ילדיהם, ממשיך עדי ומסביר:

 

“מאחר והחלק הקשה באמת הוא להפריד את ההורה מהילד ולא את הילד מההורה. רצוי, לעשות הכרה עם המדריך מבעוד מועד, ואם לא עשיתם כן לפני כן כדאי ללוות את הילד לזמן קצר, ואז לעזוב את השטח. מניסיוני, ומניסיון עמיתי ההורה רק מפריע. המדריך בדרך כלל מסתדר טוב יותר עם הילד כאשר ההורה בסביבה. כאשר הורה נמצא בשטח הילד פחות קשוב ומתפנק יותר, רוצה את אמא או אבא. אולם גם כאן, אין כלל ברזל. לעיתים, אם לילד צרכים מיוחדים, יש צורך בהורה צמוד. בכל מקרה יש חשיבות שהמדריך יקבל מההורים את מירב האינפורמציה לגבי הילד.

 

אין כלל ברזל, אך ככל שהילד צעיר יותר הוא מחזיק מעמד פחות זמן. בדרך כלל עד שעת הצהריים.

 

ילדים בוגרים יותר בגילאי חמש- שש ומעלה יכולים להמשיך ללמוד גם אחר הצהריים. כל זה כמובן לפי שיקולו של המדריך. חבל לקלקל יום סקי מוצלח על חצי שעה או שעה אחרונה מיותרת.

 

הכותב הינו עדי שוורץ, מדריך בכיר באיגוד מדריכי הסקי והסנוב ורד הישראלי.

 

איגוד מדריכי הסקי וסנובורד הינו האיגוד המקצועי בארץ העוסק בלימוד טכניקת הגלישה בסקי שלג.באיגוד חברים עשרות מדריכי סקי פעילים אשר עברו קורס מדריכי סקי בהסמכת ביה”ס למאמנים של מכון וינגייט.

לפרטים נוספים www.ski4u.co.il

התמונה באדיבות איגוד מדריכי הסקי.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם