נוסעים בקרוז, עם צרכים מיוחדים

לצורך הכתבה נעזרתי בין היתר במידע של חברת הקרוז נורבג'יאן.

קרוז לאנשים עם צרכים מיוחדים, חובה להתייעץ עם מומחה שעבר הכשרה ולא סוכן מצוי

קווי שיוט רבים עובדים קשה כדי להתאים ולעזור חאנשים עם מוגבלויות לספינות, ותלוי הצרכים הספציפיים. רוב חברת הקרוז מחוייבות לתת להנות מההפלגה בכייף במידה הרצויה להם, כדי להגשים מטרה זו, חברות הקרוז מעסיקות צוות מנוסה של מומחי שייט שעברו הכשרה מיוחדת על מנת לעמוד בצרכים שלכם, עימם תוכלו ליצור קשר בשיחת חינם . צוות מתאמי הנגישות בדלפק הנגישות הם בעלי נסיון בקידום משימתהלספק חווית שייט בטוחה ונגישה לכל האורחים בעלי צרכים מיוחדים, במידת האפשר. רכזי דלפק הקבלה ישמחו לשמוע מהם הצרכים שלכם, ומהן הציפיות שלכם מהשייט. הם יצרו אתכם או עם סוכנ/ת הנסיעות שלכם כדי שיוכלו לעמוד בצרכים שלכם לפני השייט, מיד לאחר שיקבלו את טופס פרטי דרישות הלינה המיוחדות שלכם מדלפק הנגישות שלנו.לחברות יש צוות העוסק בנגישות ואליו יש להפנות את כל הבקשות שלכם.

רמת הסיוע לאנשים עם מוגבלויות וסוגי הסיוע

כל אדם עם מגבלה או נכות הוא שונה, ואתם בעלי הידע הטוב ביותר על כל סיוע שייתכן ויידרש לכם. לחברות יש עובדים שעברו הכשרה מיוחדת כדי לענות על כל שאלותיכם לפני ובמהלך השייט שלכם או לפתור כל בעיה העשויה לעלו. יש גם צוות עובדים פנימי העומד לרשות צוות כלי השיט. צוות זה זמין בטלפון 24 שעות ביממה.

מתאמי סיוע מיוחד לפני ובמהלך השייט שלכם
יש צורך בהודעה מראש
אורחים בעלי מוגבלות בניידות
אורחים חרשים או לקויי שמיעה
אורחים עיוורים או לקויי ראייה
מוגבלויות אחרות
מתאמי סיוע מיוחד לפני ובמהלך השייט שלכם

מתאמי סיוע מיוחד לפני ובמהלך השייט שלכם

יש צוות ייעודי של מקצוענים מנוסים הזמין לסייע לאורחים בעלי מוגבלויות ואתגרים אחרים לפני, במהלך ואף לאחר השייט שלכם.

דלפק הנגישות

במחלקת ההזמנות ישנו צוות ייחודי של מומחים מנוסים, הפועלים לסייע ולהקל על הנסיעה שלכם, עימם ניתן ליצור קשר בשיחת. צוות זה עבר הכשרה מיוחדת בנושא המדיניות והנהלים, ולאחר שיקבל את טופס פרטי דרישות הלינה המיוחדות, הם יזינו את ההזמנה שלכם במידע הנוגע לבקשות השירות שלכם כדי לסייע להכין את צוות השייט לחופשה שלכם. חבר צוות מדלפק הנגישות ישוחח אתכם על כל היבט של השייט שלכם, החל מההעברה לאוניה וממנה ועד לסיורי חוף, החדר שלכם וכל בקשה או צורך אחר שייתכן ויהיה לכם.

פעילויות על האונייה

לאחר שתעלו על האוניה, תפגשו את הצוות שיעודכן בכל הפרטים שמסרתם ישירות או באמצעות מומחה הנסיעות שלכם. הצוות יעמוד לרשותכם במהלך כל השייט שלכם על מנת לדאוג לצרכיכם ואליו יש להפנות את כל הבקשות שלכם. יש גם צוות פתרון בעיות מרכזי פנימי בחברה על מנת לסייע לאחראי הנגישות, הצוות זמין באמצעות הטלפון 24 שעות ביממה.

יש צורך בהודעה מראש
בכל צורך מיוחד אשר עשוי להיות לכם, החברות יעשו את כל מה שניתן באופן סביר כדי להקל עליכם. אך אנחנו זקוקים להודעה מוקדמת כדי להתכונן להגעתכם. אנא השתדלו ליצור קשר מראש עם צוות הנגישות שלנו לפני השייט שלכם, לפחות 90 ימים מראש למתורגמנים ו-45 ימים מראש לכל בקשה אחרת.

ככל שיהיה בידיהם יותר מידע אודות הצרכים המיוחדים שייתכן ויהיו לכם, כך נוכל להתכונן למלא את הצרכים שלכם במהלך השייט. מה שמתאים לאחרים לא בהכרח יעמוד בדרישות שלכם. אתם יודעים הכי טוב מה עובד עבורכם, לכן עדיף שלא תניחו שהסיוע שאתם זקוקים לו הוא הנורמה, תוכלו ליהנות מחווית שייט מהנה יותר אם תאמרו מה אתם צריכים. והם יעבדו אתכם כדי לנסות לעמוד בצרכים הסבירים שלכם במהלך השייט, אולם בשל אופי הנסיעה על ספינת נוסעים, אם לא יקבלו הודעה מראש, לא יוכלו לספק לכם את מה שדרוש לכם.

במצבים מסויימים (בין אם על האונייה או על החוף), ייתכן שיאלצו לבקש מכם לבצע סידורי נסיעה חלופיים, למשל, אם אורח בעל מוגבלות אינו יכול לעמוד בדרישות בטיחות מסוימות או בקריטריונים אחרים, אפילו במקרה שבו אנו מספקים לו אביזרים ושירותים משלימים. אורחים שאינם יכולים לדאוג לצרכיהם (כגון הלבשה, אכילה והגעה לתרגילי הבטיחות) חייבים להיות מלווים במלווה שיכול לעשות זאת. חשוב להודיע לנו על כל דרישה רפואית, גופנית או אחרת שייתכן שיש לכם מוקדם ככל האפשר, כולל האם אתם מתכוונים להביא קטנוע אתכם.

הכנה מראש של סיוע מיוחד מסייעת לנסיעה להתנהל באופן חלק יותר. הסיוע מוסדר בעת ההזמנה, עם זיהוי בקשת השירות המיוחד שלכם באמצעות מספר דלפק הנגישות החינם או סוכנ/ת הנסיעות שלכם.

אורחים בעלי מוגבלות בניידות


כסא גלגלים, קטנוע או הליכון יכולים להיות הסיוע העיקרי לניידות לעלייה ולירידה מהאוניה לאורחים שאינם יכולים ללכת בכוחות עצמם. לחברות יש מלאי מוגבל של כסאות גלגלים על האוניה. על מנת לארח את האורחים שלהם וכסאות הגלגלים שמורים בלעדית לעלייה וירידה מהאוניה. אם אתם נדרשים להשתמש בכסא גלגלים באופן קבוע, מומלץ להביא עמכם את כסא הגלגלים או לבצע את סידורי ההשכרה שלכם . המלאי המוגבל של כסאות גלגלים על האוניות זמין לסידורי השכרה דחופים ומתבצע על בסיס 'כל הקודם זוכה'.

חדרים נגישים לכיסאות גלגלים זמינים בכל האוניות שלנו. אנו ממליצים להזמין מראש ככל האפשר, מאחר שהזמינות הינה מוגבלת. החדרים הנגישים מציעים דלתות רחבות יותר, מקלחות עם גישה לכיסא גלגלים, ספסל במקלחת, שירותים מוגבהים ומוטות אחיזה באזור המקלחת והשירותים.

טיפ!! בקשו חדר קרוב למעלית לצורך גישה נוחה.

כסאות גלגלים ממונעים וקטנועים מותרים בחדרים הנגישים שלנו בתנאי שהם מונעים בסוללות gel-cell והמטענים חייבים להתאים ל-110 וולט. אם תבחרו חדר שאינו נקבע כנגיש, יהיה עליכם להביא כסא גלגלים מתקפל, או במידה יש לכם כסא גלגלים ממונע או קטנוע, הרוחב לא יכול לחרוג מ-26 סנטימטרים על מנת שניתן יהיה להכניסו לחדר. על הקטנועים וכסאות הגלגלים להיות מאוחסנים בחדר. בשל דרישות הבטיחות ומעברי החירום שנקבעו בהתאם לנהלי SOLAS, לא ניתן לאחסן אותם במעברים, במדרגות או בכל מקום ציבורי אחר. ניתן לרכוש כסאות גלגלים לחוף לשימוש באי הפרטי של החברות.

לפרטים נוספים על תכנית ההשכרה מראש, יש ליצור קשר עם ספק המורשה של כל חברה. ולספקים אחרים לא תהיה גישה לאוניות של החברות.

מתקני העברות מהאוניה ולאוניה וסיורי חוף

מתקני העברות מהאוניה ולאוניה

על האורחים להיות מודעים לכך שהעברות מסוימות מהאוניה, כגון סירות העברה או רמפות עשויות שלא להיות נגישות לכסאות גלגלים או קטנועים בזמנים המתאימים, וכי ייתכן שלא יוכלו לרדת לחוף כלל. כאשר האוניה אינה יכולה לעגון בנמל, סירות קטנות הקרויות tenders מעבירות את האורחים לחוף. אורחים עשויים להצטרך להשתמש במדרגות או בגרם מדרגות כדי לגשת אל אוניית המעבר ולעליה מחדש לאוניה. אורחים מסוימים בעלי ניידות מוגבלת עשויים לסבול מקושי לעלות ולרדת מהאוניה בזמנים מסוימים בעת שהיא נמצאת על המזח או בעת העברה בסירות קטנות. שימו לב: לא ניתן יהיה להעביר קטנועים וכסאות גלגלים ו/או אורחים שמשקלם 100 קילוגרמים או יותר מהאוניה לסירה הקטנה ו/או מהסירה הקטנה לחוף.

טיולים ביעדים
ייתכן שמתקני סיורי חוף מסוימים לא יהיו נגישים באופן מלא לאורחים עם ניידות מופחתת. למרות שנוקטים בכל המאמצים להבטיח שחברות יספקו סיורי חוף נגישים באופן מלא, אך לא יכולים להבטיח שכולן יכולות לספק מתקנים הנגישים לאנשים עם מוגבלויות. יתר על כן, סיורי החוף בנמלים זרים עשויים להוות בעיה לאורחים בעלי מוגבלויות. למידע מפורט ומעודכן אודות בעיות נגישות הכרוכות בסיורי חוף, אנו ממליצים שתצרו קשר עם דלפק הנגישות לפני נסיעתכם.

המתקנים והשירותים כוללים:

פגישה ביום העלייה לאונייה עם חבר צוות שידאג לצרכי הנגישות שלכם במהלך השייט
מספר מוגבל של חדרים נגישים לכיסאות גלגלים בעלי מוטות אחיזה בחדרי האמבטיה, מיטות מוגבהות, מוטות תליה מתכווננים בשירותים, מושבי מקלחת, דלתות רחבות יותר לגישה קלה
השכרת כסאות גלגלים זמינה לשימוש על האוניות
ברוב האוניות יש מעליות בריכה
כל האוניות כוללות שירותים נגישים במגוון שטחים ציבוריים
ניתן להסדיר העברות נגישות לכלי השייט, בהודעה של 15 ימים מראש לדלפק הנגישות.
דלפק הנגישות יכול לספק לכם פרטים ספציפיים ומעודכנים אודות הנגישות של סיורי החוף לפני השייט שלכם.

מחירי השכירות וההעברה משתנים בהתאם לסוג הציוד שתבחר ואת נמל היציאה שלך, וכל המחירים והעיצובים ומודלי הציוד חייבים להיות מאושרים בעת ביצוע ההזמנה. הציוד זמין להשכרה גם משתנה על בסיס מסלול השיט שלך. להלן רשימה של ציוד זמין עבור הפלגות שיט הלוך ושוב עבור כל מסלולי שיוט אחרים.

Standard Wheelchair
Width 25", Length 34", Height 36"
Collapsible to 12"
Equipment Weight – 37 lbs
Equipment Capacity – 250 lbs
Companion Wheelchair
Width 22", Length 31", Height 36"
Collapsible to 9"
Equipment Weight – 19 lbs
Equipment Capacity – 250 lbs
Heavy Duty Wheelchair
Width 28", Length 34", Height 36"
Collapsible to 13.5"
Equipment Weight – 56 lbs
Equipment Capacity – 450 lbs
Transportable Scooter
3-Wheel
Width 21.125", Length 40", Height 35"
Equipment Weight – 115 lbs
Equipment Capacity – 300 lbs
Standard Scooter
3-Wheel
Width 21.5", Length 43", Height 35"
Equipment Weight – 155 lbs
Equipment Capacity – 300 lbs
Heavy Duty Scooter
3-Wheel
Width 24", Length 50", Height 35"
Equipment Weight – 198 lbs
Equipment Capacity – 350 lbs
Power Chair
17" Turning Radius
Width 23", Length 33.5", Height 32"
Equipment Weight – 126 lbs
Equipment Capacity – 300 lbs

אחד ליברה שווה 453.59237 גרם
אחד אינץ שווה 2.54 ס"מאורחים חרשים או לקויי שמיעה


בחברות ננקטים בכל המאמצים לספק לאורחים החירשים או כבדי השמיעה שלנו שייט מהנה, ומשמעות הדבר כי ננקוט בכל המאמצים להעמיד לרשותם את הטכנולוגיה שתסייע לחירשים וכבדי שמיעה במהלך חווית השייט בסגנון חופשי. מומלץ בחום לאורחים חירשים או כבדי שמיעה ליצור קשר עם דלפק הנגישות לפני השייט, כך שניתן יהיה לשוחח על הצרכים המיוחדים שלהם לפני השייט. אפשרויות שונות ורבות זמינות לפני השייט והצרכים משתנים מאורח לאורח.

המתקנים והשירותים כוללים:

פגישה ביום העלייה לאונייה עם חבר צוות שידאג לצרכי הנגישות שלכם במהלך השייט
יש חדרים המחווטים במיוחד לחירשים וכבדי שמיעה הכוללים מערכת התראה ויזואלית במגע להתריע בפניכם אם דופקים בדלת, הטלפון מצלצל, ההתראה או גלאי העשן פועלים.
באוניות אשר החדרים בהן לא חווטו, קיימת ערכה ניידת הזמינה לבקשתכם בחדרכם, הכוללת מערכת התראה חזותית במגע המתריעה אתכם לדפיקה בדלת, צלצול בטלפון, אזעקה או גלאי עשן.
ניתן לקבל מערכות התראה ליחידים או לקבוצות עבור אורחים חרשים או כבדי שמיעה, על פי בקשה.
מערכות איתורית זמינות לבקשתכם בכל כלי שייט על מנת לאפשר לחירשים וכבדי שמיעה לקבל את ההודעות על הסיפון, וניתן לספק מראש מדריך לשימוש בציוד זה
מכשירי שמיעה זמינים בכלי שייט רבים באולם הראשי באמצעות דלפק השירותים לאורח
טלוויזיות עם כתוביות מקודדות זמינות עבור החדר שלך

ניתן לספק שירותי מתורגמן בשפת הסימנים לאורחים חירשים במידה וזוהי דרך התקשורת העיקרית שלהם. יש להגיש בקשה למתורגמנות בשפת הסימנים בדלפק הנגישות בעת ההזמנה באמצעות טופס פרטי הצרכים המיוחדים שניתן לקבל בדלפק הנגישות, לא יאוחר מ- 90 ימים לפני השייט. הבקשות כפופות למספר שיקולים, כולל אך לא מוגבל לזמינות המתורגמנים והמקום בתא. ישנה אפשרות לספק שירותי מתורגמנות לשפת הסימנים בהפלגות היוצאות מארה"ב ו/או חוזרות לארה"ב. אנא השתדלו ליצור קשר מראש עם צוות הנגישות שלנו לפני ההפלגה – לפחות 90 ימים מראש למתורגמנים. ייתכן שתאושר בקשה למתורגמן בהודעה מראש של פחות מ-90 ימים, אך איננו יכולים להבטיח זאת
טלפוני TTY זמינים בחלק מהאוניות העושה שימוש בטלפונים ידניים ומסרונים. באפשרות האורח לבקש שהטלפון בחדר שלו יוחלף בטלפון TTY אשר יאפשר לו לתקשר עם דלפק השירות לאורח באמצעות הקלדה בטלפון


אורחים עיוורים או לקויי ראייה


החברות עושים כמיטב יכולתנו לספק לאורחים עיוורים או כבדי ראיה הפלגה מהנה, משמע הדבר, לספק שירותים אישיים ומותאמים שיהפכו את השייט למהנה, בטוח ונעים.

חלק מספינות השיט מציעות ספריות שירות, תפריטים ורשימות פעילות יומיות בדפוס גדול ו / או ברייל, מספקות ברייל ושילוט מישוש באזורים ציבוריים, ויש להן ברייל והתראות הגעה קוליות על המעליות שלהם. לעיתים, חברי הצוות יכולים לערוך סיורים על הספינה ותא ביום ההפלגה ולסייע באופן אישי לנזקקים במקרה חירום. שירותים אלה עשויים לדרוש מראש בקשה ולא מוצעים על כל הספינות. כל השירותים צריכים להיות מאושרים בעת ביצוע ההזמנה.

שירות בעלי חיים
רוב ספינות השיט יאפשרו נסיעה עם בעל שירות. עם זאת, בכל מדינה יש כללים המסדירים את כניסתם של בעלי חיים, ואתה אחראי על קבלת כל האישורים הנדרשים עבור החיה לעזוב את הספינה בנמלים שאינם בארה"ב. כדי ללמוד על הכללים של המדינה בנוגע לבעלי חיים בשירות, פנה לקונסוליה או לשגרירות של ארצות הברית בוושינגטון. עותקים של אישורים אלה, יחד עם הוכחה לכל החיסונים הדרושים להחזרת בעל החיים לארצות הברית, יש לשלוח בפקס לקו ההפלגה , ואת עותקים יש להביא איתך על הספינה. קווי שיוט דורשים הוכחה של הצורך רפואי הסמכה הכשרה מתאימה לבעלי חיים שירות.

המתקנים והשירותים הזמינים כוללים:

פגישה ביום העלייה לאונייה עם חבר צוות שידאג לצרכי הנגישות שלכם במהלך השייט
סיור להכרת כלי השייט בהמשך לבקשה
שלטים בשפת ברייל/שלטי מגע
מותרת עלייתם של בעלי חיים מלווים על האוניה, ויש להסדיר זאת בדלפק הנגישות לפני השייט.
כלבי שירות
חברות מסוימות מתירות את עלייתם לאוניה של כלבי נחייה המאומנים לבצע משימה ספציפית. ישנן נסיבות רבות עבורן דרוש השימוש בכלב שירות, המקובלות בהתאם להנחיות ה-American with Disabilities Act – ADA.

בהתאם ל-ADA, אינה מותרת עלייתם לאונייה של כלבים "לתמיכה רגשית", הם לא יורשו להפליג.

על האורחים למסור את רישומי החיסונים המעודכנים של הכלב המצביעים על כל החיסונים המעודכנים (כולל כלבת) ואישור בריאות בינלאומי
האורחים אחראים לבדוק האם נמלי העגינה מתאימים לצרכים המיוחדים שייתכן שיהיו להם. האורחים אחראים על הבאת כל המזון, התרופות וחגורות ההצלה עבור הכלב
יסופק ארגז חול
כל האורחים הנוסעים עם כלבי נחיה חייבים לבצע את ההזמנה לפחות שבועיים מראש על מנת לאפשר מספיק זמן כדי לבדוק כל נמל עגינה, וכן לספק לנורוויג'ן קרוז ליין את כל המסמכים הנדרשים.

מוגבלויות אחרות


מתקבלים בברכה אורחים בעלי בעיות רפואיות, נפשיות וכל בעיה אחרת לשייט בסטייל חופשי. אם יש לכם צורך מיוחד מומלץליצור קשר עמנו בדלפק הנגישות בנוגע לצרכים המיוחדים שלכם ולמדיניות ולנהלים

ילדים עם צרכים מיוחדים

ילדים עם צרכים מיוחדים על סיפון מוזמנים ליצור קשר עם דלפק הנגישות לקבל מידע אודות המדיניות והנהלים של נורוויג'ן קרוז ליין בנושא ילדים עם מוגבלויות וכיצד אנו יכולים לסייע ולהעניק לילדים שלכם הפלגה בטוחה, כיפית ונוחה.

מוגבלויות קוגניטיביות, אינטלקטואליות והתפתחותיות

קווי שיוט כי לקחו יוזמה להיותידידותי להציע שירותים כגון:

אורחים בעלי מוגבלויות קוגניטיביות, אינטלקטואליות והתפתחותיות כגון אוטיזם, שיתוק מוחין, תסמונת דאון ואלצהיימר מוזמנים ליצור קשר עם דלפק הנגישות לדון בשייט שלהם. בהתאם לבקשה, יינקט כל מאמץ לעמוד בדרישות השייט המיוחדות שלכם.

ביצוע צ'ק-אין בעדיפות

יציאה מוקדמת וירידה

Pagers או טלפונים עבור הורים עם ילדים המשתתפים בתוכניות של הילד

ועוד

* השירותים עשויים להשתנות מאוניה לאוניה ויש לאמתם בעת ביצוע ההזמנה עם סוכן הצרכים המיוחדים שלכם.

דרישות תזונה רפואית מיוחדות וסכרת

רוב ספינות שיוט מציעים שירות חדרים 24 שעות ביממה, קינוחים ללא סוכר ומכלים עבור סילוק המחט כאשר ביקשו מראש, ולרוב יש רופא . בכמה ספינות שיוט יש מיני בארים או מיני מקרריםצסטנדרטית בתא, אשר ניתן להשתמש בהם כדי לאחסן אינסולין או תרופות אחרות, כי צריך להיות קר. עבור אוניות אחרות, ייתכן שתוכל לבקש מקרר בתא שלך עם הודעה מוקדמת. אם לא ניתן לספק מקרר, קו השיוט יאפשר לכם לאחסן את התרופות שלכם במרפאה של הספינה, או שתוכלו לבקש מהמנהל לספק את דלי הקרח ולרענן אותו לעתים קרובות. הינכם מתבקשים לאשר את צרכיכם עם הזמנת החופשה שלכם בעת ביצוע ההזמנה.

אורחים עם אלרגיות למזון צריכים ליצור קשר עם דלפק הנגישות, על מנת לדון על המדיניות והנהלים של החברה בנוגע לתזונה מיוחדת ואלרגיות ספציפיות לפני השייט שלכם. מכיון שכלי השיט מקבלים אספקה בכל רחבי העולם, ייתכן שיהיה קל יותר לעמוד בדרישות האלרגיה למזון הספציפיות שלכם במדינות מסוימות, וקשה יותר במדינות אחרות. יש להגיש בקשות לצרכים תזונתיים מיוחדים לפחות 45 ימים לפני ההפלגה. אין אפשרות להבטיח כל בקשה שתתקבל 45 ימים או פחות מראש.החברות יכולים לדאוג לארוחות ללא סוכר ודלות בנתרן לאורחים עם מגבלות תזונה רפואית ספציפית לפי בקשה. מקררים זמינים בחדרים רבים, לאחסון אינסולין.

דיאליזה

אורחים עבורם נדרשת דיאליזה אמבולטורית סדירה יכולים להפליג בכל כלי השיט. אולםאין את היכולת לסייע או לבצע טיפולי המו-דיאליזה. אורחים אלה, הזקוקים לדיאליזה, צריכים לדאוג שהפתרונות והציוד הדרוש לביצועה יסופקו לכלי השיט ביום ההפלגה, לפחות שעתיים לפני השייט. יש ליצור קשר עם דלפק הנגישות לפני השייט, למידע נוסף אודות המדיניות והנהלים של נהחברנ

חמצן

האוניה אינה מצוידת על מנת לספק לאורחים שירותים אלה מלבד על בסיס מקרה חירום במרכז הרפואי של האוניה. מסיבות בטחון ואבטחה, בחרה ספקית החיצונית היחידה המאושרת לספק חמצן לאוניה.

אולם, אתם מוזמנים להביא את החמצן שלכם ו/או ציוד החמצן מהבית. צרו קשר עם מחלקת נגישות והתנהלות תקינה לפני ההפלגה, במידה ודרוש לכם חמצן במהלך השייט שלכם. שימו לב כי אין להעלות חמצן נוזלי על כל כלי שיט .

לבטיחות ולבטחון הכלל, לא יתקבלו כל חמצן ו/או מכשירי חמצן של כל חברה שלא מאושרת על ידי חברת ההפלגה.

היריון

חברות הקרוז לא יתירו הפלגת אורחות שנכנסו לשבוע שהם קבעו של ההריון במועד סיום הנסיעה. יש לשלוח הצהרה של הרופא המטפל של האם (נדרש להיכתב על נייר מכתבים רשמי), הקובעת את תאריך הלידה הצפוי וכשירותה להפליג שום חברת קרוז לא תישא באחריות לכל סיבוך של ההיריון הנובע או מתררחש במהלך השייט.מציין נמל שבו האוניה יכולה לעגון ברציף או להטיל עוגן, משתנה לפי נמל עגינה.

לסיכום

יותר מ -90 ספינות קרוז מרכזיות ברחבי העולם כוללות תאים עם נגישות לכיסאות גלגלים עם תא הרחבה ודלתות אמבטיה, מעליות התומכות בכיסאות גלגלים, שולחנות נגישים בחדר האוכל הראשי ובמזח. הנה כמה נושאים חשובים שיש להביא בחשבון:נוסעים בקרוז עם ניידות מוגבלת צריכים להעריך בקפידה את אפשרויות היציאה לחוף. 

השכרת ציוד ואספקה אם אתם דורשים שימוש במכשיר ניידות כגון קטנוע או כיסא גלגלים, אך מעדיפים לא לנסוע עם הציוד שלכם.

Azamara
Azamara Journey
Azamara Pursuit
Azamara Quest

Carnival
Carnival Breeze
Carnival Conquest
Carnival Dream
Carnival Ecstasy
Carnival Elation
Carnival Fantasy
Carnival Fascination
Carnival Freedom
Carnival Glory
Carnival Horizon
Carnival Imagination
Carnival Inspiration
Carnival Legend
Carnival Liberty
Carnival Magic
Carnival Miracle
Carnival Paradise
Carnival Pride
Carnival Sensation
Carnival Spirit
Carnival Splendor
Carnival Sunrise
Carnival Sunshine
Carnival Triumph
Carnival Valor
Carnival Victory
Carnival Vista

Celebrity
Celebrity Constellation
Celebrity Eclipse
Celebrity Edge
Celebrity Equinox
Celebrity Infinity
Celebrity Millennium
Celebrity Reflection
Celebrity Silhouette
Celebrity Solstice
Celebrity Summit

Costa
Costa Deliziosa
Costa Diadema
Costa Fascinosa
Costa Favolosa
Costa Fortuna
Costa Luminosa
Costa Magica
Costa Mediterranea
Costa Pacifica
Costa Venezia
Costa Victoria

Crystal
Crystal Endeavor
Crystal Serenity
Crystal Symphony

Cunard
Queen Elizabeth
Queen Mary 2
Queen Victoria

Disney
Disney Dream
Disney Fantasy
Disney Magic
Disney Wonder

Holland America
Amsterdam
Eurodam
Koningsdam
Maasdam
Nieuw Amsterdam
Nieuw Statendam
Noordam
Oosterdam
Prinsendam
Rotterdam
Veendam
Volendam
Westerdam
Zaandam
Zuiderdam

MSC
MSC Armonia
MSC Bellissima
MSC Divina
MSC Fantasia
MSC Lirica
MSC Magnifica
MSC Meraviglia
MSC Musica
MSC Opera
MSC Orchestra
MSC Poesia
MSC Preziosa
MSC Seaside
MSC Seaview
MSC Sinfonia
MSC Splendida

Norwegian
Norwegian Bliss
Norwegian Breakaway
Norwegian Dawn
Norwegian Encore
Norwegian Epic
Norwegian Escape
Norwegian Gem
Norwegian Getaway
Norwegian Jade
Norwegian Jewel
Norwegian Joy
Norwegian Pearl
Norwegian Sky
Norwegian Spirit
Norwegian Star
Norwegian Sun

Oceania Cruises
Insignia
Marina
Nautica
Regatta
Riviera
Sirena

P&O
Arcadia
Aurora
Azura
Britannia
Oceana
Oriana
Ventura

Ponant
L'Austral
Le Boreal
Le Champlain
Le Laperouse
Le Lyrial
Le Soleal

Princess
Caribbean Princess
Coral Princess
Crown Princess
Diamond Princess
Emerald Princess
Enchanted Princess
Golden Princess
Grand Princess
Island Princess
Majestic Princess
Pacific Princess
Regal Princess
Royal Princess
Ruby Princess
Sapphire Princess
Sea Princess
Sky Princess
Star Princess

Pullmantur
Horizon
Monarch
Sovereign
Zenith

Regent
Seven Seas Explorer
Seven Seas Mariner
Seven Seas Navigator
Seven Seas Voyager

Ritz-Carlton
Azora

Royal Caribbean
Adventure of the Seas
Allure of the Seas
Anthem of the Seas
Brilliance of the Seas
Empress of the Seas
Enchantment of the Seas
Explorer of the Seas
Freedom of the Seas
Grandeur of the Seas
Harmony of the Seas
Independence of the Seas
Jewel of the Seas
Liberty of the Seas
Majesty of the Seas
Mariner of the Seas
Navigator of the Seas
Oasis of the Seas
Ovation of the Seas
Quantum of the Seas
Radiance of the Seas
Rhapsody of the Seas
Serenade of the Seas
Spectrum of the Seas
Symphony of the Seas
Vision of the Seas
Voyager of the Seas

Seabourn
Seabourn Encore
Seabourn Odyssey
Seabourn Ovation
Seabourn Quest
Seabourn Sojourn

SeaDream Yacht Club
SeaDream I
SeaDream II

Silversea
Silver Cloud
Silver Discoverer
Silver Explorer
Silver Galapagos
Silver Muse
Silver Shadow
Silver Spirit
Silver Whisper
Silver Wind

Viking
Viking Jupiter
Viking Orion
Viking Sea
Viking Sky
Viking Star
Viking Sun

Windstar
Star Breeze
Star Legend
Star Pride

חשוב

מומלץ להתארגן לקרוז כזה כקבוצה של בעלי מוגבלויות. לפנות אלי בצור קשר באתר

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר קרוז לבעלי צרכים מיוחדים, קרוז למוגבלים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים