• תַפרִיט
  • תַפרִיט

סיורים וירטואליים במקומות מרתקים בגיאורגיה

דף הבית » סיורים וירטואליים במקומות מרתקים בגיאורגיה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

גאורגיה, היא יעד מבוקש למטיילים מכל העולם. בגלל הקסם האמיתי של אנשי גיאורגיה וטבע עוצר הנשימה שלה, שכמעט ולא הושפע ממגע ידי אדם. במאמר תראו המלצות לנקודות עניין מענינות

נהר אבאשה שעובר בקניון מרטווילי (Martvili)

מעבר מושלג סמוך לעיירה בורג’ומי (Borjomi)

מומלץ לקחת רכבת לבורז’ומי היא עיירת נופש במרכז ג’ורג’יה. בורז’ומי ידועה במים המינרלים שלה, עם מעיינות בפארק סנטרל בורג’ומי. ארמון רומנוב, שהחיצוניות שלו בולטת. בסמוך, שבילים מתפתלים בפארק הלאומי בורוג’י-חרגאולי. בפארק, מנזר מצוואן בן מאות שנים (מנזר ירוק) שעשוי מאבנים ירוקות

דרך טושתי בג’ורג’יה  לכפר הקטן אומלו (Omalo) במחוז קאחתי

דרך טושתי בג’ורג’יה היא אחד הכבישים המסוכנים ביותר בעולם. ז ידוע כ”דרך מוות “בגלל תאונות קטלניות רבות. הדרך הלא סלולה נמצאת עמוק בהרי הקווקז היפים.  מחבר בין אזור Kakheti לאזור Tusheti דרך מעבר ההרים הגדול ביותר בקווקז – מעבר אבנו בגובה 2 850 מ ‘. הכביש נפתח סביב מאי עד אוקטובר (תלוי בתנאי מזג האוויר)נגיש רק ברכבי 4×4 וזה ממש מאתגר עבור מיומנויות הנהיגה. בדרך אפשר לנסות את מעיינות הטבעיים של טורגבה. אומלו כפר הררי חמוד עם נוף נפלא, מבצר, מכפר פשבלי לכפר אומאלו מרחק: 72 ק”מ – גובה  2800 מ’ זמן נסיעה: 5 – 7 שעות

 

ההרים והעמקים בסמוך לאגמי אבודלאורי (Abudelauri)

זהו מקום יפהפה, יצירת מופת של הטבע זהו אחד המקומות הנפלאים של גאורגיה לאוהבי טבע וטיולים .

מקום קסום ומסתורי זה הוא ביתם של האלים החווסורטיים, עם נוף להר צ’יוחי מרהיב, אגמי אבודלורי שוכנים בצפון הרחוק של החלק המזרחי של הרי הקווקז בגובה של 2500 מ ‘באזורים אלפיים צ’יוחי. אגדות ומיתוסים רבים קשורים לאגמים האלה. אגמי אבודלורי הם בצבעים טרנזיטיביים: האחד חסר צבע (ירוק בתמונות, בגלל סביבתו) בו ניתן לחנות, השני הוא כחול ויפה מאוד והאחרון הוא לבן כמו חלב – בגלל הקרחון גם בקייץ – מהאגם הלבן מתחיל נהר הילוד. בסמוך לאגם הלבן נמצא הר חייוקי הידוע, משם תוכלו ללכת לג’וטה.

הנופים שמסביב לכפר ג’וטה (Juta)

כפר ג’וטה בג’ורג’יה מנותק מהעולם רוב השנה, וזה כמו לחזור אחורה בזמן. רק עשר דקות מהגבול הרוסי, ג’וטה מתחילה לגדול בפופולריות בגלל הטבע הבלתי מפונק שלה.

מבנים מיוחדים במתחם המנזרים ורדזיה (Vardzia)
הבנייה החלה באמצע 12 המאה של עיר מערות גדולה, מבצר צבאי ואחר כך מונזר. הוא נהרס ברובו לפני כמאה שנים אחר כך ונשכח , עד לתקופה האחרונה.

עיירות במחוז מצחתה מתיאנתי (Mtskheta-Mtianeti)

אזור מצ’קטה-מטיאנטי ממוקם במזרח גאורגיה וכולל את המחוזות ההיסטוריים-גאוגרפיים הבאים: חווי, ארצו-טיאנטי, פשי, קשאטי, מטיולטי, גודאמאקארי. גובלת בצפון על ידי הרפובליקות של הפדרציה הרוסית: צפון אוסטיה, אינגושיה וצ’צ’ניה, במזרח על ידי אזור קקתי, בדרום על ידי קוומו קרטלי, וממערב על ידי שידה קרטלי. מצחתה מתיאנתי הוא המרכז הניהולי של האזור. האזור כולל את היחידות המנהליות הבאות: עיריית אח’לגורי, עיריית דושתי, עיריית טיאנטי, עיריית מצתה, עיריית קזבגי. מצחתה מתיאנתי הוא אזור מגוון מאוד עם היסטוריה עתיקה, עשיר במונומנטים תרבותיים וטבע יפה. סטפאנסטסמינדה (קזבגי) מצצ’טה – מטיאנטי.

https://youtu.be/hjXYNpFYAhk

הפארק הלאומי מטיראלה (Mtirala)

פארק הלאומי מטירלה הוא האטרקציה הטבעית השלישית והפופולרית ביותר בסמוך לבאטומי, אחרי הגן הבוטני והאדג’רה ההררית. אבל מבחינת התמונות והצמחייה, זה בכלל לא נחות מהם, ואפילו עולה עליהם מעט

קבוצת הכפרים אושגולי (Ushguli) למרגלות הר שחארה

הכפר המרוחק ביותר באושגולי נמצא בצפון ההררי והגווע של ג’ורג’יה, 6 קילומטרים מגבול רוסיה. הוא נמצא בהרי הקווקז. ישנם ארבעה כפרים המרכיבים את אושגולי, סוונטי, אחד המאחזים המרוחקים ביותר באזור והיישוב הקבוע הגבוה ביותר באירופה. הדרך ממסטיה לאושגולי היא ללא ספק המסוכנת באירופה, עם ירידות תלולות, כביש צר ומפותל ומפותל הרחק מעל הנהרות הזורמים במהירות. משופע בפיתולים,  בוץ ומים, דרך זו עלולה להיות בוגדנית. תושבי אושגולי קשוחים ושקטניים, מדברים ניב גרוזיני ארכאי ומתרגלים גרסה של הנצרות האורתודוכסית בגלל הרבה אמונות קודמות. אזור מבודד בחורף לשישה חודשים, עד תחילת שנות האלפיים סוונטי הייתה מקום חסר חוק. הגאורגים אף לגלגנים את סוונס כבלתי מתוחכמים (אם כי, באופן הגיוני, הם עושים זאת בשקט).מכיוון שגאורגיה הגיחה מכאוס שלאחר הסובייטים, הביטחון חזר לגאורגיה, כולל סוונטי. בז’ביאני, אחד הכפרים הגדולים, מגדלי ההגנה העתיקים של סוון משקיפים על הנתיבים המתפתלים ועל בעלי החיים המשוטטים. למרות אופיו המחוספס והמוכן, סוונטי הוכיח במשך מאות שנים מאגר בטוח ומרוחק לאמנות וללמידה, לרוב תחת חסותם של מנזרים אורתודוקסים. על גבעה המשקיפה על ז’יביאני, על רקע המאסף המושלג בגובה 5,000 מ ‘של שחארה, נותר מנזר לממריה ביתו של הבישוף של סוונטי עילית. מקום מדהים מוחלט.

אגם הצוקים השחורים בשמורת הטבע לאגודחי (Lagodekhi)

האגם ממוקמם בצפון-מזרח גאורגיה במורדות הדרומיות של הקווקז ועל הגבול על אזרבייג’ן ו דאגסטן . לאגודחי משמר מגוון של חי וצומח מקומיים נדירים משנת 1912, תחת האימפריה הרוסית, שמורת הטבע הראשונה בג’ורג’יה

האזורים המוגנים על ידי Lלאגודחי נמצאים בצפון מזרח ג’ורג’יה, במורדות הדרומיים של הקווקז, הגובלים באזרבייג’ן וברפובליקת דגסטאן של רוסיה . [4] הם כוללים 19,749 דונם (76.25 מ”ר) ( שמורת טבע קפדנית ) ו -4,702 דונם (18.15 מ”ר) (שמורת טבע מנוהלת), המשתרעים מ -590 עד 3,500 מטר (1,940 עד 11,480 רגל) מעל פני הים, כולל כמה ערוצים . [5] [6] הנהרות העיקריים הזורמים בשמורה הם הנינושבי, שרומישקבי, לגודכיסטסקאלי ומטסימיסטסקאלי; בגבהים הגבוהים יותר ישנם אגמים קרחוניים, שהגדול שבהם הוא אגם הצוק השחור, בגבול רוסיה, בעומק של 14 מטר. יש גם מעיינות גופרית. [7]

עיקר שמורת הטבע המחמירה נגישה רק למטרות מחקר; שמורת הטבע המנוהלת כוללת מתקני תיירות הכוללים חמישה שבילים: למפל גרוז, למפל נינושבי, לטירת מאצ’י (או Machistsikhe) מהמאה ה -11, [4] לאגם הסלע השחור וידע על שביל הטבע; דרך הסלע השחור חוצה גם את שמורת הטבע המחמירה. [5] הסכם בין אזרבייג’ן לג’ורג’יה מאפשר למטיילים לעבור את הגבול בחופשיות לשמורה ומחוצה לה. [8]

ערוץ נחל בעמק סנו (Sno)

עמק סנו מגשר בין הכפר קזבגי לבין הכפר ג’וטה ואורכו כ-20 ק”מ. בעמק מפלים ואגמים שבעונה המתאימה יש פריחה מדהימה.

מצודת לבסקארי במחוז חבסורתי (Lebaiskari Fortress, Khevsureti)

בדומה לאזורים הרריים אחרים בגיאורגיה, מחוז חבסורתי מאופיין במגוון גדול של מסורות ומנהגים. עשרות ביצורים, מקדשים וכנסיות פזורים ברחבי המחוז. ראשם של אלה הם מצודת חכמתי, מבצר אחליאלי, מבצר ליביסקארי, מבצר מוטסו, ביצורי שאטילי, צלב גודאני וצלב אנאטורי.

מעבר רכבת סמוך לעיירה חרגולי (Kharagauli)

חווית חלומית בארץ הפלאות. זה ממש נפלא לנסוע ברכבת בוגי בת 100 שנה בין עצי האורן חג המולד המכוסים בשלג. הנסיעה אורכת כשעתיים בנוף מהים באויר צח . זאת חוויה חלומית וזה גם רק ב -2 לארי לאדם וילדים חינם מתחת לגיל 6 שנים.

ההרים סביב אגמי קורולדי (Koruldi Lakes)

אגמים קטנים ויפיפיים מעל הכפר מֶסְטִיָה, בגובה 2,740 מטרים. מהאגמים משתקפים הפסגות של ההרים. נופים פנורמים עוצרי נשימה


הפסגה המושלגת של הר קזבק (Kazbek)

ויקיפדיה: הר קזבק הוא אחד מההרים העיקריים של רכס הרי הקווקז, הממוקם בגאורגיה וחולש על העיר קזבגי, ליד הגבול עם צפון אוסטיה. ההר הוא השלישי בגובהו מבין הרי גאורגיה (אחרי ההר שחארה וג’נגה) והשביעי בגובהו מבין הרי הקווקז. הגאורגים מכנים אותו “הר המקינווארצוורי” שפירושו “הר הקרחון” או “הר הקרח”.

קזבק ממוקם ברכס הרי החוח, רכס הרים בצפון הרי הקווקז, ונחתך על ידי ערוץ הנהרות ארדון וטרק. האזור פעיל מבחינה טקטונית, פעילות המתבטאת בריבוי רעידות אדמה קטנות המתרחשות במרווחי זמן קבועים. מערכת גאותרמית של מעיינות חמים מכתרת את ההרים.

קזבק הוא הר געש רדום המורכב מזרמי לבה טרכיטית. להר מבנה של חרוט געשי כפול, שבסיסו שוכן בגובה 1,770 מטרים. קזבק הוא הגבוה בקבוצת הרי הגעש החרוטיים בסביבתו, הכוללת את חברג’ינה שגובהו 3,142 מטרים.

מדרונותיו התלולים של ההר אינם מאפשרים קיום של קרחונים גדולים, ושטחם הכולל של אלה המצויים בראשו מגיע ל-135 קמ”ר. דייבדרוק – הקרחון הידוע ביותר בקזבק, משתרע מן הפסגה אל המדרונות הצפון-מזרחיים של ההר, לתוך ערוץ הנושא אותו שם. גובהו של הקרחון מגיע ל-2,295 מטרים. למרגלות ההר, מצדו המזרחי, עוברת הדרך הצבאית הגאורגית, החוצה את מעבר דריאל בגובה 2,378 מטר.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם