סיורים חדשים בתל אביב מתוך תוכנית בתים מבפנים

 

צילום תמונה ראשית: רון הנזל

מאת: שרה פלד

שיתוף פעולה חדש של "בתים מבפנים תל אביב" עם מנהלת עיר עולם ותיירות של עיריית תל אביב-יפו מניב 4 סיורים מתוך תוכנית בתים מבפנים וכן תוכן חדש שנפתח במשותף. הסיורים ברישום מוקדם ובתשלום סמלי. הסיורים הראשונים שנבחרו היו מהפופולריים בתוכנית בתים מבפנים תל אביב-יפו 2019 ומתמקדים במאה שנים לבאוהאוס ובבתי הסגנון הבינלאומי בעיר.

\\ סיור 1: להכיר את מגידוביץ'
יהודה מגידוביץ', מהנדס העיר הראשון של תל אביב (1920־1923), היה גם מהאדריכלים הפוריים שפעלו בה. הסיור בהדרכת חוקרת העיר תל אביב-יפו ומורת הדרך שולה וידריך, יעבור בבניינים רבים שתכנן מגידוביץ', חלקם זכו לכינוי "בתי חלומות" ובין מבנים בסגנון הבינלאומי שתכנן המדגימים את טביעת ידו האדריכלית הייחודית.

צילום: עומרי אמסלם

\\ סיור 2: בתי החלומות

סיור עם איציק דרור בעקבות הנדל"ן, השימור וההיסטוריה של העיר תל אביב- יפו. לאן נעלמו בתי החלומות הראשונים בעיר? כיצד שומרים על הבתים ההיסטוריים בצל מגדלי הענק?
בסיור יוצגו תהליך השימור של בית דיזנגוף – היכל העצמאות בו הוכרזה המדינה; שימורם של בית לוין ובית הפגודה ותידון השאלה כיצד מתמודדת העיר עם הצורך להתחדש תוך שמירה על מורשת העבר. 

צילום: נתן דביר

\\ סיור 3: העיר הלבנה ומתחם ביאליק

ריבוי המבנים לשימור בסגנון בינלאומי ברחוב ביאליק, הביאו להכרזתו כאזור C של העיר הלבנה. הסיור בהדרך חוקרת העיר תל אביב-יפו ומורת הדרך שולה וידריך,  יתחקה אחר המבנים הבולטים במתחם ויכלול כניסה למוזיאון הבאוהאוס בו מוצגים פריטים שימושיים פרי עיצובם של מורי בית הספר באוהאוס בגרמניה. בתום הסיור אפשר יהיה להמשיך לביקור בבית ליבלינג – מרכז העיר הלבנה לסיור קולי עצמאי.

צילום: בתים מבפנים

\\ סיור 4: בתי קובייה לבנים

מהו הסגנון הבינלאומי באדריכלות? מהן "המגירות הפתוחות"? מיהו פטריק גדס? סיור עם איציק דרור בשדרות רוטשילד, שיתחקה אחר בנייני הבאוהאוס הפזורים לאורך השדרה, יתייחס למאפיינים הסגנוניים והאדריכליים שלהם ויספר על האנשים שבנו אותם והתגוררו בהם.

צילום: לירון צפדיה

להרשמה לסיורים >>

 

 

 

 

מידע תיירותי מסלולי טיול בתים מבפנים, סיור בתל אביב, תל אביב

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות