• תַפרִיט
  • תַפרִיט

סיור אופניים בברלין – בין שרידי חומת ברלין לאתרים מהתקופה הקומוניסטית

דף הבית » סיור אופניים בברלין – בין שרידי חומת ברלין לאתרים מהתקופה הקומוניסטית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

דרך קלילה לראות קצת יותר ממזרח ברלין לשעבר, חומת ברלין, ועוד ממה שהופך את ברלין לעיר ייחודית שהיא היום, טיול אופניים בברלין ייקח אתכם עמוק יותר לתוך התקופה החשוכה ביותר בתולדות העיר- המלחמה הקרה. לא משנה אם זה הביקור הראשון שלכם בברלין או אם אתם מרגישים כבר כמעט בבית כאן, זו היא דרך מצוינת לראות את העיר.

עיקרי הדברים

  • לדווש ברחובות העיר ולספוג את האווירה המקומית
  • קבוצה קטנה המבטיחה שירות אישי

סיור מעשיר מאוד שאורך ארבע וחצי שעות, בנחת וללא מאמץ  מכסה כ-10 ק”מ על אופניים. סיור נרחב זה מסביר מדוע ברלין חולקה ואיך, מספר על הרכבת האווירית, וכולל סיפורי ריגול הן על ידי בעלות הברית או על ידי המשטרה החשאית של מזרח גרמניה (השטאזי), נפילת הקומוניזם, איך ברלין מתמודדת עם העבר שלה ועוד הרבה, הרבה יותר.

הסיור מתחיל עם התמצאות בחומת ברלין ובמסלול בו תיסעו, לפני שאתם מתמקמים על האופניים הנוחים שלכם. הסיור ייקח אתכם לאורך השדרה הראשית לשעבר של מזרח ברלין את הרצועה הארוכה ביותר של חומת ברלין שעדיין עומדת- יותר מקילומטר של קיר צבוע גרפיטי. אתם תדוושו לאורך יותר מ-5 ק”מ עליהם התפרסה החומה בעבר, כדי להבין את ההבדלים (רבים מהם עדיין קיימים) בין החיים משני צדי החומה.

כמו כן, תוכלו לבקר באתר הנצחה סובייטי בו קבורים יותר מ-5000 חיילים סובייטיים שנפלו בשבועות האחרונים של הקרב על ברלין וללמוד עוד על התעמולה הסטליניסטית של תבליטי אבן באתר ההנצחה.

לאחר הפסקת צהריים (לא כלול), הסיור ממשיך לנקודות נוספות, סיפורי ניסיון בריחה (חלקם מוצלחים, חלקם לא), אחרוני מגדלי שמירה העגולים “רצועת המוות”, פוטסדאמר פלאץ, שער ברנדנבורג, צ’ק פוינט צ’רלי ועוד הרבה יותר.

לפרטים נוספים על סיור אופניים בברלין, חומת ברלין והמלחמה הקרה, תמחור וביטולים


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם