סיור בעקבות קסמי זוהר הצפון באיסלנד

 

מתכננים טיול לאיסלנד? אם הייתם באיסלנד ולא הצלחתם לפגוש מקרוב את קסמו של אור הצפון, לא הייתם באיסלנד! חוויית המרדף אחר תופעת אור הצפון, המכונה גם "אורורה בוראליס" ונחשבת לאחד מקסמי תבל היותר מופלאים, ממתינה לכם הרחק משאון העיר ומזמינה אתכם להיסחף לפלנטה אחרת של אור וקסם שתמשיך ללוות אתכם זמן רב לאחר מכן.

סיור שהוא חובה!

הגם שאיסלנד משופעת בתופעות טבע מדהימות כמו גם בגלויות נוף חלומיות ואפופה בשלווה קסומה החופפת על האי מקצה לקצה ואינה פוסחת גם על האזורים העירוניים שבו, אין כל ספק כי זוהר הצפון זוכה לכתר כאטרקציית העל המומלצת של איסלנד ומבוקש על ידי תיירים מכל רחבי הגלובוס המבקשים גם הם לתהות על קנקנו של האור הירקרק – חמקמק הזה, הממגנט אליו את כל החושים ומותיר אחריו שובל של מסתורין מפעים שהוא לב קסמו.

אם תגיעו לאיסלנד במהלך תקופת החורף, בה הצפייה בזוהר הצפון האיסלנדי אפשרית, מקמו את המסע בעקבות זוהר הצפון בראש תחנות הסיור הצפויות לכם ואל תמירו אותו בכל אטרקציה אחרת. כי אם יש אטרקציות המותירות טעם של עוד, זוהר הצפון של איסלנד הוא אחת הבולטות שבהן.

אורורה בוראליס – הקסם שבאור

תופעת אורות הצפון באיסלנד מתרחשת עם היווצרות עומס חלקיקים בחגורת ואן הלן הכוללת סדרת חגורות המקיפות את כדור הארץ ומכילות חלקיקים אשר טעונים במטען חשמלי.

בעקבות העומס, החלקיקים המיותרים זורמים בכיוון מטה ומתחככים באזור היונוספרה עם חומרים פלואורסצנטיים, תוך שהם מניעים אותם לשחרר אנרגיה. פעילות מוגברת מצד השמש היא זו שגורמת לתופעת האורורה בוראליס להיווצר, כאשר אטומי החמצן הטעונים של האטמוספרה נפגשים עם "רוח השמש" שהינה בעלת מטען משלה, והמפגש הבלתי נמנע בין האטומים הטעונים דורש שחרור אנרגיה, המתבטא בפועל בתופעת זוהר הקוטב.

לרוב, התופעה קיימת בסמיכות לקטביו המגנטיים של כדור הארץ, וזאת, היות והאטומים הטעונים נוטים להימשך לכיוונם. סוג האטום אף משפיע על צבע הזוהר הנוצר, כאשר פגיעה באטום חמצן מייצרת את זוהר הקוטב הנפוץ המופיע באור ירוק.

מתי?

התקופה המומלצת למרדף אחר אורות הצפון באיסלנד היא בין ספטמבר לאפריל, וזאת היות והיום הארוך השורר באיסלנד בחודשי הקיץ אינו מאפשר לצפות בתופעת זוהר הצפון. הזוהר הצפוני של איסלנד נצפה לרוב מספר פעמים במהלך הלילה למשך מספר דקות בכל פעם, אם כי במקרים נדירים הוא נצפה אף למשך שעות ספורות.

ככלל, השעה המומלצת ביותר לצפייה בזוהר הצפון האיסלנדי היא בחצות.

איפה?

אם תרצו ללכוד את זוהר הצפון הקסום של איסלנד, יהיה עליכם להרחיק מאזורים אורבניים ועתירי זיהום אוויר, ולכן, נצא מרייקיאוויק. עם זאת, מדי פעם תוכלו לפגוש באור הירקרק המרצד גם בעודכם בעיר.

יתרונות הסיור

  • חוויה מושלמת למבקרים באיסלנד לראשונה
  • הדרכה מקצועית וחווייתית
  • איסוף ופיזור חינם

אז לגמרי לא משנה מה כולל לוח הזמנים שלכם באיסלנד, אילו יעדים סימנתם מראש ביומן המסע שלכם ולאילו אתרים הייתם מעוניינים להקדיש חלק ניכר מזמנכם. מסע בעקבות זוהר הצפון האיסלנדי הוא חוויית חובה של ממש שאסור להחמיץ!

הצטרפו לסיור, הרשו לעצמכם להתרגש, לחוש עמוק את המסתורין המעמיק עם הלילה הסמיך שבחיק הטבע וחפשו את האור הירוק שיגרום לכם לעצור את נשימתכם ולעמוד נפעמים למשך דקות ארוכות, כשזהרורי האור המופלאים מחוללים בקצב מלא מסתורין ומציגים מעל שמי הלילה מצג דרמטי ועתיר קסם שיעניק לכם חוויה חד פעמית, ייחודית ונדירה שאין רבות בתבל המשתוות לה.

להזמנת סיור בעקבות קסמי זוהר הצפון באיסלנד

 

איסלנד סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות איסלנד, זוהר הצפון


כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים