• תַפרִיט
  • תַפרִיט
קן הנשרים

ביקור בקן הנשרים בברכטסגאדן מזלצבורג

דף הבית » ביקור בקן הנשרים בברכטסגאדן מזלצבורג

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

אי שם, על ראש האלפים הבוואריים, נמצא “קן הנשרים” (Kehlsteinhaus), ששימש כמתחם האירוח והשליטה של אדולף היטלר בזמן מלחמת העולם השנייה. הביקור במקום יפגיש אתכם עם היסטוריה מרתקת אך גם, ובעיקר, עם נופים עוצרי הרשימה. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על הביקור בקן הנשרים בגרמניה.  

קרדיט תמונה ראשית: Pixabay.

*גילוי נאות: עמוד זה עשוי לכלול קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

ההיסטוריה של קן הנשרים על קצה המזלג

קן הנשרים, שניצב ברכס האלפים הבווארים בגובה של כ-1,830 מטרים, נבנה על ידי מרטין בורמן בין השנים 1938 ל-1939. המקום שימש כמקום מפגש עבור המפלגה הנאצית, ומיקומו נבחר בזכות הנופים המרהיבים הנשקפים מכל עבר. רבים טוענים שהמקום נבנה עבור היטלר לעבוד יום הולדתו ה-50, אך הדבר כנראה אינו נכון. ובניגוד לדעה הרווחת, היטלר מעולם לא נשאר לישון בקן הנשרים, אולי בשל פחד הגבהים שלו. במקום זאת, הוא לן בבית הנופש שלו, שעמד במורד ההר. המקום הושמד על ידי הממשל הבווארי בשנת 1952.

המבנה שעל ראש ההר הוא אחד מהמבנים היחידים שנותרו מהתקופה הנאצית באזור אוברזלצברג (Obersalzberg). כשבעלות הברית כבשו את המקום לקראת סוף מלחמת העולם השנייה, הן התגאו מאד בעובדה שהצליחו להשתלט על המקום שבו כנראה נרקמו כמה מתכניותיו של היטלר. כך, המקום הפך לסמל של ניצחון על הנאצים.

איך מגיעים לקן הנשרים?

העיר הגדולה הקרובה ביותר לקן הנשרים היא העיר זלצבורג (Salzburg), העיר הרביעית בגודלה במדינת אוסטריה, שנמצאת במרחק כ-30 קילומטרים מהאתר המפורסם. הנה מספר דרכים בהן אתם יכולים להגיע למקום מזלצבורג:

  • ברכב – הדרך הפופולארית ביותר להגיע היא באמצעות רכב שכור מזלצבורג. משך הנסיעה הוא כ-40 דקות. אתם יכולים לשכור רכב דרך אתר QEEQ. כדי להגיע, סעו דרומה על כביש A10 והמשיכו לכיוון העיר ברכטסגאדן (Berchtesgaden), שממנה יוצאים שאטלים אל קן הנשרים. תחנו את הרכב במגרש החנייה של מרכז Dokumentationszentrum Obersalzberg ועלו משם על השאטלים לאתר, שיוצאים מתחנת Kehlstein Busabfahrt. יש גם אפשרות לעלות ברגל, אך העלייה אורכת בין שעתיים ל-3 שעות והיא מאתגרת.
  • סיור מאורגן מזלצבורג – אם אתם מעדיפים שלא לנהוג בעצמכם אל קן הנשרים, אתם יכולים להצטרף לסיור מודרך שיוצא מזלצבורג. חברות רבות מספקות לשם סיורים מודרכים, הכוללים הסעה הלוך וחזור מהעיר. הזמינו סיור לקן הנשרים מזלצבורג. שימו לב שהסיור בשפה האנגלית. לפני שאתם מזמינים את הסיור ולמעשה כל סיור, חשוב מאד לקרוא מה כלול, מה לא כלול ומה תנאי הביטול של הסיור לפני שאתם מזמינים. זאת, כדי להימנע מחוויות לא נעימות בהמשך.
  • תחבורה ציבורית – יש גם אפשרות להגיע ברכבת מזלצבורג לתחנת הרכבת Berchtesgaden HBF. משם, אתם יכולים לעלות על אוטובוס מספר 838 לתחנת Kehlstein Busabfahrt, שממנה יוצאים השאטלים לקן הציפורים. אתם יכולים גם לקחת מונית, שלא אמורה לעלות לכם יותר מדי כיוון שהנסיעה היא לא יותר מ-10 דקות.ל

מידע על השאטלים לקן הנשרים

אם תבחרו להצטרף לסיור מאורגן, אתם יכולים לדלג על הקטע הזה כיוון שכבר ידאגו לכם, אבל אם אתם מגיעים עצמאית ברכב שכור או בתחבורה ציבורית, הנה כמה פרטים על השאטלים שיוצאים מתחנת Kehlstein Busabfahrt ליד מרכז Dokumentationszentrum Obersalzberg.

השאטל הוא למעשה אוטובוס מספר 849, והוא פועל מדי יום בכל 25 דקות בין השעות 8:30 ל-16:00, כאשר האוטובוס האחרון עוזב את קן הנשרים בשעה 16:50. האוטובוס עושה את דרכו על גבי כביש פתלתל ויפהפה באורך כ-7 קילומטרים, העולה לגובה של כ-800 מטרים ועובר דרך חמש מנהרות.  

הכניסה לקן הנשרים היא ללא עלות, אך בכל מקרה תצטרכו לרכוש כרטיס נסיעה הלוך ושוב באוטובוס, אלא אם כן תחליטו להגיע לשם רגלית. מחיר הנסיעה באוטובוס הוא די יקר, אבל אין לכם הרבה ברירות.

כשתגיעו לתחנת האוטובוס בקן הנשרים, יהיה עליכם לגשת לדוכן הכרטיסים כדי להזמין כרטיסים חזרה לברכטסגאדן לפני שאתם מתחילים לחקור ולהסתובב במקום. תחליטו באיזה זמן אתם רוצים לחזור חזרה, תגידו את זה לפקיד או לפקידה, והם יחתימו את הכרטיס שלכם בהתאם. תוכלו לנסות לתפוס אוטובוס מוקדם יותר, אך זה יהיה תלוי בזמינות של המקומות על האוטובוס.

מתי קן הנשרים פתוח?

קן הנשרים פתוח בדרך כלל מסוף מאי ועד אמצע אוקטובר, בהתאם למזג האוויר. מומלץ לבדוק באתר האינטרנט הרשמי כמה שבועות או ימים לפני שאתם מתכננים להגיע כדי לוודא שהאתר אכן פתוח. בדרך כלל, שעות הפתיחה בין מאי לספטמבר הן מ-9:00 עד 17:00 ובאוקטובר מ-9:00 עד 16:00.

האם צריך להזמין כרטיסי כניסה מראש?

כפי שכבר ציינו, הכניסה לקן הנשרים היא ללא עלות. הדבר היחיד שתצטרכו לשלם עליו הוא כרטיס הנסיעה באוטובוס מהתחנה בברכטסגאדן וחזרה. אם תזמינו סיור מאורגן , אז יכול מאד להיות שעלות הכרטיס הזה יהיה כלול במחיר הסיור (חשוב לבדוק!). לכן, אין צורך בהזמנת כרטיסים מראש. עם זאת, מומלץ להגיע מוקדם ככל האפשר כדי להימנע מתורים ארוכים בעלייה לאוטובוס.

מה צפוי לכם בקן הנשרים?

אוטובוס מספר 849 יוריד אתכם במגרש החנייה של קן הנשרים וכבר משם תוכלו ליהנות מכמה תצפיות מהממות על הסביבה. אך, כדי להגיע לבית של קן הנשרים תצטרכו ללכת דרך מנהרה ולעלות במעלית, שתיקח אתכם עוד כ-130 מטרים למעלה. המעלית, אגב, עשויה מנחושת ונראית ממש יוקרתית בהשוואה למנהרה הקרה והחשוכה שלפניה. לחילופין, אתם יכולים לעלות בשביל הליכה אל קן הציפורים, כאשר משך ההליכה הוא כחצי שעה. ההליכה יפה אך מאד תלולה, כך שאם אתם לא בכושר או לא בנעליים מתאימות, עדיף פשוט ללכת ישירות למעלית. אם תרצו, תמיד תוכלו לחזור לאוטובוס דרך שביל ההליכה.

המוקד המרכזי של המקום הוא המסעדה, שמוקפת בנופים מהממים. חוץ מהמסעדה, תוכלו לגשת לטרסת השמש של קן הנשרים, שבו תמצאו כמה מוצגים המספרים אודות ההיסטוריה שלה המקום.

לסיכום

קן הנשרים הוא אתר היסטורי חשוב הקשור למלחמת העולם השנייה. זה המקום שבו היטלר נפגש עם חברי המפלגה הנאצית מספר פעמים לאורך המלחמה ואולי אף רקם את כמה מתכניותיו השטניות כאן. היום המקום משמש בעיקר כמסעדה, אך שווה לעלות לשם גם כדי להתרשם מהנופים המרהיבים הנשקפים מכל עבר.

מקורות שימושיים לתכנון הטיול שלכם

הזמנת טיסה

אתם יכולים להיעזר באתר של Way Away כדי למצוא טיסות מתאימות לכם וגם ליהנות מקאשבק. 

הזמנת לינה

מומלץ להשתמש באתר בוקינג כדי להזמין מלונות בחו”ל. ככל שמזמינים יותר פעמים דרך בוקינג, כך אתם זוכים להנחות גדולות יותר על הלינה שלכם.

אם אתם יותר בעניין של אכסניות, אתם יכולים לחפש באתר Hostelworld שמתמחה בלינות מהסוג הזה. 

קבלו >> טריק מיוחד שיכול לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת לינה!

הזמנת פעילויות ואטרקציות

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות באתר ויאטור ובאתר GetYourGuide. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית ותוכלו לבחור את הסיורים בעלי הדירוג הטוב ביותר כדי להבטיח איכות. 

ואל תשכחו ביטוח נסיעות!

אנו ממליצים לקרוא אודות ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאתם מזמינים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם