סיור וודו ורוחות בניו אורלינס

ניו אורלינס שבלואיזיאנה היא עיר מרתקת, עיר של מוזיקה וג'ז- לואי ארמסטרונג הוא מניו אורלינס ועל שמו גם קרוי שדה התעופה של העיר. זו עיר של פסטיבלים, עיר שהבניה בה מזכירה בניה אירופאית יותר מכל עיר אחרת בארה"ב. ניו אורלינס נקראת גם עיר חצי הסהר בגלל צורת הירח של העיר. את הצורה קבע תוואי נהר המיסיסיפי החוצה אותה בצורה של נחש מתפתל. מעבר למוזיקה, לפסטיבל המרדי גרא המפורסם ולאווירה הנינוחה, ניו אורלינס ידועה גם כעיר רדופת הרוחות של ארה"ב, העיר ממנה התחילה תרבות הוודו. תכונה זו שלה הביאה לכך שיש בה סיורים המיוחדים רק לה: סיורי  קברים וודו. רוצים להכיר עוד את התרבות הלא שגרתית הזו? סיור מיסטי במיוחד מחכה לכם…

להיכנס למבוך של הרובע הצרפתי

הרובע הצרפתי הוא האזור המשמעותי ביותר בעיר עבור תיירים. הוא מהווה בעצם את העיר העתיקה שהיתה מוקפת חומות. רוב שמות הרחובות ברובע הצרפתי הם צרפתים, אך הבניה בו דווקא פחות צרפתית אלא יותר ספרדית. שריפות שפרצו בעיר בזמן שהספרדים שלטו בה בסוף המאה ה- 18 הרסו את הבתים בסגנון צרפתי שהיו בה קודם והספרדים הם אלה שבנו אותה מחדש. הרובע הצרפתי הוא תוסס ומלא חיים, יש בו מסעדות, בתי קפה, מופעי רחוב והרבה מאוד פאן. במהלך הסיור תעברו עם המדריך בין בתיו המעניינים של הרובע, דרך הסמטאות בהן בתים בארכיטקטורה ספרדית עם השראה של הארכיטקטורה הצרפתית. תעברו בין חנויות המזכרות הרבות, השוק הצרפתי והכיכרות הססגוניות. בכל מקרה, המוזיקה נמצאת בליבה של ניו אורלינס ותוך כדי הסיור תתקלו בהרבה מאוד מוזיקה ספונטנית.

חנות קטנה ומטריפה

המדריך יכניס אתכם לאט אל תוך כשפי ולחשי הוודו. בדרך, בין הצצה על בית מסקרן לחצר מעניינת הוא יספר לכם סיפורים מעניינים על הוודו, איך הכל התחיל, על כוהנת הוודו מארי לביאו, שהקבר שלה הוא אחד המקומות המתויירים ביותר וגם אתם תגיעו אליו בהמשך. תוך כדי שיטוט בין הסמטאות גם תגיעו אל חנות קטנה, ממש חנות קטנה ומטריפה, שכל כולה וודו. שם ניתן לקנות עשבים, קמיעות, שמנים. דת הוודו התחילה בהאיטי והתפשטה אל איי הבהאמה והגיעה עד לארה"ב, כאשר הזרם שישנו בלואיזיאנה נבדל במספר דברים מהשאר. הוודו משלב אלמנטים מן הנצרות יחד עם מסורות ממערב אפריקה. תחת שלטונו של האל האחד ישנן רוחות האחראיות כל אחת על תחום אחר בעולם. הוודו כולל טקסי פולחן שונים והחנות מספקת למאמינים את כל מה שצריך כדי לערוך את הטקסים הייחודיים לה.

לטייל בין המצבות

לאחר טיול כיפי ברחובות הרובע תגיעו אל בית הקברות העתיק והמוכר ביותר בעיר- בית קברות סנט לואיס 1. סך הכל יש בעיר ובפרברים שלה 42 בתי קברות וזהו המרכזי בהם. השיטוט ברחבי בית ה קברות הוא מרתק ממש . מצבות רבות בנויות כמו פסלים מעניינים ולא שגרתיים. ישנם מאוזולאומים מלאי יופי. רבים מהקברים והמצבות בבית הקברות ממוקמים מעל הקרקע. גובה פני המים הגבוה גרם לבניית המצבות והקברים מעל פני הקרקע מחשש להצפות. עם סופת קטרינה, סופת ההוריקן שתקפה את לואיזיאנה וזרעה בה הרס רב, כנראה שבניית הקברים והמצבות בגובה הייתה צעד חכם. תוך כדי המעבר בתוך מבוך הקברים תגיעו אל הקבר המבוקש ביותר, קברה של מארי לביאו. אנשים מכל רחבי העולם הקשורים לדת הוודו מגיעים אל קברה.

אל פארק הג'אז של לואי ארמסטרונג

בהמשך תגיעו אל רחוב רמפרט שבו נמצא אחד הפארקים המוכרים בעיר, פארק לואי ארמסטרונג. פארק לואי ארמסטרונג מהווה חלק מהפארק הלאומי למורשת הג'אז. הפארק הוא ירוק, עם מדשאות ומקושט בפסלים שיצרו אמנים מוכרים. נקודה משמעותית בתוך הפארק שתגיעו אליה היא כיכר קונגו, ה- CONGO SQAURE. הכיכר ידועה במופעים הייחודיים המתקיימים בה מדי פעם, מופעי ריקוד ומוזיקה אפריקניים: AFRICAN DRUM CIRCLE AND DANCE. מופעים אלה הם תוצאה של מסורת רבת שנים בו שהתחילה בתחילת המאה ה- 19 . בימי ראשון עבדים וגם אנשים חופשיים היו נפגשים. במקום היו דוכנים וגם המפגשים היו דרך להיות יחד לרקוד, לשיר ולנגן. המסורת ממשיכה גם היום עם מופעי AFRICAN DRUM CIRCLE AND DANCE אך גם כשאין מופע כזה, ישנם מעגלי תיפוף רבים. כיכר קונגו היא גם מקום התכנסות גם לאירועים רציניים יותר כמו הנקודה שממנה יוצאת הצעדה ביום מרטין לותר קינג אל עבר האנדרטה שלו שבשדרת קלייבורן.

כאן נגמר הסיור. בטוחים שהיה לכם שילוב של כיף, מוזיקה, צבעוניות יחד עם מסתורין וטעימה מן הדת הייחודית שנקראת וודו.

מידע נוסף על סיור וודו ורוחות בניו אורלינס

 

 

 

מידע תיירותי וודו, ניו אורלנס, סיור, רוחות

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות