סיור רגלי באזורי המלחמה הקרה בברלין

סיור רגלי מודרך בברלין ייקח אתכם אל זירת ההתרחשות של העימות הצבאי בין העולם המערבי לבין העולם הקומוניסטי. בליווי מדריך מומחה, אתם תצאו לראות את חומת ברלין וכמה אזורים נסתרים של רצועת המוות, מגדלי שמירה לשעבר ו"תחנות רפאים" מתחת לאדמה, את השגרירות הסובייטית ונקודות ריגול של ה-CIA והקג"ב. אתם תלמדו על מנהיגי גרמניה המזרחית, ביניהם אריך הונקר, והמדריך שלכם יספר איך התנהלו חיי האזרחים בברלין במהלך כמעט 45 שנים של סכסוך.

בסיור יום רגלי זה דרך ברלין, אתם תצאו לגלות את האזורים הקשורים למלחמה הקרה בעיר ולהציץ על התקופה הארוכה של סכסוך פוליטי שהגיע לסיומו בשנת 1991 עם נפילת ברית המועצות.

המדריך המומחה שלכם יתאר את התפקיד של משמר הגבול, של הכוחות הסובייטים בעלות ושל השטאזי, כמו גם של CIA בתקופת המלחמה הקרה. אתם תגלו מה קרה למנהיגי הרפובליקה הדמוקרטית הגרמנית (GDR), ביניהם אריך הונקר, ולטר אולבריכט ווילהלם פיק. תוכלו לראות ולגעת בשרידי חומת ברלין, אשר הפרידה בין המזרח למערב ברלין במשך כ-30 שנים, תגלו איך היו נראים החיים באזור הסטליניסטי ביותר של הגוש המזרחי ותשמעו סיפורים על בריחות מוצלחות וכושלות מן GDR.

במהלך ההליכה מאתר לאתר, תשמעו סיפורים על המתח הצבאי בין ארצות הברית ובנות בריתה בנאט"ו, לבין ברית המועצות ובנות בריתה. תראו אזורים נסתרים של רצועת המוות, המדריך יספר לכם את הסיפור על איך MI6 וה-CIA חפרו מנהרה מתחת לחומת ברלין ומתחת לאזור הסובייטי והאזינו לערוץ התקשורת הסודי של הצבא האדום.

תראו את השגרירות הסובייטית לשעבר (היום השגרירות הרוסית), הממוקמת על 'אונטר דן לינדן' השדרה המפוארת – בלב האויב. ראו איך זה משקף את האדריכלות הסטליניסטית הבולטת מאלה של המבנים האחרים בשדרה. תלכו לראות את נקודות המודיעין של ה-CIA ,KGB ושטאזי, וללמוד על טכניקות ועל ציוד המעקב שלהם. תוכלו לשמוע על גרמנים מזרחיים לשעבר שהשתלבו בחברה בהווה, הפכו מסוכני שטאזי לאזרחים רגילים- מעניין אם הם מתגעגעים ל-GDR.

לפרטים נוספים על סיור רגלי באזורי המלחמה הקרה בברלין, תמחור וביטולים

ברלין גרמניה סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות ברלין


כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים