• תַפרִיט
  • תַפרִיט

סיור רגלי באנדרטת מחנה הריכוז זקסנהאוזן שליד ברלין

דף הבית » סיור רגלי באנדרטת מחנה הריכוז זקסנהאוזן שליד ברלין

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

 

צפונה מברלין נמצא מחנה הריכוז זקסנהאוזן, הצטרפו לסיור באחד ממחנות הריכוז הראשיים בגרמניה הנאצית. במהלך ביקורכם באתר ההנצחה עם מדריך, אתם תלמדו על ההיסטוריה של המחנה ועל האנשים שנכלאו כאן, רקע חיוני מהעבר ולהווה של גרמניה.

עיקרי הדברים

  • תספגו את האווירה בסיור רגלי
  • בהנחיית מדריך מקומי
  • קבוצה קטנה המבטיחה שירות אישי

בעוד שהנאצים אירחו את המשחקים האולימפיים ב-1936, אנשים אולצו בכפייה לבנות מחנה ריכוז ענק צפונית לברלין, שנועד להכיל ‘אויבים’ פוליטיים של המשטר הנאצי, פוליטיים, גזעיים ו’א-סוציאליים’. מבין 200,000 האנשים שנכלאו, יותר מ-50,000 מתו לפני שהמחנה שוחרר על ידי הסובייטים ב-1945.

המחנה שימש לאחר מכן את הסובייטים עד שנת 1950 כמקום מעצר של נאצים לשעבר, חיילים גרמנים ומתנגדים פוליטיים של הקומוניזם. אלפים רבים נוספים מתו מתת תזונה ומחלות.

החלק החשוב ביותר בסיור רגלי זה הוא הסיפור האינפורמטיבי ושופך האור שמספק לכם המדריך המומחה שלכם. במהלך ביקור של 3 השעות במחנה, תלמדו היסטוריית רקע חשובה של האתר בזמן שאתם הולכים דרך מגרש הצעידה אפלפלאץ, מקום שיכון היהודים, תאי עונשים, אתר הוצאות להורג, המשרפה, התחנה Z, המעבדה לפתולוגיה ובית החולים של המחנה.

סיור זה מבוסס על מחקרו של ההיסטוריון גבריאל פוסט, אשר פרסם עדויות חשובות על המחנה. לכל מדריכי הטיולים יש תובנות מיוחדות משלהם על ההיסטוריה של זקסנהאוזן, והם מנוסים בחשיפת ההיסטוריה המורכבת של הרייך השלישי והשואה.

לפרטים נוספים על סיור רגלי באנדרטת מחנה הריכוז זקסנהאוזן. תמחור וביטולים


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם