סיור תצפית במרכז הסחר העולמי החדש (One World Observatory)

 

אירועי ה- 11 בספטמבר גרמו זעזוע והלם בניו יורק, ארה"ב והעולם כולו, אך בארה"ב כמו בארה"ב ממשיכים קדימה. כך, לצד המקום המקורי בהם עמדו מגדלי התאומים ובו ישנה כעת האנדרטה לזכר אסון התאומים, הוקם המגדל הגבוה ביותר בכל חצי הכדור המערבי. זהו  מרכז הסחר העולמי החדש הנקרא גם מגדל החירות. המבנה בעל צורה מיוחדת והוא כסוף ונוצץ. גובהו מגיע ל- 541 מ'. אם מספר זה נראה אקראי, אז הוא מתוכנן מאוד. גובהו הוא בדיוק  1776 רגל, שנת העצמאות של ארה"ב. שלוש הקומות העליונות מתוך 102 הקומות שלו הן קומות תצפית מהן אפשר לראות בתצפית פנורמית של 360 מעלות את העיר כולה ובימים בהירים גם עד 80 ק"מ ממנה!

זכוכית, בטון והרבה ביטחון

עלות בנייתו של המבנה היתה גבוהה מאוד עד כדי כך שהוא נחשב לבניין היקר ביותר העולם, אך כנראה שלא סתם. האמריקאים לא לוקחים סיכונים מיותרים ומאחורי בנייתו היתה השקעה רבה לא רק של משאבים אלא גם של מחשבה. אמנם הבניין מחופה ברובו זכוכית אך רוב הקומות התחתונות שלו נבנו מבטון חזק במיוחד. מיקומן של מערכות המעליות והמדרגות הנעות מאפשר ירידה מהירה הישר אל הרחוב במקרה חירום. עכשיו, כשאתם מכירים את העובדות ומרגישים בטוחים, אפשר להגיע אל הפאן ולהיכנס למעלית שתעלה אתכם כמו בטיל הישר אל קומה 100. טיסה נעימה!

כמה מאות מטרים בפחות מדקה

כן, זה הקצב המטורף של המעלית שתטיס אתכם לקומת התצפית הראשונה, קומה 100. לא רק טיסה מחכה לכם כאן אלא על הדרך ובמהירות שיא תתרשמו מן הבניה של ניו יורק לאורך השנים. זוהי תצוגת תלת מימד בה אתם מרגישים ממש בתוך העיר שנבנית והיא מראה לכם את תהליך הבניה של העיר מאז תחילת בנייתה עד היום, רק שממאות שנים הוא מתקצץ לפחות ממאה שניות! אחרי שתנחתו בקומה 100 תוכלו להתחיל ולהסתכל על הנוף המשגע הנצפה מחלונות הענק של התצפית. היתרון של התצפית ממגדל זה, בניגוד להרבה תצפיןת גבוהות אחרות בעיר, הוא שהיא סגורה, כך שגם בימים קרים אפשר להיות במקום וזו אטרקציה מעולה לכל מזג אויר. אטרקציה מעניינת נוספת היא סרט בו תוכלו לראות איך בנו את הבניין בתצוגת תלת מימד מדהימה שהיא חווייתית ומטריפה את כל החושים.

לטייל בין הקומות וליהנות מכל רגע

החוויה שמספק הביקור במגדל החירות והתצפית שלו היא עצומה. עם כל כרטיס שתקנו מתוך שלושת סוגי הכרטיסים תזכו לחוויה מדהימה. עם כל אחד מהכרטיסים ניתן לטייל באופן חופשי בין שלוש הקומות של התצפית וליהנות לא רק מן הנוף שנראה כמו תמונה 'מהממת אך חיה, אלא גם מתמונות רבות של נוף העיר שתלויות בקומות. אטרקציות והפתעות אינטראקטיביות מחכות לכם בכל הקומות, במיוחד בקומה 100, קומת התצפית המרכזית.

ליהנות מארוחה עם תצפית מרהיבה

כמובן שבמקום בו נראה נוף פנורמי מהמם, אי אפשר בלי ארוחה טובה או לפחות כוס משקה מרענן (או חם, תלוי במזג אויר שמבקר במנהטן באותו יום…). בכל הקומות ובמיוחד בקומה 101 ישנו מגוון מסעדות ובתי קפה. אפשר לבחור בין ארוחה יוקרתית לבין סנדויץ' קליל או אפילו כוס קפה- כל האפשרויות פתוחות לפניכם.

לקנות את הכרטיס המתאים לכם

על מנת לחוות את החוויה הכיפית שמציע מגדל החירות, ניתן לקנות כרטיסים בשלוש דרגות ושלושה מחירים. כל הכרטיסים מעניקים לכם כניסה לשלוש הקומות של התצפית ללא הגבלת זמן. הכרטיס היקר יותר מאפשר לכם לדלג על ההמתנה בקופות ועל התור (יתרון משמעותי) ולבחור את שעת ההגעה שמתאימה לכם. במסגרת כרטיס זה גם תקבלו אייפד עם הסברים. הכרטיס המורחב ביותר לא רק נותן לכם את כל אלה, הוא נותן לכם עדיפות נוספת בכניסה ואיתו גם תוכלו להתפנק בכוס משקה מאחד מבתי הקפה, המסעדות או הברים במקום.

לסיכום, תצפית מגדל החירות היא לא סתם עוד תצפית. זוהי ה- תצפית של ניו יורק שנותנת לכם תמונה פנורמית רחבה של העיר ומעבר לה, חוויות אינטראקטיביות כיפיות, מסעדות ובתי קפה ובילוי מהנה לכל המשפחה בכל מזג אויר.

למידע נוסף על סיור תצפית במרכז הסחר העולמי החדש (One World Observatory)

 

סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות One World Observatory, מרכז הסחר העולמי, סיור


כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים