• תַפרִיט
  • תַפרִיט

סין הקלאסית במיטבה: סיור משנחאי לסוג’ואו ולז’וז’ואנג

דף הבית » סין הקלאסית במיטבה: סיור משנחאי לסוג’ואו ולז’וז’ואנג

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

סוג’ואו וז’וז’ואנג הן שתי ערים סיניות ציוריות וקסומות במיוחד, שיד המודרניזציה טרם פגמה באוויר, באווירה ובקסם הייחודיים שלהן. הסיור הבא, היוצא משנחאי, מציע הזדמנות בלתי נשכחת למפגש בלתי אמצעי עם הווי החיים הנינוח שנותר על כנו מזה אלפי שנים ויפרוש בפניכם את מיטב פניני החן הנדירות של סוג’ואו וז’וז’ואנג המציעות קוקטייל מושלם של גנים סיניים מרהיבים כמיטב המסורת, ארכיטקטורה עתיקת יומין, הרבה מים ואווירת נוסטלגיה קסומה שלא תפגשו בנקודות רבות אחרות על פני הגלובוס.

סוג’ואו  – ונציה בגרסת המזרח

סוּג’וֹאוּ הינה נציבות עירונית במחוז ג’יאנגסו אשר במזרח סין. העיר סמוכה לשפך נהר יאנגצה וממוקמת על גדותיו של אגם טאי. גשרי האבן המהוקצעים של העיר, הגנים המעוצבים בקפידה והפגודות המרשימות המנקדות אותה, הם שהפכו אותה למוקד תיירותי מרכזי באזור שליחו לא נס גם היום, בעידן המודרני. מעבר לכך, כעיר שתפסה מקום של כבוד בתעשיית המשי הסינית ונחשבת לגורם מרכזי בה גם נכון להיום, העיר מאפשרת למבקרים בה לעמוד מקרוב על הליך הייצור המרתק של המשי, מסממניה הבולטים של האימפריה הסינית.

בעיר, שזכתה גם לכינויים “ונציה של המזרח הרחוק” ו “בירת המשי”, גני נוי מרהיבים המייצגים נאמנה את התרבות הסינית על כל רבדיה ומציעים חוויה פסטורלית מושלמת שיש בה הכל: עיצוב אסטטי ונקי, אווירה מופלאה, הרבה נוסטלגיה ומפגש בלתי אמצע עם ההיסטוריה הסינית.

חוויה בוטנית מעולם אחר

הגנים הקלאסיים של סוג’ואו, תשעה מתוך יותר משישים גני הנוי המרהיבים שניטעו במהלך חמש מאות השנים האחרונות בעיר, אף הוכרו כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסקו. גני הנוי היפהפיים של העיר סוג’ואו ידעו משבר עם הפלישה היפנית אל העיר בשנת 1937 ורבים מאוד מהם נחרבו במהלך שנות המלחמה. רק בראשית שנות החמישים של המאה הקודמת החלה מלאכת השחזור של גנים מסוימים ששוקמו, לשמחת תושבי העיר שהגנים מהווים חלק בלתי נפרד מהווייתם ולהנאת התיירים המבקרים בעיר שפרחים, מים והרבה קסם משמשים בה בערבוביה. במקביל, העיר הייתה מהבודדות ששרדו את ההרס שזרעה תנועת המהפכה התרבותית של Mao Zedong ומרבית גניה נותרו ללא פגע.

מועצת המדינה הכריזה בשנת 1981 על העיר סוג’ואו כעל עיר עתיקה, בה ניתנת עדיפות לשימור אתרי היסטוריה ותרבות ואשר בה מיוחסת חשיבות רבה לשימור קו הנוף הטבעי.

מהלך הטיול

מיד בהגיענו לסוג’ואו נבקר בגן Net Master Garden אשר, לדעת רבים, מהווה את המייצג האותנטי ביותר של גנים בסגנון שושלת מינג. הגנים מיישמים את עקרונות המפתח של תורת תכנון הגנים הסינית, על פיה אמורים גנים ליצור דגם מוקטן של היקום בתוך שטח מוגדר.

לאחר בילוי מהנה, נמשיך לעיר העתיקה של סוג’ואו בה נפגוש בתעלה הגדולה של העיר, ולאחר מכן, נמשיך למפעל לייצור משי ונתרשם מהליך הייצור של המשי השומר על סודותיו מאז המאה ה – 14.

אל ז’וז’ואנג

לאחר ארוחת צהריים, נמשיך בדרכנו אל הכפר ז’וז’ואנג ונצא למסע קסום ומרגש בגונדולה סינית שתסחף אתכם לחוויה בלתי נשכחת על פני המים. הארכיטקטורה האופיינית בכפר החלומי מתוארכת לכמעט אלף שנים, לאחור ומרבית הבתים נבנו בתקופת השושלות מינג וצ’ינג. קרוב למאה חצרות קלאסיות ושישים מעברים מקושתים החצובים בלבנים עדיין נמצאים בשימוש פעיל וכמו מחזירים את המבקרים בכפר שנים לאחור בחוויה יוצאת דופן וקסומה במיוחד. בדומה לחיים בוונציה, גם כאן מתנהלים חיי השגרה על המים בקצב נינוח שכמו עוצר את דהרת מחוגי הציוויליזציה ומותיר אותה הרחק מאחור.

לא מומלץ להחמיץ!

  • טיול בסירה המציע גלויות נוף מושלמות מזווית ראייה אחרת!
  • כל דמי הכניסה כלולים במחיר הטיול!
  • מדריך טיולים מקומי המכיר כל פינה באזור!
  • איסוף מהמלון ופיזור בסיום הטיול ללא עלות נוספת!

להזמנת סיור משנחאי לסוג’ואו ולז’וז’ואנג

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם