עצרו לפני שאתם מזמינים כרטיסי טיסה ומלון לחופשה שלכם. יש לבדוק אם…..

מתכננים לנסוע לחו”ל? – תחשבו רגע לפני שמזמינים כרטיסי טיסה ובתי מלון, בדקו באם ניתן לרכוש ביטוח לנסיעתכם לאחר הקורונה, גם פתיחת מדינות לתיירות נכנסת ויוצאת

מגיפת הקורונה הביאה לשינויים גדולים ודרמטיים בעולם התיירות. לאט לאט נפתחים השמיים ויותר חברות תעופה ומדינות מחכות לבואם של התיירים הישראלים.

אתחיל מהסוף עם גילוי נאות. אין לי עניין להפחיד אף אחד. רציתי לקחת חופשה לאחד היעדים הקרובים. וכמו שאתם מכירים אותי אני עושה שיעורי בית. “אני לא הייתי רוכש חבילת נופש” עד שלא יהיה ברור : מצב החיסון ( שבגללו מצב הביטוח יהיה יקר )? מה נדרש מהנוסע? איזה מדינות יהיו מורשות לטיול? מהו גובה הביטוח?  האם יהיה גל שני? 


כיום,  ביטוח נסיעות הינו חובה. בגלל שחס וחלילה נוסע שיחלה במהלך הנסיעה בחו”ל האשפוז יקר. ואם לא יהיה מבוטח, יושתו עליו ההוצאות. 

יש מצב שאדם ללא סימפטומים יגיע לשדה התעופה, ושם יגלו שהוא חולה ואז לא יוכל לעלות על הטיסה ונדרש להישאר בחו”ל לתקופה  ארוכה ויקרה עד שיהיה נקי. ולכן נדרש כיסוי חדש לכיסוי לא רק כחולה, אלא בגלל התפרצות נוספת של נגיף הקורונה וכתוצאה מכך הטלת סגר שלא יאפשר לחזור לארץ.

פניתי לקופות החולים שמבטחות אותך רק 45 יום לפני והם לא ידעו לענות לי. פניתי לאתרי ביטוח ומסתבר שצריך להיות פרופסור ומומחה בנושא.

ובמסגרת המחקר שלי פניתי לחבר יקר שיש לו ניסיון עצום בתחום הבריאות והוא יעץ לי לפנות לאדם מוסמך ואמין. ואז, בגלל מצבי הסתבר לי שאני לא יכול לעשות ביטוח נסיעות, בגלל שאני בקבוצת סיכון. אם הייתי מזמין את החופשה לא הייתי יכול לבטח שום דבר ולא רק זה, אם הייתי נוסע ללא ביטוח  נסיעות הייתי מסתכן בהוצאות כבדות ביותר.

חלק בלתי נפרד מנסיעה לחו”ל הוא עריכת ביטוח נסיעות שייתן מענה במקרה של צורך רפואי כלשהו (חו”ח) במהלך הנסיעה, אם מדובר בדברים קטנים כמו ביקור אצל רופא או רכישת תרופה ועד אשפוזים, הטסות רפואיות או לא עלינו, הטסת גופה חזרה לארץ.

אסור לזלזל או להמעיט בחשיבותו של ביטוח הנסיעות משום שמדובר בהוצאות כבדות מאד, וודאי כאשר מדובר באשפוזים ארוכים, ניתוחי חירום או הטסות רפואיות.

מעבר לכיסוי הרפואי בפוליסה, ישנם כיסויים נוספים עבור הכבודה, ביטול השתתפות עצמית בשכירת רכב וכולי.

גם בשוק הביטוח חלו תמורות ונכון לכתיבת שורות אלה ישנן הגבלות רבות בחברות השונות בכל הנוגע לביטוחי הנסיעות.

ישנן חברות שאינן מוכרות כלל ביטוחים מעין אלה, ישנן חברות שאינן מוכרות ביטוחי נסיעות ליעדים מסויימים (ארה”ב למשל), רוב רובן של החברות אינן מוכרות בשלב זה את הכיסוי לביטול / קיצור נסיעה, וישנן חברות שהעלו את תעריפי הביטוח, לפחות עד שיתבהרו הדברים.

והמצב הכי חמור שלא מודעים אליו. אם אתה בקבוצת סיכון או מישהו מהמשפחה שלך יש סיכוי שלא יבטחו אותך

התנאים משתנים מידי יום ואף אחד לא יודע לומר כרגע מתי ניתן יהיה לרכוש את הביטוחים כפי שהיה טרום עידן הקורונה. ברור כשמש שיהיו שינויים בשוק זה.

אז מה עושים?

שימו לב שרכישת ביטוח נסיעות חייבת להיעשות במקצועיות ובהתאמה אישית לכל מבוטח ולכל נסיעה.

ישנן הרבה אותיות קטנות שהאדם הסביר לא יידע לנתחן ואשר עלולות להיות לרועץ לכשיגיע הצורך להשתמש בביטוח.

הימנעו מרכישת בטוח מסוכנות נסיעות, אתרים או ביטוחים קולקטיבים שמה מעניין אותם זה רק למכור ולהרוויח עמלה. כך שהיום יותר חשוב לפנות לסוכן ביטוח מקצועי ומנוסה שיידע להתאים את הביטוח הנכון לגילו ולמצבו הרפואי של המבוטח (לדוגמא: רכישת הרחבה למצב רפואי קיים במידת הצורך), ליעד אליו הוא נוסע ולמטרת הנסיעה (לדוגמא: רכישת הרחבת ספורט אתגרי או ספורט חורף לטסים לחופשת סקי).

עלות עריכת ביטוח אצל סוכן אינה שונה מעריכת הביטוח באופן עצמאי באתרי החברות השונות וכך תוכלו להיות בטוחים שיש מי שהתאים לכם את המוצר הנכון ויהיה גם זמין לשירותכם במקרה הצורך.

בנוסף,

עדיין לא ידוע האם נידרשת לבדיקת קורונה לפני הטיסה או אחרי הנחיתה ( שיצור עיכוב משמעותי ) ומי יבצע אותה ועל חשבון מי?

לסיכום

בטרם אתם רוכשים כרטיסי טיסה בדקו עם סוכן ביטוח מקצועי באם ניתן לרכוש ביטוח נסיעות ליעד אליו הנכם טסים ובאם מצבכם הרפואי מאפשר רכישת ביטוח נסיעות.

מכל האנשים שפניתי אליהם עזר לי אלון – מארן ביטוחים, 050-3311139 שהבטיח לי לתת שרות איכותי לגולשי אתר tiulim.net ולקבוצת הפייסבוק לכל שאלה תשובה: טיסות, לינות, קרוזים, שירותי תיירות.

וזיכרו יש כלל בחיים. חשוב לקבל את המוצר המושלם והמתאים לך עם השרות הכי טוב ובמחיר  אטרקטיבי. אין ללכת שולל לפי מחיר ואחר כך…………….

וברוח “אופטימית”, אם בכל זאת תרצו ל”התרעננות” בחו”ל, אני מאחל לכם – נסיעה טובה!

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר טיפים והמלצות של מומחים ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים