עקוף את התור לסיור בביתו של קלוד מונה בג'יברני

כשאתם נמצאים בפריז, ישנן אינספור אטרקציות, דברים לראות, לעשות ולחוות, אך יכול מאוד להיות שיבוא הרגע בו תרצו רגע של ניתוק מן העיר ההומה. מקום נהדר, הנמצא אמנם גם הוא על גדות נהר הסיין כמו פריז אך מרוחק ממנה מבחינת האווירה שבו, הוא הכפר ג'יברני שבאזור נורמנדי. אמנם רק שעה נסיעה אך אווירה שונה לגמרי. האווירה הכפרית והרגועה בכפר תשבה אתכם בדיוק כפי ששבתה את אחד האמנים המפורסמים בעולם שאהב מאוד לצייר את בריכת שושנות (או חבצלות?) המים שבגינתו. זהו כמובן קלוד מונה, מגדולי האימפרסיוניסטים שמושך אל הכפר הרבה יותר מטיילים מכפי שהיה צפוי מכפר קטן. בסיור ניקח אתכם אל הגן המפורסם וגם אל ביתו של הצייר. אגב, לא רק מונה בחר לגור בכפר זה אלא גם מספר ציירים אימפרסיוניסטיים נוספים.

הדרך : ירוק עם קו כחול דק באמצע

הדרך אל ג'יברני מפריז היא קסם בפני עצמו. הניעה היא מערבה לכיוון רואן בתוך עמק נהר הסיין שסביבו גבעות. הירוק של העמק והגבעות, הכחול הדק והצלול של הנהר שסביבו מקבצים של כפרים על שתי גדותיו, השדות והעצים סביב כבר מרגיעים מהמולת העיר ומכניסים אל תוך אווירת הכפר. כשמגיעים לכפר נראים בתי אבן קטנים ואווירה כפרית שלווה.

לעבור את חומת האבן

אי אפשר לפספס את הבית אותו אנו מחפשים. ביתו של מונה, ממש כמו בסיפור הענק וגנו, מוקף בחומה. אז מגיע הרגע הגדול: נפתח את השער שבחומה וניכנס אל תוך עולמו של מונה. אין פלא שציוריו שפעו טבע ופרחים. בכל עונה שתגיעו תמצאו גן פורח אך כמובן שבעונת האביב עוצמת הפריחה והניחוח המבושם היא החזקה ביותר. תחילה הביקור יהיה בגנים שבחזית הבית. אי אפשר שלא להתפעל מהפריחה. תעברו במהלך הסיור בין ערוגות הפרחים השונות, תחוו את הצבעים והקסם, חווייה רב חושית ממש.

אל בריכת המים והגשר היפני

מהגנים המלאים פרחים בחזית הבית תעברו אל החלק הנסתר בו נמצאת בריכת שושנות המים המפורסמת ששימשה השראה לציוריו המוכרים ביותר של מונה. גן זה הוא גן חבוי- והמעבר אליו הוא תת קרקעי, ממש מעבר מהענק וגנו אל הגן הנעלם… ניתן לטייל ברחבי הגן סביב הבריכה ולתפוס ממש את אותן נקודות וזוויות בהן ישב מונה וצייר את ציוריו. אין כמו לצלם תמונה הזהה ממש מבחינת זווית הצילום לציור של מונה. בכלל, כשמשוטטים ברחבי הגן, ליד הבריכה ועל הגשר נראה כאילו הולכים בתוך תמונה קסומה. המראה דומה מאוד לציוריו של מונה רק נראה שהתמונות קיבלו חיים: עצי הערבה נעים ברוח הקלה, אפשר לשמוע גם ציוץ ציפורים או לראות את האדוות הקלות במים- ממש קסם אמיתי.

לראות איפה מונה בישל ויצר

לביתו בכפר ג'יברני עבר מונה לבדו, לאחר פטירתה של אשתו והוא חי בו עד מותו. הוא גם קבור בג'יברני.  במהלך הסיור תעברו גם בתוך הבית ותוכלו לדמיין את מונה מכין לעצמו ארוחה או כוס קפה, מסדר את הבית או ישן, ממש כמו כל אחד. מדהים לראות שעיצוב המטבח מזכיר את סגנון העיצוב הכפרי שניתן לראות בבתים רבים, עם קרמיקה בגווני כחול ודוגמה שהיום נגדיר אותה כוינטג' ובהחלט חזרה לככב בבתים רבים, ישנם קנקן וברז מתכתיים ווילונות רכים בחלונות וכמובן הנוף הנהדר שנתן השראה, ואחרי האוכל- הגיע זמן לעבוד. תעברו גם בסטודיו בו מונה יצר את ציוריו הנפלאים. תוכלו לראות גם את אוסף האמנות המקסים שמונה אסף במשך השנים. הוא אהב מאוד אמנות יפנית.

לקנות מזכרת ממונה ומג'יברני

לאחר הסיור בבית תבקרו בחנות המזכרות בה ניתן לקנות מזכרות שונות מהסיור הקסום. אפשר לקנות רפרודוקציות של יצירותיו של מונה, כלי אוכל עם ציוריו של מונה עליהם. ניתן אפילו לקנות זרעי פרחים מאלה הפורחים בגנים של מונה, אולי תרצו גם אתם השראה בכדי ליצור יצירות אמנות אימפרסיוניסטיות…

מידע נוסף על סיור בביתו של מונה בג'יברני, צרפת

 

 

סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות צרפת מונה, צרפת

כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות