ערים מומלצות לטיול בהונגריה

בודפשט

מומלץ לאנשים המחפשים לנסוע ליעד קרוב ועדיין זול.
עיר מדהימה שיש בה הכל, אתרים היסטוריים מעניינים, נופים, מוזיאונים, מרחצאות, שווקים, מסעדות נהדרות, קונדיטוריות, יינות ועוד.
העיר מחולקת לשניים ע"י נהר הדנוובה – בודה העתיקה ובה: גבעת המבצר, ארמון המלוכה, כנסיית מתיאש, מצודת הדייגים, רובע יהודי עתיק, גבעת גלרט. לא להחמיץ ביקור בקונדיטוריית רוסוורם – ruszwurm שנמצאת ברח` zentharo msag מול כנסיית מתיאש.
פשט – העיר התחתית התוססת ובה – בניין הפרלמנט הענק (יש סיורים עם הדרכה גם בעברית), שדרות אנדראסי המובילות לכיכר הגיבורים, הפארק העירוני , בית האופרה, מדרחוב ואצ`י ובו חנויות , מסעדות ( מסעדת פאטל- Fatal מנות ענקיות, טעימות ולא יקר), בתי קפה (קונדיטוריית ג`רבו – gerbaud בקצה המדרחוב.)
בקצה השני של המדרחוב נמצא השוק המקורה שבו אפשר לקנות הכל מאוכל, תבלינים ועובדות יד, למחפשים מציאות – סעו לשוק הסיני.
ביקור חובה ברובע היהודי ובו בית הכנסת הגדול והמדהים, המוזיאון היהודי השוכן בבית בו נולד הרצל, אנדרטאת הערבה הבוכייה ובית הקברות.
האי מרגיט שיש בו פארק גדול, גן חיות, שרידים היסטוריים, בתי קפה.
לבעלי יחידות נופש מומלץ להשתכן באתר של .R.C.I הנמצא בפרברי העיר בצד של בודה – פטנהזי קלאב – petnehazy club hotel ובו בקתות עץ מדהימות.

 

אגר– עיר היין, אתר חובה למטיילים בהונגריה ואוהבי יין.
אגר היא בירת היין האדום בהונגריה, בה מציעים את "יין דם השוורים – Bikaver Egri , יש בה עיר עתיקה עם סמטאות ציוריות, אתרים היסטוריים רבים בהם הקתדרלה השנייה בגודלה בהונגריה, (אחרי הקתדרלה שבאסטרגום, ) גדולה עם עמודים בחזית, שני מגדלים, פסלים, תמונות, פרסקות. מולה נמצא ארמון שהוא כיום בי"ס למורים ובו ספרייה ענקית, מוזיאון אסטרונומי עם מצפה וממנו נוף מדהים של העיר והכרמים, ארמון הארכיבישוף, כנסייה, מנזר ובו תצוגת פולקלור, חוצים את הנהר על הגשר אל הצריח של העיר וממנו מטפסים למבצר שהוא סמל גבורת ההונגרים במאבק בפולשים הטורקים, המבצר מוגן בסוללות תותחים עתיקים, יש בו שערים גדולים, טיילת על החומות, מצפה לנוף העיר, ארמון הבישוף, קטקומבות ורשת מחילות.
ברחובות מתחת לבמצר בנינים היסטוריים, מסעדות ופונדקי יין בשפע, פארקים איזור מרחצאות, בתי קפה, שווקים וחנויות.
חובה לבקר ב"עמק הנשים היפות" שבו עשרות של מרתפי יין החפורים בתוך הגבעה, כשבכל אחד מציעים טעימות יין ויש כאלה שהם יש גם מסעדות, המחירים זולים והיין מדהים, בתוך המרתפים תתקבלו באנשי המקום בתלבושת מסורתית ונגני כינור צועניים ינגנו לכם מוסיקה עממית.
קנו יין – חובה!!!

 

דייר בנוייה על גדות שלושה נהרות ובה אתרים מעניינים ורחובות עיר עתיקה עם סמטאות ציוריות.
שתי כיכרות מרכזיות בעיר העתיקה, גבעת קפטאלאן ובה הקתדרלה והם מקושרים במדרחובים ציוריים.
מכיכר הערייה ובה נמצא בניין העירייה הענק והמרשים נכנסים למדרחוב ססגוני ותוסס עם חנויות, בתי קפה ומסעדות וממנו לתוך העיר העתיקה, מטיילים בסמטאות היפות עם הבתים העתיקים, הכנסיות, המוזיאונים, שרידי המבצר המקיף את העיר, מטיילים לאורך גדות הנהר, מבקרים בבית הכנסת הישן, מטפסים לקבעת הקתדרלה המרשימהו בה פרסקות, ריהוט עתיק, פסלים, הקאפלה, האוצר. ארמון הבישופים.
לאורך הנהר נמצא פארק גדול ומרשים עם בעלי חיים.
במרחק 19 ק"מ מדייר נמצא מנזר פאנונהלמה – השווה ביקור – בנוי על גבעה עם נוף נהדר, הוא אחד השמורים והמרתקים בהונגריה.

 

שופרון – אחת הערים העתיקות והיפות בהונגריה, קרובה לגבול אוסטריה.
יש בה שני חלקים, עיר חדשה ומודרנית ובה שדרה ראשית עם חנויות, בתי קפה ומסעדות, גם מעט בנינים היסטוריים, מרתפי יין, אך החלק המעניין בה היא העיר העתיקה.
הכיכר המרכזית בעיר העתיקה כשבמרכזה עמוד השילוש הקדוש, מגדל העיר ובו מגדל תצפית השריפות, גבוה בולט והפך לסמל העיר, ממנו ניתן לצפות על נוף העיר והסמטאות הציוריות שלה.
בחלק התחתון שלו נמצא "שער הנאמנות" שדרכו נכנסים לעיר.
בכיכר נמצאים גם בית העירייה ובו ארכיון היסטורי, ארמון עם תצוגות היסטוריות של העיר, קאפלה, מוזיאון לרוקחות, וכנסיית העז.
מהכיכר מטיילים בסמטאות הציוריות, כשברחוב החדש או כמו שנקרא בעבר רחוב היהודים, שוכן בית הכנסת החדש והישן, עם מוזיאון יהודי ושלט זכרון ליהודי העיר שנרצחו בידי הנאצים.
בהמשך כיכר נוספת ובה כנסיית הבתולה, מוזיאון אומנות ועוד רחובות צרים ויפים עם מרתפי יין ומוזיאונים.
אם כבר הגעתם עד כאן שווה לקפוץ לביקור בארמון אסטרהזי הענק ומפואר ביותר בהונגריה, הנמצא לא רחוק מהעיר, ובו המון חדרים ואולמות, בתי אופרה ונשפים וגן יפיפה.

 

וספרם -במרחק 15 ק"מ מאגם בלאטון נמצאת העיר וספרם – עיר ציורית ובה מרכז עתיק ומעניין ומרכז מודרני שבו רחובות מסחריים, מדרחוב עם חנויות, מסעדות, בתי קפה ושוק מקורה.
בעיר העתיקה מרכז עתיק ומעניין עם סמטאות ציוריות. מכיכר השחרור שבה נמצאת העירייה ופסל אטילה ומסביבה בנינים צבעוניים, מרשימים והיסטוריים, ניתן לראות את מגדל השריפות מימי הביניים שממנו בוקע צלצול פעמונים אחת לשעה, מהמרפסת שלו יש נוף יפה של העיר.
במעלה הגבעה עולים אל גבעת המצודה שהכניסה אליה דרך שער הגיבורים שמגדלו נמצא מוזיאון המצודה.
בתוך המצודה נמצאת הכנסייה, בכיכר – פסל השילוש הקדוש, ארמון הבישוף, קאפלה, קתדרלה.
בקצה הרחוב ליד פסלם של סטאפן הקדוש ואשתו – יש מצפור הנקרא "קצה העולם" וממנו נשקף נוף פנוראמי של הרי באקוני.

 

אגם באלטון וסביבו – לאלה שכבר ביקרו בבודפשט מומלץ לבקר באגם באלטון והעיירות סביבותו, זהו האגם הגדול ביותר באירופה, מוקף בעיירות יפות – הגדולה בהם קסטילי – בה מדרחוב תוסס שבקצהו נמצא ארמון פשטטיץ המדהים, המכונה ע"י המקומיים ורסאי, יש בו אולמות יפים, רהיטים עתיקים, פסלים, תמונות, ספרייה ופארק ירוק, גדול עם פסלים ומזרקות. כמו כן יש בעיר מוזיאונים שונים – מומלץ לעשות הפסקת קפה במוזיאון המרציפן שבו נוסף לתצוגה גם חנות ובית קפה, בכיכר המרכזית בנין העירייה, כנסייה וכמובן חוף עם טיילת מדהימה, גנים, מסעדות.
איביץ -ובה מרחצאות מרפא נהדרות, שוק מקורה, חנויות ומסעדות.
סיגליגט – עם הבתים המצויירים, שרידי מבצר עתיק, כנסייה, מוזיאון יין ובו ערבי פולקלור ואוכל מקומי.
באדאצ`נוי – לאוהבי יין, שופע בפונדקי יין וכרמים.
טיהני – היפה בכפרי האיזור, במרכז הכפר על גבעה בנוייה כנסייה גדולה, לידה מבצר, מוזיאון והם ממוקמים בתוך פארק ענק המשקיף על נוף מרהיב של האגם, יש גם אגם פנימי ומעבורת וניתן לעבור לצד השני.
באלאטונפורד – עיירת מרפא ומרחצאות,עם טיילת יפהיפיה לאורך החוף, כיכר מרכזית תוססת וססגונית עם מסעדות ובתי קפה, כנסייה עגולה ומוזיאונים.
סומג` – ובה ארמון עם מבצר הבנוי על גבעה ומתחתיו מוזיאון שבו נערכים ערבי פולקלור נהדרים עם תצוגת פרשים, קרבות ומחולות, אוכל מסורתי ויין.

 

אסטרגום העיר נמצאת כ- 66 ק"מ מבודפשט, על גדות הדנובה.
המוקד העיקרי במקום הוא גבעת הקתדרלה הענקית, הגדולה ביותר בהונגריה, היא נראית מכל מקום, נמצאת בתוך כיכר גדולה ובה גן עם פסלים ענקיים, בחזיתה עמודים ענקיים ויש בה קאפלה, מרתפים עם מערכות קברים, עמודי שיש, בית אוצר, מגדל פעמונים ומרפסת תצפית עם נוף מדהים של הדנובה.
הארמון ובו מוזיאון לתולדות המקום, קאפלה, חדרים ופרסקות.
העיר התחתית עם הכיכר המרכזית, מוזיאון, בתי קפה ומסעדות ומרכז מסחרי.
ניתן לעבור לאי הקטן ובו פארק ירוק ויפה.

 

וישיגראד – עיירה הנמצאת כ- 40 ק"מ מבודפשט בעיקולה של הדנובה.
יש לבקר במצודה הגדולה הבנוייה על צוק מעל העיירה, ובה מפלסים, חדרים ואולמות, מוזיאון ואפילו מסעדה.
הנוף הנשקף מלמעלה מדהים.
בתוך העיירה ברחוב הראשי נמצאים שרידי הארמון ומגדל שולומן (שלמה) החום, מגדל משושה שנראה מרחוק, מבנה עתיק, חלקים מביצורי החומה, מוזיאון ובו אגפים, קאפלה, אולמות, חדאים, מעברים, מרתפים ומגדל תצפית.

 

סנטאנדרה למבקרים בבודפשט כדאי לעשות טיול לעיירת האומנים סנטאנדרה המרוחקת כ- 20 ק"מ מהעיר. (בדרך אפשר לבקר באקוינקום – עיר רומית גדולה ששרידים רבים ממנה נותר במקום).
זהו כפר ציורי קטן ובו כיכר מרכזית בלב רובע עתיק כשמסביב בניינים צבעוניים עתיקים, כנסייה, מוזיאונים לסוגי אמנות שונים, מוזיאון המרציפן ובו מוצגות עבודות מדהימות כולן ממרציפן – יש בו גם חנות ובית קפה – כדאי לטעום מהעוגות, יש דף הסבר בעברית.
עשו טיול בסמטאות הציוריות ובהן חנויות מזכרות ועבודות יין, מסעדות טובות ומרתפי יין.
לאוהבי היין יש מוזיאון יין פרטי ובו ניתן לערוך סיור במרתף היין שמוצגים בו יינות מ- 20 מחוזות בהונגריה, יש הסבר באנגלית, טעימות מכל סוגי היין – מהנה מאד.

יעדי לינה פופולרים ומומלצים בהונגריה 

מחוזות

 

ערים

 

עיירות

 

שדות תעופה

 

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

 

אתרים דתיים

 

אתרים תיירותיים

 

בידור

 

לאן ללכת

 

מוסדות

 

קניות

 

כל היעדים בהונגריה

כתבה: מירי רוזנשיין

אטרקציות מומלצות בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לצעירים אגם בלאטון, אטרקציות מומלצות בעולם, אטרקציות מומלצות לגיל הזהב, אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות למשפחה, אטרקציות מומלצות לצעירים, אירופה, אסטגרום, בודפשט, דייר, הונגריה, וישיגרד, וספרם, סנטאנדרה, ערים מומלצות, שופרון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות