• תַפרִיט
  • תַפרִיט

פארק הספארי בדובאי

דף הבית » פארק הספארי בדובאי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

נסיעה דרך כפר הספארי

האטרקציה העיקרית של פארק הספארי היא חווית הנסיעה עצמה, כשהמבקרים עולים על אוטובוס ובמשך 75 דקות יוצאים למסע דרך “אפריקה” ו”אסיה”, כדי להתפעל מהיצורים היפהפיים שמוצאם מאותן יבשות. הכפר הוא המקום היחיד שבו אפשר למצוא את ההיפופוטמים והנמרים של איחוד האמירויות, כמו גם לנסוע דרך האריות והפילים, לצפות על התנינים וחבורות הבבונים הגדולות ביותר של האיחוד. בכפר הספארי אפשר לצפות גם על קרנפים לבנים שבמשקלם מגיע עד 2,300 ק”ג.

דובאי ספארי פארק

 

1. אריות עצלים

בכפר הספארי שוכנים תשעה אריות חומים, המונהגים על ידי זכר דומיננטי, רוי. רוב הזמן האריות הזכרים רובצים על מקומם כשהם סומכים על הנקבות שתעשינה עבורם את עבודת הטרף ותגדלנה את הגורים. את שאגת האריות ניתן לשמוע עד למרחק של 8 ק”מ בלילה שקט.

2. לצחוק עם הצבועים

במורד מסלול האריות, אפשר לצפות על הצבועים, שניזונים מהכל. הצבועים ידועים לשמצה בצחוק שלהם, שנועד להפגין כוח. הצבועים המפוספסים מונהגים על ידי נקבה דומיננטית והם חיים בחלק האסיאתי של כפר הספארי.

3. התאואים

למרות שאומרים שהפילים אף פעם לא שוכחים, מסתבר שהדבר נכון גם לגבי התאו. המרעה שלהם נמצא באזור האפריקאי, השוכן בבטחה הרחק מהאריות. שכניהם של התאואים הם הקרנפים הלבנים הענקיים, שכעת מופרדים מהספארי וניתן לראותם בהדרגה מתוך הרכבים.

4. להסתובב עם בבונים

אלו הן חבורות הבבונים הגדולות ביותר שבאיחוד, ואפשר לראותם מונהגים על ידי נקבה דומיננטית שמכתיבה להם איך להתנהל.

5. אנטילופות

הזכרים והנקבות במקור מוחזקים בנפרד. בספארי אפשר למצוא גם סוג מסויים של אנטילופה – ה-springboks וצבי סמבר. האנטילופות חולקות את מקומן עם כמה יענים.

6. קרוקודילים

כפר הספארי הוא המקום היחיד בעולם שהאוטובוס נוסע ממש דרך הקרוקודילים במים, אך אל חשש האוטובוס עשוי מפלדה.

7. לחקור את העולם

כמו כפר הספארי, קיימים אזורים שאפשר לצפות בבעלי החיים וללמוד מהיכן הגיעו. הכפר הערבי הוא בגודל 60,000 מ”ר שבו המבקרים יכולים ללמוד על הזנים השונים של חיות הבר שבאזור, כגון האוריקס הערבי והזאבים הערבים.

הכפר האפריקאי הוא ביתם של מגוון יונקים, כולל האריות הלבנים שחולצו מחוות צייד בדרום אפריקה. ישנו גם כפר אסיאתי שעומד להיפתח ואיזור של ואדי שבו אפשר לערוך פיקניק על הדשא, תוך האזנה לקולות המים הזורמים.

8.כללי

הספארי הוא ביתם של מגוון מיני בעלי חיים שונים באיחוד האמירויות, וזהו פרוייקט המוקדש לרווחת בעלי החיים ושימורם מטעם עיריית דובאי, תוך התחייבות לתרום להגנה על מינים שבסכנת הכחדה ולהצטרף למאמצים העולמיים להגן עליהם ולהבטיח את רווחתם על ידי שיטות עבודה מומלצות וטכניקות שונות המתמחות בנושא ובמחקר מדעי.

בשלב מסויים יתאפשרו מפגשים מקרוב עם בעלי החיים, כולל האכלת ג’ירפות, מפגשים והפקת הנאה מחוויות המפגש עם בעלי החיים וחוות ילדים.

הספארי של דובאי במספרים:

4 אזורי הפארק, כוללים כפר אפריקאי, אסיאתי, ערבי ואת כפר הספארי.

9 הוא מספר האריות החומים הזכרים החיים בחלק האפריקאי של כפר הספארי.

250 הוא מספר של זני בעלי החיים שחיים כיום בספארי של דובאי. מספרם הכולל של בעלי החיים הוא מעל ל-2,500.

5,000 הוא מספר בעלי החיים שהפארק נושא אליו את עיניו להכיל, ולספק בית בטוח עבורם 2020.

 

המקום פתוח מדי יום בין השעות 9.00-17.00 ובין השעות 9.00-21.00 בשלב מאוחר יותר.

הכתובת: Al Warqa 5, מול קניון מארט הדרקון.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם