דרך אגדות גרים ודרך הפיות, גמדים ונוף עוצר נשימה בגרמניה

חקרו את ארצם של האחים גרים לאורך דרך סיפורי האגדות, המחברת בין העיירות והנופים שהיוו השראה לסיפורי האגדות המפורסמים ביותר שלהם; טיילו ביער של כיפה אדומה, בקרו בטירתה של היפיפייה הנרדמת וטפסו על המגדל שממנו רפונזל שלשלה את שיערה. כמעט בכל העיירות לאורך דרך סיפורי המעשיות תוכלו למצוא פעילויות המתאימות לכל המשפחה, כגון מופעי בובות, מצעדים, קונצרטים ופסלים מדהימים של הדמויות המוכרות והאהובות עליכם. גרמניה היא ארץ מולדתם של האחים גרים : כיפה אדומה, שלגיה והמוזיקאים מברמן הם רק חלק קטן מסיפוריהם המפורסמים, ותוכלו לבקר במקומות ההתרחשות שלהם לאורך דרך סיפורי האגדות של גרמניה.

גלו את מדינתם של סיפורי האגדות האהובים עליכם

דרך סיפורי האגדות של גרמניה מחברת בין העיירות והנופים שהיוו השראה לסיפורי האגדות המפורסמים רפונזל, כיפה אדומה, היפיפייה הנרדמת ועוד רבים. לאורך הדרך תוכלו לראות ולהתפעל מהכפרים מתקופת ימי הביניים בעלי הרחובות המרוצפים באבנים והבתים העשויים מעץ, מהטירות הרומנטיות ומהיערות הצפופים, בהם תוכלו לדמיין נסיכים, מכשפות וגמדים.

דרך סיפורי האגדות מתחילה בעיירה האנאו (Hanau), מקום הולדתם של האחים ג'ייקוב ווילהלם; היא מובילה אל ביתם שבסטינאו (Steinau), העיירה בה גדלו, ועוברת דרך כל הערים בהן האחים גרים למדו ועבדו במהלך חייהם.

חופשה מהאגדות לכל המשפחה

נסיעה לאורך דרך סיפורי האגדות היא טיול נהדר עבור כל המשפחה. כמעט בכל העיירות בהן תקברו תמצאו פעילויות ידידותיות לכל המשפחה, כגון מופעי בובות, אירועי מספרי סיפורים והצגות תיאטרון (בשפה הגרמנית, אך בהקשר אוניברסלי), מצעדים, קונצרטים, מוזיאוני סיפורי אגדות, שווקי חג מולד היסטוריים ופסלים מדהימים של הדמויות המוכרות והאהובות עליכם.

 

גולות הכותרת של דרך סיפורי האגדות של גרמניה

 • סטינאו (Steinau) : בקרו במוזיאון עשוי העץ של האחים גרים, בעיירה בה גדלו האחים ג'ייקוב ווילהלם, ולאחר מכן סיירו בעיירה הציורית סטינאו.
 • אזור שוואלם (Schwalm Region) : האזור שנמצא לאורך נהר שוואלם הינו מקום התרחשות הרפתקאותיה של כיפה אדומה. טיילו דרך היערות החשוכים ואפלים, ובקרו במוזיאון זיגנהיין (Ziegenhain), בו מוצגות התלבושות המסורתית שאולי היו שייכות לכיפה אדומה וסבתה.
 • גוטינגן (Göttingen) : האחים גרים עבדו באוניברסיטת גוטינגן; בקרו בכיכר העיירה הרומנטית והעתיקה וחפשו את פסלה של ילדת האווזים הקטנה – יש האומרים שזהו הפסל המנושק ביותר בעולם (למזל).
 • טרנדלבורג (Trendelburg) : עלו במעלה מדרגותיה של טירת טרנדלבורג, מקום התרחשות סיפורה של רפונזל; מאחד המגדלים האלה היא שלשלה את שערה הארוך והבלונדיני על מנת שהנסיך יוכל לעלות ולהציל אותה
 • טירת סבבורג (Castle Sababurg) : הטירה העתיקה בת 650 השנים היא הטירה בה ישנה היפיפייה הנרדמת במשך 100 שנים עד שקיבלה נשיקה מהנסיך שהציל אותה. גם אתם תוכלו לבלות בה את הלילה : הטירה נהפכה לבית מלון רומנטי, המוקף על ידי פארק יפיפה עם עצי אלון עתיקים ושרכים גבוהים. בקיץ מתקיימות הצגות תיאטרון בחצר הטירה.
 • המלין (Hamlin) : העיירה הציורית המלין הינה מקום ההתרחשות של סיפור החלילן מהמלין, לוכד החולדות אשר פיתה את כל ילדי העיר הרחק ממנה, כך שלא ייראו עוד לעולם. בקרו בביתור של לוכד החולדות, טעמו מן העוגיות בצורת חולדה במאפיות המקומיות הקשיבו למנגינת הגלוקנשפיל הישנה בבית החתונות המשחזר את סיפור החלילן מהמלין.
 • ברמן (Bremen) : העיר ברמן היא התחנה האחרונה בטיול לאורך דרך סיפורי האגדות וביתם של המוזיקאים מברמן, החיות השנונות שהערימו על הגנבים. תוכלו לראות את פסלם בכיכר המרכזית של העיר.

 

טיול פיות וגמדים ביער השחור

היער השחור, ה-Schwarzwald, המשתרע לאורך כ-160 קילומטרים ולרוחב כ-30 קילומטרים באזור באדן-וירטמברג, ידוע כאחד מייעדי התיירות הקסומים, המרתקים והפופולאריים ביותר בגרמניה. מרבית השטח מכוסה ביער צפוף, כפי שמעיד עליו שמו, ובאזוריו האחרים ישנם את כל המרכיבים ההופכים יעד תיירות למושלם; נהרות, אגמים גדולים, מפלים ונופים עוצרי נשימה הנשקפים מפסגותיו. בדרום היער ובמרכזו שוכן אחד הפארקים הלאומיים הגדולים בגרמניה, המשתרע על פני 3,700 קילומטרים. בפארק ישנם עשרות מסלולי טיול, אזורי בילוי ואינסוף אטרקציות לכל המשפחה. פרייבורג, העיר הגדולה ביותר באזור היער, קרויה 'השער ליער השחור' והיא אחת הערים העתיקות והמרשימות ביותר באזור. בנוסף לאטרקציות שבתחומה, משמשת העיר גם כנקודת מוצא לטיולים ביער.

שמו של היער השחור מקורו באגדות עם ישנות ובמיתוסים. לפי האמונה הרווחת בקרב בני המקום, ביער התגוררו פיות, גמדים, שדים, מכשפות ושאר יצורים פרי הדמיון. את סיפורי היער שעברו מפה לפה החליטו האחים גרים לעלות על הכתב לפני יותר ממאה שנים. אחד הסיפורים הידועים ביותר הקשורים ליער השחור, הנלמדים גם במסגרת קורסים מעניינים על ספרות ילדים, הוא סיפורם של עמי ותמי, שהלכו לאיבוד במעביי היער והגיעו לבית שכולו עשוי מסוכריות, ממתקים ושוקולד. בניגוד ליער בסיפורם של עמי ותמי, היער השחור הוא יער צבעוני ומזמין הרבה יותר. היער ממוקם בדרום על פני רכס הרים שפסגתו הגבוהה ביותר מגיעה לגובה של 1,493 מטרים. במערב צונח היער בתלילות לגובה של 200 מטרים לעבר עמק הריין. שטח היער משופע בקניונים צרים, בעמקים רחבים, באגמים, בנחלים ובמעיינות. בשל הטופוגרפיה המשתנה והעושר הרב של הנופים, מתאים היער למגוון רחב של פעילויות כמו טיולים רגליים, טיולי אופניים, גלישה, שייט קיאקים ואפילו סקי.
העונות האידיאליות ביותר לביקור ביער השחור הן באביב, בין החודשים אפריל למאי, או בסתיו, בין החודשים ספטמבר לאוקטובר. שלא כמו בקיץ, בעונות אלה האתרים ביער אינם עמוסים ולא יורדים גשמים, ושלא כמו בחורף, מזג האוויר הוא נעים מאוד ואיננו קר מדיי.

 • טריברג :זוהי עיירה ציורית ומיוחדת, שנהוג לכנותה 'עיירת שעוני  הקוקייה', בשל המפעלים הרבים שבתחומה המתמחים בייצור ובמכירת שעוני קוקייה. במהלך השנים הפכה העיירה לתיירותית יותר ויותר, והיום ניתן למצוא בה לצד מבנים עתיקים ומרשימים וכיכרות ציוריות, גם חנויות, מסעדות גורמה ובנקים המספקים שירותי המרת  מטבע ומשיכת מזומנים, מעניקים הלוואה  למטרות שונות או כל שירות אחר. אתר פופולארי נוסף בסמוך לעיירה הוא אזור 'מפליטריברג'. אלה שבעה מפלים הנשפכים מגובה של 160 מטרים, ונחשבים לגבוהים ביותר בגרמניה. אל המפלים ניתן להגיע דרך מסלול הליכה החולף מעל לגשרים באזור מיוער וציורי.
 • אגם שלוכה (Schluchsee ):הוא אחד האגמים המרשימים ביותר באזור היער השחור. זהו אגם מלאכותי שמימיו נאגרים מהסכר לניקוז מים שנבנה בסמוך אליו. המים באגם קרים מאוד והוא איננו מתאים לשחייה או אפילו לטבילה, אך הצמחייה והנופים שבסביבתו מתאימים בהחלט לטיול רגלי במסלול נוח וקל. אפשרות אחרת היא להשכיר אופניים, להקיף את האגם ברכיבה וליהנות מהאווירה ומהנופים. כמו כן, בסמוך לאגם ישנו פארק מים נחמד מאוד עם בריכות ומגלשות מים חמימים יותר, המתאים מאוד לבילוי משפחתי עם ילדים.
 • קניון הווטאך (Wutach Schlucht) :הוא קניון טבעי עמוק ומרשים הנמצא בלב האזור ההררי המכוסה ביער. לאורך הקניון זורם נהר הווטאך, היוצר תוואי יפיפה, העשיר בנופים מרהיבים, צמחיה ירוקה ומשגשגת, מצוקים הנשאים לגובה רב ומפלים שוצפים שמימיהם נשפכים וניתזים בעוצמה.
 • המוזיאון הפתוח בגוטאך – זהו אחד המוזיאונים היפים והמרתקים ביותר ביער השחור. במוזיאון הפתוח נעשה שחזור מרשים של חיי תושבי אזור היער החל מהמאה ה-15.  באותה תקופה התגוררו התושבים בבקתות קש ועסקו לפרנסתם בחקלאות. בילוי במוזיאון כולל שיטוט וביקור במוצגים השונים, והוא מתאים מאוד לכל המשפחה

מדריך מפורט לטיול בארץ האגדות

 

אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים אטרקציות מומלצות לתינוקות ופעוטות גנים ופארקים בעולם הרים, גבעות ועמקים בעולם יערות וחורשות בעולם מעיינות, נחלים ונהרות בעולם מערות בעולם מצפורים בעולם פיקניקים בעולם צפרות בעולם שמורות טבע בעולם תופעות טבע בעולם אטרקציות, גרמניה, שוורצוולד

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות