פיקניקים מומלצים באזור ירושלים והסביבה

כולנו צריכים לצאת לחופש מדי פעם, לצאת לרגע מלחצי היומיום, לנתק את הטלפון הנייד, לברוח מצופרי הרכבים והאוטובוסים, מהפקקים, הפוליטיקה, הבעיות הקטנות, בעיות הביטחון ואפילו לא הגענו לתשלומים, חשבונות הגז, החשמל והמים, יוקר המחייה, והרשימה עוד ארוכה.

לפעמים אנחנו פשוט צריכים לקחת פסק זמן וליהנות מהחיים, ואיך אפשר ליהנות מהחיים בלי להתאמץ יותר מדי, בחינם, עם המשפחה והאנשים האהובים, קרוב לבית ועם אוויר נקי? פיקניק כמובן!

במדינה הקטנה שלנו יש המון מקומות ואזורים יפים שמאוד מומלץ לטייל בהם ולערוך פיקניק. אחד מהם הוא אזור ירושלים, בו נמצאים חלק מפלאי הטבע היפים והמרהיבים ביותר בארץ, וגם האתרים הקדושים של שלושת הדתות העיקריות. אין כמו חיק הטבע וברור שאין כמו הנופים של ישראל. חוץ מזה שאסור לנו לשכוח שיש היום מיתון כלכלי גובר שרק מצדיק את הביל

לפעמים מגיע הזמן לעזוב את המשרד או המפעל, לשבת מול הנוף המדהים של אזור ירושלים, וליהנות מחוויה זוגית או משפחתית הרמונית איכותית, עמוקה וממצה שתעשה לכם רק טוב.

בכתבה הבאה אציג בפניכם רשימת אתרי פיקניק מומלצים באזור ירושלים וסביבתה, בהם תוכלו להתנתק מהשגרה לכמה שעות של בילוי עם המשפחה והחברים. פיקניק יכול להיות חוויה מדהימה בין אם אתם יוצאים אל חיק הטבע עם בן או בת הזוג בלבד או עם כל המשפחה

פיקניקים מומלצים באזור הצפון

פיקניקים מומלצים באזור המרכז

מקומות לינה באזור ירושלים והסביבה

המלצות בטיחותיות וכללי זהירות להקמת מדורות בפיקניק

המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת תיקי גב וסלים עבור פיקניק

 1. חניון דרך הג'יפים

חניון דרך הג'יפים, הוא שער הכניסה ל"דרך הג'יפים" המפורסמת שבה משאיות הציוד לירושלים הנצורה לא יכלו לנסוע בגלל תנאי השטח הקשים והסלעים הענקיים. ממש בחניון הוקם משטח "גב אל גב" שדרכו הועבר הציוד מהמשאיות לג'יפים אשר העבירו את הציוד הלאה, לירושלים, דרך השטח הבעייתי. במקום ניתן למצוא שולחנות פיקניק רבים, צל רב שנותנים העצים ואנדרטה גדולה לזכר חללי המח"ל (מתנדבי חוץ לארץ).

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, שולחנות פיקניק ומתקני מנגל.

האתר מוצל ונגיש לנכים. מתאים לזוגות.

 1. בריכת דובק

בריכת דובק, מעיין קסום בלבד גוש עציון אשר הוקם לזכרו של דב ויינשטוק – פקח הקרקעות של גוש עציון. הבריכה נבנתה בתוך ערוץ הנחל, למרגלות המעיין עין סג'מא (עין יצחק). המים הזורמים מבריכת עין סג'מא יורדים בתעלות, וממלאים את הבריכה הגדולה שבערוץ הנחל, לכן הם אינם באיכות גבוהה, אך כיף לטבול במים הקרים, או לשבת על שפת הבריכה עם הרגליים במים. המקום נושק אל חיק הטבע ומאפשר ליהנות מנוף עוצר נשימה וממעיין מטופח במיוחד המתמלא בכל חורף מחדש.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מים, מתקני מנגל ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל ונגיש לנכים. מתאים לזוגות.

 1. פארק בריטניה

הפארק ממוקם בלבה של שפלת יהודה. זהו חבל ארץ שמלא בנופים מרהיבים של גבעות עטורות ביערות נטועים, חורשים טבעיים ואתרים היסטוריים מרתקים. מרחבי הפארק, המשתרעים על פני כ-40,000 דונם, מושכים אליהם מטיילים ונופשים רבים המבקשים לבלות בחיק הטבע. הקרן הקיימת לישראל פיתחה את הפארק ואתריו בסיוע תרומתה של יהדות בריטניה לשיפור איכות החיים בישראל ולחיזוק הקשר בין ישראל והעם היהודי. בפארק ניתן למצוא מגוון אתרים לביקור, כמו למשל תל עזקה, חורבת שקלון, מצפה משואה ועוד, וגם מסלולי הליכה ומסלולי אופניים רבים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, מים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל ונגיש לנכים. רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. הר הבארות

הר הבארות, שנמצא בתוך מושב בית מאיר, הוא מקום יפיפה ונוח לערוך בו פיקניק. כשמו כן הוא, הר הבארות מלא בארות מים ישנות מהתקופה בה שלטו הירדנים באזור. הסלעים הגדולים שעל ההר מצוינים לעריכת פיקניק, שיכלול כמובן גם הנאה רבה מהנוף הפנורמי שנשקף מההר. מצד ימין ניתן להשקיף על אזור נתניה ומצד שמאל על אזור אשקלון.

לנוחיותכם במקום: חנייה.

האתר מוצל בחלקו, רומנטי ומתאים לזוגות. לא ניתן להגיע לאתר בימי שבת וחגים.

 1. גבעת הרדאר

אתר היסטורי שהתחוללו בו קרבות רבים. כבר במלחמת העולם הראשונה התחולל באזור גבעת הרדאר קרב קשה, בעת שהגבעה נכבשה מידי הטורקים בידי יחידה בריטית בפיקודו של אלנבי. במלחמת העולם השנייה הקימו הבריטים על גבעת הרדאר מתקן שלאורך שנים רבות חשבו שהיה רדאר נגד מטוסים, ועל שם רדאר זה ניתן לגבעה שמה. מחקרים חדשים מראים שזה לא היה נכון. מאוחר יותר נערכו על הגבעה קרבות קשים במלחמת העצמאות. הגבעה מתנשאת לגובה כ- 880 מטר ויש עליה מגדל תצפית ממנו ניתן לראות כחצי מדינה. באתר ניתן לראות כמה טנקים וכלי רכב צבאיים ישנים, ויש בו גם חורשה לפיקניקים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שירותים, מתקני אשפה, שולחנות פיקניק ומים.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. יער וחניון המגנים

יער גדול ויפה שניטע לזכרם של חללי צה"ל. ביער יש דרכים סלולות המובילות למספר מקומות שבהם ניתן למצוא שולחנות פיקניק וליהנות ממצפור יפה, מסלולי הליכה ומסלול מיוחד לרכיבה על סוסים. ביער ישנן מצבות לזכר חיילים שנפלו במלחמות ישראל, ביניהן שרשרת פרושה של טנק המשמשת כמצבה בתוך חורש אורנים צפוף, לזכרם של שלושה חברים מצוות טנק שמצאו את מותם במלחמת יום הכיפורים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שולחנות פיקניק, אופציה להקמת מאהל ואפשרות לחניית לילה.

האתר מוצל.

 1. הר כרמילה

חורשה קטנה ומיוחדת למרגלות מושב בית מאיר צופה אל הרי יהודה ואל מישור החוף. במקום ניתן לערות פיקניק במספר מקומות כגון קרחת היער או בין העצים. ההר עצמו מתנשא לגובה של כמעט 600 מטר ומהווה חלק משרשרת הרים שמתמשכת לכיוונה של שמורת נחל שורק. על ההר גדל חורש טבעי כשהעצים הבולטים בו הם עצי אורן ואלון. המקום נוח להגעה עם כלי רכב או לטיול אופניים. בשבילי הגישה מומלץ לחנות בצדי הדרך מכיוון שאין מקום חניה מאורגן.

לנוחיותכם במקום: חנייה (לא מסודרת) ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. חניון בורמה (המסרק)

חניון קטן שנמצא במקום מיוחד למרגלות שמורת המסרק ובתחילת "דרך הג'יפים". מקום מוצל מתחת ליער עצי אורן גבוהים. מהחניון ניתן לצאת לכיוון מסלולי הליכה שונים, מסלולי רכיבה על אופניים או מסלולי ג'יפים כמו הר כרמילה, "דרך הג'יפים" וסובב משלטים. לחובבי הלכת, מסלול "דרך בורמה" – הדרך שעקפה את העמדות של הלגיון הירדני בין לטרון ושער הגיא, שהיה נתון בשליטת אש ערבית בימי המבחן של מלחמת העצמאות – הוא מסלול טיול נהדר לכל יום.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שולחנות פיקניק ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל ומתאים לזוגות.

 1. חניון הזיתים ביער אשתאול

החניון נתרם על-ידי נדבן שוויצרי אנונימי והוא למעשה מטע עצי זית, הנמצא בליבו של יער אשתאול, ומוקף בעצי אורן ענקיים ושלל פריחה צבעוני בעונות המעבר. אתר הפיקניק ממוקם בין עצי הזית הזקנים. מקום נפלא למי שרוצה לערוך פיקניק במקום לא שגרתי. במקום יש כ-10 שולחנות פיקניק העשויים מאבנים (חלקם שולחנות כפולים היכולים בקלות להושיב 16 איש, וחלקם שולחנות רגילים לשמונה) מרחבים נעימים ושקט מושלם – מה שהופך את המקום לאתר פיקניק מיוחד לכל המשפחה. כמו כן, מעל לחניון הזיתים ניצבת לה סוכה קטנה ומקסימה שנבנתה על ידי קק"ל, ומעניקה לילדים שעות רבות של משחקים וטיפוס.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, שולחנות פיקניק והכנה למדורה.

האתר מוצל.

 1. חניון שורש במשלט 15

חניון מוכר יחסית שבו נערכים אירועי גיבוש לחברות וימי כיף לילדים ומשפחות. אתר חביב עם נוף משגע לעבר מישור החוף ולעיר מודיעין. במקום ניתן לקיים ארוחות צהריים, מפגשים או סתם לקחת פסק זמן מחיי היומיום. במקום שולחנות פיקניק, מתקני שעשועים וחניה רחבה מאוד. מומלץ לבקר באזור בשמורת המסרק, דרך בורמה (פארק רבין) או לתאם ביקורים ביקבי הבוטיק באזור.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, מתקני מנגל, הכנה למדורה, שולחנות פיקניק, אופציה להקמת מאהל ואפשרות לחניית לילה.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. יד קנדי ויער עמינדב

יד קנדי הוא אתר הנצחה לנשיא ארצות הברית ג'ון קנדי, שהוקם ממערב למושב אורה ולמושב עמינדב בהרי ירושלים. באתר ניתן לערוך פיקניק מול נוף יפיפה ועוצר נשימה. ערוצי הנחלים שבאזור והרי ירושלים צובעים את שדה הראייה בירוק ונותנים הרגשה נעימה ורגועה שמתאימה לבילוי בחיק הטבע. במקום ניתן למצוא גם מעיינות, בוסתנים, בתי בד גתות ועוד.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל ונגיש לנכים. רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. יער אשתאול

יער אשתאול משתרע על פני כ-12,000 דונם בצפון שפלת יהודה. היער נטוע במדרונות של גבעות נמוכות המתנשאות לגובה של עד כ-350 מטרים מעל פני הים. הקרן הקיימת לישראל החלה בנטיעת יער אשתאול בשנות ה-50 של המאה ה-20, והנוטעים הראשונים היו עולים חדשים שהתיישבו במושבי הסביבה. עץ היער העיקרי הוא אורן ירושלים, אך יש גם מיני עצי מחט אחרים וחלקות איקליפטוס. ביער יש גם כ-160 דונם עצי זית ועצי חרוב נושאי פרי.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק, הכנה למדורה ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל.

 1. יער פסגת זאב

יער ירושלים ניטע בשנות ה-60-50 של המאה ה-20 על פני כ-4,700 דונם שהצטמצמו מאז ל-1,250 דונם בלבד. ביער מגוון רחב של עצים, פרחים ובעלי חיים, בין העצים שניטעו: אורן, ברוש,  אלון מצוי, אלה ארץ ישראלית, חרוב, זית, תאנה, רימון ונציגים נוספים של חורש ים תיכוני ושל הבוסתנים שכיסו בעבר את מדרונות הרי יהודה. בנוסף יש ביער שרידים של חקלאות עתיקה ומערות קבורה. ניתן למצוא במקום מסלולי אופניים, שבילי הליכה ומספר אתרים מיוחדים כמו אנדרטת הצנחנים היהודיים, אנדרטת יהדות מיר ותחנת סניקה.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, מים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל ונגיש לנכים. מתאים לזוגות.

 1. יער בן שמן

הקרן הקיימת לישראל החלה בנטיעת העצים הראשונים ביער על שם הרצל ב-1908.  כיום נמצא באותו מקום יער בן שמן – היער הגדול ביותר במרכז הארץ. היער משתרע על פני כ-22 אלף דונמים, ויש בו מסלולי הליכה ומרחבי פיקניק שמהווים את אתר הנופש העיקרי לתושבי המרכז. דרכי הנוף ביער משולטות וחושפות לאורכן נופים ואתרים בעלי חשיבות היסטורית. שבילי היער נוחים לנסיעת כל כלי הרכב הפרטיים, אופניים והולכי רגל ומאפשרים בילוי בטבע במרכז הארץ הרחק משאון הכרך. מרחביו הגדולים מציעים פינות מבודדות ושקטות, חניוני פיקניק, מתקני משחקים וספורט. ביער יש מספר חניונים בהם ניתן לעצור ולערוך פיקניק, כאשר השניים העיקריים הם: חניון מקסיקו – נמצא בקצה המערבי של היער ומאפשר בילוי ספורטיבי לכל המשפחה. ניתן לערוך בו פיקניק והוא מציע ספסלים, שולחנות וברזי מים. חניון קואופרטיב "דן" – נמצא בחלקת יער המנציחה את חברי קואופרטיב "דן" שנפלו במערכות ישראל  ובו שולחנות פיקניק ומרפסת תצפית הצופה לכיוון צפון-מערב, אל נחל מודיעים ומישור החוף. בסמוך קיימים מתקני שעשועים ומגדל תצפית האש.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שירותים, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק, מים, מתקני מנגל ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל ונגיש לנכים. רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. יער החמישה

יערות החמישה ונווה אילן נמצאים בהרי יהודה בצדו הצפון-מזרחי של שער הגיא, בואכה ירושלים, בסמוך לקיבוץ מעלה החמישה ולמושב נווה אילן. האזור הוא מפניני הנוף של הרי יהודה ולמבקרים מובטח אויר הרים צלול כיין ותבניות נוף מרהיבות. בחניון יער הסתדרות המורים יש מקום מושלם לעריכת פיקניק. במקום יש שפע של שולחנות פיקניק, מתקני שעשועים, ספסלי עץ ובלי עץ לאיסוף תלמידים ללימוד. לחובבי ספורט שטח, ניתן גם להגיע לשביל שמתאים לטיולי ג'יפים או אופניים. בתקופת החורף האזור כולו עשיר בפרחים וצמחי תבלין שונים. מומלץ מאוד לצאת לטיול באזור וליהנות הנוף ומהריחות.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. בוסתן השמונה

אתר הנצחה ואנדרטה לזכר שמונת חיילי גולני שנפלו במלחמת לבנון השנייה, בקרב בינת ג'בל. מאחורי האנדרטה, ניטעו שמונה עצי זית בוגרים – עץ לכל אחד מהחללים והמסמל את החוזק, הגבורה והקשר לארץ ישראל. בנוסף, ניטעו עצי פרי על ידי תלמידים מהאזור. בין זני העצים שנבחרו – רימון, תאנה, שקד, חרוב וזית, עצים ארץ ישראליים המייצגים את טוב הארץ ופירותיה .מכל עברי הבוסתן נשקף נוף הרי יהודה המופלא. בבוסתן מקום חניה מרווח, שולחנות פיקניק ומתקן "על האש" לרווחת המבקרים, ואפילו נדנדה לילדים ולמבוגרים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מים, מתקני מנגל, והכנה למדורה.

 1. פארק איילון-קנדה

הפארק נקרא על-שם עמק איילון הנח למרגלותיו, וכהוקרה לתרומתה של יהדות קנדה להקמתו, ומשתרע על פני 12,000 דונם מצפון לכביש ירושלים-תל אביב, בין שער הגיא למחלף לטרון. הפארק עשיר בנופי חורש טבעי, יערות נטע אדם ובמיוחד בעצי בוסתן, וקיימים בו אתרים היסטוריים מרתקים כמו אמת מים, מערות קבורה, מחילות מסתור, מבצר צלבני ושרידי כנסיות. בפארק ניתן לערוך פיקניק ולמצוא פינות מוצלות רבות. כמו כן, ניתן גם לראות פריחות של צמחי בר כמו סתוונית, רקפות, נרקיס ועוד.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, שולחנות פיקניק ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. יער צרעה

היער משתרע בין צומת שמשון לצומת נחשון, כחלק מיער תרום שהוקדש לזכר של חיים ויצמן, נשיא מדינת ישראל הראשון. מרכס צרעה שביער נשקף נוף מרהיב של מישור החוף, שפלת יהודה והרי יהודה. הקרן הקיימת לישראל החלה בנטיעת יער צרעה בשנות ה-50 של המאה ה-20. הנוטעים הראשונים היו עולים חדשים שהתיישבו במושבי הסביבה. עץ היער העיקרי שניטע ביער הוא אורן ירושלים, אך ניטעו גם מינים של עצי מחט אחרים וחלקות איקליפטוס. המקום נחמד מאוד לטיולים שקטים ולעריכת פיקניק פרטי ורומנטי. בחורף ובאביב מתמלא היער שפע של פרחים ויוצר נוף יפיפה.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק, מתקני מנגל ואופציה להקמת מאהל.

האתר מוצל ורומנטי.

 1. יער הילדים

יער רחב המהווה חלק מפארק רבין. ביער זה תוכלו למצוא פינות חמד לעריכת פיקניק מוצל ונעים. במתחם "יער הילדים" מגוון אטרקציות יבשות המתאימות לכל מזג אוויר – ג'ימבורי, מתנפחים, שולחנות משחק, מגרשי כדור רגל, כדורעף חופים, טניס, מסלול מכוניות קארטינג פדלים, מתקן שעשועים ונדנדות, ואטרקציות ייחודיות (בתשלום) כמו קיר טיפוס ופארק חבלים – חוויה נועזת ומאתגרת לכל המשפחה.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל ומתאים לזוגות.

 1. יער ירושלים

יער ירושלים – הריאה הירוקה של תושבי ירושלים שנאבקים כבר שנים נגד הבניה באיזור. במקום ניתן למצוא מספר שבילי הליכה ומספר אתרי פיקניק לאורך הכביש. הדרך הראשית ביער ירושלים היא דרך אוטווה (כמו עיר הממשל של קנדה) נקראת ע"ש יוסף ויץ שהיה מראשי הקרן הקיימת לישראל. הדרך מתחילה עוד בירושלים (ברחוב בית הדפוס מתחת לאנג'ל) וממשיכה לאורך כל המסלול ועד לירושלים חזרה. לאורך הדרך ניתן לראות חוות סוסים, את מסוג הדלקים "פי- גלילות" ושומרה משוקמת שבה קיימות מדרגות חקלאיות "טרסות" משוקמות. ניתן לערוך במקום פיקניקים וליהנות מנקודות תצפית מרהיבות בשעות השקיעה.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני שעשועים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל.

 1. יער הקדושים

היער ננטע בשנת 1951 על ידי הקרן הקיימת לישראל כגלעד לקרבנות השואה: ששת מיליון עציו הם נרות נשמה ירוקי עד, לזכרם של ששת מיליוני היהודים שנספו בשואה. במקום ניתן למצוא את שמות הקהילות היהודיות שנמחקו בשואה ואת שמות חסידי אומות העולם אשר בזכותם הוקם אתר הנצחה זה. במקום נמצאת גם בני ברית, המקום המרכזי ביער, וממנה חובבי הטיולים והספורט יכולים לצאת למסלולי אופניים, ג'יפים או מסלולי הליכה.

לנוחיותכם במקום: חנייה ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל.

 1. מנזר בית ג'ימאל

בית ג'מאל הוא כפר ערבי לשעבר ומנזר קתולי השייך למסדר הסלזיאני האיטלקי. המנזר נבנה על שרידיה של כנסיה ביזאנטית. בכניסה למנזר ישנו מקום מסודר לעריכת פיקניקים. המקום לא כל כך נגיש לנכים, היות והשבילים לא סלולים. המנזר מתקיים בעיקר מגידול גפנים וזיתים והכנת שמן זית. ניתן לקנות את המוצרים בחנות המנזר שבכניסה. בנוסף יש גם מספר אטרקציות שמומלץ לבקר בהן.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל.

 1. מצפה הראל

מקום נפלא לבילוי מושלם עם המשפחה או עם בן או בת הזוג בחיק הטבע. עד שנת 1948 פעל בשטח המצפה בית ספר של הכפר ג'יז. בזמן הפריצה של "דרך בורמה" שימש המקום כמוצב של חטיבה 7 שאבטחה את דרך בורמה. כיום המצפה מהווה נקודת התחלה למסלול הליכה בדרך כבושה נוחה להליכה בנוף גבעי עם מטעי זיתים בצד הדרומי. ניתן לראות את דרך בורמה שהובילה אספקה לתושבי ירושלים הנצורה. הדרך נפרצה ביוני 1948 ונקראה ע"ש הדרך העוקפת שסללו בנות הברית מבורמה ועד לסין במלה"ע השנייה. בין נקודות החן שניתן לראות באזור: נווה שלום, מבצר לטרון, תצפית טובה דרומה לעבר שער הגיא.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שירותים, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, שולחנות פיקניק, מים והכנה למדורה.

האתר מוצל ונגיש לנכים. רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. תל-חדיד

תל הנמצא צפונית ליער בן שמן ולכביש 443 ודרומית לנחל נטוף. התל מתנשא לגובה 147 מטרים וממוקם בקו הגבעות הראשון מעל מישור החוף באזור בן שמן וממנו תצפית על כל גוש דן. במורד המערבי של התל, לכיוון כביש 444, שוכן אתר ההנצחה של חיל הלוגיסטיקה. מערבית לתל שוכן המושב חדיד. תל-חדיד הוא אחד ממקומות הרכיבה הפופולריים בקרב רוכבי אופנועי שטח. בדרך לאתר מומלץ לעצור מידי פעם וליהנות מהירוק ומהפרחים הפורחים בחורף ובאביב. כאשר מגיעים לתל נפרש ממנו נוף מדהים של מישור החוף.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל ומתאים לזוגות.

 1. סטף והר איתן

סטף ממוקם על מורדותיו הדרומיים מזרחיים של הר איתן שגובהו 788 מטרים, בלב הרי ירושלים הנראים כאצבעות כף יד. "האצבעות" הן שבע שלוחות הרריות הנפרשות כלפי השפלה ממערב. באתר נמצאים שרידי התיישבות מלפני 6,000 שנה ושרידי חקלאות מדרגות בני 4,500 שנה. הכפר הערבי סטף ננטש במהלך מלחמת השחרור ולאחר מכן שימשו בתיו כמקום אימונים של צה"ל. במורד ההר ניתן לראות כיצד התמודדו תושבי ההר במשך אלפי שנים עם תנאי האזור וכיצד גידלו בשיטת הבעל זיתים, גפנים ושאר עצי ארץ ישראל. ניתן לערוך פיקניק בשטח החניון הראשי בלבד. כמו כן, במקום פועל בית קפה לנוחיות המבקרים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שירותים, מתקני אשפה, מים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל ונגיש לנכים. רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. פארק בגין

הפארק, שהוקם לכבוד ראש הממשלה השישי של מדינת ישראל מנחם בגין ורעייתו עליזה, נמצא במבואות הדרום-מערביים של ירושלים, בסמוך למושב מבוא ולפארק עצמאות ארה"ב. האזור מאופיין בגבעות רמות המעוטרות בעצי חורש ים-תיכוני ובעצי אורן שקק"ל נטעה.  הפארק פותח בגישה אקולוגית המשלבת את ערכי טבע בתשתית הנופש תוך דאגה לצורכי החי והצומח ולרווחת המטיילים והמבקרים במקום. בפארק יש מעיינות שזורמים לבריכות אגירה, בוסתני פרי וחורשות ירוקות. אחד מהאתרים הידועים בפארק הוא עין קובי, מעיין תת-קרקעי שאפשר לרדת לבריכה שלידו ולמנהרות המובילות אליה, והמוקף בבוסתנים שופעים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. דרך הפסלים

דרך כורכר נוחה לנסיעה, אשר נקראת בשמה משום שלאורך כל מסלול הטיול ניתן לצפות בכ-37 פסלים מיוחדים המביעים כל אחד אמירה אמנותית המתייחסת לסביבה ולמרחב. הדרך משמשת את המטיילים הרבים גם כמסלול רכיבת אופניים, מסלול נסיעה וגם כמקום נהדר לפיקניק. לאורך המסלול נמצאים מספר אתרי פיקניק נוחים ומאובזרים. באתר ישנה גם תצפית שתיתן לכם מבט מלמעלה על הישובים הסמוכים.

לנוחיותכם במקום: חנייה, שירותים, מתקני אשפה, מתקני שעשועים, מתקני מנגל, הכנה למדורה, אופציה להקמת מאהל ואפשרות לחניית לילה.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

 1. רחבת אורוגוואי ביער אשתאול

אתר נחמד מאוד לעריכת פיקניקים, הממוקם על צומת דרכים בין שבילי עפר. ניתן לעצור ולערוך לפיקניק לפני או אחרי הליכה באחד מהמסלולים שיש ליער להציע. במקום יש עצי אורן גבוהים ויפים שמספקים הרבה צל, כך שתוכלו לערוך את הפיקניק שלכם בסביבה נעימה וליהנות מהנוף וההרגשה הנעימה שחיק הטבע מעניק.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, מתקני שעשועים ושולחנות פיקניק.

האתר מוצל.

 1. שמורת המסרק

השמורה קיבלה את שמה בגלל עצי אורן ירושלים הצומחים בפסגתה ומזכירים מרחוק צורה של מסרק הנעוץ בראשה. השמורה מאופיינת בצמחיית חורש ארץ ישראלי של עצים ירוקי עד כמו אלון מצוי, אלה ארצישראלית ואלת המסטיק, צמחים מטפסים כמו קיסוסית ועוד. בשמורה קיימים גם פרטים בודדים של אלת הכלאיים הנדירה. בעת טיול בשמורה ניתן להבחין בשרידי תעלות הגנה, בעיקר בצידה הצפוני של השמורה, כמו גם במערכת בונקרים מבטון בפסגתה בסמוך לקבר השייח' אחמד אל עג'אמי. מומלץ לבקר בעונות החורף והאביב, בעת פריחת הרקפות והכלניות.

לנוחיותכם במקום: חנייה, מתקני אשפה, שולחנות פיקניק ומתקני מנגל.

האתר מוצל, רומנטי ומתאים לזוגות.

מקומות לינה מומלצים באיזור ירושלים.

דרוג והשווואת מחירים למלונות וצימרים בירושליים 

יש לרשום בחיפוש את המקומות המומלצים

שכונות

 • מוצא 8 מלונות
 • עין כרם 21 מלונות
 • הר נוף 17 מלונות

יישובים

 • יד השמונה 15 מלונות
 • שורש 12 מלונות
 • מעלה החמישה 17 מלונות
 • קריית ענבים 17 מלונות
 • צובה 26 מלונות
 • נס הרים 23 מלונות
 • נחם 18 מלונות
 • מבוא ביתר 63 מלונות
 • נווה שלום 22 מלונות
 • הראל 13 מלונות
 • רמת רחל  13 מלונות
 • חולדה 6 מלונות
 • עגור  18 מלונות
 • נען  19 מלונות
 • כפר אדומים 10 מלונות

עיירות

 • אבו גוש  20 מלונות
 • מבשרת ציון  7 מלונות
 • מזכרת בתיה 13 מלונות

ישראל פיקניקים בישראל ירושלים, פיקניקים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות