• תַפרִיט
  • תַפרִיט

פרמטרים לבחירת סוכנות הנסיעות

דף הבית » פרמטרים לבחירת סוכנות הנסיעות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

עשרות אלפי ישראלים עוזבים מידי שנה את גבולות המדינה ונוסעים לחו”ל, במתכונת של נופשון קצר, חופשה ממושכת יותר או טיול רב חודשים באתרים רחוקים בעולם. כל נסיעה כזו מחייבת קשר עם סוכן או סוכנות נסיעות. בישראל מאות סוכנויות פעילות המעסיקות אלפי סוכנים והבחירה בטוב ביותר מבניהם עבורכם איננה בהכרח טריוויאלית ופשוטה. בחירה בסוכנות נסיעות טובה צריכה להתחשב במוניטין, באמינות ובהמלצות שקיבלתם עליה, אך גם בצרכים הספציפיים שלכם, אופי הטיול שאתם מתכננים ואתר היעד שאליו אתם נוסעים.

לא רק מחיר

המחיר הוא תמיד שיקול מרכזי בקבלת ההחלטות של הישראלים ואין בכך פסול. העלויות של כרטיסי טיסה ומקומות לינה בחו”ל גבוהות מאוד וסוכנות שמציעה מחירים זולים ממתחרותיה, נותנת לכם ללא ספק הצעה אטרקטיבית. יחד עם זאת, חשוב להסתכל מעבר לשורת המחיר בגולמי – גם בעלויות נוספות שכרוכות בטיול ובאיכות השירות שתקבלו תמורתו. לשם דוגמא, אתם יכולים לקבל הצעת מחיר גבוהה יחסית על כרטיס הטיסה לברזיל, אבל סוכנות הנסיעות הזו, המתמחה בטיולים לדרום אמריקה, יכולה לסדר לכם טיסות פנימיות מוזלות, בעוד חברה אחרת תותיר אתכם להתמודד עם הזמנת כרטיסי כאלה בחו”ל בעצמכם. במקביל, אתם יכולים למצוא כרטיסים זולים ליעד רחוק, אבל הטיסות יכללו עצירות ביניים ארוכות בשדות תעופה נידחים וזמן הגעה ליעד ארוך במיוחד. סוכנות נסיעות טובה אפילו לא תציע לכם את ההצעה הזולה הזו, כי חשוב לה שתסעו בנוחות ובתנאים סבירים.

כתובת אמינה

כשהכל הולך חלק וללא תקלות, לא תזדקקו לסוכן הנסיעות שלכם – אבל כשתקלה מתרחשת, כשאתם מגיעים לשדה התעופה ומגלים שהכרטיס שהזמנתם בכלל לא מופיע במערכת המחשוב המקומית, למשל, אתם עשויים להצטער על כך שלא פניתם לסוכנות גדולה ואמינה. הסיכוי שסוכנויות גדולות יעשו טעויות מהסוג הזה מאוד נמוך והזמינות שלהן בטלפון, במייל ולפעמים אפילו פיזית, באמצעות סוכנים בשדה התעופה הרבה יותר גבוהה. לסוכנויות גדולות ומוכרות יש מוקד שירות הפעיל 24 שעות ביממה, שנותן מענה לפניות, על כל מקרה שלא יבוא.

יחס אישי וזמינות השירות

כהמשך ישיר של הסעיף הקודם, סוכן הנסיעות האישי שלכם, זה שתכנן אתכם את הנסיעה וכרטס עבורכם את כרטיסי הטיסה, יכול להיות זמין לכם לכל אורכה עד שתחזרו לארץ. סוכני נסיעות טובים מבינים שהעבודה שלהם לא הסתיימה ברגע שגבו מכם את הכסף ושירות טוב מצידם יגרום לכם לחזור לעשות איתם עסקים בעתיד. סוכן נסיעות איכותי יעמיד לשירותכם את כתובת המייל שלו ואת הטלפון (או שמוקד השירות יפנה אליו פניות מכם) ובכל שלב בטיול תוכלו לפנות אליו בבקשות עזרה או שאלות הבהרה לגבי הטיול המתוכנן.

התאמת הסוכן האישי לצרכיכם

יצירת קשר אישי עם הסוכן יכולה להועיל עד מאוד בשלבים של תכנון הטיול. מומלץ לשאול את הסוכן, כאשר אתם יושבים מולו, האם הוא בעצמו ביקר ביעד שאליו אתם מעוניינים לטוס, כמו כן נסו לבחור את הסוכן המושלם עבורכם על פי התאמתו לצרכים שלכם- אם למשל, אתם רוצים לדעת מהו המועדון האטרקטיבי והמוצלח ביותר בברלין, סביר להניח כי סוכן צעיר יהיה הכתובת עבורכם, אם מטרת נסיעתכם הינה טיול שורשים או מסע של טיול אתרים- סוכן מבוגר ומנוסה הוא זה שיוכל לעזור לכם במבוקשכם.

סוכנות המתמחה ביעד ספציפי

עוד פרמטר חשוב בבחירת סוכנות נסיעות הוא מידת ההתמחות שלהם ביעדים ספציפיים. סוכנויות שמתמחות באיזורים גאוגרפיים מסוימים : למשל, במזרח הרחוק, באירופה המערבית או בדרום אמריקה אוצרות ידע והבנה הרבה יותר עמוקים של ההתנהלות באזורים הללו. יש להם נציגים שמדברים את שפת המקום, הם מכירים יעדים אטרקטיביים ויודעים להמליץ על מקומות לינה בכל מדינה ועיר. לסוכנויות הללו גם יהיו כלים לארגן עוד מהארץ טיסות פנים בטוחות וזולות, כך שלא תאלצו להסתבך בכך בזמן הטיול ולשבור את השיניים והאוזניים בהתמודדות עם השפה המקומית.