צעצועי המדע החינוכיים לילדים גדולים

היסטוריה קצרה של צעצועים חינוכיים

הצעצועים המוקדמים ביותר שנמצאו בחורבות והיסטוריה של תרבויות מצפון אפריקה, יוון ורומא, היו כמעט כולם בובות מסוג זה או אחר . במובנים רבים, בובות אלה שימשו ככל הנראה אמצעי חינוכי שבאמצעותו ילד יכול ללמוד על גופו. צעצועים מאוחרים יותר באזורים אלה ואחרים שימשו גם למטרות חינוכיות, שכן אלה לבשו צורה של כלי נשק ראשוניים הכוללים צעצועי קשתות, חצים וחניתות. עם הכלים המוקדמים הללו ביד, ילדים יכולים ללמוד לצוד ולהגן על עצמם ועל בני הקהילה שלהם.

כאשר צעצועים התפתחו עם הזמן, נערות צעירות עשירות קיבלו בובות מעוטרות לפיתוח תכונות אימהיות, ולנערים צעירים עשירים ניתנה האפשרות לפקד על גדוד צבאי מדומה, אם יום אחד תהיה להם שליטה על קבוצת חיילים ממשית.

כבר בסוף המאה ה -17, הפילוסוף החינוכי ג'ון לוק תיאר כי בלוקים עם אותיות עליהם יכולים לשפר את המחקר של הילד על מכתביו, ולספק מקור להנאה תוך כדי האצת הלמידה. בלוקים אלה, ומפות פאזל לגיאוגרפיה, היו זמינים במהרה בחנויות נישה ברחבי מערב אירופה.

גרמניה ראתה את הגל הבא של צעצועים חינוכיים שמטרתם להגביר את המודעות המרחבית והמישושית של הילד. אלה היו המתנות עם מגוון רחב של צורות צבעוניות ולא צבועות בגדלים שונים שיכולות להתייצב ולהתקשר על סדרת פסי עץ. סטים דומים צצו במהלך 150 השנים הבאות, עם הופעתם של מוצרי פלסטיקה המספקת אפשרות ליצרני צעצועים יכולים ליצור את הגלגולים המודרניים והמתקדמים של צעצועים חינוכיים .

משחקי מדע לילדים באמזון ארה"ב

משחקי מדע לילדים ב KSP

משחקי מדע לילדים בלאסט פרייס

להגיע למוחם של מדענים צעירים

רלוונטיות היא דבר שקשה להקנות למדעים כשאתה מנסה להתייחס לאינטרסים הספציפיים של קבוצה מגוונת כמו כיתה בתיכון. מה שמושך ילד אחד אולי לא מעניין את האחר

עכשיו, יותר מתמיד, חשוב שנמצא דרכים לגרום לילדים שלנו להתעניין בתחום המתמטיקה והמדעים. ללא קשר לאמונות הפוליטיות או להתעניינות בשינויי אקלים, העובדה נותרה כי חקר מתמטי ומדעי סביב הסביבה והיקום שלנו הוא אבן הפינה בכלכלה המצליחה במאה ה -21 . ככל שנראה פחות ילדים מסיימים תחומים אלה, כך כלכלתנו תשתפר בשנים הבאות.

לכן, אם בתי הספר הציבוריים שלנו אינם מסוגלים לכך, על ההורים למצוא דרכים לעודד את ילדיהם למצוא קשר אישי לתחום. אחת הדרכים הטובות ביותר בהן תוכלו לעזור להעלות עניין במדעים אצל ילד היא לצייד אותם בצעצוע מדעי שהם יאהבו.

כשהייתי קטן, פירוש הדבר היה סט מיקרוסקופ עם שקופיות, כלים שונים ושלל כימיקלים שהיו בטוחים לילדים לשחק איתם. יכולתי לצפות במגוון תגובות כימיות מתחת לעדשת המיקרוסקופ, לבצע ניתוחים ולשמור הערות מפורטות על התצפיות שלי.

ישנם צעצועים מדעיים הקיימים כיום הפונים ליותר מאשר רק אל הביולוג או הכימאי שבינכם, גם תוכלו למצוא צעצועים שנועדו לפתוח את מסתורי המגנטיות והחשמל, לעסוק במוחו האדריכלי של בונה צעיר, ולספק לילדיכם שעות של הנאה חינוכית בדרך.

בחירת הצעצוע המדעי הנכון

צעצוע מדעי גדול יכול אמנם לפתוח ילד בפני פלא העולם , כמו גם קריירה פוטנציאלית משתלמת ומתגמלת, אך הצעצוע המדעי הלא נכון עלול לפגוע בקהילה המדעית הבוגרת.

דמיין, למשל, שלילדך יש קבוצת חברים שכולם מתעניינים מאוד בחשמל. הם מפרקים מכשירי קשר ישנים ומתחקים אחר קווי המעגלים שלהם עד שפיתחו הבנה מעמיקה יותר של המכונות ממה שהיית יכול להיות. עכשיו, תאר לעצמך שאתה מקבל במתנה לילד ההוא מודל אנטומי של גוף האדם, ולמרות רצונו לשחק בו, חבריה לועגים לזה. באותו הרגע נובעת הטיה במוחו של המדען הצעיר שלך כנגד מדע האנשים וכלפי מדע הדברים.

המפתח כאן הוא לשים לב של  ממש כדי לקבל תחושה מה הילד רוצה. נסו למצוא משהו שקרוב אליו. קצת תשומת לב וחשיבה ביקורתית צריכים לעזור.

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד צעצועים חינוכים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות