• תַפרִיט
  • תַפרִיט

צעצועי מדע חינוכיים מומלצים לילדים בוגרים יותר

דף הבית » צעצועי מדע חינוכיים מומלצים לילדים בוגרים יותר

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

 

היסטוריה קצרה של צעצועים חינוכיים

הצעצועים המוקדמים ביותר שנמצאו בחורבות והיסטוריה של תרבויות מצפון אפריקה, יוון ורומא, היו כמעט כולם בובות מסוג זה או אחר. במובנים רבים, בובות אלה שימשו ככל הנראה אמצעי חינוכי שבאמצעותו ילד יכול ללמוד על גופו. צעצועים מאוחרים יותר באזורים אלה ואחרים שימשו גם למטרות חינוכיות, שכן אלה לבשו צורה של כלי נשק ראשוניים הכוללים צעצועי קשתות, חצים וחניתות. עם הכלים המוקדמים הללו ביד, ילדים יכולים ללמוד לצוד ולהגן על עצמם ועל בני הקהילה שלהם.

כאשר צעצועים התפתחו עם הזמן, נערות צעירות עשירות קיבלו בובות מעוטרות לפיתוח תכונות אימהיות, ולנערים צעירים עשירים ניתנה האפשרות לפקד על גדוד צבאי מדומה, אם יום אחד תהיה להם שליטה על קבוצת חיילים ממשית.

כבר בסוף המאה ה -17, הפילוסוף החינוכי ג’ון לוק תיאר כי בלוקים עם אותיות עליהם יכולים לשפר את המחקר של הילד על מכתביו, ולספק מקור להנאה תוך כדי האצת הלמידה. בלוקים אלה, ומפות פאזל לגיאוגרפיה, היו זמינים במהרה בחנויות נישה ברחבי מערב אירופה.

גרמניה ראתה את הגל הבא של צעצועים חינוכיים שמטרתם להגביר את המודעות המרחבית והמישושית של הילד. אלה היו המתנות עם מגוון רחב של צורות צבעוניות ולא צבועות בגדלים שונים שיכולות להתייצב ולהתקשר על סדרת פסי עץ. סטים דומים צצו במהלך 150 השנים הבאות, עם הופעתם של מוצרי פלסטיקה המספקת אפשרות ליצרני צעצועים יכולים ליצור את הגלגולים המודרניים והמתקדמים של צעצועים חינוכיים.

מחירים מעולים למשחקי ילדים תמצאו: באמזון ארה”ב, ב KSP ישראל

להגיע למוחם של מדענים צעירים

עכשיו, יותר מתמיד, חשוב שנמצא דרכים לגרום לילדים שלנו להתעניין בתחום המתמטיקה והמדעים. ללא קשר לאמונות הפוליטיות או להתעניינות בשינויי אקלים, העובדה נותרה כי חקר מתמטי ומדעי סביב הסביבה והיקום שלנו הוא אבן הפינה בכלכלה המצליחה במאה ה -21. ככל שנראה פחות ילדים מסיימים תחומים אלה, כך כלכלתנו תשתפר בשנים הבאות.

לכן, אם בתי הספר הציבוריים שלנו אינם מסוגלים לכך, על ההורים למצוא דרכים לעודד את ילדיהם למצוא קשר אישי לתחום. אחת הדרכים הטובות ביותר בהן תוכלו לעזור להעלות עניין במדעים אצל ילד היא לצייד אותם בצעצוע מדעי שהם יאהבו.

כשהייתי קטן, פירוש הדבר שהיה לי סט מיקרוסקופ עם שקופיות, כלים שונים ושלל כימיקלים שהיו בטוחים לילדים לשחק איתם. יכולתי לצפות במגוון תגובות כימיות מתחת לעדשת המיקרוסקופ, לבצע ניתוחים ולשמור הערות מפורטות על התצפיות שלי.

ישנם צעצועים מדעיים הקיימים כיום הפונים ליותר מאשר רק אל הביולוג או הכימאי שבינכם, גם תוכלו למצוא צעצועים שנועדו לפתוח את מסתורי המגנטיות והחשמל, לעסוק במוחו האדריכלי של בונה צעיר, ולספק לילדיכם שעות של הנאה חינוכית בדרך.

בחירת הצעצוע המדעי הנכון

צעצוע מדעי גדול יכול אמנם לפתוח ילד בפני פלא העולם, כמו גם קריירה פוטנציאלית משתלמת ומתגמלת, אך הצעצוע המדעי הלא נכון עלול לפגוע בקהילה המדעית הבוגרת.

דמיין, למשל, שלילדך יש קבוצת חברים שכולם מתעניינים מאוד בחשמל. הם מפרקים מכשירי קשר ישנים ומתחקים אחר קווי המעגלים שלהם עד שפיתחו הבנה מעמיקה יותר של המכונות ממה שהיית יכול להיות. עכשיו, תאר לעצמך שאתה מקבל במתנה לילד ההוא מודל אנטומי של גוף האדם, ולמרות רצונו לשחק בו, חבריה לועגים לזה. באותו הרגע נובעת הטיה במוחו של המדען הצעיר שלך כנגד מדע האנשים וכלפי מדע הדברים.

המפתח כאן הוא לשים לב של ממש כדי לקבל תחושה מה הילד רוצה. נסו למצוא משהו שקרוב אליו. קצת תשומת לב וחשיבה ביקורתית צריכים לעזור.

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש צעצועי מדע, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם