• תַפרִיט
  • תַפרִיט

קווי שייט לנוסעים בודדים – המדריך השלם לנוסע סולו

דף הבית » קווי שייט לנוסעים בודדים – המדריך השלם לנוסע סולו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

קרדיט לתמונה ראשית:  Jan Vašek  Pixabay 

חושבים לקחת שייט כמטייל סולו? בקווי שייט רבים, אתם עלולים לשלם עד פי שניים מאדם שנוסע עם מלווה.

רוב החדרים באוניות השייט מיועדות לשניים, והמחירים שמפורסמים הם לאדם על בסיס תפוסה זוגית. ואם תרצו להיות לבד בחדר תשלמו מחיר כפול

אבל

בעקבות הביקוש הגובר, מספר גדל והולך של חברות שייט מוסיפות חדרים המיועדות במיוחד לנוסעים בודדים (עם תמחור מיוחד שמבוסס על תפוסה יחידה).

כמובן, לא רק מחיר נמוך הוא שיגרום לשייט סולו טוב. זאת גם הזדמנות לפגוש מטיילי סולו אחרים בעלי דעות יש מספר חברות שייט שעושות עבודה טובה יותר מאחרות.

חדרי הסולו הללו הפכו להיות פופולריות שלעתים ונמכרות הרבה זמן מראש.

ושוב אבל גדול ששוה לקרוא

הזמנת חדר סולו עם אדם שני מזויף. וזה אחד הטיפים הטובים לחיסכון בכסף כששטים לבד. ואותו קראתי באחד הפורומים הנחשבים בעולם בתחום הקרוזים.

לצאת לשייט סולו זו לפעמים חוויה ממש כיפית, אבל זו יכולה להיות גם הפלגה יקרה. יש חברות שגובות משהו המכונה “עמלת תוספת יחידה” כדי לקזז את ההפסד על אי השגת תפוסה כפולה בחדר.

שמישהו מבקש להזמין שייט סולו, הוא בדרך כלל מכניס רק אדם אחד להזמנת החדר והחברה תוקעת לך מחיר שהוא תשלום התוספת הבודד הזה.

במקום זאת, נסו לחפש הזמנה שיש בה שני אנשים: את/ה ואדם מזויף.

כשמוסיפים אדם שני, זה לא נדיר שהמחיר הכולל זול יותר מאשר אם מתמחרים את אותו החדר לבד.

אל דאגה, לא תסתבכו על הזמנת אדם שני מזויף. אתם פשוט מגיעים למסוף השייט לבד, מודיעים לסוכן שהאדם השני לא יגיע ותקבלו את דמי הנמל והמיסים המזויפים של האדם השני המזויפים לאחר מכן.

כדי להבין את תקפות העניין ולהרגיש בטוח. שאלו את הסוכן להיפותזה, מה קורה אם אחד הנוסעים חלה והשני רוצה לצאת

עשרות סרטי יוטיוב טיפים לקרוזי סולו

להלן מספר קווי שייט שידועים כמתאימים במיוחד לנוסעים בודדים (סולו):

Seabourn – סיבורן היא חברת שייט יוקרתית המציעה אפשרויות ידידותיות למטיילי סולו. הם מציעים מספר מוגבל של תאים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. לסיבורן יש גם תוכנית “נוסעים בודדים”, הכוללת שולחן ייעודי למטיילים בודדים בחדר האוכל הראשי ומארח לארגון אירועים ופעילויות במיוחד למטיילים בודדים. בנוסף, לסיבורן יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המתאימים היטב למטיילים בודדים, כולל ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות קניות יוקרתיות. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין שסיבורן היא חברת שייט יוקרתית, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שייט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Seabourn לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, שכן המדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

הולנד אמריקה ליין: קו שייט שמציע אפשרויות ידידותיות למטייל סולו. הם מציעים מספר מוגבל של תאים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. להולנד אמריקה ליין יש גם תוכנית “שותפים בודדים”, הכוללת שולחן ייעודי למטיילים בודדים בחדר האוכל הראשי ומארח לארגון אירועים ופעילויות במיוחד למטיילים בודדים. בנוסף, ל-Holland America Line יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, לרבות ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות קניות יוקרתיות. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין כי הולנד אמריקה ליין היא חברת שייט פרימיום, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שיוט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם הולנד אמריקה ליין לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, שכן מדיניות והצעות עשויות להשתנות עם הזמן

נורוויג’ן קרוז ליין: למעשה היא הראשונה בעולם שהחלה בחדרי סולו בשנת 2014 עם האונייה אפיק. הם מציעים קטגוריית חדרים במיוחד למטיילים בודדים בשם “הסטודיו”, הכוללת חדר רחצה פרטי ומיטה בגודל מלא. רוב חדרי הסולו הם ללא חלון ו/או מרפסת, אך בחדשות יש מסך לד וירטואלי. חדרי הסטודיו ממוקמות באזור ייעודי של הספינה, ומציעות גישה לטרקלין סטודיו פרטי בו מטיילים בודדים יכולים להתרועע ולהשתתף בפעילויות מאורגנות. אין עמלת תוספת אחת עבור בקתות הסטודיו. בנוסף, ל-Norwegian Cruise Line יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, לרבות ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות בילוי. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין שנורוויג’ן קרוז ליין היא חברת שייט משווקת המונים, כך שהתעריפים נוטים להיות נמוכים יותר מחברות שייט אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Norwegian Cruise Line לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסעים היחידים שלהם, מכיוון שהמדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

 

תמונה מקישור אתר נורווג’יאן

רויאל קריביאן אינטרנשיונל: קו שייט לשוק המוני המציע החלה לשווק בשנת 2014 עם אפשרויות ידידותיות למטיילים סולו. בחלק מהאוניות הם מציעים קטגוריית תא הנוסעים במיוחד למטיילים בודדים הנקראת בקתות “סטודיו”, הממוקמות באזור ייעודי של הספינה ומציעות גישה לטרקלין סטודיו פרטי בו מטיילים בודדים יכולים להתרועע ולהשתתף בפעילויות מאורגנות. חלק מחדרי הסולו מגיעים עם מרפסת או מסכי לד וירטואליים שמקרינים בשידור. אין עמלת תוספת אחת עבור בקתות הסטודיו. בנוסף, ל-Royal Caribbean יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, לרבות ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות בילוי. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין ש-Royal Caribbean היא חברת שייט לשוק המוני, כך שהתעריפים נוטים להיות נמוכים יותר מחברות שייט אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם רויאל קריביאן לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, מכיוון שהמדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

 

Royal Caribbean blog

סלברטי קרוז: קו שייט פרימיום שמציע אפשרויות ידידותיות למטיילי סולו. הם מציעים מספר מוגבל של חדרים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. לסלבריטי קרוז יש גם תוכנית “סולו קרוזר” הכוללת אירועים חברתיים ופעילויות במיוחד למטיילים בודדים וגם פינת אוכל ייעודית לסולו בחדר האוכל הראשי. בנוסף, ל-Celebrity Cruises יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, כולל ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות קניות יוקרתיות. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין ש-Celebrity Cruises היא חברת שייט פרמיום, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שייט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Celebrity Cruises לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, מכיוון שהמדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

קונארד: חברת שייט יוקרתית המציעה אפשרויות ידידותיות למטיילים סולו. הם מציעים מספר מוגבל של חדרים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. לקונארד יש גם “מועדון מטיילים בודדים” המוקדש לאלו המטיילים לבד, בו הם יכולים להיפגש ולהתרועע עם אנשים בעלי דעות דומות. בנוסף, ל-Cunard יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, כולל ספא, מרכז כושר, בריכת שחייה ואפשרויות בילוי. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין ש-Cunard היא חברת שייט יוקרתית, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שייט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Cunard לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, מכיוון שהמדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

Saga: חברת שייט בריטית הפונה למטיילים מעל גיל 50 ומציעה אפשרויות ידידותיות למטיילים סולו. הם מציעים מספר מוגבל של תאים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות, ויש להם “מועדון מטיילים בודדים” המוקדש לאלו המטיילים לבד, בו הם יכולים להיפגש ולהתרועע עם אנשים בעלי דעות דומות. בנוסף, יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, לרבות ספא, מרכז כושר, בריכת שחייה ואפשרויות בילוי. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין שהיא חברת שיוט פרמיום, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שיוט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Saga Cruises לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, שכן המדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

Silversea: חברת שייט יוקרתית המציעה אפשרויות ידידותיות למטיילים סולו. הם מציעים מספר מוגבל של חדרים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. Silversea מציעה גם “מועדון מטיילים בודדים” המאפשרת לנוסעים בודדים לחלוק בקתה עם אדם מאותו המין ולשלם את שיעור התפוסה הכפול לאדם. בנוסף, ל-Silversea יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, כולל ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות קניות יוקרתיות. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין שסילברסי היא חברת שייט יוקרתית, ולכן התעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שייט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק ישירות עם Silversea לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, מכיוון שהמדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

פרד אולסן: חברת שייט בריטית המציעה אפשרויות ידידותיות למטיילי סולו. הם מציעים מספר מוגבל של תאים לתפוסה יחידה בכל האוניות שלהם, הזמינות בתשלום נוסף. הם מציעים גם תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. פרד. ל-Olsen Cruise Lines יש גם “מועדון מטיילים בודדים” המוקדש למי שמטייל לבד, בו הם יכולים להיפגש ולהתרועע עם אנשים בעלי דעות דומות. בנוסף, פרד. ל-Olsen Cruise Lines יש מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, לרבות ספא, מרכז כושר, בריכת שחייה ואפשרויות בילוי. הצוות והצוות ידועים גם במתן שירות מעולה וביצירת אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין שפרד. Olsen Cruise Lines היא חברת שייט פרמיום, כך שהתעריפים נוטים להיות גבוהים יותר מחברות שיוט אחרות. עם זאת, דמי התוספת למטייל בודד עשויים להיות נמוכים יותר מחברות שייט יוקרתיות אחרות. עדיף לבדוק עם פרד. Olsen Cruise Lines ישירות לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, שכן המדיניות וההצעות עשויות להשתנות עם הזמן.

Virgin חברת שיוט חדשה (יחסית) של ריצ’רד ברנסון, שמושכת אנשים חובבי כיף. היא מעוצבת להיות מובילה בשוק שייט הסולו. זהו קו שבו לא תמצאו משפחות עם ילדים. זה הכל על נוסעים בודדים, זוגות וקבוצות חברים המחפשים לבלות ולהתעסק עם חבריהם לספינה. הם מציעים מספר מצומצם של חדרים לתפוסה יחידה בכל הספינות שלהם, אשר יהיו זמינים בתשלום נוסף. הם גם מתכננים להציע תעריפי תוספת בודדים מופחתים בהפלגות נבחרות. ל- Virgin Voyages יש תוכנית “מועדון מטיילים בודדים” הכוללת שולחן ייעודי למטיילים בודדים בחדר האוכל הראשי ומארח לארגון אירועים ופעילויות במיוחד למטיילים בודדים. בנוסף, Virgin Voyages מגוון פעילויות ושירותים על הסיפון המותאמים היטב לנוסעים בודדים, כולל ספא, מרכז כושר, בריכה ואפשרויות קניות יוקרתיות. הצוות מספק שירות מעולה וליצור אווירה מסבירת פנים ומכילה על הסיפון. ראוי לציין ש-Virgin Voyages היא חברת שיוט חדשה, כך שהמדיניות וההיצע שלה עשויים להשתנות עם הזמן. עדיף לבדוק ישירות עם Virgin Voyages לקבלת המידע העדכני ביותר על אפשרויות הנוסע היחיד שלהם, כשהם מתחילים את הפעילות שלהם.

שייט בנהר ב הוא אידיאלי עבור נוסעים בודדים, וקווי נהר אחרים מוותרים על או מורידים משמעותית את עלות התוספת ליחיד. Avalon Waterways מוותרת על תשלום התוספת הבודדת שלה עבור כמה תאים בכל יציאה לשייט באירופה, ו- AmaWaterways גובה תוספת בודדת של 50% בלבד עבור מטיילים בודדים המזמינים תאים ללא סוויטה.

תמיד כדאי לבדוק באתר האינטרנט של חברת השייט ולראות אם הם מציעים מבצעים למטייל בודד, או שיש להם פעילויות או אירועים ספציפיים למטיילים בודדים. כדאי גם לבדוק את הביקורות של מטיילים בודדים ולראות מה יש להם להגיד

לסיכום

בספינות קטנות, תראו את אותם האנשים שוב ושוב – בסיורים, בטרקלינים, מסביב לבריכה וכו’ – באופן שמגדיל את הסיכויים שתפתחו שיחה ובקרוב תהיו חברים מהירים. באוניות גדולות עם אלפי נוסעים, אתם עלולים לנסוע ימים מבלי לראות את אותו אדם פעמיים.

קווי ספינות קטנות נוטים להציע הנחות לנוסעים בודדים. עם זאת, האוניות הגדולות הן אלו עם חדרי סולו ייעודיים מציעים יותר פעילויות על הסיפון שלא תמיד צריך חברים כדי ליהנות מהם.

לקבלת הצעת מחיר למלא פרטים ונציג יחזור אליכם

מקורות שימושיים לתכנון הקרוז שלכם

הזמנת טיסה ליעד ההפלגה

אתם יכולים להיעזר באתר Way Away למציאת טיסות אל היעד שלכם. 

הזמנת לינה הקרובה לנמל היציאה

מומלץ להשתמש באתר בוקינג כדי להזמין מלונות בחו”ל ליד נמל היציאה שלכם. 

קבלו >> טריק מיוחד שיכול לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת לינה!

הזמנת פעילויות ואטרקציות

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות באתר ויאטור ובאתר GetYourGuide. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית ותוכלו לבחור את הסיורים בעלי הדירוג הטוב ביותר כדי להבטיח איכות. 

אתם יכולים גם למצוא מגוון רחב של סיורי חופים באתר shoreexcursion. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית וכוללים מעט משתתפים והבטחה להגיע בזמן לאוניה. האתר נחשב למקום ראשון בעולם באספקת סיורי חופים.

ואל תשכחו ביטוח נסיעות!

אנו ממליצים לקרוא אודות ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאתם מזמינים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם