קחו את הטיול לידיים שלכם

יוצאים לטיול של כמה ימים בפריז או ברומא ולא יודעים מאיפה להתחיל? זה קורה לכולנו. לפני כל יציאה לטיול בחו"ל, ואפילו לטיול בארץ, אנחנו צריכים לחשוב ולתכנן מראש איפה נלון והיכן נבקר. הרי רובנו אינם אנשים ספונטניים, שמסוגלים להגיע אל עיר זרה לנו ופשוט מאד להתחיל לטייל בה. אנחנו צריכים לדעת את רוב הפרטים מראש. ובגלל שזה לא פשוט לתכנן את מסלול הטיול שלנו מראש, רבים מאיתנו פונים אל סוכני הנסיעות ואל חברות התיירות שיארגנו לנו את מסלול הטיול המושלם. 

היום, בעולם המודרני והמתקדם שלנו, אנחנו יכולים לעשות את רוב העבודה בעצמנו, אם לא את כולה, ולחסוך את הכסף שאנחנו משקיעים בסוכני הנסיעות לדברים אחרים, כמו לקרואסון שנקנה ממאפיה בפריז.

איך אנחנו יכולים לתכנן את הטיול בעצמנו?

קיימים שלושה דברים שאנחנו צריכים לתכנן מראש לפני יציאתנו אל הטיול: הטיסות שייקחו אותנו ליעד וחזרה, המלונות שבהם נתארח והאתרים שבהם נבקר.

אז באשר לטיסות – כבר אין לנו צורך בסוכן נסיעות שיאמר לנו איזו טיסה היא הזולה והנוחה ביותר. במקום זאת, אנחנו יכולים להיכנס אל אתר השוואת מחירים שישווה לנו בין מחירי הטיסות השונות ולמצוא בעצמנו את הטיסה הזולה ביותר. אתר להשוואת מחירי טיסות מאפשר חיפוש נוח ויעיל של טיסות זולות למגוון יעדים. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לבחור ביעד, תאריך יציאה ותאריך חזרה והופ – כל האפשרויות יופיעו בפנינו.

ברגע שהזמנו את הטיסה המתאימה ביותר בעבורנו, יש לנו את תאריכי הטיול ביד ואנחנו יכולים לפנות אל העניין החשוב הבא – מקומות הלינה שלנו. גם כאן אנחנו יכולים לעשות את הכול בעצמנו. בעידן הטכנולוגי של היום הכול מתנהל ברשת והמלונות ומקומות הלינה האחרים הבינו זאת. כמעט לכל מלון שמכבד את לקוחותיו קיים אתר אינטרנט משלו, שבו נוכל לצפות בתמונות מתוך המלון, לראות את רשימת השירותים השונים שהמלון מציע וכמובן, לעשות הזמנת חדר מקוונת. אבל גם כאן המחיר הוא עניין חשוב, לכן כדאי שלא ניחפז ונבקר באתר להשוואת מחירי בתי מלון, בכדי למצוא בו את המחיר הזול ביותר. כמו כן, באתר קיימות חוות דעת על המלונות השונים, מה שיקל על הבחירה שלנו.

תכנון המקומות שבהם נבקר הוא עניין קצת יותר מסובך. אנחנו צריכים לבנות מסלול טיול שיכיל בתוכו את כל האתרים שהכי מעניינים אותנו, אך לדאוג שזמני הפתיחה של המקומות יתאימו לזמני הטיול שלנו. אם מוזיאון שאנו מעוניינים לבקר בו נסגר בשעה 16:00, לדוגמה, איננו יכולים לקבוע את הביקור בו לשעות הערב. למרבה המזל, אתרים תיירותיים רבים ברחבי העולם, ביניהם מוזיאונים, פארקים לאומיים, אקווריומים וכנסיות העלו לרשת אתר אינטרנט משלהם, שכולל בתוכו את כל המידע הנחוץ למבקר. בעזרת אתרים אלו נוכל לדעת מהם זמני הפתיחה של המקומות, איזה דברים יש לראות בהם וכמובן, את דרכי ההגעה אליהם.

אבל איך נוכל לבחור באיזה מקומות לבקר? הרי קיימת רשימה ארוכה של מקומות בכל עיר ועיר בעולם וכולם נראים מעניינים בדרך זו או אחרת. הובחן, כאן אנו צריכים להסתמך על דעת הקהל. ניכנס אל הרשתות החברתיות השונות ונשאל את חברינו שהיו במדינות המעניינות אותנו – לאיזה מקומות כדאי ללכת. החברים ישמחו לשתף אותנו בחוויותיהם השונות ובמהרה נוכל להרכיב רשימה מכובדת של אתרים תיירותיים מומלצים. כמו כן, אפשר להציץ באתר "טיולים", שמביא המלצות מעולות למסלולי טיול ברחבי העולם ורשימות של האתרים התיירותיים המומלצים ביותר, והכול בשפה העברית!

 

 

כתבות ורשמים תכנון טיול

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים