• תַפרִיט
  • תַפרִיט

קרוז נהרות לעשירים בלבד? ממש לא!

דף הבית » קרוז נהרות לעשירים בלבד? ממש לא!

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

כתבהה וציירה: שרה פלד

מי שמחפש חופשת שייט רגועה, על מימיהם השקטים של נהרות אירופה האדירים, ימצא את מבוקשו בקרוז נהרות מפנק. תוכלו לשבת על הדק העליון או בחדרכם עם החלון הצרפתי או המרפסת, עם כוס יין בידכם ולצפות בעיירות העתיקות הנושקות לגדות הנהר, החולפות על פניכם. מידי יום תעצרו בעיר אחרת ותוכלו לסייר בה ולחוות את אירופה הקלאסית מנקודת תצפית שונה. הספינות האלה מכילות רק עד 180 נוסעים, כך שצפוף ורועש לא יהיה לכם. אז למה זה כל כך יקר לנו הישראלים?

סיורים – כלול או לבחירה?

ישנן מספר חברות שייט שכוללות סיורים מודרכים במחיר, מה שהרבה אנשים אוהבים, אך כמובן זה הופך את החופשה ליקרה יותר. אחרות מציעות את הסיורים כאפשרות בחירה במחירים בין 35 יורו-50 יורו לסיור. כך שלא תאלצו לשלם עבור משהו שאינכם מעונינים בו. למשוטט העצמאי אין סיבה לקחת סיור מודרך.

שתי חברות שייט גדולות מציעות קרוז בנהרות אירופה לא כולל סיורים. אמדאוס ריבר קרוז וקראוזי יורופ מציעות שייט שאינו כולל סיורים ואפילו לתקופות קצרות יותר משבוע. לדוגמה שייט ל4 ימים על הריין עם אמדאוס יעלה בין 360יורו לאדם בחדר זוגי בחדר עם חלון שאינו נפתח ל-540 יורו לאדם בחדר זוגי עם חלון צרפתי. המחיר כולל ארוחות, שימוש באופניים חינם לסיורי חוף ומערכת שמע אישית לבוחרים להצטרף לסיורים. שייט ל4 ימים על הריין עם ms france יעלה החל מ992 דולר, הכל כלול. חברה נוספת שמוציאה קרוזים בדנובה היא די סי אס טוריסטיק על הספינה אמטיסט, שייט שאינו כולל סיורים  ל3 עד 15 ימים, כאשר הארוך שביניהם יעלה כ1000 יורו לאדם בחדר עם חלון צרפתי. עלות סיור חוף הוא 35 יורו.

אז למה הקרוזים על הנהרות שמשווקים בארץ יקרים מאד ?

א. הם חבילה סגורה של טיסות, העברות, קטגורית לינה גבוהה, סיורים כלולים, מדריך ישראלי, מספר ימי טיול קבוע מראש.

ב. לא ניתן להזמין חלק מהחבילה או אופציה שונה באותה חבילה.

ג. קהל היעד הישראלי הוא 60+. עשירים. רק אלה מוכנים לשלם לסוכן ישראלי שיעשה עבורם הכל. קהל היעד הבינלאומי קצת יותר צעיר והם גם יוצאים לטיולים רכובי אופניים בנמלי עגינה.

ד. מגרמניה יוצאים קרוזים של חברות יוקרתיות ויקרות, אך מסתבר שהן מציעות רק לתושבי גרמניה חבילות ללא סיורים ולמספר ימים קצר משבוע, ואילו לשאר אזרחי העולם באמצעות סוכניהם, הן מציעות חבילות הכל כלול בלבד.

ה. בישראל קיימות מספר חברות המייצגות קרוזי נהרות והן מוכרות אותן כחבילה הכוללת טיסות סדירות, העברות, מלונות לפני ואחרי, כל אלו בקרוז בעל מספר ימים קבוע הכל כלול. כלומר, לא ניתן לבחור קרוז קצר יותר, טיסות לואו קוסט ומשלמים מראש על הסיורים. בדרך כלל, החבילות הללו כוללות גם מדריך ישראלי עבור סיורים בעברית. מחיר לאדם נע בין 2500 ל3000 דולר.

הצעות

א. לאותם ספינות שייט יש הצעות יותר זולות עם אפשרויות בחירה מגוונות של לקחת סיורים או לא. לא בכל מקום צריך סיור מאורגן. עלות הסיור לבחירה 35 יורו.

ב. היום, בעידן השמיים הפתוחים, ניתן למצוא טיסות לואו קוסט ליעדי יציאת הקרוז ואין סיבה לשלם יותר לטיסה סדירה המסופקת ע”י הסוכן.

ג. להזמין אישית את כל השירותים דרך האינטרנט או להציע לסוכנים לתת שירות זהה במחיר להזמנה עצמאית. למצוא את הטיסה הזולה והקרובה ביותר לנמל יציאת הקרוז. למשל: סוכנים מסויימים מטיסים את לקוחותיהם לקרוז שיוצא מפסאו שבגרמניה, לפראג! מפראג לפסאו הנסיעה אורכת כשלש וחצי שעות. אם תבחרו בטיסה זולה למינכן, תגיעו לפסאו תוך שעה וחצי. בהזמנה אישית תוכלו לבחור בקרוז קצר יותר משבוע, בויתור על סיורי מלכודות תיירים, בבחירת קטגורית חדר ובהנאה מתכנון עצמי של מה שמתאים אך ורק לכם.

המידע מקריאה ואיסוף המלצות בפורומי קרוזי נהרות גדולים.