• תַפרִיט
  • תַפרִיט

ראיון אישי עם סגן נשיא (לשעבר) נורוויג’ן קרוז ליין

דף הבית » ראיון אישי עם סגן נשיא (לשעבר) נורוויג’ן קרוז ליין

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

ראיון אישי עם ניק ווילקינסון, סגן נשיא (לשעבר) נורוויג’ן קרוז ליין. יולי 2019

שלום לך ניק, שמי יאיר בר זוהר, ואני מידען תיירות בישראל ובעולם ובעיקר בתחום הקרוזים. מידי יום פונים אלי מטיילים על בעיות ושאלות שמטרידות אותם, אני חושב שתשובותיך עשויות לעניין את הנוסעים הישראלים.

מה הבשורות שלכם לקהל הנוסעים, על המתוכנן בעתיד החברה?

חברת נורוויג’ן קרוז בעיקרה בנויה משלוש חברות: נורוויג’ן, ריג’נט ואושינייה וב-5 השנים הקרובות אנחנו צפויים להשיק 8 אוניות חדשות, ובחודש אוגוסט הקרוב תושק האונייה אנקור.

מה הבשורות שלכם לקהל הנוסעים הישראלי?

ישנם שלושה דברים שקורים במידי:

  1. בגלל שאנו צופים לשוק הישראלי פוטנציאל האדיר, החל מהיום, אנחנו נספק אוכל כשר, עשיר ומגוון, בכל אוניות החברה. לקבוצות של מעל 60 אנשים שיזמינו אוכל כשר יוקם מטבח ייעודי. שניהם יהיו ברמת גורמה ותחת פיקוח. ללא תוספת כספית ובהודעה של 30 יום מראש.  בארוחות השבת, המוגשות בכל האוניות, יוגשו חלות שבת מיוחדות. כמו כן יוגשו, יין כשר, אדום ולבן, יהיה זמין לרכישה בכוס או בבקבוק בכל אוניות הצי. כלי האוכל, הסכו”ם ואפילו המפית יגיעו ארוזים לגמרי והמנות עצמן יגיעו מהספק במספר תצורות וגדלים, עטופות ומכוסות באופן מלא. המזון מוכן לפי הצורך, על פי המלצות הספק ובשילוב נהלי תברואה קפדניים ומוגש בקופסא סגורה שתיפתח רק בשולחן על ידי האורח. התפריטים העשירים והמשתנים מיום ליום, מאפשרים למפליגים להחליט במקום ולגוון בין אפשרויות הבחירה. הארוחות הכשרות, מיוצרות תחת פיקוח האיחוד האורתודוקסי (Orthodox Union) ומסופקות על ידי חברת קייטרינג בורנשטיין (Borenstein) הבינלאומית. בכל ארוחה מוגשת מנה ראשונה, מנה עיקרית, שתי תוספות ומנות אחרונות. כל נוסע יוכל לבחור בעת ההזמנה את המנה שירצה לאכול בכל יום במהלך ההפלגה, מתוך מבחר רחב של אפשרויות, כולל בשר משובח, עוף, דגים, ועוד – כולם מוכנים ומוכשרים על ידי חברת הקייטרינג. כל מנה בתפריט החדש מוגשת לאורחים כשהיא ארוזה ואטומה בכלים אישיים וניתנת גם אפשרות למנות גלאט. הארוחות הכשרות זמינות בכל חדרי האוכל של האוניות. כלי האוכל, הסכו”ם ואפילו המפית יגיעו ארוזים לגמרי והמנות עצמן יגיעו מהספק במספר תצורות וגדלים, עטופות ומכוסות באופן מלא.  במהלך החגים, למשל בפסח, החברה תאפשר לקיים ארוחת חג מיוחדות לקבוצות הנרשמות מראש וכן יסופקו גם מצות על פי דרישה. מעבר לארוחה, תקושט האונייה לכבוד כל חג כמו בחנוכה. בנוסף, באונייה חדר פרטי שזמין למי שרוצה להתפלל ולהדליק נרות שבת.
  2. נורווג’ן קרוז ליין מציעה לשוק הישראלי מבצע מיוחד שבמסגרתו מוענקות עד חמש הטבות בשווי עד 2,800 דולרים למזמינים קבינה בדרגת מרפסת ומעלה, ובהן חבילת משקאות, שוברי הנחה בסיורי חוף, חבילת ארוחות במסעדות גורמה, חבילת אינטרנט והנחות לחברים ובני משפחה בהפלגה.
  3. מספר אוניות של חברת האם יעגנו בנמל חיפה והנוסעים יוכלו לתאם ביקורים בישראל.

מתי יוכלו ישראלים לעלות לקרוז מישראל וגם לחזור אליו?

באופן כללי איני רואה דבר כזה באופק הקרוב שנובעים משיקולים עסקיים.

נעשו ניסיונות עם חברת הקרוז הקולינרית “אושינוואה” להעלות נוסעים מנמל חיפה, אבל סיום הקרוז יהיה ביעד אחר בים התיכון

מה דעתך על חוק הצרכנות הישראלי למטיילים המזמינים באתר חברת נורווג’ן ?

כעקרון, האתר שלנו פועל על-פי חוקי ארצות הברית. כל אחד שהזמין קרוז הרבה זמן בראש, אין לו בעיה ויכול לבטל עד 90 יום לפני הקרוז ללא קנס. 

בענף יש מקומות שגובים דמי פתיחת תיק, מה דעתך?

מקרה זה ידוע לי ומנוגד להחלטת החברה. אין לגבות דמי פתיחת תיק, על פי התקנון של החברה. אנחנו עומדים לאכוף את הנושא. כל נוסע שמרגיש שיש לו בעיה או תלונה, מוזמן לפנות לחברה והיא תטפל בנושא ללא דיחוי.

בענף ישנה תחרות על המחירים במקום על איכות ושרות לנוסע, מה דעתך?

אנחנו לא מרוצים מהמצב, משום שהמחירים המופיעים בכל יבשת צריכים להיות זהים לחלוטין. והערך המוסף של סוכן צריך להיות בתוספות השונות כמו טיסה ולינה והכי חשוב השירות. 

הערת המראיין: ישנם גופים בודדים בעולם ולצערי לא בישראל המסוגלים לתת מחירים נמוכים עם שרות מעולה גם למטיילים ישראלים (בדוק). אלו גופים עם מיליוני חברים שמזמינים בכמות ובמזומן בשיטה השונה באופן המכירה שחברות הקרוז לא יכולות להתעלם מהם.

הצרכן הישראלי כמו כל צרכן עולמי מחפש את המחיר הזול לקרוז. מה אתה מציע?

שאלה סבוכה, כעיקרון מחירי הקרוזים והחדרים הכי טובים ישנם בהתחלת ההרשמה ו/או מתחת ל-90 יום, כשיש מכירות של חדרים שלא נמכרו. אפשרות נוספת היא להתארגן לקבוצות ואז יש הנחות וצ’ופרים ייחודיים.

קורה מידי פעם מצב שמחירי הקרוז יורדים ומי ששילם מוקדם עלול להפסיד ומרגיש עצמו כפראייר. מה המדיניות שלכם בנושא?

בעיקרון, המחיר שנקבע לך כנוסע בודד, זה המחיר שצריך לשלם ואין שום הורדה במחיר.
אין זה מתפקידו של הסוכן ו/או האתר שבו קנית, לדווח לך על ירידת מחירים. משום שהמערכות לא מעדכנת את המוכרים וגם זה לא מעשי מבחינת הסוכנים והאתרים לבדוק כל יום עבור כל הנוסעים. זה תפקידו של הנוסע. נכון, אפשר לבטל עד 90 יום לפני הקרוז ללא קנס ולבקש מחדש את המחיר הנמוך יותר, אך ישנו סיכון שאם תבטל באותו רגע מישהו אחר יקנה את התא שלך ואז…………………

תודה לך, ניק ווילקינסון על תשובותיך הכנות. והמשך הצלחה לחברה.

נ.ב

חברת נורווג’ן קרוז ליין זכתה ב 14 השנים האחרונות כחברה הטובה בעלות לתועלת. מטעם החברה הבינלאומית לדירוג כל חברות התיירות בעולם

מידע מפורט על חברת נורוויג’ן


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם