• תַפרִיט
  • תַפרִיט

רובע דאם סקוור, מרכז העיר אמסטרדם

דף הבית » רובע דאם סקוור, מרכז העיר אמסטרדם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

עריכה לשונית: נגוהה שפרלינג. תודה לפייטוש מאתר מלון על התחקיר ומידע

מרכז העיר אמסטרדם וליבה הפועם הוא רובע Dam square, הכולל את תחנת הרכבת המרכזית, את כיכר דאם ואת רחוב דמרק (Damark). רובע זה עמוס מדרחובים, רחובות, חנויות, בתי מלון, מסעדות, פאבים ומטיילים. זהו הרובע הנותן מענה לכל התיירים המגיעים לעיר והוא הרובע המועדף עליהם.

 כיכר דאם והרחובות הסובבים אותה היוו גם בעבר, בימי ההיסטוריה של העיר אמסטרדם מקום מרכזי ובולט. בעת פריחתה של העיר העתיקה היוותה הכיכר מקום מפגש מרכזי וגם כיום מעמדה זה לא נגרע.

לצד הכיכר ורחוב דמרק כולל רובע כיכר דאם שני רחובות תוססים נוספים- רחוב Paleisstraat ורחוב Nieuwendijk.

 לצד כל בתי המלון, החנויות, המסעדות, חברות התיירות ומקומות הבילוי רובע DAM SQUARE גם כולל אטרקציות רבות שמומלץ לבקר בהן בעת טיול באמסטרדם.

 

אטרקציות מרכזיות ברובע DAM SQUARE:

 ככר הדאם

ככר הדאם היא הככר המרכזית של אמסטרדם שתרגומה הוא כיכר הסכר. אל תטרחו לחפש את הסכר כי הוא כבר איננו.  הסכר שעל שמה קרוי הכיכר הוקם במקום במאה ה12 על מנת לעצור את נהר האמסטל והוא אשר אפשר את התפתחותה המואצת של העיר. מאז בניית הסכר ועד היום ככר הדאם היא הכיכר הכי מרכזית בעיר אמסטרדם ובהולנד בכלל. הכיכר המהווה נקודת מפגש של שני רחובות מרכזיים בעיר- Kalverstraat ו-Nieuwendijk (שהם גם רחובות השופינג האולטימטיביים) כוללת בקצה המערבי את הארמון המלכותי של אמסטרדם ומוזיאון השעווה מאדאם טוסו; בצידה הצפוני את "הכנסייה החדשה" ובמרכז הכיכר ניצבת האנדרטה הלאומית – אובליסק שהוקם לזכר קורבנות המלחמה ההולנדים במלחמת העולם השניה. מדובר באובליסק המתנשא לגובה רב של 22 מטר שנבנה לאחר המלחמה. מרכזיותה של כיכר דאם בהולנד בכלל ובאמסטרדם בפרט מתבטאת המאפייניה הרבים: אלפי התיירים, המבקרים והמקומית הצובאים על כולה בכל יום; העובדה כי מידי שנה נערך בכיכר טקס יום הזיכרון ההולנדי (Nationale Dodenherdenking); שלל ירידים, לונה פארק ומופעי תיאטרון הנערכים בה מדי פעם; חגיגות מרכזיות בחג המולד, ביום המלכה ובערב השנה החדשה ועוד. ביקור בכיכר הוא ביקור חובה והוא מזמן כמה שעות של שיטוט וביקור בכיכר ובאטרקציות שבה וברחובות המקיפים אותה.

 

מוזיאון השעווה מדאם טוסו אמסטרדאם  Madame Tussauds

המוזיאון הממוקם בכיכר דאם הוא מוזיאון שעווה מפורסם וחביב המציג שלל דמויות מפוסלות בשעווה של אנשים מפורסמים- אמנים, זמרים, מנהיגים, שחקנים, אנשי רוח וכיוצא באלה.

כתובת: המוזיאון ממוקם בכיכר הדאם

טלפון:5230623

שעות פתיחה: המוזיאון פתוח בכל יום בין השעות 10:00-18:30

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית הכניסה בתשלום

 

ארמון המלוכה  Royal Palace-Koninklijk Paleis

הארמון ששימש בעבר למגורי משפחת המלוכה ואשר נוסד במאה ה17 שינה, בהחלטת פרלמנט, את פניו וכיום הוא משמש כהיכל בו מתקיימים אירועים חשובים הקשורים לממלכה ולמדינה, כגון, חגיגות יום המלכה, קבלות פנים ממלכתיות וכדומה. בארמון ניתן לטייל, להתרשם מהמבנה והגנים; ולעתים מוצגות בו תערוכות מגוונות שניתן להתרשם גם מהן.

כתובת: כיכר דאם

טלפון: 31-206204060

אתר אינטרנט: www.koninklijkhuis.nl.

שעות פתיחה: בחודשים יולי עד אוגוסט הארמון פתוחכל יום בין השעות 11:00-17:00. ביתר חודשי השנה הארמון פתוח בין הימים שלישי עד חמישי בין השעות 12:30-17:00 ובסופי שבוע באותן שעות.

דרכי הגעה: כל החשמליות היוצאות מהתחנה המרכזית עוצרות בכיכר בה שוכן הארמון. כמובן שאפשר ללכת מהתחנה המרכזית לכיכר דאם ברגל- מרחק 10 דקות הליכה.

 

כנסיית Nieuwe Kerk

כנסייה עתיקה ומרשימה שנבנתה במאה ה14 ולימים שופצה ושוחזרה. זוהי הכנסייה המרכזית באמסטרדם ששימשה את משפחת המלוכה לטקסיהם השונים- הטבלה, נישואים, המלכה וכדומה. מעבר למבנה המרשים ולמזבח היפה ומעורר ההתפעלות ניתן להתרשם גם מתערוכות שונות הפזורות ברחבי ההיכל וכן ממצבות המצויות בחלקו.

שעות פתיחה: הכנסייה פתוחה למבקרים בכל יום בין השעות 10:00-18:00 וביום חמישי עד השעה 22:00 בלילה.

 

תחנת הרכבת סנטרל- זוהי אטרקציה מרכזית בהולנד בכלל ובאמסטרדם בפרט והיא האטרקציה המרכזית גם בכיכר דאם עצמה. כאמור, רובע דאם זהו הרובע הנותן מענה לכל התיירים המגיעים לעיר והוא הרובע המועדף עליהם וכולל את כל מה שנחוץ להם- בתי מלון ואכסניות, משרדי נסיעות, משרדי החלפות כספים, חנויות ומסעדות ועוד – כל מה שמקל על חייו של התייר בהגעתו לעיר. תחנת הרכבת מככבת בחיי המטיילים והתיירים באמסטרדם: שם תוכלו להצטייד במפות ובחומר תיירותי בסניף הגדול של לשכת המודיעין לתיירים המצוי בתוך התחנה ובו תקבלו חומרים כתובים, מדריך ומפה מצויינים ותוכלו לקבל מענה על שאלות שיהיו לכם וגם להצטייד בכרטיסים לתחבורה. מעבר להיותה של התחנה מקום להצטייד בו כתייר ומעבר להיותה ציר תחבורה מרכזי ונקודת מוצא לכל פינה באמסטרדם והולנד, התחנה כשלעצמה מהווה יעד תיירותי מעניין. מדובר בבבנין מפואר ומיוחד שנבנה בשנת 1889 והוא יפה ואיננו נראה כלל כתחנת רכבת אלא יותר כארמון או טירה. התחנה שכתובתה stationsplein 1 שוכנת על שלושה איים שחוברו יחד בגדה הדרומית של נהר האמסטל ובכל יום עוברים בה כרבע מיליון נוסעים. אל התחנה ניתן להגיע בקווי החשמלית שמספרם: 125, 24, 20, 17, 13, 9, 5, 4 ו1. אל התחנה המרכזית נכנסים בשלוש מנהרות המוליכות לרציפים שונים. תחנות האוטובוסים והחשמליות ממוקמים משני צידי התחנה. הכניסה לתחנת הרכבת התחתית ממוקמת ממול לכניסה המזרחית של המבנה הנקראת Lngang Oost. התחנה הימית של המעבורות ושל התעבורה הימית ממוקמת מאחורי התחנה המרכזית ביציאה הצפונית של התחנה.

התחנה המרכזית של אמסטרדם החלה את תפקידה כמחסן סחורות שהגיעו מהמזרח הרחוק ועברה שינויים ושיפוצים רבים עד לשימושה כיום. התחנה מהווה נקודת איסוף, הורדה והעלאה של נוסעים בכל אמצעי התחבורה הפועלים בעיר- אוטובוסים, חשמלית, רכבת תחתית, רכבת, מוניות וסירות. בתחנה כמובן ישנם מוקדי מכירה לכרטיסי נסיעה ומוקד חשוב במיוחד לתיירים- מרכז מידע למבקרים אותו הזכרנו ואשר בו יושבים מארחים ידידותיים שנכונים לעזור בשמחה לכל פונה. תחנת המידע היא של משרד התיירות ההולנדי והיא ממוקמת בצריף עץ בצבע לבן מול הכניסה המזרחית של התחנה. תחנת המידע פתוחה בכל יום בין השעות 09:00-18:00. מצידו השמאלי של מרכז המידע ממוקם מרכז המידע העירוני לתחבורה הציבורית הפתוח בין הימים שני עד שישי בין השעות 07:00-21:00, ובימי שבת וראשון בין השעות 10:00-18:00, גם כאן ניתן לרכוש כרטיסים לתחבורה הציבורית. חזית התחנה ושני המגדלים, שעל אחד מהם  כרונומטר, ועל השני מעין שושנת רוחות מוסיפים אווירה ייחודית למקום ותורמים למראהו המיוחד. סיור בתוך התחנה גם הוא מעניין בזכות השאון הרב, התנועה הגדולה ושלל הטיפוסים שחולפים בו והם רבים ביותר- למעלה מ – 1500 רכבות עוברות דרך תחנה זו מדי יום. הסיור, במהלכו תתרשמו מפנים התחנה, המעוצבת בסגנון הארט נובו הכרחי להמשך סיורנו- המשיכו הלאה אל עבר היציאה הצפונית של התחנה שתוביל אתכם ליעד הבא: נמל אמסטרדם.

 

נמל אמסטרדם:

נמל אמסטרדם הידוע בכינויו "הנמל הגדול של אמסטרדם הוא אחד מהנמלים הגדולים בעולם, בו עוגנות, פורקות ומעמיסןות סחורה וקהל אוניות, יאכטות, ספינות וסירות רבות מספור. סיור קצרמר בנמל יאפשר לנו לספוג את האווירה השולטת בהולנד שמאז שחר ההיסטוריה מלווים אותה המוטיבים הימיים הנכרים בכל פינה ואשר מתעצמים בהיותה עיר נמל העמוסה תמיד ביורדי ים. הסיור יכלול ביקור חטוף בבניני האדמיניסטרציה של הנמל ממערב. מי שמתעניין בתחום הימאות מוזמן לבקר במוזיאון הימי של אמסטרדם הנמצא בצידו המזרחי של הנמל ומהווה אטרקציה נוספת ומרכזית בכיכר דאם.

 

המוזיאון הימי של אמסטרדם:

המוזיאון הימי של אמסטרדם ממוקם בתוך אוניה הולנדית מ 1749 ומציע שלל תערוכות, מוצגים ופעילויות הקשורות לים. במוזיאון נמצא אוסף כלי השיט הגדול בעולם והביקור בו מומלץ בעיקר לילדים שייהנו ללמוד ולחוות וגם יוכלו לטייל באוניה, להתרוצץ ולשחק במשחקי פיראטים. מי שיוותר על הביקור במוזיאון הימי של אמסטרדם או שיסיים את הביקור ימשיך לאטרקציה הבאה המצויה בצידו המזרחי של נמל אמסטרדם- מגדל הדמעות.

 

מגדל  Schreierstoren –  Weeping Tower

זהו "מגדל הדמעות" הנמצא בכתובת Prins Hendrikkade 94/95. מגדל זה אשר נבנה בשנת 1486 היווה חלק מחומת העיר אשר נבנתה בימי הביניים להגנת העיר. על המבנה תלויה טבלת  זיכרון המציינת כי ממקום זה הפליג הספן Henry Hudson  בספינות מפרש לגילוי דרך יותר קצרה להודו המזרחית ,אך הוא הגיע לנמל ניו יורק ואל שפך נהר ההדסון. המגדל קיבל את שמו בשל היותו האתר בו הזאת היו נפרדים המלחים ממלוויהם לפני שעלו להפלגות. מעמדי פרידה אלה לוו כמובן בדמעות רבות ולכן זכה המגדל לכינוי מגדל הדמעות. בהולנדית שמו שונה וכינוי מגדל הדמעות לא נטמע באופן רשמי. פירושו של שמו ההולנדי של הבניין schreier הוא "פינה חדה". כיום משמש מגדל הדמעות כבית קפה V.O.C. Cafe וכמועדון ג'אז מפורסם.

 

האנדרטה לזיכרון הלאומיות  National Memorial

בפינה הדרומית של כיכר הדאם ממוקמת אנדרטה שנבנתה בשנת 1956 לזכר ההרוגים ההולנדים שלחמו בכובש הנאצי במלחמת העולם השניה. באנדרטה טמונים רגבי אדמה מכל חבלי הולנד וממושבות אשר הולנד משלה בהם.

האנדרטה לזיכרון הלאומית National Memorial

 

תשעת הרחובות  The Nine Streets – De Negen Straatjes

אוסף של תשעה רחובות שמהוות אזור קניות נחמד ועמוס בחנויות המציעות סחורות מסוגים שונים ומגוונים. איזור זה נהנה ממוניטין של איזור שופינג מועדף ומומלץ. האזור ממוקם מאות מטרים מארמון המלוכה בכיכר הדאם. תשעת הרחובות הנמצאים בין תעלת Singel לבין תעלת Prinsengracht לא רק מציעים סחורה שווה ומעניינת- ביגוד, הנעלה, תכשיטים, חפצי נוי, חפצי אמנות, כלי בית וכדומה – אלא הם גם יפים. גם לאלה מביניכם שאינם חובבי שופינג נמליץ לטייל באזור יום שלם וליהנות מהרחובות הציוריים והשלווים, שנבנו ואוכלסו במאה ה 17 וליהנות מהמראות, הצבעים, הריחות, המסעדות, הבוטיקים, בתי הקפה והאופי והאווירה הנהדרים במקום.

 

קיר טיפוס במרכז Klimmuur Centraal

קיר טיפוס רציני ומקצועי המתאים לילדים ומבוגרים האוהבים ספורט אתגרי. המתקן מתאים לכל הרמות ובמקום ניתן לקבל הדרכה ולשכור ציוד טיפוס. בימי הקיץ מטפסים המבקרים עד לגובה של 21 מטרים מחוץ למבנה ובחורף נהנים מהטיפוס בתוך המבנה.

כתובת: Dijksgracht 2

טלפון: 4275777

שעות פתיחה: המתחם פתוח בין הימים שני עד שישי בין השעות 13:00-22:30, ביום שבת בין השעות 10:00-22:30 וביום ראשון בין השעות 11:00-22:30.

דרכי הגעה: המרכז ממוקם ליד התחנה המרכזית. ההגעה: כאשר עומדים עם הגב אל התחנה המרכזית, יש לחצות את הכביש ולהמשיך בהליכה של 200 מטרים עד לגשר הולכי רגל, אותו יש לחצות. לאחר החציה מרכז "קילמאר סנטרל" ימצא מצידכם השמאלי.

הכניסה בתשלום

 

מוזיאון המדע Nemo

מוזיאון מדע גדול ומפואר שביקור בו מהווה חוויה לימודית ומהנה, בלתי נשכחת ומשכילה, הן עבור ילדים והן עבור מבוגרים. המוזיאון הממוקם בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית של אמסטרדם כולל אולמות תצוגה שעוסקים בשלל דרכים במגוון תחומים מדעיים מרתקים- חשמל ואלקטרוניקה, תופעות טבע, בעלי חיים, מדע שימושי וכיוצא באלה. סיורים מודרכים, מוצגים משוחזרים ומקוריים, משחקי מעבדה לילדים, פעילויות מגוונות ועוד מחכים לילדיכם שם. הם יתרוצצו בין המוצגים, יגמאו ידע, יחזו בפלאים השונים וגם ייהנו ממשחקים במגנטים, בועות סבון, משחקי דומינו ועוד. בתום הביקור מומלץ גם לעלות לגג המוזיאון ולהשקיף על העיר. למי שמתעייף מומלץ לנוח בבית הקפה ולנשנש משהו. אטרקציה בולטת במיוחד במוזיאון זה היא חוף הים המלאכותי הנמצא על הגג.

כתובת: Oosterdok 2

דרכי הגעה: מוזיאון נמו לטכנולוגיה מצוי ליד התחנה המרכזית. מתחילים ללכת מהתחנה המרכזית עד לגשר המוליך למוזיאון.

https://youtu.be/tOTw994icbc

 

חוף ים מלאכותי Beach on the roof

על גגו של מוזיאון המדע נמו נמצא חוף ים מלאכותי מהמם ונעים שהביקור בו מבטיח חוויה להורים ולילדים. חול רב הובא למקום וכל האווירה והמוצגים משרים אווירה של חוף אקזוטי מעוטר בשלל כסאות ומרבצי שיזוף המפוזרים במקום לצד בריכות מים קטנות ואפילו מזנון המספק גלידות ושלגונים.

כתובת:   Oosterdok 2

שעות פתיחה:החוף נפתח כל יום חוץ מיום שני בין השעות 10:00 עד 17:00 בחודשי הקיץ. בחודשי החורף החוף המלאכותי סגור אך המוזיאון פתוח.

דרכי הגעה: מוזיאון נמו לטכנולוגיה מצוי ליד התחנה המרכזית. מתחילים ללכת מהתחנה המרכזית עד לגשר המוליך למוזיאון.

 

גן חיות ארטיס Artis

גן חיות מיוחד ונעים שניתן לבלות בו יום שלם. זהו גן החיות העתיק ביותר בעולם שפועל מאז שנת1838 ומתהדר בפינות חמד קסומות הקשורות כולן לעולם בעלי החיים. בגן החיות ישנם כלובי ומרבצי חיות, פלנטריום, ומוזאון גאולוגי וזואולוגי המשתרעים על פניגן יפיפה המשלב עצים, צמחיה ופרחים רבים. בחודשים ינואר עד מאי מואר הגן באלפי נורות להוספת תאורה במקום והמראה יפה. הילדים יחוו בגן החיות כיף לצד למידה ונראה כי ייהנו במיוחד מהאטרקציות יוצאות הדופן במקום. כך, למשל, מאד מושכת את העין התצוגה המופלאה של יצורים ליליים. הילדים נהנים גם מהאקווריום בו שוחים להנאתם שלל מינים מרתקים של בעלי חיים ימיים, המהחממות, מהיער הטרופי המלאכותי ומהפלנטריום. בגן החיות ארטיס יוכלו הילדים לצפות, לשמוע ולהריח מגוון גדול של חיות- יונקים גדולים, נמרים, טיגריס, אריות, זאבים, חתולי בר, קופים, גורילות, זברות, אנטילופות, אוריקס, חזירים, תרנגולות, עגלים, כבשים ועזים. לא סתם מכונה גן חיות זה גם "מוזיאון החיים". יש בו סממנים שלא היו מביישים אף מוזיאון מדע בעולם.ומכיוון שאחרי הכל המקום מיועד לילדים יש שם גם מתקני שעשועים מהנים.

כתובת:   Plantage Kerklaan 38-40

שעות פתיחה: גן חיות ארטיס פתוח בכל יום בין השעות 09:00-17:00 ובימי הקיץ הוא נסגר בשעה 18:00.

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר 9, 10 או 14 מהתחנה המרכזית ולרדת בכיכר Dam Square, או Munt Square, אוRembrandt Square או Waterloo Square. ניתן גם להגיע במטרו או בשייט תעלות מהתחנה המרכזית מעגן הסירות. למגיעים עם רכב, שימו לב, לבאי הגן ,קיים מגרש חנייה אך המקומות בו מוגבלים.

יש גישה לנכים.

אתר אינטרנט: http://www.artis.nl/

 

מוזיאון להיסטוריה העירונית Amsterdams Historisch

על פני שלוש קומות במבנה עתיק ומפואר פרושה לראווה ההיטוריה של העיר אמסטרדם. העיר מוצגת על תהליכי התפתחותה הכרונולוגיים תוך תיעוד והצגה כל התהפוכות והתהליכים שעברה. המוצגים הנחשפים לראווה במוזיאון הם יייחודיים ומרתקים. הם משקפים היסטוירה, תרבות ותהליכים חברתיים של אמסטרדם במאות השנים האחרונות באמצעות אביזרים שונים, תמונות, ציורים, פסלים, חזיונות אורקוליים, תערוכות שונות, מוצגים ארכיאולוגיים ועוד. הביקור במוזיאון מרתק ובימי הקיץ החמים ניתן לשבת בבית הקפה בחצר היפה והמטופחת וליהנות מהשלמת החוויה. מי שלא ביקר הידוע גם בשמו "במוזיאון אמסטרדם" לא יצליח להבין לעומק את העיר הקסומה ואת התהליכים שהובילו להפיכתה לעיר ייחודית, דינמית, פתוחה, מזמינה, מיוחדת, מקבלת וסוערת כמו שהיא היום.

הכניסה למוזיאון בתשלום.

כתובת  Kalverstraat 92

שעות פתיחה: המוזיאון  פתוח בין הימים שני-שישי בין השעות שעות 10:00-17:00, בימי שבת וראשון בין השעות 11:00-17:00 .

טלפון  5221822

רובע כיכר דאם, המהווה את מקום הלינה של מרבית התיירים המגיעים להולנד, מזמין לא רק ביקור באטרקציות אלה אלא גם שיטוט בחובות הרובע, בכיכר, בחנויות הרבות הסובבות וביקור במסעדה, בקופי שופ ובבתי הקפה הרבים הפועלים בו. על כן כחלק מהאטרקציות שבו ניתן גם למנות את המסעדות, בתי הקפה ומקומות הבילוי הנחמדים שבו:

מסעדות מומלצות ברובע כיכר דאם:

מסעדה איטלקית Piccola Trattoria

מסעדה איטלקית פופולרית המציעה מאכלים איטלקיים מסורתיים וערבים לחך.

רחוב  Nieuwezijds Voorburgwal 346

 

מסעדה איטלקית Vasso

מסעדה איטלקית עם עיצוב מיוחד, מאד מזמינה תמיד הומה במבקרים

רחוב  Rozenboomsteeg 12 

 

מסעדה איטלקית Pasta E Basta

גם מסעדה איטלקית זו ראויה לציון בשל המנות הטעימות שהיא מציעה למבקרים בה.

רחוב  Nieuwe Spiegelstraat 8

 

מסעדת דגים Al s Plaice

מסעדת דגים ומאכלי ים פופולרית המציעה שלל מנות טעימות.

Linnaeusstraat 37  קווי חשמלית 1.2.5.  לכיכר דאם

 

מסעדת צרפתית Vermeer

מסעדה גדולה, מיוחדת ומזמינה המציעה אוכל צרפתי טעים.

Prins Hendrikkade 59-72

 

מסעדה צרפתית  Roux Cafe

מסעדה פופולרית זו מצליחה להכיל הרבה מאד סועדים לאורך כל שעות היום. המסעדה ממוקמת בקומת הקרקע של בית המלון THE GRAND HOTEL ומציעה שלל מנות טעימות במיוחד בניחוח וסגנון צרפתיים.

Oudezijds Voorburgwal 197

 

בית קפה ובית  פנקייק Meneer Pannekoek 

לחובבי המתוקים ולבעלי המאנצ'יז- מקום נחמש לנשנוש פנקייק מצוין בשלל טעמים ומגוון צורות.

Raadhuisstraat 6  בפינת Singel 

 

מסעדה הולנדית  Vijff Vlieghen

מסעדה הולנדית ותיקה ובעלת מוניטין המושכת מבקרים רבים הנהנים ממטעמים הולנדיים מגוונים.

 D Spuistraat 294/302

 

מסעדה הולנדית  De Schutter

מסעדה מקומית נוספת המציעה אוכל הולנדי טעים היא המסעדה הזו המושכת צעירים רבים, סטודנטים ותיירים.

Voetboogstraat 13-15

 

מסעדה תאילנדית Bird

למי שנפשו חשקה באוכל תאילנדי מומלץ לבקר במסעדה הענקית שמציעה אוכל טעים.

Thai snack bar – Zeedijk 72-74

 

מסעדה סינית  weng kee

אוכל אסייתי נוזף וטעים מוגש במסעדה הסינית הזו המציעה שלל מנות לסועדים.

Zeedijk 76-78

 

מסעדה הודית  Gandhi

עודנו באסיה וכיצד ניתן שלא לציין את המסעדה המציעה אוכל הודי נהדר, מסורתי ומפיץ ניחוחות?

Damrak 54

 

רשת מרכולים Albert Heijn

זוהי רשת מרכולים יוקרתית והיא אמנם איננה זולה אך מציעה למכירה סחורה איכותית ביותר. הסניף הראשי של רשת מרכולים מומלצת זו נמצא בכיכר דאם.  בחנויות הרשת ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי מאכלים, ירקות, גבינות נפלאות, מבחר לחמים, בשרים מעושנים, נקניקיות, איטליז לבשר ועד. הרשת פתחה חנויות נוחות במקומות הומים, לרבות בתחנות הסעה ואתרי תיירות בולטים.

26 מקומות אירוח זמינים בכיכר דאם

מאמרים קשורים לאמסטרדם

המדריך השלם להתמצאות באמסטרדם. מידע וטיפים

מסלול טיול של שלושה ימים באמסטרדם – זימה, היסטוריה ותרבות בעיר שמאפשרת לטעום מהכל

מסלול טיול היסטורי באמסטרדם. מוקדי דת והיסטוריה בעיר

אטרקציות מחוץ לאמסטרדם, חצי שעה נסיעה למקומות קסומים

אטרקציות לילדים בהולנד ובאמסטרדם

 פארקים באמסטרדם

אוכל ומסעדות באמסטרדם

קניות באמסטרדם ובסביבותיה. אפשרי גם אם לא נחוץ

תחבורה באמסטרדם. כל הדרכים לנוע בעיר התוססת

מוזיאונים באמסטרדם. תרבות, אמנות, מדע והיסטוריה

אמסטרדם, עיר החטאים. בילויים שלא נגמרים, בדיסקוטקים ומועדונים

 מופעים באמסטרדם

פסטיבלים ואירועים באמסטרדם. חגיגות שלא נגמרות

 רובע יורדאן (JORDAAN), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים.

רובע רמברנט (Rembrandt), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע מונטפליין (MUNTPLEIN), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים.

רובע דה פייפ (De Pijp) אמסטרדם. כשהבוהמה ומעמד הפועלים נפגשו

רובע האורות האדומים באמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע היהודי באמסטרדם. שרידים של קהילה מפוארת

רובע DAM SQUARE מרכז העיר אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע ניו מרקט Nieuwmarkt באמסטרדם. קניות, בילויים וסיור

רובע ווטרלו Waterlooplein אמסטרדם. שוק, כנסיות, מוזיאונים ובתי כנסת

רובע Leidseplein באמסטרדם. אמנות, בילויים ואווירה משוחררת

רובע CHINA TOWN באמסטרדם. טעימה מאסיה בלב אירופה

רובע Museumplein, כיכר המוזיאונים המרתקת באמסטרדם

 יהודים באמסטרדם

 סמים באמסטרדם. לשאוף ולבלות –  זוהי כתבה על עובדות ואין לראות בה כהמלצה