אטרקציות ברובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister), לונדון

רובע הסיטי של וסטמיניסטר נמצא במרכז העיר לונדון ולמעשה מהווה עיר עצמאית. הוא ממוקם מערבית לסיטי של לונדון וצפונית לנהר התמזה, ומהווה חלק מלונדון הפנימית. הרובע כולל את אזור הוסט אנד (West End) ואת מוסדות השלטון של בריטניה, ביניהם ארמון וסטמינסטר – בו נמצא מושב הפרלמנט הבריטי, ארמון בקינגהאם – בו נמצא מושב המלוכה הבריטית, וייטהול (Whitehall) – הרחוב בו נמצאים מושב ממשלת בריטניה ובניין בתי המשפט המלכותיים.

רובע הסיטי של וסטמינסטר הוקם בשנת 1965 מכוח חוק השלטון בלונדון 1963, מאיחודם של רובע סנט מרילבון (St. Marylebone), רובע פדינגטון (Paddington) ורובע וסטמינסטר (Westminister). ברובע נמצאים מרבית אתרי התיירות והאתרים בעלי החשיבות בלונדון, כמו הביג בן (Big Ben) למשל. יש בו פארקים רבים, ביניהם : משמר הסוסים, כיכר טרפלגר, בית הסעודות, הגלריה הלאומית, מוזיאון טייט בריטניה, וייטהול וקתדרלת וסטמינסטר. בנוסף, יש בו פארקים רבים, ביניהם : פארק ריג'נטס, הייד פארק, גני קנזינגטון, פארק גרין ופארק סנט ג'יימס.

בין האטרקציות הבולטות ברובע הסיטי של וסטמיניסטר :

 • ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace)
 • ארמון וסטמיניסטר (Palace of Wesminister)
 • ביג בן (Big Ben)
 • מוזיאון טייט בריטניה (Tate Britain)
 • כיכר טרפלגר (Trafalgar Square)
 • כיכר פרלמנט (Parliament Square)
 • בית הסעודות (The Banqueting House)
 • רחבת משמר הסוסים (Horse Guards Parade)
 • הייד פארק (Hyde Park)
 • גרין פארק (Green Park)
 • פארק סנט ג'יימס (St. James's Park)
 • ריג'נטס פארק (Regent's Park)
 • גני קנזינגטון (Kensington Gardens)

 

ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace)

ארמון בקינגהאם הוא ארמון המלוכה הבריטי ומשכנה הרשמי של המלכה אליזבת השנייה, למרות שהיא מתגוררת גם בארמונות נוספים ברחבי הממלכה הבריטית. בית בקינגהאם נבנה בשנת 1703 עבור הדוכס הראשון מבקינגהאם, ג'ון שפילד (John Sheffield). בשנת 1762 נקנה הבית על ידי המלך ג'ורג' השלישי, שהרחיב והגדיל אותו. בשנת 1826 שופץ הבית והפך לארמון. בשנת 1837 הפך ארמון בקינגהאם לארמון העיקרי של בית המלוכה הבריטי, והתגוררה בו המלכה ויקטוריה.

המבנה המוכר למתבוננים בארמון מבחוץ התווסף לארמון לאחר נישואי המלכה ויקטוריה לנסיך אלברט. בשנת 1847 נוסף לארמון אגף חדש שהשלים צורה של ריבוע, וכך למעשה נוצרה החצר המרובעת שבמרכז הארמון. בסיום השיפוץ היו בארמון 19 חדרי אירוח, 52 חדרי שינה, 188 חדרי שינה למשרתים, 92 משרדים ו-78 חדרי אמבטיה. בשנת 1912 נערך שיפוץ נוסף בחזית הארמון ונבנתה האנדרטה למלכה ויקטוריה. הארמון נפגע במלחמת העולם השנייה אך משפחת המלוכה לא שהתה בו באותה העת.

כתובת : ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 44 20 7766 7300

זמני פתיחה : זמני הפתיחה לקיץ 2014 לא נקבעו נכון לרגע זה.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – 19 ליש"ט, כרטיס ילד – 10.85 ליש"ט, כרטיס משפחתי – 50 ליש"ט.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת או המטרו לתחנת ויקטוריה (Victoria), או באמצעות המטרו לתחנות פארק גרין (Green Park), פארק סנט ג'יימס (St. James Park) או פינת הייד פארק (Hyde Park Corner).

 

ארמון וסטמיניסטר (Palace of Wesminister)

ארמון וסטמינסטר הוא ארמון הממוקם על גדת נהר התמזה ברובע הסיטי של וסטמינסטר. הארמון משמש כמשכנו של הפרלמנט הבריטי, והוא אחד מבתי הפרלמנט הגדולים בעולם. המבנה הפנימי של הארמון מסובך וכולל כ-1,200 חדרי שינה וחדרי מדרגות, ולמעלה משלושה קילומטרים של מסדרונות. רוב הארמון הוקם במאה ה-19, אך יש בו גם חלקים יותר עתיקים, כמו למשל אולם וסטמינסטר המשמש לאירועים ממלכתיים. דרומית לארמון נמצאים גני מגדל ויקטוריה ואזור מילבנק (Millbank).

אולם וסטמינסטר נבנה בין 1097 ל-1099 על ידי ויליאם רופוס (William Rufus) ונכון ליום הוא החלק העתיק ביותר בארמון וסטמינסטר. כשנבנה האולם הוא היה הגדול ביותר באירופה (אורכו 73 מטרים ורוחבו 18 מטרים). בין השנים 1394 ו-1398 נבנה גג הבניין מחדש בהוראת המלך ריצ'רד השני, וזהו הגג שנמצא באולם כיום. באולם זה ישב בית הלורדים, ששימש בתור בית המשפט העליון של אנגליה עד שנת 1882.

בשנת 1834 התרחשה שריפה גדולה בארמון והיה צורך לשקם אותו. בין האדריכלים נערכה תחרות תכניות אשר גרמה למחלוקת רבה בנושא סגנון הארמון. חלק מהאדריכלים העדיפו את הסגנון הגותי וחלק את הסגנון הקלאסי. בסופו של דבר נבנה הארמון מחדש בסגנון גותי אנגלי. הארמון ומנזר וסטמינסטר הסמוך אליו הם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו משנת 1987.

כתובת : בית הפרלמנט (Houses of Parliament), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 40 20 7219 3000

זמני פתיחה : ניתן להזמין סיורים בארמון כל השנה ברוב השבתות, ובין הימים שלישי ושבת בתקופת הקיץ.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-15 ליש"ט, כרטיס ילד – החל מ-6 ליש"ט, כרטיס משפחתי – החל מ-37 ליש"ט.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת וסטמיניסטר (Westminister), או באמצעות האוטובוס בקווים 3, 11, 12, 24, 53, 77A, 88, 109, 159 ו-211.

 

ביג בן (Big Ben)

ביג בן הוא הפעמון הגדול שנמצא במגדל השעון של ארמון וסטמינסטר. יש הקוראים למגדל כולו בשם ביג בן, אך זו שגיאה. השעון נקרא על שם סר בנג'מין הול (Sir Benjamin Hall), שהיה האחראי על עבודת התקנת השעון בשנת 1859.

המגדל נבנה במאה ה-19 במקום מגדל השעון של הארמון הישן, לאחר שנשרף ב שנת 1834. גובהו של המגדל הוא 96 מטרים ובראשו ארבעה לוחות שעל כל אחד מהם שעון. כל לוח פונה לאחת מרוחות השמיים. הפעמון שוקל 13 טון ומופעל ידנית עד עצם היום הזה. צלילי פעמון הביג בן היו אלו שפתחו את שידורי ערוץ ה-BBC במלחמת העולם השנייה, וסימלו את קול העולם החופשי. ב-2 ביוני 2012 הוחלט לשנות את שמו של המגדל ל"מגדל אליזבת'" על שם המלכה אליזבת' השנייה לכבוד שנת ה-60 להמלכתה.

כתובת : בית הנבחרים הבריטי (House of Commons), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 40 20 7219 3000

זמני פתיחה : הסיור בביג בן כלול בסיור בארמון וסטמיניסטר. ניתן להזמין סיורים בארמון כל השנה ברוב השבתות, ובין הימים שלישי ושבת בתקופת הקיץ. הביג בן אינו פתוח לקהל הרחב.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-15 ליש"ט, כרטיס ילד – החל מ-6 ליש"ט, כרטיס משפחתי – החל מ-37 ליש"ט. המחירים הם עבור סיור בארמון וסטמיניסטר.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת וסטמיניסטר (Westminister), או באמצעות האוטובוס בקווים 3, 11, 12, 24, 53, 77A, 88, 109, 159 ו-211.

 

מוזיאון טייט בריטניה (Tate Britain)

מוזיאון טייט בריטניה, היה ידוע בתור הגלריה הלאומית לאמנות בריטית בין שנים 1897 ו-1932, בתור גלריית טייט בין השנים 1932 ו-2000. המוזיאון הוא למעשה גלריה לאמנות הממוקמת במילבנק (Millbank), וחלק מרשת גלריות טייט ברחבי אנגליה. זוהי הגלריה הוותיקה ביותר ברשת, היא נפתחה בשנת 1897. במוזיאון ישנו אוסף נכבד מיצירותיו של וויליאם טרנר (William Turner).

בהיכלי התצוגה הראשיים מוצג האוסף הקבוע של אמנות בריטית היסטורית, כמו גם עבודות עכשווית. יש בו חדרים שלמים שמוקדשים ליצירותיו של אמן אחד, כמו למשל : טרייסי האמין, ג'ון לייתם, דאגלס גורדון וסם טיילור-ווד. הגלריה גם מארגנת רטרוספקטיביות קריירה של אמנים בריטיים ותערוכות מתחלפות גדולות של אמנות בריטית. בכל שלוש שנים הגלריה מקימה תערוכה תלת-שנתית שבה יוצר אורח סוקר את האמנות הבריטית העכשווית.

כתובת : מילבנק (Millbank), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 40 20 7887 8888

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימים שבת-חמישי בין השעות 10:00 ו-18:00 ובימי שישי בין השעות 10:00 ו-22:00. בין ה-24 ל-26 בדצמבר המוזיאון סגור.

מחיר כניסה : חינם. חלק מהתערוכות הן בתשלום, אך הוא משתנה.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת פימליקו (Pimlico) או ווקסהול (Vauxhall).

 

כיכר טרפלגר (Trafalgar Square)

כיכר טרפלגר היא הכיכר המרכזית בעיר לונדון. הכיכר מסמלת את ניצחון בריטניה על צרפת בקרב טרפלגר, שהתרחש בשנת 1805. בעבר הייתה הכיכר חלק משטחי האורוות המלכותיות. בשנת 1820 שכר יורש העצר דאז, ג'ורג' הרביעי, את האדריכל ג'ון נאש (John Nash) לתכנן את הכיכר. לבסוף הושלם התכנון בשנת 1845 על ידי הארכיטקט סר צ'ארלס בארי (Sir Charles Barry).

הכיכר מוקפת בכבישים משלושה צדדים ובסמוך אליה נמצאים כמה מהאתרים המרכזיים בלונדון. בצדה הצפוני – הגלריה הלאומית הבריטית; בצדה המערבי – בית קנדה; בצדה המזרחי – הכנסייה הקהילתית המלכותית, סנט מרטין בשדות; בצדה הדרומי – רחוב המול (The Mall) המוביל אל ארמון בקינגהאם, ורחוב וייטהול (Whitehall) המוביל אל בניין הפרלמנט הבריטי. הכיכר עברה שינוי בשנת 2003 והכביש שהקיף אותה מצפון הפך למעבר להולכי רגל בלבד. בנוסף, נבנה גרם מדרגות מן הכיכר אל הגלריה הלאומית.

במרכז הכיכר מוצב עמוד נלסון, ועליו נמצא פסלו של הלורד אדמירל הוריישו נלסון (Horatio Nelson), מפקד הצי הבריטי בקרב טרפלגר, מוקף על ידי ארבעה אריות מברונזה.

בכיכר ארבעה מעמדי פסלים. על שלושה הם ממוקמים פסל המלך ג'ורג' הרביעי (הונח בשנת 1840), פסל הנרי הולוק הונח בשנת 1861), פסל סר צ'ארלס ג'יימס נאפייר (הונח בשנת 1855). המעמד הרביעי נועד במקור לפסלו של המלך ויליאם הרביעי, אך התקציב לבניית הפסל אזל לפני שבנייתו הסתיימה והוא לא הונח מעולם. כיום מוצגים על המעמד הרביעי פסלים של אמנים בני זמננו המתחלפים מעת לעת.

כתובת : כיכר טרפלגר (Trafalgar Square), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : אין

זמני פתיחה : הכיכר היא מקום ציבורי ולכן ניתן להגיע אליה בכל עת.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת או המטרו לתחנת צ'ארינג קרוס (Charing Cross), הכיכר נמצאת במרחק מספר דקות הליכה.

 

כיכר פרלמנט (Parliament Square)

כיכר פרלמנט היא כיכר הממוקמת בפינה הצפונית מערבית של ארמון וסטמינסטר, בין מנזר וסטמינסטר וכנסיית סנט מרגרט, בית הגילדות מידלסקס ומשרד האוצר של בריטניה. הכיכר הוקמה בשנת 1868 כדי ליצור שטח פתוח סביב ארמון וסטמינסטר. לצורך הקמתה נהרסו מספר בניינים שעמדו במקום. מי שתכנן את הכיכר היה האדריכל צ'ארלס ברי (Charles Barry) ובמרכזה עמדה אנדרטת מזרקת בקסטון שהועברה מן המקום בשנת 1940. בגלל מיקומה המרכזי של הכיכר, היא מהווה אתר להפגנות נגד פעולות הממשלה. בכיכר פסלים של מדינאים בריטים רבים, ביניהם וינסטון צ'רצ'יל, אברהם לינקולן, רוברט פיל, יאן כריסטיאן סמטס, בנג'מין דיזראלי, ג'ורג' קאנינג ואוליבר קרומוול.

כתובת : כיכר פרלמנט (Parliament Square), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : אין

זמני פתיחה : הכיכר היא מקום ציבורי ולכן ניתן להגיע אליה בכל עת.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת וסטמיניסטר (Westminister), הכיכר נמצאת סמוך לתחנה.

 

בית הסעודות (The Banqueting House)

בית הסעודות הוא השריד האחרון של ארמון וייטהול שנותר בימינו. הוא ממוקם בקצה הצפוני של רחוב וייטהול, סמוך לכיכר טרפלגר. מבנה זה הוא הגדול והמפואר מבין בתי הסעודות שהיו באנגליה בתקופת טיודור. המבנה תוכנן על ידי האדריכל איניגו ג'ונס (Inigo Jones) בשנת 1619. בנייתו הסתיימה בשנת 1622 בסיוע האדריכל ג'ון וב (John Webb). בשנת 1649 נערכה בחזית המבנה הוצאתו להורג של צ'ארלס הראשון, מלך אנגליה.

אולם בית הסעודות נועד במקור להיות חלק מארמון חדש שאמור היה להיבנות בשטח ארמון וייטהול, אך בגלל מלחמת האזרחים באנגליה ובגלל שריפת ארמון וייטהול, הוא המבנה היחיד שנבנה כחלק מהארמון החדש. מיקומו המבודד מנע את שריפתו כאשר הארמון עלה באש.

כתובת : בית הסעודות (The Banqueting House), וייטהול (Whitehall), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 0844 482 7777

זמני פתיחה : הבית פתוח כל יום בין השעות 10:00 ו-13:00 וסגור בימי חג.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-5 ליש"ט, הכניסה לילדים היא ללא תשלום.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת צ'ארינג קרוס (Charing Cross), אמבנקמנט (Embankment) או וסטמיניסטר (Westminister).

 

רחבת משמר הסוסים (Horse Guards Parade)

רחבת משמר הסוסים היא רחבת מצעדים הממוקמת בוייטהול. הרחבה שימשה כאתר התחרויות של ארמון וייטהול, בו האבירים נלחמו זה בזה בקרבות ראווה, בתקופת השלטון של המלך הנרי השמיני. החל מהמאה ה-17 שימשה הרחבה למצעדים ולתהלוכות, ומדי שנה נערך בה טקס נשיאת הדגלים לכבוד יום ההולדת של המלך או המלכה.

משלושת צדיה של הרחבה ישנם בניינים והיא פונה מערבה אל פארק סנט ג'יימס ודרך משמר הסוסים. בצידה הדרומי של הרחבה נמצא דאונינג מספר 10 – ביתו של ראש ממשלת בריטניה. ברחבה ישנן מספר אנדרטאות, ביניהן : פסליו של הורשיו קיצ'נר, גרנט ג'וזף וולסלי, פרדריק רוברטס ועוד. ברחבת משמר הסוסים נערכו משחקי כדורעף החופים באולימפיאדת לונדון 2012.

כתובת : וייטהול (Whitehall), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 0844 482 7777

זמני פתיחה : הרחבה פתוחה לקהל הרחב בכל שעות היום. טקס החלפת המשמר מתקיים כל יום בשעה 11:00 פרט ליום ראשון, בו הוא מתקיים בשעה 10:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת צ'ארינג קרוס (Charing Cross), אמבנקמנט (Embankment) או וסטמיניסטר (Westminister).

 

הייד פארק (Hyde Park)

הייד פארק הוא אחד מן הגנים המלכותיים של לונדון ושטחו הוא 2.5 קילומטרים רבועים. במרכז הפארק נמצא אגם הסרפנטיין, ובמערבו של הפארק דרך הכרכרות המערבית המפרידה בינו לבין גני קנזינגטון. האדמות שעליהן הוקם הפארק נקנו על ידי הנרי השמיני מנזירי מנזר וסטמינסטר. מבנה הגנים תוכנן בשנת 1820 על ידי הארכיטקט דסימוס ברטון. על שטח הפארק נבנה ארמון הקריסטל בשנת 1851 עבור תערוכה גדולה שהתקיימה באותה שנה.

בקצהו הצפון מזרחי של הפארק נמצאת פינת הנואמים, ובסמוך אליה מארבל ארץ' (Marble Arch). בפארק נמצאת אנדרטת הארטילריה אשר נבנתה לאחר מלחמת העולם השנייה. כמו כן נמצאת בפארק אנדרטת המזרקה לזכר הנסיכה דיאנה. בצדו המזרחי של הפארק נמצאת האנדרטה לבעלי חיים במלחמה.

כתובת : הייד פארק (Hyde Park), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 0300 061 2000

זמני פתיחה : הפארק פתוח לקהל הרחב בכל ימי השנה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת פינת הייד פארק (Hyde Park Corner) או מארבל ארץ' (Marble Arch).

 

גרין פארק (Green Park)

גרין פארק הוא אחד מהגנים המלכותיים של לונדון. הוא ממוקם בין הייד פארק לבין פארק סנט ג'יימס. שלא כמו הפארקים האחרים בלונדון, בפארק זה אין פסלים, מזרקות או אגמים. הפארק הוא למעשה אזור מיוער שסובב דרך המובילה לארמון בקינגהאם. במקור שימש האזור עליו הוקם הפארק בתור מקום קבורה למצורעים שנפטרו בבית החולים סנט ג'יימס הסמוך.

שטח הפארק תוחם לראשונה במאה ה-16 על ידי הנרי השמיני. באותה עת היה האזור חלק מאחוזת משפחת פולטני (Poulteney). בשנת 1688 הועבר האזור לחזקת המלך צ'ארלס השני, והשטח הפך לפארק מלכותי. המלך הורה על בניית השבילים בגן, והשתמש בו לצייד איילים. כמו כן הוא הורה על בניית בית קרח על מנת לספק קרח לארמונות המלכותיים שהיו בסמוך. לאחר שרעיית המלך ראתה אותו קוטף פרחים לפילגשו, הורתה לעקור את כל הפרחים מהפארק, ומאז לא נשתלים בפארק פרחים.

כתובת : גרין פארק (Green Park), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 44 300 061 2350

זמני פתיחה : הפארק פתוח לקהל הרחב בכל ימי השנה בין השעות 5:00 וחצות.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גרין פארק (Green Park).

 

פארק סנט ג'יימס (St. James's Park)

פארק סנט ג'יימס הוא אחד מהפארקים המלכותיים של לונדון. בקצה המערבי של הפארק ממוקם ארמון בקינגהאם, מקום משכנה הרשמי של המלכה אליזבת' השנייה. בקצהו הצפוני של הפארק נמצא ארמון סנט ג'יימס. לאורך חלקו הצפוני של הפארק עובר רחוב המאל (The Mall), ובמזרחו נמצא משמר הסוסים. בפארק ישנו אגם קטן ובו שני איים הקרויים "אי הברווזים" ו"האי המערבי". הגשר החוצה את האגם משקיף על ארמון בקינגהאם. השטח עליו הוקם הפארק נקנה על ידי המלך הנרי השמיני על מנת לשמש לו אזור צייד איילים. בתקופת מלוכתו של המלך צ'ארלס השני נפתח הפארק לקהל הרחב.

כתובת : פארק סנט ג'יימס (St. James's Park), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 44 300 061 2350

זמני פתיחה : הפארק פתוח לקהל הרחב בכל ימי השנה בין השעות 5:00 וחצות.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת פארק סנט ג'יימס (St. James's Park).

 

ריג'נטס פארק (Regent's Park)

ריג'נטס פארק הוא אחד הפארקים המלכותיים של לונדון. הפארק נמצא בחלקו הצפוני של רובע וסטמינסטר וחלקו הדרומי של רובע קמדן, והוא משתרע על פני 2 קילומטרים רבועים. הפארק מוקף על ידי רחוב מעגלי שנקרא "המעגל החיצוני" ובמרכזו כביש מעגלי שנקרא "המעגל הפנימי". במרכז המעגלי הפנימי של הפארק נמצאים "גני המלכה מרי".

השטח עליו ממוקם הפארק נקרא בעבר "פארק מרילבון", והיה שייך לבית המלוכה. השטח שימש אזור ציד עד שיורש העצר (ולאחר מכן המלך) ג'ורג' הרביעי, הורה לתכנן את הפארק. בתחילה תוכנן ארמון ליורש העצר, וסביבו מספר וילות, אולם תכנית זו לא התממשה ובמקום זה נבנה ארמון בקינגהאם. בשטח שנותר הוחלט לבנות פארק ציבורי.

כתובת : ריג'נטס פארק (Regent's Park), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 44 300 061 2300

זמני פתיחה : הפארק פתוח לקהל הרחב בכל ימי השנה מהשעה 5:00  עד השעה 21:30.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ריג'נטס פארק (Regent's Park), או באמצעות האוטובוס בקווים 2, 13, 18, 27, 30, 74, 82, 113, 139, 159, 189, 274, C2.

 

גני קנזינגטון (Kensington Gardens)

גני קנזינגטון, שהיו מוכרים בעבר כגנים הפרטיים של ארמון קנזינגטון, הוא אחד מהגנים המלכותיים של לונדון. הגן ממוקם ממערב להייד פארק. זהו אזור משותף לרובע הסיטי של וסטמיניסטר ורובע קנזינגטון וצ'לסי. הפרק משתרע על שטח של 275 דונמים. המרחבים הפתוחים של גני קנזינגטון, הייד פארק, גרין פרק ופארק סנט ג'יימס יוצרים יחד "ריאה ירוקה" כמעט רצופה בלב ליבה של לונדון בין קנזינגטון ווסטמינסטר.

בגני קנזינגטון ישנם שני מגרשי משחקים, כולל מגרש משחקים לזכר הנסיכה דיאנה ליד שער האריה השחור. במקום יש בית קפה שפתוח מדי יום, וקיוסקים בחודשי הקיץ.

כתובת : גני קנזינגטון (Kensington Gardens), רובע הסיטי של וסטמיניסטר (City of Westminister).

טלפון : 44 300 061 2000

זמני פתיחה : הפארק פתוח לקהל הרחב בכל ימי השנה מהשעה 6:00 ועד שעות הערב המאוחרות. מגרש המשחקים לזכר הנסיכה דיאנה נסגר מוקדם יותר ושעות הפתיחה שלו קצת שונות.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת שער לנקסטר (Lancaster Gate), קווינסוויי (Queensway) או היי סטריט קנזינגטון (High Street Kensington), או באמצעות האוטובוס בקווים 9, 10, 12, 27, 28, 31, 49, 52, 70, 94.

השוואת מחירי לינה ברובע וסטמיניסטר (Westminster)

ערים

שכונות

שדות תעופה

יעדים פופולריים

אתרים דתיים

אתרים תיירותיים

בידור

לאן ללכת

מוסדות

עסקים

קניות

418 מקומות אירוח זמינים בווסטמיניסטר, לונדון

 

מאמרים נוספים על לונדון

לונדון, מידע, טיפים ומה אסור להחמיץ

לונדון, איזה אטרקציות אסור להחמיץ

כללים וטיפים למטייל בלונדון ובריטניה

   

אטרקציות ובילויים ברובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham), לונדון

אטרקציות ובילויים ברובע קנזינגטון וצ'לסי (Kensington and Chelsea), לונדון

אטרקציות ברובע בארקינג ודגנהאם (Barking and Dagenham), לונדון 

אטרקציות ובילויים רובע וולטאם פורסט (Waltham Forest), לונדון

אטרקציות ובילויים ברובע וונדסוורת' (Wandsworth), לונדון

אטרקציות ובילויים ברובע סאות'וורק (Southwark), לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע לואישהאם Lewisham, לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע הילינגדון Hillingdon, לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע האונסלו Hounslow, לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע הארינגיי Haringey, לונדון

אטרקציות ובילויים הרובע ברומלי (Bromley), לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע קרוידון Croydon, לונדון

אטרקציות ובילויים ברובע האקני Hackney, לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע מרטון Merton, לונדון

אטרקציות, ובילויים ברובע הארו Harrow, לונדון

אטרקציות ובילויים ברובע ברנט (Brent), לונדון

אטרקציות ברובע למבת' (Lambeth), לונדון

אטרקציות ברובע רדבריג Redbridge בלונדון

אטרקציות ובילויים ברובע איזלינגטון בלונדון

אטרקציות ברובע סאטון (Sutton), לונדון

אטרקציות בילויים ברובע אנפילד בלונדון

אטרקציות ובילויים ברובע בקסלי בלונדון

אטרקציות בילויים ברובע בארנט בלונדון

אטרקציות ובילויים ברובע אילינג בלונדון

בקרוב יוכנסו עוד רובעים בלונדון

 

תאטרון, אופרה וקונצרטים בלונדון

 

מסעדות זולות בלונדון, מבלי להתפשר על האיכות

מסעדות לכל המשפחה, בלונדון

מסעדות צרפתיות בלונדון

מסעדות איטלקיות בלונדון

מסעדות כשרות בלונדון

 

חנויות נגישות למטייל בלונדון

פעילות ופנאי בפארקים המלכותיים בלונדון

טיולי אמנות רחוב בלונדון

טיולי גנים בלונדון

מסלול טיול בעקבות פיטר פן בלונדון

מסלול טיול יומי בעקבות שרלוק הולמס בלונדון

יום טיול במסלול ספורטיבי בלונדון

יום טיול תיאטרלי בלונדון

יום פעילות בפארקים הפתוחים של לונדון

יום טיול גסטרונומי בלונדון

יום טיול נגיש בגריניץ שבלונדון, לבעלי מוגבלויות

יום טיול של כייף משפחתי עם הילדים בלונדון

יום טיול רומנטי בריצמונד שבלונדון

אטרקציות בלונדון במקומות פתוחים ונגישים לכולם

יום משפחתי בלונדון ב-40 פאונד

ילדים מטיילים בחינם בתחבורה של לונדון

יום טיול משפחתי בגריניץ

יום מסלול טיול של יוקרה בלונדון

יום סיור מלכותי בלונדון

מסלול סיור מוזיקלי בלונדון

מסלול טיול לחובבי אופנה, בלונדון

 

אתרים חיצוניים

לונדון – מסלולים מובחרים לילדים

לונדון – מסלולים מסביב לונדון

לונדון – עשרה מסלולים נבחרים

אדריכלות בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים אטרקציות מומלצות לתינוקות ופעוטות גנים ופארקים בעולם היסטוריה בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל תרבות, אמנות ובידור בעולם Westminister, וסטמיניסטר, לונדון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות