רוב התיירים המגיעים לישראל, באים לבקר חברים. כל השאר, מטיילים ונהנים

מדווחת: שרה פלד

סקר תיירות שנערך בחודשים ינואר עד אוגוסט מציג תוצאות מעניינות של החלוקה הסטטיסטית של “מטרת ביקור התייר בישראל”. מסתבר כי 27% מהתיירים בעצם הגיעו לבקר חברים וקרובים, 23% הגיעו לתיור וטיול, 20% הגיעו כצליינים לביקור באתרים הקדושים, 14% הגיעו לבילוי והנאה, רק 10% למטרת עסקים ועוד 5% ללא מטרה מוגדרת. רוב המבקרים 53% לנו בבתי מלון, 26% לנו אצל קרובים וחברים והשאר בדירות שכורות ואכסניות. מסתבר שהתיירים המגיעים לישראל, מעדיפים את ירושלים על תל אביב ואחריה את ים המלח וההכנסות מהם מהוות כ-15%מיצוא השירותים שלנו. בשנים החולפות נפתחו יעדי תיירות חדשים באפריקה. משיחה עם נציג התיירות של זמביה, נמסר לי כי היעד תופס תאוצה וכי הם עוסקים בפיתוח חבילות טיול ולינה מוזלות. כדאי לעקוב אחר חדשות התיירות ולסמן יעדים חדשים לשנה הטובה הבאה עלינו עוד שניה!

הרמת הכוסית המסורתית לקראת השנה החדשה של לשכת התיאום של תעשיית התיירות תיירות בישראל, התקיימה ב-25/9/2019 במלון הילטון בתל אביב. השתתפה בה צמרת העוסקים בתיירות בישראל. רו”ח אמיר חייק, נשיא ההתאחדות, אירח את מיקי פדרמן, יו”ר לשכת התיאום של תעשיית התיירות, חני סובול, מנכ”לית איגוד משרדי הנסיעות בישראל ודני אמיר, יו”ר לשכת מארגני תיירות נכנסת לישראל. כמו כן, הצטרפו אמיר הלוי, מנכ”ל משרד התיירות שמילא את מקומו של שר התיירות העסוק במעשה הרכבת הממשלה, בעלי בתי מלון, מנכ”לי בתי מלון, שגרירים וצוותים דיפלומטים.

אמיר הלוי, מנכ”ל משרד התיירות. צילום: שרה פלד
חני סובול, מנכ”לית איגוד משרדי הנסיעות בישראל, צילום: שרה פלדבדרך כלל המודעות מופיעות בדף אחרי כמה דקות, אבל מדי פעם ישנו עיכוב של עד שעה. מידע נוסף זמין במדריך להטמעת קוד.

חדשות בתיירות

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים