רעיונות לטיולי יוקרה לא יקרה וטרנדים בשנת 2017

כתבה: דנה ברגר, כתבת חדשות בתיירות

2017 נמצאת עדיין בחיתוליה, אבל כבר עכשיו אפשר לזהות כמה טרנדים לוהטים, בעיקר בתחום טיולי היוקרה. אם אתם עדיין מחפשים רעיונות מלהיבים לחופשה הבאה שלכם, כדאי שתהיו מעודכנים.

ברוכים הבאים לקובה

אחרי שנים ארוכות שבהן קצת שכחנו מקובה, או בחרנו להתעלם ממנה כיעד תיירותי משיקולים סביבתיים ופוליטיים בעיקר, נדמה שלאחרונה היא דווקא מתעוררת לחיים. ב-2016 הכריזה קובה שהיא פותחת את שעריה לקהל האמריקאי, מהלך שהוביל לגידול משמעותי בתיירות. מיליוני תיירים כבר ביקרו בה מאז, גם מארה”ב וגם מאירופה. החופים פראיים, המוזיאונים מרתקים וגם המוזיקה מצוינת, כך שהנתונים הללו לא מאוד מפתיעים.

עלייתם של יועצי הטיולים

נדמה היה שיועצי הטיולים והמדריכים המקצועיים איבדו מעט ממעמדם, וגם אפשר היה להבין איך זה קרה. בעידן שבו המידע נגיש לכל בזכות האינטרנט, הרשתות החברתיות וריבוי מאמרים וחוות דעת בשלל אתרים, אין זה מפתיע שמטיילים רבים החלו להרכיב מסלולי טיול בעצמם. אלא שנראה כי העובדה שקיים כיום מידע רב ברשת היא שמחזירה אנשים רבים אל יועצי הנסיעות שיעשו קצת סדר בבלגן, יכוונו אותם טוב יותר ובמקרים רבים אף ילוו אותם לאורך הדרך. זהו שינוי מהותי בהשוואה לסוכני הנסיעות שמשדכים לכל לקוח את כרטיסי הטיסה (ואולי גם בית המלון), שכן היועצים מספקים לכל מטייל מסלול מדויק ומפורט שמתאים להעדפות האישיות שלו, כולל נקודות ציון מוגדרות. הסוכנויות המתמחות בטיולי יוקרה מציעות את השירות הזה, וגם לא מעט יועצים עצמאיים מסתובבים בשטח אם רק תדעו למצוא אותם.

excited-23789_1280

מלונות הבוטיק

זוכרים את בית המלון העצומים של פעם, ואת הרשתות הגדולות שהשיקו מלונות נוספים בכל פינה אפשרית? אתם יכולים להתחיל לשכוח מהם, בעיקר משום שכיום עולה הפופולאריות של מלונות הבוטיק המציעים חוויה ייחודי ושונה לחלוטין. מי שרוצה לשנות אווירה ולהתרחק מהמלונות הגדולים מבלי להתפשר על השכרת חדר שמלונות הבוטיק הן אטרקציה גדולה הרבה יותר. ב-2017 ממשיכים המטיילים לבחור במלונות מהסוג הזה, תוך שהם בוחרים בשקט ובאינטימיות מצד אחד, וגם ביוקרה של מלונות אלו מהצד השני. יתרה מכך, במלונות אלה תמצאו לרוב שירות מצוין, אינטרנט חופשי מכל פינה ומגוון שירותים אחרים וטובים.

door-1136221_640

שלום מסע, להתראות קניות

אחת האטרקציות המובילות בקרב מטיילים ומטיילות בכל עולם היא חוויית הקנייה, ונדמה שבכל יעד גדול זיהו את הפוטנציאל לפני שנים רבות, אז החלו לצוץ קניונים ענקיים שמושכים אליהם לקוחות בשפע. עם זאת, המגמה היום מעידה על התרחקות מסוימת מרכישת סחורות לטובת התמקדות בחוויה עצמה, בטיול, בנופים, באטרקציות התיירותיות וגם באלו שמוכרות יותר למקומיים. אפשר לנסות ולהסביר את השינוי הזה באמצעות הרשתות החברתיות, אגב. בעידן שבו אנחנו מחפשים לספר סיפור, לשתף בהתנסויות ולחלוק עם העולם (או לפחות עם החברים) את כל ההרפתקאות שלנו, אנחנו חייבים לחוות באמת ולהגיע ליעדים חדשים, מסעירים וכמובן – פוטוגניים.

travel-1749508_640

טיולי נופש ומרגוע

אי אפשר לדבר על טיולי יוקרה מבלי להתמקד בבריאות הנפש ובאופן ספציפי יותר – במכוני הספא המפוארים של אירופה וארה”ב. תיירים רבים, מישראל ומהעולם בכלל, משלבים יותר ויותר טיפולים הוליסטיים, מדיטציה, יוגה ושאר חוויות רוחניות, כשהם ככל הנראה מבינים שטיול הוא לא רק מרדף אחר אטרקציות ותמונות לפייסבוק, אלא גם הזדמנות לנוח. בתי המלון היוקרתיים ביותר מציעים טיפולים (בתשלום כמובן) ומי שבוחר במלונות הבוטיק (בהתאם לטרנד שהוזכר קודם) עשוי למצוא גם בהם מכוני ספא. אם לא, כנראה שלא תצטרכו לעבוד קשה כדי למצוא ספא קרוב ונוח שישתלב מצוין בכל חופשה משפחתית, נופש זוגי או נסיעת עסקים.

wellness-285587_1920

חמש המגמות הללו הן כמובן מדגם קטן (ומייצג) של השפע והטוב שמחכה לנו בשנה הקרובה, וסביר להניח שהן גם יעצבו במידה רבה את הטרנדים הלוהטים שימתינו ב-2018. עד שזה יקרה, התחילו לתכנן לעצמכם חופשה מפנקת באמת, ואולי בכתבה הזו קיבלתם כמה רעיונות חדשים ומדליקים.

דעות, המלצות וביקורות 2017, טיולים, טרנד, תיירות

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים