שביל הר הנגב – מסלול טיול חדש בארץ

שביל הר הנגב

ימי סוף החורף וניצוצות האביב הם המתאימים ביותר לטיולים ולטרקים באזור "המדברי" של הארץ – הנגב.  השנה, באופן יוצא דופן, אזור הדרום זכה במשקעים רבים לעומת צפון הארץ. התוצאה מרנינה לעיניים ומרחיבה את הלב. גבי המים מלאים, הוואדיות מעוטרית בשלל צבעי הפריחה המדברית קצרת המועד ומזג האוויר כאילו מותאם בדיוק למטיילים בנוף המרתק ומלא העוצמה של נחלי ומצוקי המדבר.

ומהי הדרך הטובה ביותר לגלות את נפלאותיו של הנגב? דרך הרגליים, כמובן. "שביל הר הנגב", שנוצר וסומן על ידי רז ארבל ושי יגל, מקימי מיזם TREKITISRAEL, בשיתוף עם מיזם WalkInnIsrael, הוא מסלול טיול חדש, שיוביל אתכם דרך נופי הנגב היפים וילמד אתכם על ההיסטוריה, הגיאולוגיה, החקלאות העתיקה והארכאולוגיה של האזור. אך מה שמיוחד בשביל הם דווקא נקודות האירוח והלינה שבדרך – יישובים יהודים ומאהלים בדווים. כך, כשתטיילו בשביל, תזכו בהזדמנות נדירה להכיר מקרוב ובצורה מעמיקה את כל אחד מהמגזרים.

מיזם WalkInnIsrael הוקם על ידי אוהבי לכת, שפועלים על מנת לספק למטיילים את חוויית הטיול האופטימלית בשבילי הארץ. השירותים של WalkInnIsrael כוללים בין היתר סידורי לינה והעברת ציוד ממקום לינה אחד לאחר. WalkInnIsrael פיתחו גם מערכת ניווט ייחודית ופשוטה להפעלה, שמספקת הוראות והכוונה בזמן הטיול בשביל, מסתמכת על GPS ואינה דורשת חיבור לרשת האינטרנט.

שביל הר הנגב מתחיל ביישוב הקהילתי מרחב עם וממשיך דרך שדה בוקר, עבדת, רכס נפחא ומישור הרוחות עד שמגיע לסיומו במצפה רמון. משך ההליכה הוא בין 4 ל-5 ימים.

השביל כבר סומן במלואו, כך שכל שנותר לכם לעשות זה לקחת תרמיל ומקל ולצאת לדרך!

המפה של שביל הר הנגב:

אחרים ישראל מידע תיירותי מצפה רמון טיול בנגב, ישראל, נגב, שביל הר הנגב

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות