• תַפרִיט
  • תַפרִיט

שלושה ימי מסלול טיול אימה בסקוטלנד: היסטוריה, אימה, מסתורין, קסם וטבע פראי ומרתק

דף הבית » שלושה ימי מסלול טיול אימה בסקוטלנד: היסטוריה, אימה, מסתורין, קסם וטבע פראי ומרתק

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

כתבה וערכה: נגוהה שפרלינג

– 

מרחביה של סקוטנלד היפייפיה אדירים, עשירים ומרתקים ממש כמו ההיסטוריה של פיסת הארץ הזו שפיסות אדמתה ידעו מאורעות היסטוריים החקוקים בדברי הימים של האנושות. בכל פינה במדינה המרהיבה חקוקים מאורעות היסטוריים רבי חשיבות והטירות הנטועות בה מספרות את שהתרחש במדינה שהיוותה זירה למחלמות עקובות מדם, תהליכים היסטוריים רבי חשיבות ורבי קרבנות אדם וסיפורי זוועות המטליאים את רקמת החיים הנוכחית שלנו ואשר שזורים בדברי הימים. את כל אלה יספרו לכם האתרים השונים בהם נבקר כשנטייל בסקוטנלנד, כשהדגש הוא על אימה, מיסתורין, כשפים, אפילה וביקורים מהעולם הבא. סקוטנלד נחשבת לאחת המדינות הרדופות ביותר על פני כדור הארץ ומרחביה ובעיקר טירותיה המכושפות נחשבים למוקד משיכה לחובבי ז’אנר האימה, למי שמאמין בנוכחות אורחים מהעולם הבא ולחוקרי תופעות על טבעיות. אם ם אתם בעניין ומחפשים ערך מוסף שיאפשר טעימה של תרבות, טבע והיסטוריה עם הרבה צמרמורות והלמות לב – מסלול הטיול הזה מתאים בדיוק לכם. אז בואו נצא לדרך.

ההיסטוריה של אירופה עקובה מדם והרבה ממנו נשפך על אדמתה של סקוטנלד בין המישורים המוריקים, הפסגות המעוטרות לבן בפסגותיהן ובין כותלי הטירות המוקפות נופים דרמטיים. המראה יוצא הדופן של המדינה ששימשה תפאורה למרבית הסרטים ההוליוודיים שעסקו בהיסטוריה ובאימה בשילוב עם ההיסטוריה המכושפת והאפלה יצרו תדמית של מדינה רדופה שנבירה בקרביה תאפשר הצצה ומפגש לחיים שמתחת לפני השטח: חיים אפלים, מסתוריים, על טבעיים ומרתקים. דברי הימים של האומה הסקוטית עתירים סיפורי זוועות- מלחמות פנים ומלחמות חוץ, קרבות עקובים מדם, תככים, מזימות, פוליטיקה ושררה, מהפיכות חברתיות, תהליכים דתיים תרבותיים, רדיפות של קהלים ומגיפות קשות: כל אלה ועוד תרמו לשני תהליכים: האחד, הרבה מאד קורבנות אדם, דם, הרג, סבל וייסורים; והשני, פעילות על טבעית עניפה. בתקופות שונות של ההיסטוריה אנשים רבים בסקוטלנד נחשבו לבעלי כוחות על טבעיים: מעלים באוב, נביאים, בוחני לב וכליות, מתקשרים עם העולם הבא ובעלי כוחות מיסטיים. אלה פעלו וגם נרדפו ונטבחו בערי וכפרי סקוטנלד לאורך תקופות ארוכות ומתחלפות בהיסטוריה המרתקת של האזור. תוסיפו לזה תרבות של סיפורת: הסקוטים הם מספרי סיפורים מיומנים ואגדות עם מהווים חלק בלתי נפרד ממאפייניהם התרבותיים וקבלתם אדמה פוריה עליה ינבטו, יצמחו וילבלבו סיפורי שדים ורוחות מקפיאי דם.

https://youtu.be/nrq0qvmoFHU

סרט תיעודי אודות רוחות רפאים בסקוטלנד 

כל זאת התרחש בטירות האדירות והכבירות (יותר מאלפיים טירות ברחבי סקוטלנד), שהמראה שלהן מספיק כדי להצית את הדמיון והן נראות רדופות ומכושפות באופן מועצם ודרנטי, ודאי כשמדובר בטירות עצומו בגודלן, מרובות חדרים ומרתפים אפלוליים ומבודדות- ניצבות על צלע צוק דרמטי ונישא. ההנחה לפיה הטירות הללו רדופות ומהוות מקום משכנן של ישויות מן העולם שמעבר הן שעומדות בבסיס מסלול הטיול שלנו, שנחשב מסלול טיול מועדף בעיני מבקרים רבים במדינה. רבים מהתיירים בהולנד בוחרים להשתלב במסלולי טיול בסימן קסם, אימה, מיסתורין ורוחות רפאים וישנם לא מעט סרטים דוקומנטריים שעוסקים בנושא. כמעט כל מהנה עתיק, כנסייה וודאי טירה בסקוטנלד נחשבות לרדופות וקשורות בסיפור אפל החביב על ציידי רוחות הרפאים. הבירה היכן להתרכז , איפה לבקר ובאיזה מהאטרקציות כדאי להתמקד איננה פשוטה, אבל עשינו זאת בשבילכם וניסחנו עבורכם טיול רוחות ממצה, מקיף ומשגע. וכן, גם ובעיקר מתעתע. אנחנו בטוחים שתיירות האופל שהפכה מאד לגיטימית בסקוטלנד תרתק גם אתכם ומסלול טיול בסימן שכזה יאפשר לכם חוויה חד פעמית.

https://www.youtube.com/watch?v=1rU-OjKK2_A

הטירות הרדופות ברחבי סקוטלנד

 –

שלושה ימים של אפלה:

מסלול הטיול שלנו הוא בן שלושה ימים שיתרכזו בעיקר בעיר הבירה של סקוטלנד אדינבורו ויום אחרון שיכלול ביקור מחוץ לעיר. כמובן שבמידה ויש באמתחתכם מספק זמן כדאי ומומלץ להרחיב את הטיול ולהגדיל את עוצמות החוויה.

 

היום הראשון – אדינבורו

את היום הראשון נתחיל בביקור במקום הקריפי האולטימטיבי של העיר שראוי לשמש כנקודת הזינוק של כל מסלול טיול אימה שמכבד אתת עצמו. אלה הם המרתפים הרדופים של אדינבורו The Edinburgh Vaults or South Bridge Vaults. הם מכונים המרתפים של אדינבורו או מרתפי הגשר הדרומי.

היכונו להיכנס ללב האפילה ולחוות חוויה מורטת עצבים- מרתפים אפלים במעבה האדמה שעל פי האגדה שימשו כאתר לזוועות אנושיות בלתי נתפסות. לפני 25 שנה נחשפו באופן אקראי 125 מבנים תת קרקעיים שנבנו לפני 200 שנה בקצהו של גשר אדינבורו. מחסנים אלה שימשו זמן קצר כחללי אחסון לסחורות וכמשכנם של בעלי מלאכה. אולם הרטיבות מנעה את המשך הפעילות הייעודית המקורית של המחסנים ואלה ננטשו והופקרו בידיהם של של אנשים שחיפשו לבצע את זממם במקומות מסתור. מה לא סופר על הזוועות בהן חזו קירות המרתפים? מקום מפגש של מכשפים שביצעו שם פעילות על טבעית, מקום כליאה של פושעים שעונו, מקום משכנן של רוחות רפאים אומללות מעונות, מקוללות ורדופות שנידונו לחיי נצח כלואות בין העולם הזה לעולם הבא, מקום לאחסון גופותיהם ת של נרצחים, מקום ששימש כמעבדה לניסויים בבני אדם ועוד.

בעת חשיפת המרתפים נמצאו שם גם מגוון פריטים, כגון, צעצועים, בקבוקי תרופות וצלחות, שהעידו כי בתקופה מסוימת חיו שם אנשים – ודאי עניי סקוטנלד – שגם הם לא עמדו בתנאים הבלתי אנושיים. כיום חלק ממאה ועשרים המרתפים שנחשפו משמשים למגוון מטרות. מרתפים שמישים אלה מכונים הכספות או The Caves ו The Rowantree והם משמשים לאירוח אירועים פרטיים ושמחות, עריכת מסיבות ריקודים, תאטרון  וכמובן מקום אותו פוקדים במסגרת כל סיורי הרוחות בעיר. בעת הסיור תיחשפו לסיפורים מצמררים, פריטים מקוריים שנשתמרו ולמבנים מרתקים, כגון, באר ואח. המרתפים מוכרים ופופולריים ואף זכו להתייחסות במסגרת תוכניות טלויזיה וסרטים שעוסקים בחקר קיומן של רוחות רפאים. ידועה במיוחד תוכניתה של הביביסי שתיעדה קולות מוזרים שנשמעו בחלל המרתפים שמקורם לא ניתן להסבר.

כתובת: 28 South Bridge, Edinburgh EH1 1LL, הממלכה המאוחדת

– 

כשנצא מהמרתפים האימתניים נצעד על רחוב לאבל, הרחוב המרכזי של אדינבורו ונשים פעמינו אל היעד הבא:

שביל בן כמה רחובות המכונה המייל המלכותי עליו נצעד בשמחה ובחשש. זהו The Royal Mile שהינו שם כולל של מספר רחובות אשר למעשה מהווים ומרכיבים את המרכיבים את השדרה המרכזית של העיר העתיקה באדינבורו. שדרה זו בלב העיר העתיקה המרתקת והקסומה משתרעת על פני מייל אחד והיא מקשרת בין טירת אדינבורו למנזר הולירוד וארמון הולירוד. רחוב זה נחשב מפחיד משום שבין קירות הטירות המצויות בו ומתחת לפני השטח, בכוכים אפלים ומרתפים מהבילים, התרחשו מקרים מזוויעים ומעוררי אימה כעדות להם נותרו כלואות בין העולמות רוחות רפאים רבות שמתגוררות שם באין מפריע. הרחובות המרכיבים את שדרת המייל המלכותי מכילים את רחובCastle Esplanade ורחוב Castlehill בצד המערבי ואת הרחובות Lawnmarket, High Street וcanongate לצידה המזרחי.

בשל העובדה שרוחות רפאים ועולמם הם המוטיב של מסלול הטיול שלנו נמליץ לכם לבקר בטירת אדינבורו הרדופה שמהווה סמל מיתי של העיר. הטירה העתיקה בת לא פחות שמונה מאות שנה  שנים ניצבת על גבעה ולקנית במרכז העיר ומשקיפה על כולה, כשבין קורותיה התרחשו רבות מהמאורעות הרכזיים של תולדות העיר והעם הסקוטי. הגבעה עליה שוכנת טירת אדינבורוEdinburgh Castle מכונה ‘סלע הטירה’ והייתה אתר התיישבות בתקופת הברונזה המאוחרת. מאז בניית הטירה זו במאה ה12 היא שימשה  מנהיגים, מצביאים, אנשי דת ואצלים ומשמשת כסמל לאומי סקוטי חשוב שלצד אוצרות המלוכה של סקוטלנד ולצד המשמר המלכותי המקיים בחצרה טקסים נחמדים יש בה גם לא מעט רוחות רפאים כשהמקריפה ביותר היא זו של ילד לא ראש ההולך ומתופף על תוף. כך, לפחות על פי השמועה העיקשת שמלווה את העם הסקוטי מאות שנים.

כתובת: Castlehill, Edinburgh EH1 2NG, הממלכה המאוחדת

שעות פתיחה: כל יום בין השעות 9:30–18:00

טלפון: +44 131 225 9846

– 

היעד הבא שלנו הוא כנסיית גרייפיארס קירק ובעיקר חצר הקברות שמאוחריה. Kirkyard Greyfriars היא אתר קבורה – חצר קטנה מעוטרת מצבות – שווכנת מאחורי כנסייה שנבנתה בשנים 1561 – 1562 ועודנה קיימת בתוך העיר העתיקה של אדינבורו בקצה הדרומי. בכנסייה שם מתקיימים חיי קהילה וטקסים דתייים התקיימו גם טקסי קבורה רבים בעיקר במהלך המאה ה16. אתר הקבורה מאכלס את גופותיהם של אישים רבים דגולים וחשובים ברמה הלאומית והבין לאומית. ביניהם בולטת מצבתו של הכלב בובי הידוע במסירותו חסרת המעצורים לאדוניו שעל קברו שמר חודשים ארוכים. גם הכלב הנערץ שהפך לסמל ומיתוס קבור בבית קברות זה ומול שער הכניסה ישנו גם פסל שלו.

בית הקברות הזה מאד מעניין וסיפורי רוחות רבים נקשרו בשמו. אולי זה בית הכלא של אדינבורו שנמצא בסמוך והכיל 1200 אסירים או שמא זה מראהו המיוחד של בית הקברות השוכן בתוך העיר. כך או כך זהו אתר ביקור חובה לרודפי הרוחות שבינינו  שירצו לתת תשומת לב מיוחדת לקבר הכיפה הייחודי של סר ג’ורג ‘מקנזי שהגיע לנקום בוונדליסטים שהשחיתו את גופתו: שני נערים שחדרו אל הקבר ושלפו את גולגלתו ששימשה להם כדור. אז מה הפלא שהוא מסתובב בבית העלמין, מזרה אימה ומחפש אחר נקמה?

קברו של מקנזי 

כתובת: 1 Greyfriars, Edinburgh EH1 2QQ, הממלכה המאוחדת

בשעות אחר הצהרים כבר נמשיך אל מחוץ לאדינבורו. נתחיל בקפלת רוזלין ואז נזרום הלאה. אנחנו לא נפרט באילו מהיעדים נבקר בימים הראשון, השני והשלישי של הטיול אלא נשאיר לכם את ההחלטה כיצד לחלק את הזמן. המסלול בו ננוע הוא מסלול מעגלי, כשהמרחק בין היעדים שבהם נתעכב במהלכו נעים בין חצי שעה לשעתיים. התעכבו בכל יעד כאוות נפשכם ותכננו את השעות ממקום אחד למשנהו. אנחנו נפרט לכם מהם היעדים, מה ייחודם ומהי חשיבותם ואתם תוכלו לתכנן את המסלול שיכול להיות ממוצה ביומיים וחצי שנותרו לכם או בשבוע שלם. הכל תלוי בקצב שלכם, במידת הענין שלכם בכל אתר ובזמן שתבחרו להקדיש לכל פינה. יש לזכור כי בדרך תתקלו במקומות נוספים ששווים ביקור, דוגמת גלזגו וליברפול ותוכלו לשלבם במסלול שאנו מציעים. כמובן שאינכם חייבים לבקקר בכל יעד מומלץ וביכולתכם לברור את אלה שהכי מתאימים לכם בהתאם להעדפותיכם ובהתאם לזמן העומד לרשותכם.

מסלול הטיול שלנו יכלול יציאה מקפלת רוזלין לכיוון מערב כשהיעד הראשון שלנו הוא אבוסטפורד האוס הבית של וולטר סקוט Abbotsford House, משם נתחיל לטפס צפונה ונסע לכיוון מזרח לעבר קו החוף של סקוטלנד. לאחר טיפוס נגיע אל אתי קסטל Ethie Castle ולאחר ביקורנו שם נמשיך להצפין על קו החוף לכיוון קרודן ביי CRUDEN BAY ופיבי קסטל Fyvie Castle. לאחר מכן מסלול הטיול שלנו ימשיך לכיוון מערב ודרום. בדרכנו נעצור בקולדן מור, נבקר בטירת קאודר COWDER CASTLE של מקבת, ומשם נמשיך אל עבר מגרין קסטלטירת מגרין Meggernie CASTLE ועוד מערבה ודרומה אל טירת ברקלדין Barcaldine Castle וטירת דאנסטאפאנגה Dunstaffnage Castle. כשנסיים שם נמשיך להדרים אל טירת דאנטורנה  Duntrune Castle ובשלב הבא נחזור מזרחה להשלמת טיולנו אל עבר אדינבורו ואם ישאר זמן נדרים לטירת סאנקל Sanquhar Castle.

 

מוכנים??? קדימה לדרך!

קפלת רוסליין Rosslyn Chapel הידועה גם בשמה קפלת קולגייט סנט מתיו, הוא קפלה מהמאה ה -15 הממוקמת בכפר רוזלין על גבעה קטנה בגובה 41 רגל. הקפלה שימשה כבית ספר קתולי מאז נוסדה באמצע המאה ה -15 על ידי ויליאם סינקלייר. מקום זה תפס מעמד והצטרף לרשימת האתרים המקריפים בזכות רב המכר והסרט “צופן דה וינצ’י”. גם שם וגם בפי כולם נחשב האתר לספוקי ורדוף אולי בזכות אתר הקבורה במקום ואולי בשל סיפור הרצח המזויע של אחד המורים לנצרות שעבדו שם על ידי אחד מהחניכים. תוסיפו לזה תאוריות על פעילות מסתורית של מסדר הבונים החופשיים ושלל תאוריות קונספירציה הקשורות לאבירים הטמפלרים והגביע הקדוש, כפי שהוזכרו ברומן הנודע ותבינו למה אתם חייבים לבקר בקפלה הנמצאת בבעלות פרטית של פיטר סנט קלייר-ארסקין הרוזן מרוסליין.

כתובת: Chapel Loan, Roslin EH25 9PU, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 131 440 2159

כפי שאמרנו אחרי היציאה מהקפלה נבקר בביתו של וולטר סקוט Abbotsford House בית אבוטספורד. סר וולטר סקוט היה סופר ידוע וביתו הפך לאתר ביקור. חפציו נשתמרו ונשארו שם, לרבות הריהוט ששימש אותו ואת בני משפחתו וכן הספריה, חדר האוכל וחדר העבודה ששם כתב את מיטב יצירותיו. על פי האמונה ביתו רדוף רוחות ויש עדויות על דמותו שנחשפת בפני המבקרים שחשים לא פעם צינה בעת הסיור והביקור בבית.

כתובת: Abbotsford, Melrose TD6 9BQ, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 1896 752043

האתר השני הוא טירה אחת מיני רבות שנפקוד במסלול טיול הרוחות שלנו בסקוטלנד. זוהי טירת אתי, אתסי קסטל Ethie Castle שהיה מקום משכנו של הקרדינל הקתולי במאה ה16. קרדינל זה שפעל נגד הפרוטסטנטים נרצח באכזריות על ידי האצילים הפרוטסטנטים ורוחו מאז איננה יודעת מנוח. הקרדינל שהיה נכה והסתובב עם רגל מעץ, שוכן על פי עדויות רבות בין העולמות ורבים מהמבקרים עדים לרעש העולה מצעדיו שעה שהוא מגיח ממקום מושבו ומקיף בהליכה את שטח הטירה הקסומה, הנראית בהחלט מכושפת ורדופת רוחות, לקוחה מעולם אחר, עדות להיסטוריה ומלחמת תרבות. הביקור שם מרתק וסוחף את הדמיון, מאפשר לכם להתחבר לדברי הימים של המדינה המרהיבה, ביקור שיהפוך מצמרר אם תוכלו גם אתם לשמוע את צרחותיו של רוח הרפאים הצעירה השוכנת בטירה. אכן, לפי האמונה לא רק רוחו של הקרדינל שוכנת בטירת אתי אלא גם רוחו של ילד קטן אשר ניתן לשמוע בלילות את קולו ואת הרעש שמשמיע הצעצוע על גלגלים אותו הוא סוחב אחריו בכל רחבי הבית והחצר.

כתובת: Inverkeilor, Arbroath DD11 5SP, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 1241 830434

היעד הבא שלנו הוא הוא קרודן ביי Cruden BAY הנמצא על החוף של אברדינשייר ממזרח לטירת פיבי (היעד הבא שלנו). מפרץ זה הוא מקום מושבו של כפר דייגים נעים ופסטורלי שהביקור בו יסב לכם שלווה רבה שתיעלם כשתבינו שהמפרץ סחוף הרוחות מאכלס לא רק דייגים מסבירי פנים ונוף יפה אלא גם המקום בו חי ופעל לפי המיתוס הרוזן דרקולה האימתני והידוע לשמצה שהיה אדם אמתי שנולד בטרנסילבניה ובא בחופשותיו לנפוש בקרודן ביי. אכזריותו של הרוזן שימשה להשראה לדמותו של הרוזן המפורסם והידוע לשמצה שפגע בקרבנות וינק את דמם עד מותם. בוןאו לראות היכן נפש ובילה האיש האכזרי והתרשמו גם מהטירה בה חי, טירת סלאיינס Slains Castle שנשארו ממנה רק הריסות, אך גם בהן יש מספיק כדי להצית את הדמיון.

כתובת: Slains Cottage, Castle Rd, Cruden Bay, Peterhead AB42, הממלכה המאוחדת

טירת סלאינס

במרחק קצר משם שוכנת טירת פיבי שהיא מחוז חפצנו בשלב זה של המסלול הקריפי והמרתק.  Fyvie Castle היא טירה מרתקת שנבנתה לפני מאות שנים ונחשבת לרדופה. רוח הרפאים המקריפה שגרה שם היא נשמתו של ליליאס דרמונד שחיה בטירה במאות ה16-17 ומצא בה את מותו בשנת 1601.  נשמתה מעונה, רדופה ותקועה בו בשל החיים הקשים שעברה האשה האומללה שנרצחה בשנתה על ידי בעלה האכזר שהרעיב אותה למוות. לפי גרסאות אחרות היה זה שברון לב שגרם לה אשר הוביל אל מותה. כך או כך הגברת דרמונד לא מצאה מנוחה נכונה ונשמתה צרורה בין קירות הטירה היפה.

כתובת: Fyvie Castle, Turriff, Ellon AB53 8JS, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 1651 891266

היעד הבא שלנו הוא קולדן מור שנמצא מערבית ודרומית למפרץ קורדן. COLODEN MOOR הוא שטח ידוע לשמצה- עמק סחוף רוחות שעל אדמתו התרחש קרב עקוב מדם בשנת 1746 בין צבא הנסיך לצבא המורדים. במקום פועל אתר הנצחה מרתק פתוח למבקרים וניתן, אם ממש מתרכזים, גם לשמוע את קולות הקרב, את צווחות הנשחטים ואף לראות כמה מנשמותיהם הרדופות. 

בקרבת מקום מצוי היעד הבא שלנו הוא טירת קאוודור Cawdor Castle שמתוארת במחזה מקבת ונחשבת טירה רדופה ללא קשר לסיפורו של שייקספיר. בטירה מתגוררת רוח הרפאים של ביתו של אדון אורוול שחי במצודה והתעמר בביתו: כשגילה שהיא מקיימת קשר אהבה עם אדם שלא נשא חן בעיניו הוא רדף אחריה, קצץ את ידיה והשליכה אל מותה מחלון הטירה. מה הפלא שרוחה עדין משוטטת שם חסרת מנוחה?

כתובת: Cawdor, Nairn IV12 5RD, הממלכה המאוחדת

שעות פתיחה: כל יום בין השעות 10:00–17:00

טלפון: +44 1667 404401

כעת נמשיך בכיוון מערב ודרום אל עבר היעד הבא שלנו, הוא מגרין קסטל, טירת מגרין Meggernie Castle בה התגוררה אשה נחמדה ביותר, בת המעמד הגבוה שנהגה להיות חברהמנית וחמימה. העובדה שנישקה וחיבקה זרים, לרבות גברים – אם מתוך קבלתה אותם בסבר פנים יפות ואם במסגרת יחסים אסורים עימם כפי שחשד בעלה – היא שהובילה למותה. בעלה רצח אותה בשנתה, ביתר את גופתה לשניים וניסה להסתירה. גופתה אולי נעלמה, אך לא כך נשמתה שלפי האמונה עדין מסתובבת בין קירות הטירה ומחפשת אחר צדק ונקמה. הסיור בטירה ובחצרותיה מרתק ובמסגרתו מורגשת היטב נוכחות הרפאים שלה בעיקר בקומות התחתונות, אך מעניין במיוחד הביקור בעליית הגג שם אירחה הגברת את הגברים איתם פלירטטה ושם גם מצאה את מותה. האם גם אתם תזכו לקבלת פנים חמה ואובר ידידותית מהגברת המזמינה?

כתובת: Bridge of Balgie, Glen Lyon, PH15 2PR

ועכשיו מה? שוב מערב ודרום והפעם תוכלו לעצור בטירת ברקלדין Barcaldine Castle שהינה זירת רצח שהרקע לו הוא סכסוך חברי- משפחתי-מעמדי שהתרחש במאה ה18 ומאז רוחו של הנרצח דונלד דאנקן קממפבל שהיה בן למשפחה רחבה ומוכרת. רוצחו נמלט ורוח הנרצח מאז לא יודעת מנוחה וחיה באין מפריע בטירת המשפחה היפייפיה והרדופה.

כתובת: Benderloch, Oban PA37 1SA, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 1631 720598

בקרבת מקום תוכלו גם לבקר בדאנסטאפאנגה קסטל טירת דאנסטאפנגה Dunstaffnage Castle השוכנת על החוף המערבי של סקוטלנד, סמוך לעיירה של אובן, כבר למעלה מאלף שלוש מאות שנים. בטירה התרחשו מאורעות רבים, התארחו אישים חשובים והיא נחשבת רדופה ומיסתורית. כיף לבקר בחללים שבתוכה ולשייט בחצרות גם ללא קשר לדייריה הרוחות ולו רק כדי לנסוע בזמן ולהציץ אל ההיסטוריה.

כתובת: Oban PA37 1PZ, הממלכה המאוחדת

טלפון: +44 1631 562465

היעד הדרומי הבא יקרב אותנו מזרחית אל אדינבורו ושם נוכל לסיים או שנמשיך דרומה. היעד הוא טירת דאנטורנה Duntrune Castle שם נרצח החלילן המרגל: איש שנשלח לבית משפחת קמפבל על ידי אויביהם כדי לאסוף מידע אך נתפס, אצבעותיו נקצצו והוא נשאר לדמם למוות. כעת נשמתו מתגוררת שם ולא מפסיקה לתבוע נקמה.

כתובת Duntrune Castle, Kilmartin, Lochgilphead PA31 8QQ

מכאן עוד דרומה ומזרחה לעבר Sanquhar Castle טירת סנקוהר המאכלסת את רוח הרפאים של וילסון ג’ון האומלל, משרתו של אחד האצילים הנודעים שנתלה על ידי האויב של אדוניו. לפי האמונה רוחו מסתובבת בטירה כשהיא כבולה בשלשלאות ונאנקת על הסבל שנגרם לה בחייה.

 

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם