• תַפרִיט
  • תַפרִיט

שלושה מסלולי טיול בשמורת נחל אל על

דף הבית » שלושה מסלולי טיול בשמורת נחל אל על

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

השמורה משתרעת סביב נחל אל על, ונקרא על שם כפר סורי קדום ששכן באזור שישב שישב על שרידי ישוב יהודי קדום מהתקופה המקראית והתלמודית “אלעלה”

זמן קריאה משוער: 9 דקות

עריכה לשונית :יעל פלד

נחל איתן שהמקטע בין מושב אליעד לבין מושב אבני איתן נחשב לשמורת טבע. לאורכו יש שני מפלים מרכזיים: המפל הלבן הפורץ מתוכם של סלעי גיר לבן והמפל השחור הפורץ מתוכם של סלעי בזלת שחורה. בנוסף בשמורה יש מפל נוסף שנקרא המפל הירוק שתוכלו לראות בו מים רק בתקופת החורף.

בעבר נחל זה נקרא ואדי דופילה בשל ההרדופים הגדלים בשמורה, לעומת זאת כיום הוא נקרא נחל אל-על בשל שמה של השמורה שבה הוא עובר ושמו של היישוב הקדום “אלעלה”.

 

חבל ארץ: רמת הגולן

מפת סימון שבילים: מפת סימון שבילים מספר1 – החרמון הגולן ואצבע הגליל.

עונות מומלצות: כל השנה

ציוד למסלול: כובע, מים, משקפי שמש, קרם הגנה, בגד ים, בגדים להחלפה ונעליים סגורות ונוחות להליכה.

נגישות לאנשים שיש להם נכויות: לא.

כניסה: חינם.

אזהרות למפגעים במסלול: יש להיזהר בירידה לנחל. אין לפגוע בחי ובצומח שבשמורה, אין להבעיר אש, אין לקפוץ למים, אין לשתות מהמים, אין להגיע לשמורה בימים גשומים.

לעיוןהנחיות בטיחות ודגשים לפני ובמהלך טיול

קליטה בקשר: לקויה.

פריחה

 באביב תוכלו לראות אירוסים, כלניות, נוריות, צבעונים,  פשתות, חרציות, תורמוסים, עכנאים, לשוני הפר, יערות איטלקיות ושיחי הרדוף שפרחיו ורודים.

בקיץ ובסתיו תוכלו לראות קיפודן וקיצנית. 

 

המסלול השלם

נקודת התחלה: חניון המפלים.

נקודת סיום: חניון בקיבוץ אלי-עד\ חניון המפלים.

סימון השבילים: אדום.

שילוט והכוונה במסלול: תלכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו למשטח סלעי הבזלת השחורה. משם תמשיכו בשביל שאינו מסומן עד שתגיעו לבריכה שאליה נשפך המפל השחור. תחזרו בדרך שבה הגעתם ותמשיכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו למשטח סלעי הגיר הלבן. משם תמשיכו בשביל שאינו מסומן עד שתגיעו לבריכה שאליה נשפך המפל הלבן. תחזרו בדרך שבה הגעתם ותמשיכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לחניון שבקיבוץ אלי-עד.

הממשיכים בדרך: תלכו עד הכביש עד שתגיעו לשביל העפר. תיפנו שמאלה בשביל העפר ותלכו בו עד שתגיעו לחניון המפלים.

נקודות ציון: נ.צ. 2484 – 2220

משך המסלול: כחמש שעות\ כתשע שעות.

מאפייני המסלול: מסלול הליכה המיועד למשפחות ולמיטיבי לכת.

רמת קושי: בינונית.

אורך המסלול: כחמישה קילומטרים\ כתשעה קילומטרים.

מקום לפיקניק: בתצפיות, מסביבן של הבריכות שאליהן נשפכים המפלים ובחניונים.

חניה: חניון המפלים\ חניון בקיבוץ אלי-עד.

מקומות להפסקה במסלול: בתצפיות, מסביבן של הבריכות שאליהן נשפכים המפלים ובחניונים.

נקודות למילוי מים: חניון המפלים.

איך להגיע

 דרך הגעה לתחילת המסלול: מצומת אפיק ממשיכים בכביש 98 עד שמגיעים לפנייה המובילה לאבנ”י איתן. אם תגיעו באמצע שבוע תוכלו להגיע לחניון המפלים דרך מושב אבנ”י איתן, שנקרא על שמם של ששת חברי גרעין איתן שנפלו במלחמת יום כיפור. תיסעו את מרכזו של היישוב ותיפנו שמאלה. תמשיכו עד הפנייה הראשונה שמאלה ותיפנו בה. משם תמשיכו עד שתגיעו לחניון המפלים.

יש לציין שאם תגיעו בסוף שבוע תצטרכו לנסוע בכביש העוקף את היישוב –  מאה מטרים לפני הכניסה ליישוב תיפנו שמאלה בדרך עפר עד שתגיעו לחניון המפלים.

דרך הגעה לסוף המסלול: תחזרו לכביש 98 ותיסעו כארבעה קילומטרים עד שתגיעו למושב  אלי-עד. במושב אלי-עד תיסעו כמאתיים מטרים עד שתגיעו לחניון אלי-עד שבו תחנו את רכבכם.

מומלץ להגיע למסלול בשתי מכוניות!  אם אין באפשרותכם לעשות זאת תוכלו לחזור לחניון שבו השארתם את רכבכם

 

מסלול

 מחניון המפלים תלכו בדרך העפר עד שתגיעו לשביל המסומן באדום המוביל לנחל, שבו תוכלו לשמוע את קולותיהם של בעלי החיים כגון זאבים, חמורים, צבועים, שועלים, דורבנים, לוטרות, נמיות ושפני סלע. בנוסף תעמוד לרשותכם נקודות תצפית המשקיפה על אזור נרחב שמשני קצוותיו ממוקמים הכנרת והחרמון.

תרדו בשביל המוביל לערוצו של הנחל שבמהלכו תלכו בין סלע בזלת אחד לבין משנהו, תוכלו לראות כמה שרידים ארכיאולוגים, מטע זיתים, סברס, אגוזי מלך ובוסתן שבו גדלים עצי תאנים, רימונים, ענבים לימונים,  תפוחים, דובדבנים, ותמרים.

משם תצטרכו לעבור בין אבן בזלת אחת לבין אבן בזלת אחרת הממוקמות בנחל עצמו עד שתגיעו לצדו הצפוני של הנחל ותלכו דרכה של צמחייה האופיינית למקום שיש בו מים, ובעיקר הרדופים, שלאורכה תוכלו לשמוע את פכפוך המים. מצד זה תוכלו לראות את שתי השכבות האופייניות לנחל זה: שכבת בזלת שחורה ושכבת גיר לבן שנוצרו בשל לחצים געשיים.

אחרי כן תמשיכו ללכת כרבע שעה עד שתגיעו לפנייה שמאלה. תיפנו שמאלה ותלכו בשביל דרכה של צמחייה האופיינית למקום שיש בו מים,  עד שנגיע למשטח סלעי הבזלת השחורה שממנו פורץ המפל השחור שקומתו שמונה מטרים.

תמשיכו ללכת עד שתגיעו למקום שבו תוכלו לעבור מצדו הימני של הנחל לצדו השמאלי של הנחל. אחרי כן. תרדו בשביל תלול המסומן בלבן עד שתגיעו לבריכה הטבעית שאליה נשפך המפל, שבה תוכלו להתרחץ. מסביבה גדלים עצי דולב, שיחי ערבה, קנה מצוי, נענע משובלת, ושערות שולמית. במקום תוכלו לשבת כדי לנוח ולאכול.

משם תחזרו בדרך שבה הגעתם עד שתחזרו בחזרה לצדו הימני של הנחל. תמשיכו ללכת בצדו הימני של הנחל  ותעלו בשביל עד שתגיעו לתצפית המשקיפה על המפל השחור. אם תבואו בתקופת האביב תוכלו לראות את שצף המים ואת שיחי הסברס, שיחי הקידה, קנה מצוי עצי הזיתים ועצי הרימונים ואילו אם תבואו בתקופת הקיץ תוכלו לטעום מפירותיהם של שיחי הסברס ושל עצי הרימונים.

תרדו בשביל המסומן באדום כשני קילומטרים, שבמהלכם תעברו מטע זיתים ושיחי שומר שמהם יוצרים מצד אחד את משקה הערק ומצד שני את הממתקים,  עד שתגיעו לפיצול שבילים: שביל המסומן בכחול ושביל המסומן באדום. תרדו בשביל המסומן באדום שבמהלכו תוכלו לראות שיחי סברס ולהבחין בשינוי הקרקע, מאדמה שחורה לאדמה חומה-אפורה.

תמשיכו מעט עד שתגיעו לבריכה קטנה שצדה האחד עשוי מסלע ואילו צדה השני עושי שיחי ערבה וקנה מצוי הממוקמת מצדו השמאלי של השביל. בבריכה זו תוכלו להתרחץ ומצדה העשוי מסלע תוכלו לשבת כדי לנוח ולאכול. בעודכם יושבים על הסלע תוכלו להבחין בתופעה הנקראת תלכיד נחלים שבה חלוקי צור וגיר מלוכדים בסלע גיר קשה.

משם תעלו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לבריכה נוספת שבה לא תעצרו. משם תרדו בשביל דרכה של צמחייה האופיינית למקום שיש בו מים, ובעיקר הרדופים עד שתגיעו למקום שבו תוכלו לעבור לצדו השמאלי של הנחל. משם תמשיכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו למשטח סלעי הגיר הלבן שמממנו פורץ המפל הלבן שקומתו ארבע-עשר מטרים.

אחרי כן תטפסו מעט במדרון עד שתגיעו לתצפית המשקיפה על המפל הלבן. תמשיכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לפיצול שבילים: שביל המסומן באדום ושביל המסומן בכחול. תעברו לשביל התלול המסומן בכחול ותלכו עמו עד שתגיעו לבריכה הטבעית שאליה נשפך המפל הלבן. רק מי שיודע לשחות יוכל להתרחץ בה, מכיוון שהיא עמוקה. אם תעמדו בדרישות אלה תעברו לשביל שאינו מסומן ותרדו במדרגות עץ שיובילו אתכם ישירות לבריכה עצמה. מסביבה יעמוד לרשותכם שטח רחב שמסביבו יש הרבה שיחי ערבה והרדוף הנחלים , ולכן הוא מוצל. במקום זה תוכלו לשבת כדי לנוח ולאכול.

משם תחזרו לפיצול השבילים שבו נפגש השביל הכחול עם השביל האדום. משם תמשיכו לעלות בשביל המסומן באדום, שבמהלכו תעברו דרכם של מעיינות, מטעי זיתים, פלגים, צמחייה האופיינית למקום שיש בו מים, שרידים של אמת המים ששימשה את העיר סוסיתא וכמה תצפיות, עד שתגיעו לפנייה ימינה.

תיפנו ימינה ותלכו במקטע מנחל סומק שלאחריו תיפנו שמאלה ותעלו במדרגות טבעיות עד שתגיעו לתצפית שממנה  תוכלו להשקיף על נחל סומק ועל המפל הירוק שקומתו כעשרים מטרים ומסביבו גדלים אבקנים, שיש בו מים רק בחורף. משם תמשיכו בשביל המסומן באדום, שבמהלכו תצטרכו לחצות אפיק עונתי הזורם בחורף ולעבור מטע זיתים וצמחייה האופיינית למקום שיש בו מים כגון איקליפטוסים וסברס, עד שתגיעו לחניון שבקיבוץ אלי-עד שבו תעלו על רכבכם.

אפשר לעשות את המסלול גם בכיוון ההפוך!

אם תגיעו במכונית אחת או אם תרצו להמשיך ללכת ברגל: תמשיכו ללכת לאורכו של הכביש עד שתגיעו לכביש הראשי. משם תמשיכו כמאתיים מטרים עד לשביל העפר הפונה שמאלה. תיפנו שמאלה בשביל העפר שבו תלכו כשלושה קילומטרים עד שתגיעו לחניון המפלים.

 

מסלול המפל הלבן

נקודת התחלה: החניון בקיבוץ אלי-עד.

נקודת סיום: החניון בקיבוץ אלי-עד.

סימון השבילים: אדום.

שילוט והכוונה במסלול: תלכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לבריכה שאליה נשפך המפל הלבן. לבסוף תחזרו באותה הדרך עד שתגיעו בחזרה לרכבכם.

נקודות ציון:

משך המסלול: כשעתיים.

מאפייני המסלול: מסלול המיועד למשפחות.

רמת קושי: בינונית.

אורך המסלול: כארבעה קילומטרים.

מקום לפיקניק: בתצפית ובבריכה שאליה נשפך המפל הלבן.

חניה: החניון בקיבוץ אלי-עד.

נקודת מילוי מים:

מקומות להפסקה במסלול: בתצפית ובבריכה שאליה נשפך המפל הלבן.

איך להגיע: מצומת כורסי תיפנו לכביש 789 שבו תיסעו עד צומת אפיק. שם תיפנו שמאלה לכביש 98 ותיסעו עד כארבעה קילומטרים עד שתגיעו למושב אלי-עד. במושב אלי-עד תיסעו כמאתיים מטרים עד שתגיעו לחניון אלי-עד שבו תחנו את רכבכם.

מסלול: מהחניון בקיבוץ אלי-עד תרדו בשביל המסומן באדום, שבמהלכו תעברו במטע זיתים ובצמחייה האופיינית למקום שיש בו מים כגון איקליפטוסים וסברס, עד שתגיעו לאפיק עונתי הזורם בחורף שאותו תצטרכו לחצות. אחרי כן תמשיכו בשביל שבו תרדו במדרגות טבעיות עד שתגיעו לתצפית המשקיפה על המפל הירוק שקומתו כעשרים מטרים שמסביבו גדלים עבקנים, שיש בו מים רק בחורף.

משם תמשיכו בשביל שבמהלכו תעברו דרכו של מטע זיתים ודרכם של פלגים וצמחייה האופיינית למקום שיש בו מים, עד שתגיעו לתצפית המשקיפה על המפל הלבן. ממנה תמשיכו מעט עד שתגיעו לצומת שבילים, שביל המסומן בכחול ושביל המסומן באדום תבחרו בשביל המסומן באדום ותלכו כקילומטר עד שתגיעו לכביש הראשי.

משם תרדו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לבריכה הטבעית שאליה נשפך המפל הלבן שקומתו ארבע-עשר מטרים. רק מי שיודע לשחות יוכל להתרחץ בה, מכיוון שהיא עמוקה. אם תעמדו בדרישות אלה תעברו לשביל שאינו מסומן ותרדו במדרגות עץ שיובילו אתכם ישירות לבריכה עצמה. מסביבה יעמוד לרשותכם שטח רחב שמסביבו יש הרבה שיחי ערבה והרדוף הנחלים , ולכן הוא מוצל. במקום זה תוכלו לשבת כדי לנוח ולאכול.

אחרי השהייה במקום תחזרו באותה הדרך עד שתגיעו בחזרה לרכבכם.

 

מסלול המפל השחור

נקודת התחלה: חניון המפלים.

נקודת סיום: חניון המפלים.

סימון השבילים: אדום.

שילוט והכוונה במסלול: תלכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו למשטח סלעי הבזלת השחורה. משם תרדו בשביל שאינו מסומן לבריכה שאליה נשפך המפל השחור. לבסוף תחזרו באותה הדרך בחזרה לרכבכם.

נקודות ציון: נ.צ. 2484 – 2220

משך המסלול: כשעתיים.

מאפייני המסלול: מסלול הליכה המיועד למשפחות.

רמת קושי: בינונית.

אורך המסלול: כשני קילומטרים.

מקום לפיקניק: בתצפית, מסביבה של הבריכה שאליה נשפך המפל השחור ובחניון.

חניה: חניון המפלים.

מקומות להפסקה במסלול: בתצפית, מסביבה של הבריכה שאליה נשפך המפל השחור ובחניון.

נקודות למילוי מים: חניון המפלים.

איך להגיע: מצומת אפיק ממשיכים בכביש 98 עד שמגיעים לפנייה המובילה לאבנ”י איתן. אם תגיעו באמצע שבוע תוכלו להגיע לחניון המפלים דרך מושב אבנ”י איתן, שנקרא על שמם של ששת חברי גרעין איתן שנפלו במלחמת יום כיפור. תיסעו את מרכזו של היישוב ותיפנו שמאלה. תמשיכו עד הפנייה הראשונה שמאלה ותיפנו בה. משם תמשיכו עד שתגיעו לחניון המפלים.

יש לציין שאם תגיעו בסוף שבוע תצטרכו לנסוע בכביש העוקף את היישוב –  מאה מטרים לפני הכניסה ליישוב תיפנו שמאלה בדרך עפר עד שתגיעו לחניון המפלים.

מסלול: תלכו בשביל המסומן באדום עד שתגיעו לשביל המוביל לנחל, שבו תוכלו לשמוע את קולותיהם של בעלי החיים כגון זאבים, חמורים, צבועים, שועלים, דורבנים, לוטרות, נמיות ושפני סלע. בנוסף תעמוד לרשותכם נקודות תצפית המשקיפה על אזור נרחב שמשני קצוותיו ממוקמים הכנרת והחרמון.

תרדו בשביל המוביל לערוצו של הנחל שבמהלכו תוכלו לראות בוסתן שבו גדלים עצי תאנים, רימונים, ענבים ותמרים. משם תצטרכו לעבור בין אבן בזלת אחת לבין אבן בזלת אחרת הממוקמות בנחל עצמו עד שתגיעו לצדו הצפוני של הנחל ותלכו דרכה של צמחייה האופיינית למקום שיש בו מים. מצד זה תוכלו לראות את שתי השכבות האופייניות לנחל זה: שכבת בזלת שחורה ושכבת גיר לבן שנוצרו בשל לחצים געשיים.

משם תמשיכו ללכת כרבע שעה עד שנגיע למשטח סלעי הבזלת השחורה שממנו פורץ המפל השחור שקומתו שמונה מטרים. תרדו בשביל המסומן בלבן עד שתגיעו לבריכה הטבעית שאליה נשפך המפל, שבה תוכלו להתרחץ. מסביבה גדלים עצי דולב, שיחי ערבה ושערות שולמית. במקום תוכלו לשבת כדי לנוח ולאכול. משם תוכלו לחזור בחזרה בדרך שבה הגעתם עד שתגיעו בחזרה לרכבכם.

 

 

אטרקציות בסביבה

 

הנגרייה של סבא יוסי בנמל עין גב

סדנת צעצועי עץ – סדנה שבמהלכה תיבנו צעצוע מעץ, תעצבו אותו כפי שאתם רוצים ותיקחו אותו לביתכם. הסדנה מיועדת לילדים מגיל שלוש

סדנא לבניית מוצרים מעץ מלא – סדנה שבמהלכה תיבנו מוצרים שונים מעץ על פי בחירתכם, תעצבו אותו כפי שאתם רוצים  תיקחו אותו לביתכם. ישנם קבוצות שונות בהתאם לגילכם

סדנת מנהלים – בסדנה זו תתמודדו עם אתגרי עיצוב, תכנון ובנייה של מוצרים שונים מעץ בהתאם לבחירתכם

סיור בנגרייה: במהלך הסיור תלמדו על תהליך העבודה.  

משחקייה – משחקייה שבה תוכלו ליהנות ממתקנים מעץ. המשחקייה מיועדת לילדים מגיל שנה וחצי עד גיל תשעה

חנות צעצועים – חנות שבה תוכלו לרכוש צעצועים מעץ.

מזנון:  במזנון תוכלו לקנות אוכל, שתייה קרה ושתייה חמה 

מידע למבקר

כניסה: הכניסה למקום כרוכה בתשלום.

שעות פתיחה

באמצע שבוע ובשבת מעשר וחצי בבוקר עד חמש אחר הצהריים.   

ביום שישי ובערבי חג מעשר וחצי בבוקר עד שלוש אחר הצהריים.

בשבת, בחופשות ובחגים מעשר וחצי בבוקר עד חמש אחר הצהריים.                                                            

הסדנאות מתקיימות כל שעה עגולה עד שעה לפני הסגירה.

טלפון ליצירת קשר

להזמנת הסדנא:   0545658821               

להגעה למקום: ליחידים –  04-6658195, לקבוצות –   04-6658008/036

 

“דרך הקיבוץ”, סיור רכבת בנמל עין גב

 נסיעה ברכבת ייחודית שבמהלכה תיסעו ברחבי קיבוץ עין גב, תשמעו על ההיסטוריה של הקיבוץ ותיחשפו לענפי החקלאות השונים המשמשים את הקיבוץ.

משך הסיור: חצי שעה.

עלות: 20 ₪.

שעות פתיחה: באמצע שבוע בשתים-עשרה וחצי ובשתיים וחצי בצהריים.

בשבתות ובחגים כל שעה משתים-עשרה בצהריים עד ארבע אחר הצהריים.

טלפון ליצירת קשר: 04-6658008 או 054-5658025

מוזיאון בית העוגנים בנמל עין גב –   מוזיאון דייג שבו תראו תצוגות שונות העוסקות בדיג מימי קדם ועד ימינו.

שעות פתיחה: בתיאום מראש.

טלפון ליצירת קשר:  04-6658008

 

מתחם אמנות בנמל עין גב

גלריית אמנות –  גלריה מוצגות יצירות האמנות של חמישה אמנים: סלו שאול, רוני נתיב, נאוה שושני, דובי הראל וקלרה בן-משה.

תיבת נוח– מתחם שבו תוכלו לעבור סדנאות אמנות שונות בחומרים שונים כגון אבן, קרמיקה, וברזל.

כניסה: חינם

שעות פעילות: ביום שישי מעשר בבוקר עד אחת בצהריים.ביום שבת מאחת עשרה בבוקר עד חמש אחר הצהריים.

 

מרכז המבקרים Olea Essence בנמל עין גב

במקום תראו בסרט שבו תלמדו על ייצור שמן הזית, תייצרו סבון זיתים גרגרי  ואקולוגי, תטעמו את שמני הזית השונים ותבחנו את המוצרים השונים המייצרים משמן זית.

שעות פתיחה: מעשר בבוקר עד שש אחר הצהריים.

טלפון ליצירת קשר: 050-2888705

 

 

מסעדות בסביבה

 

 מסעדת הדגים בנמל עין גב

מסעדה שבה תוכלו ליהנות ממנות פתיחה הכוללות מרקים, סלטים ופשטידות אישיות, ממנות עיקריות הכוללות ארוחות דגים שונות שבהן תוכלו לבחור בין דגים מטוגנים לבין דגים אפויים ולקינוח תוכלו ליהנות מה”שטרודליה” – שטרודל תפוח עץ בתוספת גלידה. לצד כל אלו תוכלו ליהנות ממבחר יינות מיקבי רמת הגולן. יש לציין שבמקום יש גם מנות ייחודיות לילדים.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות ואף תוכלו לבחור אם לאכול באזור המיועד למעשנים או באזור המיועד לאנשים שאינם מעשנים..

שעות פתיחה: מיום א’ עד יום ד’+יום שבת משתים-עשרה בצהריים עד תשע בלילה. מיום ה’ עד יום ו’ שתים-עשרה בצהריים עד עשר בלילה.                                                                   

טלפון ליצירת קשר: 057-9444101 או 046658136

 

שופרא – בר אוכל ישראלי

 בר אוכל בשירות עצמי שבו תוכלו  מאוכל ביתי.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות

שעות פתיחה: מתשע בבוקר עד שש בערב.  

טלפון ליצירת קשר: 0547509040

 

מסעדת מרינדו בכניסה לקיבוץ עין גב

מסעדה שבה תוכלו ליהנות מארוחות בשריות. יש לציין שבמקום יש גם מנות ייחודיות לילדים.

במקום יש נגישות לאנשים שיש להם נכויות

שעות פתיחה: משתים-עשרה בצהריים עד חצות\ עד הלקוח האחרון.

טלפון ליצירת קשר: 057-9443542 או 04-6658555

מסעדה המציעה ארוחות בשרים.

 

מסעדת מושבוץ ברמות

בר מסעדה באווירה כפרית המציעה ארוחות מכל העולם בשילוב אלכוהול מובחר.

שעות פתיחה: מאחת בצהרים עד הלקוח האחרון.

טלפון ליצירת קשר: 04-6795095

 

מקומות לינה

חאן נחל אל על

מתחם אירוח המיועד לזוגות, למשפחות ולקבוצות המעוניינות ללון באוהלים או בבקתות עץ. בנוסף תקבלו ארוחות מלאות וכשרות ואף תוכלו לקבל מארזי ארוחות שישמשו אתכם אם תחפצו לטייל באזור. לרשותכם יעמדו במקום שירותים, מקלחות, ברזיות, פינות ישיבה, מדשאות, אזור למנגל ולהבערת אש, נקודות חשמל ובית כנסת.

טיולי אופניים: טיולי רכיבה על אופני הרים באזור רמת הגולן. הטיולים מתאימים לילדים מעל גיל עשר.

טיולי ג’יפים:  טיול נסיעה בג’יפים באזור רמת הגולן שאורכו כשעתיים.

טיול חמורים: טיול חמורים לאורך מצוק נחל אל-על.

סנפלינג: טיולים שבהם תעשו סנפלינג במסלולי טיול שונים ברמת הגולן.

עוד: סדנאות שונות ופעילויות שונות.

טלפון ליצרית קשר: 057-9418036 או 04-6602569

 

מלונות מומלצים בקצרין


שינוי גודל גופנים
ניגודיות