שר האוצר הורס את ים המלח ומונע את שיקומו

מתוך ועידת התאחדת המלונת בישראל, שהתקיימה   במלון דן פנורמה בת"א – האוצר תחת מתקפה:

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב: "שר האוצר הורס את ים המלח ומונע את שיקומו"!

שרגא ברוש תוקף את הפקידים באוצר: "ראש אגף תקציבים באוצר הוא במקרה הטוב גזבר המדינה ובמקרה הגרוע – הוא המחסל של המדינה"

מאת: בת-שבע כביר

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, אשר נאם  בצהרים בועידת התאחדות המלונות בדן פנורמה בתל אביב, תקף את שר האוצר בטענה כי: "שר האוצר הורס בעצמו את ים המלח ומונע את שיקומו. הוא מגלג את האחריות לממשלות הבאות. אני קורא לשר האוצר לא לטרפד את הקמת הקרן לפיתוח תיירותי שקראתי להקמתו במאי במסיבת העיתונאים שקיימנו יחד עם השר גלעד ארדן להקים לאזור ים המלח. ככה פוגעים ביזמים. אזור ים המלח הרוס כבר שנים. יזמים לא רוצים להגיע ולבנות מלונות שם – הנה חסם לתיירות. אם הקרן לפיתוח תתקבל – יזמים יגיעו והאזור יפרח.אני קורא לשר למנוע את ההרס של משאב לאומי הייחודי הזה ושימורו למען הדרות הבאים. מחר בכנסת יהיה מבחנו של שר האוצר האם שוב יטרפד את שתי ההצעות החוק לדיקום ולפיתוח ים המלח".

"מה שאומרים חבריי בהתאחדות  המלונות זה שהם מעוניינים להציל את כלכלת ישראל.
תעשיית המלונאות יחד עם התאחדות התעשיינים  והקבלנים – הם הענפים שמכניסים דולרים למדינה.
אנחנו מזיזים יחד את כל הראש כולו- את הבנקים, את העבודה, את הכלכלה את הכול.

אני מאמין לכוונה הכנה של השר (התיירות) להוריד את מחירי המלונות ואני בטוח שכך גם המלונאים היו שמחים לעשות זאת. אי מאמין להם שגםהם רוצים להוריד מחירים, אבל אדוני השר אם הא תבדוק את עלויות המס על לילה בחדר במלון שעולה 700 ₪ – כמה מתוך זה משלמים המלונאים מיסים – תגלה שהמיסים הישירים והעקיפים הם אלה שמייקרים את מחירי המלונות.
אם החשמל מתייקר בשבוע הבא ב- 30%, והמזוט מתייקר והפחם האוכל מתייקר, המים,  מתייקרים – אז מה אפשר לצפות? אם הממשלה מציעה הצעה הזויה  של העלאת שכר עטובדי הקבלן ב- 25%  –  אז הממשלה בפועל מעלה את מחירי בתי המלון.
לא יתכן שפקידים ינהלו את המדינה.

צר לי כשדברת אדני שר התיירות, הייתי צריך לדבר בטלפון כי פקיד באוצר לא מוכן להוריד מישיבת הממשלה ביום ראשון את נושא חיסול מכון התקנים הישראלי. 
שר התעשייה אחראי על המכון, והוא לא מוכן להביא את הנושא לממשלה בינתיים.. אבל יש פקיד באוצר שמו אודי ניסן שכן מעוניין שזה יגיע לסדר היום, ואני מוכן להתערב שזה יגיע לישיבת הממשלה למרות שהשר האחראי על המכון – מתנגד לכך. ככה אתה אדוני שר התיירות גם מתמודד עם בעיות התיירות. בחרנו 120 איש שינהלו את המדינה, אבל בסוף הפקידים עושים זאת.

למה אומרים שהייתי טוב בעבודתי?
כי לא הייתי מוכן שהפקידים ינהלו את המדינה.

ראש אגף תקציבים באוצר הוא במקרה הטוב גזבר המדינה ובמקרה הגרוע – הוא המחסל של המדינה. כשהוא רוצה יש לו 2 מיליארד ₪ להורי מיסים ממיסוי ממזרח אסיה, כשהוא רוצהנ יש לו 2 מיליארד ₪ לקציר מלח בים המלח.  הקשב לי שר התיירות,  כשהוא לא רוצה – הוא לא רוצה אין לו שקל להוריד בשום דרך מיסים ואז מעלים מיסים ואז מעלים גם את העלויות לבתי המלון –  וזה מה שמעלה את העלויות למלונות ומייקר את המחיר ללקוח.

אם אתם באמת רוצים להוריד את מחירי התיירות, עשו דיון אסטרטגי ותשימו מטרות והחלטות ויעדים. תגידו לפקידים שמרגע זה ואילך אתם חברי הכנסת וחברי הממשלה מנהים את המדינה ולא פקידי האוצר שאומרים לכם מה לעשות"!

ועוד דבר, שלחתי קודם הודעה לפקיד מאוד בכיר בהתאחדות התעשיינים שלא עושה את מה שאני רוצה שיעשה וכתבתי לו: לא אמרת לי אמת. תעצור את מה שאתה עושה וחכה לי במשרד. ככה מנהלים דברים"!!.

חדשות מעולם התיירות היוקרתי רק בפורטל התיירות         http://www.new-horizons.co.il/

חדשות בתיירות ים המלח

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות