ששת המקומות המומלצים שחייבים לבקר בפרו

Machu_Picchu_Sunrise. Allard Schmidt -Wikipedia

0

אינני מגלה לכם את פרו כי מי שגילה אותה היה כמובן קולומבוס.. רק מנתונים יבשים אודותיה, היא מסקרנת ומזמינה. פרו הינה המדינה השלישית בגודלה באמריקה הלטינית, גובלת באקוודור, קולומביה, ברזיל, בוליביה וצ'ילה. שוכנת לחופו של האוקיינוס האטלנטי והיא בעלת היסטוריה מיוחדת במינה, פרו היא ארץ האינקה – 'ילדי השמש'. מגוון נופיה מפתיע במיוחד, מצד אחד רכס הרי האנדים הגבוהים והמושלגים ומצידה השני רצועת חוף מדברית, כשבתווך נחלים, עמקים פוריים, יערות גשם ואגמים. ילידי פרו, הפרואנים, על כל שבטיהם, תלבושתם ועוד, מסקרנים לא פחות. הנה כמה אתרים לבקר בהם, להנאתכם.

אגם טיטיקקה

טיטיקקה הוא אגם הררי, 190 קילומטרים אורכו, רוחבו 80 קילומטרים. שיט באגם טיטיקקה, בגובה של 3,821 מטרים מעל פני הים מעביר את תחושת השקט שניחן בו המקום,  על השקיעות הצבעוניות והזריחות המרהיבות, הנופים והאיים הצפים הפזורים בו, שנבנו באופן מלאכותי, עשויים גומא, כמו גם הרפסודות להגעה אליהם. על האיים הצפים מקיימים הילידים אורך חיים מסורתי, שיתופי.

כתובת: פונו, דרום פרו, קרוב לגבול עם בוליביה.

פרטים נוספים: פונו

דרכי הגעה: מפת האזור

 

העיר ארקיפה

עיר גדולה, השנייה בגודלה בפרו, המכונה גם העיר הלבנה, שוכנת בגובה של 2,380 מטרים מעל פני הים. כל אתריה מזמינים אולם גולת הכותרת היא המוזיאון, בו מוצגת מומיה, של נערה כבת 15, שאומרים שהוקרבה לאלים על-די בני האינקה ואלה חנטו אותה. ארקיפה הינה אחת הערים היפות, שוכנת למרגלותיו של הר הגעש 'אל מיסטי' הגבוה והמושלג והיא מוקפת  נוף של הרי געש בכלל. היא קרובה יחסית גם לקניון קולקה שנחשב לקניון העמוק ביותר בעולם.

כתובת: ארקיפה, דרום פרו.

פרטים נוספים: ארקיפה

דרכי הגעה: מפת האזור

 

העיר איקיטוס

1,030 קילומטרים מלימה הבירה, צפונה, 106 מטרים מעל גובה פני הים, שוכנת העיר איקיטוס. הגישה אליה היא רק דרך האויר או בשיט על נהר האמזונס. העיר מיוחדת במינה, על מבניה העתיקים שנשתמרו, על כך שאין שום כבישים המובילים אליה וכמובן היציאה ממנה ליערות הגשם לטיולים חוויתיים באמזונס, בצידה של פרו. העיר מספקת פסטיבלים וחיי לילה עשירים.

כתובת: איקיטוס, צפון מזרח פרו, גובלת עם נהר האמזונס.

פרטים נוספים: איקיטוס

דרכי הגעה: מפת האזור

 

העיר צ'יקלאיו

פחות אותנטית, יותר מודרנית, צ'יקלאיו היא העיר הרביעית בגודלה בפרו, נוחה לעצירה ולהתארגנות להמשך הטיול בפרו. בעיר שוק מיוחד ששווה לבקר, בו כל מרקחות תרופות הסבתא, בית מרקחת ענק, בו רופאי אליל עושים שימוש בעשבים וחלקי חיות.. בסביבותיה עתיקות, במרחק של כשעה ומחצה מן העיר, במיוחד אתר הקבורה של בני המוצ'ה, שנתגלה על-ידי הארכיאולוגים שהקדימו הפעם את שודדי הקברים ועל כן נשתמרו אוצרותיו. רצועת החוף של צ'יקלאיו ידועה גם כאתר גלישת גלים מעולה, לגולשים שביננו.

פרטים נוספים: צ'יקלאיו

דרכי הגעה: מפת האזור

 

לימה

בירת פרו היא לימה. אם משכילים ומצליחים להתכחש ולהתעלם מהלכלוך ומהעוני הרב היורד עליה בדמות הכפריים חסרי כל שמציפים אותה, הרי שהיא נחשבת לאחת הערים הגדולות שבאמריקה הלטינית, שהפכה ליעד תיירותי בפני עצמו בגין מגוון הפעילויות אותה היא מציעה כמו אוכל מעולה בהחלט, קזינו, מוזיאונים, עתיקות, מורשת, חיי לילה ושווקים אין סוף. שדה התעופה שוכן ממש בקרבה של העיר.

פרטים נוספים: לימה, פרו

דרכי הגעה: מפת האזור

 

מאצ'ו פיצ'ו

גולת הכותרת בטיול לפרו היא מאצ'ו פיצ'ו. טובלת בנוף עוצר נשימה, בנויה על הר בגובה של 2,350 מטרים, ממנו נשקפים הרים מוריקים וגם יערות עבותים, היא העיר האבודה של בני האינקה.  אתר היסטורי שאי אפשר שלא לחוש בעוצמתו האנרגטית. במקום מקדש, מחצבה ממנה נחצבו אבניה של העיר, אתרי פולחן שונים בהם היו סוגדים לשמש, המציתים את הדמיון, שעון שמש ועוד. אפשר להבחין בעיר שתושביה נטשו אותה ממש בעיצומה של בניה, עקב הכיבוש הספרדי, בסוף המאה ה-16. במאצ'ו פיצ'ו חובה לשכור מדריך משום שאין שום שילוט תיירותי במקום.

פרטים נוספים: מאצ'ו פיצ'ו

דרכי הגעה:רכבת, תחבורה ציבורית ורכב שכור, כולם מגיעים למרגלות העיר האבודה, הדורשת טיפוס אליה.

 

 

 

אטרקציות מומלצות בעולם אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות לצעירים פרו

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים