תאילנד – המדריך השלם למטייל

תאילנד, הממוקמת בדרום אסיה, היא בועה אקזוטית וססגונית של ריגושים בכל הגוונים, עם חופי טורקיז ולבן, פילי ענק, מקומיים חייכניים ומלוכסני מבט, איים קסומים מפעימים, טבע פראי עוצר נשימה, חופי זהב, עצי קוקוס ציוריים, מרכזי קניות מודרניים, שווקים צבעוניים, רחפות, אוטובוסים, רכבות הומות, טוק טוקים מחרישי אוזניים, תיירים מנומסים ופחות, אקשן, בלגן, שקט ועוצמה, מזכרות ביזאריות, מותגים מזויפים, מטבח אותנטי המציע לתייר הממוצע קשת חדשה ומרתקת של טעמים אופייניים, ובעיקר – קצב איטי ונינוח, המהווה אנטי תזה מושלמת לרוח התזזית האופפת תדיר את העולם המערבי ואיננה מותירה מרווח נשימה. כאטרקציה תיירותית, תאילנד מציעה לתיירים את כל מה שהקדמה נטלה מהם. זה המקום לנקות את הראש מהיסוד, כשלחצי הקריירה, התחרותיות הבלתי פוסקת והביקורת העצמית נמוגים והופכים לבלתי רלוונטיים. בתאילנד, אתה מתמזג עם הנוף המהמם, עם הרגיעה האין סופית של פלאי הבריאה שיד אדם טרם פגמה בהם, עם הגעש המקומי האותנטי, עם צלילי השפה התאית העשירה ועם האנגלית המאולצת משהו של התושבים החנפנים שהחיוך הנצחי כמו הפך לחלק אינטגרלי מהם. המעבר החד, המהמם וחסר הפשרות מכל הידוע והמוכר, מעניק לתייר המודרני המצוי את שאוותה נפשו: ניתוק מוחלט מהשגרה. וזו, אם תרצו, הסיבה הטובה ביותר לפופולאריות הגואה של תאילנד כאחד מאתרי התיירות היותר מבוקשים בעולם, אם לא המבוקש שבכולם.

תאילנד – מידע כללי

כתיירים, תאילנד שלכם מורכבת משלושה מוקדים עיקריים: מרכז  המדינה, דרומה וצפונה. במרכז תאילנד, ממתינה לכם בנגקוק השוקקת, שהשעון שלה נע בקצב מהיר שאיננו מבייש את הנקודות הגיאוגרפיות היותר תוססות של העולם המערבי. עם קשת ססגונית ומרתקת של שווקים הומים, ועם היצע נכבד בהחלט של קניוני פאר יוקרתיים, בנגקוק מהווה גן עדן אמתי לחובבי הקניות שצוברים שקיות במהירות מסחררת ומסתערים בחדווה על הקניון הבא ברשימה. בסביבת בנגקוק ממוקמות אטרקציות תיירותיות נוספות, כמו האיים קוצ'אנג וקומסט, הממוקמים במרחק שעות נסיעה ספורות מהעיר, קנצ'נבורי, הממוקמת על גדות נהר הקוואי ונקודות אקזוטיות יפות אחרות. אזור דרום תאילנד מורכב מתצרף מדהים של איים מופלאים, והוא, ללא ספק, נחשב לאזור היותר קסום במדינה. האי פוקט, שהינו האי הגדול ביותר בתאילנד, מושך אליו כבחבלי קסם המוני תיירים, המתענגים על חופי הלבן היפהפיים ועל נופי הבראשית המפעימים של האי. בקרבת האי פוקט ממוקם האי קופיפי, המספק אף הוא חוויית טבע עשירה, לצד שלל אטרקציות שלא יותירו אתכם משועממים לרגע. ומה עוד? האי קוטאו, המומלץ לצוללנים שביניכם, האי קוסמוי עתיר האטרקציות, ועוד הרבה נקודות חן קסומות שרק עבורן, היה שווה לכם לצאת למסע לתאילנד. אזור צפון תאילנד מציע שלל אטרקציות ואתגרים, כמו סיור בצ'אנג מאי – בירת צפון תאילנד ובכפרים שבסביבותיה, ביקור בזק בעיירה האטרקטיבית פאי, ועוד. תוכלו להתמקד באזור המועדף עליכם ולחרוש אותו לעומק, לאורך ולרוחב, תוך חיפוש אחר פינות קסומות משלכם. לחילופין, תוכלו לטעום את תאילנד על קצה המזלג, בטיול לא ארוך, אבל ממצה, ולהתעמק במספר נקודות בכל אזור מפתח במדינה. אם אתם תרמילאים, או אם סתם החלטתם לקחת פסק זמן ארוך מחיי השגרה וביצעתם רילוקיישן לתאילנד, תוכלו לחוות את תאילנד מכל צדיה, להתמזג עם מרקם החיים האותנטי ועם השלווה הממכרת, ולתייר את תאילנד ברבדים העמוקים והמרגשים ביותר שלה.

היסטוריה, תרבות, שפה

הפן ההיסטורי: תאילנד עלתה על המפה עם כינונה של ברית בין שלוש ממלכות שהיו נוכחות באזור בסביבות מאה ה – 13. בשנים שלאחר מכן חוותה תאילנד חילופי שלטון שונים, תוך מאבקי עצמאות מתמשכים נגד הבורמזים. השושלת התאילנדית הנוכחית – Chakri Dynasty, נוסדה בשנת 1782, ועם עלייתו לשלטון של המלך הראשון לשושלת זו –  Phraya Chakri, הועתקה הבירה לעיר בנגקוק. באמצע המאה ה – 19, כונן מלך תאילנד דאז – Mongkut Rama IV, קשרי מסחר ויחסים דיפלומטיים עם אירופה, ואף הנהיג רפורמה במערכת החינוך, תוך חיקוי של מערכת החינוך האירופאית. בנו ממשיך דרכו, Chulalongkorn Rama V, הוביל את מדינתו ביד רמה אל המאה העשרים, וחולל תמורות חיוביות מבית ומחוץ, כמו הצטרפות למרוץ התיעוש העולמי ושאר שינויים אשר הצעידו את המדינה קדימה. בשנת 1932 התחוללה בתאילנד הפיכה אשר הובילה להנהגת מונרכיה קונסטיטוציונית (חוקתית) כתחליף לשלטון המונרכי שהיה נהוג עד אז. במלחמת העולם השנייה התייצבה תאילנד לצד יפן, ומנגד – במלחמת וויטנאם אפשרה לכוחות צבא ארה"ב לעשות שימוש בשטחה. ניסיונות לדמוקרטיה בתאילנד נחלו כישלון בעקבות טענות על שחיתות, הפגנות, ומספר הפיכות צבאיות עוצמתיות שהורידו את תקוות הדמוקרטיה מסדר היום התאילנדי. לאחר חצי יובל של שלטון צבאי, שבה על כנה הממשלה האזרחית בשנת 1973, אך לאחר שלוש שנים תפס שוב הצבא את השלטון. עם השנים החולפות המאבק התמידי נותר על כנו, כאשר ההתגוששויות בין השלטון האזרחי לזה הצבאי הן לחם החוק של אזרחי המדינה, אשר חווים טלטלות שבות ונשנות בין קצוות הסקלה השלטונית. אחד מציוני הדרך ההיסטוריים האחרונים שנחרתו בדפי ההיסטוריה של המדינה צוין בחודש דצמבר 2006, אז התרחשה בדרום אסיה רעידת אדמה עוצמתית שהיוותה טריגר לסערת הצונאמי הבלית נשכחת, אשר זעזעה מהיסוד את התשתית התיירותית של תאילנד. החוף המערבי היה זה שספג את המכה האנושה ביותר, ואטרקציות תיירותיות רבות באזור פוקט נהרסו עד היסוד. מלונות רבים התמוטטו, ואלפים נהרגו. אבל התאילנדים, כמו תאילנדים טובים, ניחנו בנחישות בלתי מתפשרת, באהבה אין סופית לארצם ובתמימות מבורכת, ובעזרתם של כל אלה התאוששו במהירות מפתיעה, כשתאילנד ממשיכה להוביל ברשימת יעדי התיירות המבוקשים בעולם.

הפן התרבותי: הדת השולטת בתאילנד היא בודהיזם, לצד מיעוט מוסלמי וקבוצות אתניות של נוצרים והינדים. התרבות התאילנדית האותנטית, אשר איננה משיקה לתרבות המערבית מכל כיוון שהוא, היא ליבת הקסם של תאילנד. אם עבורכם לחיצת יד היא הפתיח המקובל לפגישה, הרי שבתאילנד ידיים סגורות בליווי קידה קלה של הראש הם המנטרה השולטת. היזהרו מלנגוע בראשו של תאילנדי, או להציג את כף רגלכם כלפי אחד התושבים, משום שהתאילנדים יראו בכם גסי רוח חסרי תקנה. תאילנד היא גם לא המקום האידיאלי לצעקות או להתפרצות כעס מכל סוג במרחב הציבורי. בעיניים תאילנדיות מקומיות, אתם עתידים להצטייר כחסרי שליטה לחלוטין. אז גם אם המילים בוערות לכם על הלשון, גם אם כל גופכם מוצף חרון אין אונים, וגם אם הדם הישראלי שלכם עלה לכם לראש, המשיכו לחייך בנימוס ושתקו עד שתגיעו לארבע הקירות הפרטיים שלכם בתאילנד. וכמובן – נכנסים לבית של תאילנדי? אל תשכחו להותיר את הנעליים בחוץ, מתוך תקווה שאף תאילנדי חמדן לא יניח ידיו על הנעליים המערביות הממותגות שלכם.

שפה: השפה הרשמית בתאילנד היא השפה התאית. במקביל, תשמעו הרבה אנגלית, אם כי עילגת משהו לאוזניכם המערביות, וזאת בעיקר באזורים היותר תיירותיים ברחבי תאילנד.

מזג אוויר ומתי מומלץ להגיע

בצפון תאילנד, במרכזה, ובצפון מזרחה, מזג האוויר נחלק לשלוש עונות שונות. העונה החמה ביותר משתרעת בין חודש מרץ לחודש מאי, ובמהלכה תפגשו גשמים מפעם לפעם. בין חודש אפריל לחודש נובמבר, חם קצת פחות, אך לח מאוד, ובעיקר – גשום. הממטרים העזים יורדים לפרקים, בדרך כלל לקראת הערב או במהלכו. הממטרים יהיו מתונים יחסית בראשית העונה, בהמשך הממטרים יתחזקו, ובשיא העונה, בסביבות יולי – אוגוסט, הממטרים בשיאם, כולל סערות עזות ואפילו שיטפונות מפעם לפעם. העונה הפחות חמה שבתאילנד נפתחת בנובמבר ונמשכת עד לפברואר. כמובן, אל תבנו על מזג אוויר קריר, אך מזג האוויר יהיה, ללא ספק, הנוח ביותר שתוכלו לצפות לו בכל הנוגע לשהייה באזורים אלה בתאילנד. בדרום תאילנד, לעומת זאת, לא תפגשו שינויי טמפרטורה מהותיים לאורך השנה. באזור המערבי של דרום תאילנד, העונה הגשומה מתפרשת בין אפריל לאוקטובר. בצדו המזרחי של דרום תאילנד, לעומת זאת, העונה הגשומה מתרכזת בין חודש אוקטובר עד לחודשים דצמבר – ינואר.

* אם התקציב שלכם איננו מוגבל, חשוב שתשימו לב להשפעת מזג האוויר התאילנדי על תעריפי הנופש. אם תבחרו להגיע לתאילנד בעונת השיא, המתאפיינת בתנאי מזג אוויר נוחים יחסית ומשתרעת בין חודש נובמבר לחודש פברואר, אתם עתידים לשלם יותר, ואפילו הרבה יותר, על מיטה בבית מלון ועל שירותי תיירות רבים אחרים. גם מועדי חגים לאומיים מקפיצים את תעריפי התיירות ללא היכר. עם זאת, הזמנה מוקדמת של מקום בבית מלון ושל שירותי תיירות אחרים, עשויה לספק לכם תעריפים שפויים בהרבה. ביקור בתאילנד בעונת השיא מתבטא גם בצפיפות מרובה בכל אזורי הקיט ההומים תיירים ללא הפסקה. אם אתם מעדיפים טיול בראש שקט ובפרטיות יחסית, עם מינימום פרצופים מוכרים מהארץ, תכננו את הטיול שלכם לעונה הפחות מבוקשת. עם זאת, קחו בחשבון, כי הממטרים המרובים בעונה זו עשויים להשפיע על התכנייה שלכם במידה כזו או אחרת ולייצר שיבושים בלתי נמנעים לכל אורך הדרך.

הביגוד הנדרש

מומלץ להצטייד לביקור בתאילנד בביגוד קליל, אך במידה וסיור בגשם שוטף איננו מסוג החוויות המועדפות עליכם, אל תוותרו על מעיל גשם איכותי שיאפשר לכם לתפוס מחסה כלשהוא מפני הממטרים התאילנדים שהם חלק אינטגרלי מהנוף.

 מידע חשוב

* שגרירות תאילנד בישראל

כתובת: המשכית 3

הרצליה פיתוח

טלפון: 09-9548412/3

פקס: 09-9548417

אתר: http://www.thaiembassy.org/telaviv/

* שגרירות ישראל בתאילנד

כתובת: Ocean Tower II 25th fl. Sukumvit soi, 19. Bangkok 10110

אתר:http://embassies.gov.il/bangkok-en/Pages/default.aspx

טלפון: 66-2-2049200

פקס: 66-2-2049255

* נקודות מידע בתאילנד, בשפה העברית וברוח ישראלית מרעננת, שם תוכלו לקבל סיוע בתכנון הטיול שלכם:

– המרכז למטייל: http://www.lametayel-thailand.com/

– הקשר הישראלי: [email protected]

* לשכת התיירות: בבנגקוק עומדים לרשותכם מספר מוקדי מידע לתיירים, מתוכם שניים במתחם שדה התעופה. שתי כתובות, לנוחיותכם:

– 1600 New Phetburi Road, Nakkasan, Rajatevee

– 4 Ratchadamnoen Nok Avenue.

* מיסים:

החזר מע"מ: אם ביצעתם רכישות בסכום העולה על חמישה אלף באט, תוכלו לדרוש החזר מע"מ בשדות התעופה בערים בנגקוק, צ'אנג מאי ופוקט. לצורך קבלת  ההחזר, יהיה עליכם להציג את המוצר ואת הקבלה.

מס נמל: בעוזבכם את תאילנד תתבקשו לשלם מס נמל של 500 באט במזומן.

* בטיחות: בהתאם להנחיות המטה ללוחמה בטרור, קיימת אזהרת מסע לדרום תאילנד, מדרום לקו שבין Thammarat – Krab, וזאת על רקע עימותים בין המיעוט המוסלמי למשטר באזור דרום תאילנד שעלולים להוביל לפגיעה בישראלים.

* תקשורת: קידומת בינלאומית:66

* חשמל: 220 וולט.

איך מגיעים לתאילנד, בשיטה הבטוחה והזולה?

תוכלו לטוס בזול לתאילנד ישירות מישראל, או לחילופין, להגיע דרך מגוון יעדים באסיה, אירופה, אפריקה והמזרח התיכון. בבנגקוק שני שדות תעופה. הראשון שבהם הוא (Suvarnabhumi (BKK, והוא ממוקם כ – 30 ק"מ מזרחית לבנגקוק. השני הוא שדה התעופה (Don Muang (DMK, הממוקם כ – 20 קילומטרים צפונית לבנגקוק. שדה התעופה Suvarnabhumi נפתח בשלהי שנת 2006, והחליף את מקומו של שדה התעופה Don Muang כשדה התעופה הבין לאומי. כיום, הטיסות הבין לאומיות מתרכזות בשדה התעופה החדש – Suvarnabhumi.

“ברור שאנחנו רוצים למצוא את הטיסות הזולות ביותר,” אתם וודאי אומרים, “אבל איך עושים את זה?”בסוף הקטע, יש משהו שאני ניסיתי והצליח לי.

כיום קיימות אפליקציות רבות שנועדו לעזור לכם למצוא את הטיסות המשתלמות ביותר מבחינת מחירים. האפליקציות משוות עבורכם את מחירי הטיסות השונות ומציגות בפניכם את הטיסות הזולות ביותר בשוק בכל רגע נתון. הנה לכם שלושה שלבים פשוטים שיעזרו לכם למצוא את הטיסות הזולות ביותר ליעד הבא שלכם:

1 – סרקו את האפשרויות באפליקציית FLIGHTS-SEEKER.COM – האפליקציה מאפשרת לכם לחפש טיסות בטווח נרחב של תאריכים (Anytime) ובטווח נרחב של יעדים (Anywhere), ומוצאת עבורכם את הטיסות הזולות ביותר. ניתן לבחור את היעדים מתוך רשימה או על גבי מפה אינטראקטיבית. תוכלו לרכוש את הכרטיסים, לעשות את הצ’ק אין ולרכוש את הביטוח למקרי ביטול דרך האפליקציה, אך לפני שאתם רוכשים, בצעו עוד שני צעדים פשוטים. מידע נוסף אודות האפליקציה תוכלו למצוא בכתבה שלנו – שילוב טיסות והזמנת כרטיסי טיסה, בעברית!

זאת סוכנות אנושית עם אתר מעולה ב-66 שפות עם מחירים מצוינים. כרטוס, צ’ק אין ( בלאו קוסט ) עם תמיכה ואחריות סביב השעון במקרה של עיכובים, איחורים וביטולים של חברות תעופה.

בשלב ראשון גשו לקישור של http://www.flights-seeker.com והכניסו את היעדים הלוך ליעד ושוב עם התאריכים שאתם מעוניינים. תקבל רשימה של המבצעים הכי זולים לאתר. לחץ על Show Cheapest. ותקבל את המחירים הכי זולים לחודש הקרוב.
רוצה משהו אישי?
ממליץ להגדיר טווח ימים מתחילת החודש עד סופו. כדי למצוא את המחיר הכי זול
ממליץ להגדיר מספר ימי חופשה. לדעתי לא שווה פחות מ 5 ימים ליעדים הקרובים ( בגלל יום טיסה ).
ממליץ להגדיר שם מדינה בתור יעד ולא עיר. מהסיבה הפשוטה שיש אלטרנטיבות זולות יותר שיופיעו לפניכם בכל מיני ערים בסביבה שאתם מטיילים שיוזילו את הטיסה. למשל :טיסה לאינדהובן בהולנד זולה מטיסה לאמסטרדם באופן משמעותי.
היו גמישים בתאריכים, יש סיכוי שהמחירים יהיו זולים יותר.
2.6 מסלול טיסה ארוך. מומלץ לפצל לפחות לשנים.
לאחר מכן גשו לקישורים הבאים המשווים מחירי טיסה

מומונדו
אתר השוואת מעולה עם גב כלכלי של פרייסליין. לא סוכנות, לא מכרטסים, ללא אחריות ותמיכה. מופנה לאתרים שלישיים. והמחירים שמופיעים בהתחלה הם לא תמיד הסופיים.

רשימה של אתרי מומונדו שכל אחת מתנהגת כישות נפרדת ויתכנו הפרשים ניכרים. יש לשנות IP המתאים למדינה. אלה עם הכוכבים ראיתי פערים של עד מאות דולרים לטיסות רחוקות
1. אוסטרליה http://tidd.ly/875a713f
2. צכיה http://tidd.ly/778586ff
3. דנמרק http://tidd.ly/a1cd4182
4. ספרד http://tidd.ly/abbae895 *
5. פינלנד http://tidd.ly/7df5422c
6. איטליה http://tidd.ly/996b323a *
7. הולנד http://tidd.ly/654e8543 *
8. נורבגיה http://tidd.ly/5c4f6d11
9. פורטוגל http://tidd.ly/26b9b22
11. רומניה http://tidd.ly/ba38304c
12. שבדיה http://tidd.ly/803699fa
13. בריטניה http://tidd.ly/96fec3da
14. ארצות הברית http://tidd.ly/36f3225e *
15. בלגיה http://tidd.ly/102fcb03 *
16. ברזיל http://tidd.ly/3213b75f
17. אסטוניה http://tidd.ly/5f6e5dc4
18. פולין http://tidd.ly/11070374
19. רוסיה http://tidd.ly/475ac936
20. גרמניה http://tidd.ly/46756c85 *

ג’ט ראדאר
אתר רוסי בשפה האנגלית. מפתיע בתוצאות. לא סוכנות, לא מכרטסים, ללא אחריות ותמיכה. מופנה לאתרים שלישיים. והמחירים שמופיעים בהתחלה הם לא תמיד הסופיים.

סקאי סקייסקינר
אתר ותיק שהרבה אוהבים, אך איננו זול ברוב המקרים- סקיסקיינר, לא סוכנות, לא מכרטסים, ללא אחריות ותמיכה. מופנה לאתרים שלישיים. והמחירים שמופיעים בהתחלה הם לא תמיד הסופיים.

היתרון בממונדו או ג’ט ראד, מסתכלים בפעם הראשונה והמחירים בתור בסיס, הם נמוכים. חסרונם כרגע שאתה מופנה לאתרים שלישים שמכרטסים לך והמחיר שראית בממונדו או ג’ט ראדר הוא לא סופי. אין אפשרות צ’ק אין ואין אחריות כלפי הגולש.

אופודו

אתר אירופאי של סוכנות מקוונת – Edream, זכה לנבחר בשנים 2015-2017 ולציון גבוה באמינותו.המחירים שמופיעים בהתחלה הם לא תמיד הסופיים.

3 – עקבו אחר הטיסה שלכם והמתינו למחיר הטוב ביותר – ברגע שמצאתם את הטיסה המועדפת עליכם, עקבו אחריה באמצעות אפליקציית “Hopper“. האפליקציה הוכתרה כאפליקציית הטיולים הטובה ביותר לשנת 2015, כך שבכל מקרה כדאי להוריד ולהתנסות בה. מה שמיוחד ב-“Hopper” הוא שהאפליקציה מסוגלת לחזות האם מחיר כרטיס הטיסה ירד או יעלה בתקופה הקרובה. כך, האפליקציה תעזור לכם לקבוע האם כדאי לרכוש את כרטיס הטיסה מיד או לחכות כמה ימים עד שהמחיר יוזל. מידע נוסף אודות אפליקציית “Hopper” תוכלו למצוא בכתבה שלנו – מה כל כך מיוחד באפליקציית הטיסות, Hopper? והשקה חדשה.

4 – עשו “דאבל-צ’ק” – לפני שאתם מבצעים את רכישת הכרטיסים, עשו בדיקה עצמאית משלכם ברשת האינטרנט. חפשו את הטיסה הזולה ביותר ללא עזרתן של האפליקציות. אם מצאתם טיסה זולה יותר מזו שהצלחתם למצוא באמצעות “Flight-seeker” ו”Hopper”, זכיתם! זכרו שהאפליקציות אינן מושלמות.

במקרה ואתם רוצים לבטל כרטיס טיסה מכל סיבה שהיא ( במקרה ויש לכם ביטוח בריאות, ההצעה לא תקפה, כי אפשר לתבוע לבד ), ישנו אתר https://jettaplus.com בתנאי ש:

  1. חברת התעופה מסכימה לעשות חילף שם.
  2. המחיר שהמוכר יהיה נמוך ב 15%-20% מהמחיר לרגע זה ( לא מעניין כמה עלה לכם ).
  3. עמלה של 10% שגובה רק מהמוכר.

על-מנת לוודא כי שאין עיכוב/ביטול טיסה שהזמנתם, ישנו אתר שיעדכן אתכם ישירות למייל http://www.flyzen.co  

רוצים לדעת כמה מקומות פנויים נשארו בטיסה?

מדריך שכתבתי על רכישת טיסות זולות > https://goo.gl/aSN297

עיכוב של מעל 3 שעות או ביטול טיסה הוא דבר מאד מתסכל, אבל גם יכול להיות מאוד משתלם! ולהרוויח יותר מעלות הכרטיס או הפסד יום שלם. למי שהזמן חשוב לו, אני ממליץ להעזר בשירות מעולה של חברת אמריקאית מהמובילות בעולם שגם מתווכים ישראלים משתמשים בה >https://goo.gl/aVGQMp לאחר שתמלאו את הטופס, תצרפו צילומי דרכונים, כרטיס הבורדינג. ולבסוף גם תחתמו ( חתימה דיגיטלית -תקפה ), תקבלו הערכה מסויימת, כמה מגיע לכם כפיצוי. לאחר כמה שבועות, תקבלו ישר לחשבון הבנק שלכם פיצוי ( בניכוי העמלה ). מרגע שתסיימו יעדכנו במייל על ההתקדמות. אפשר לתבוע פיצוי של עד 5 שנים האחרונות על הזמנת יתר, עיכובי טיסה וביטולים. לצורך זה אתם מתבקשים לתת מספרי טיסות או לתת גישה למייל על מנת הם יסרקו ולאתר את הטיסות. לאחר מכן תקבלו חוות דעת האם אתם זכאים לפיצוי וסורק את כל התיבות כדי לאתר מספרי טיסות מהעבר, ולעדכן אתכם האם יש מקום לדרוש פיצוי.

* תחבורה פנימית בתאילנד:

התחבורה התאילנדית מבטאת, יותר מכל, את ערבוביית הסגנונות התאילנדית, בה ישן וחדש מתמזגים לקוקטייל ניגודים קוטביים אקזוטי ומדהים. רשת הכבישים המהירים של תאילנד הינה יעילה למדי, ומתפרשת בכל רחבי המדינה. בתאילנד תוכלו להתנייד בעזרת טוק טוק, סאמלור – ריקשת אופניים תאילנדית, סונגתו – טנדר קטן ממדים אשר נוסע, בדרך כלל, במסלולים קבועים וכמובן – מוניות, רכבות, אוטובוסים, מטוסים ואפילו סירות שיט מסוגים שונים.

טיסות פנימיות: אם אתם לחוצים בזמן ומעוניינים להספיק כמה שיותר ולהפיק את המקסימום מהטיול בתאילנד, טיסות פנימיות יאפשרו לכם להגיע מנקודה לנקודה במהירות האפשרית.

חברת התעופה (Thai Airways International-TG), מציעה שירותי טיסה לכל הערים המרכזיות, שניים עשר יעדים בסך הכול, כולל פוקט וצ'אנג מאי. חברה זו אף מציעה בכל שנה כרטיס "Discover Thailand", אשר מאפשר לטוס לשלושה יעדים תמורת תשלום קבוע. טיסות נוספות, עד למקסימום של שמונה טיסות, ניתנות להוספה בתעריף זה. למידע נוסף: http://www.thaiairways.com/

* חברת התעופה( Bangkok Airways PG) מספקת טיסות במספר מסלולים נוספים, כולל קוסמוי. בעונה השפל התיירותית בתאילנד, ניתן לקבל הנחות משתלמות. למידע נוסף – http://www.bangkokair.com/eng

* חברת התעופה Orient Thai Airlines (לשעבר –  One-Two-Go Airlines) מציעה אף היא שרותי טיסה. למידע נוסף: http://flyorientthai.com/en/home/?Language=Eng

* גם חברת התעופה Nok Air פעילה בגזרת הטיסות בתוך תחומי תאילנד. למידע נוסף: http://www.nokair.com/nokconnext/aspx/Index.aspx

טוק טוק: הטוק טוק המסורתי של תאילנד הוא תלת אופן צר וקטן בעל מנוע שנסיעתו על הכביש מלווה בצרמוניה מחרישת אזנים. נהגי הטוק טוק אינם מצטיינים בהרגלי נהיגה זהירים במיוחד, ואם תתפתו לסיורים בטוק טוק, אתם עלולים בהחלט למצוא את עצמכם במפעלי תכשיטים עלומים או באטרקציות אחרות שלגמרי לא היו כלולות בתכנייה שלכם, ואשר תתקשו מאוד להיחלץ מהן ללא שתוזילו מכיסכם סכום כזה או אחר עבור החוויה המפוקפקת שמעולם לא הזמנתם. והנהג? ישאיר אתכם תקועים בבוץ, יקבל את העמלה שלו ביושר, וימשיך הלאה, בחיפוש אחר תיירים תמימים נוספים. אם החלטתם להשתמש בטוק טוק, ולו בשביל השלמת החוויה הכללית של הטיול בתאילנד, התמקחו על המחיר מראש, ראו אותו כסגור, ואל תתפתו להצעות אטרקטיביות לסיורים המודרכים על ידי נהג הטוק טוק. סגירה על מחיר לפני הנסיעה נהוגה גם בנסיעה בסנגתו ובסאמלור.

מוניות: יהיו מצוידות, במרבית המקרים, במונה.

רכבות: תאילנד מרושתת היטב ברכבות המשמשות אמצעי נסיעה יעיל וזול, בפרט עבור תיירים המעוניינים להתנייד למרחקים ארוכים. אם תבחרו לרכוש כרטיס לאחת ממחלקות היוקרה של הרכבת, תזכו לתענוג שאיננו מובן מאליו לתאילנדי הקלאסי: מזגן!

באזור בנגקוק, תוכלו להיעזר ב sky train – רכבת העילית המהירה שתוביל אתכם ביעילות מפתיעה אל אתרי התיירות הפופולאריים ברחבי העיר.

 שייט: התניידות בעזרת סירות במימי הנהר ובתעלות באזור בנגקוק תחסוך מכם את פקקי התנועה הבלתי חביבים של הבירה, ותספק לכם חווית תעבורה בראש אחר. עם זאת, בעונות היותר בוערות, אתם עשויים בהחלט להיתקל בתורות ארוכים של תיירים שניסו להיות חכמים מכולם, ממש כמותכם… לנוחיותכם גם סירות אוטובוס אשר משייטות לאורך הגדה המזרחית של הנהר ועוצרות בתחנות קבועות מראש. אל תפספסו!

למידע נוסף: http://www.chaophrayaexpressboat.com/th/home/

שירותי מעבורת זמינים אף הם, בעיקר באזור האיים בדרום כמו פוקט, קו סמואי, ועוד. התחרות הגבוהה בענף שומרת על תעריפים סבירים, והשירות יעיל יחסית. בצדו המזרחי של הדרום, בעונת המונסון בין מאי לאוקטובר, שירותי המעבורת יהיו מוגבלים עד בלתי זמינים, בהתאם לתנאי השטח. בצדו המערבי של דרום תאילנד, העונה הבעייתית לתעבורת מים מתרכזת בחודשי נובמבר – ינואר, ובתקופה זו שירותי המעבורת באזור יהיו מוגבלים עד בלתי פעילים כלל.

אוטובוסים: לרשות התיירים עומדות מגוון אופציות לנסיעה באוטובוסים בין עירוניים, החל מאוטובוסים צפופים, הומים וחסרי תנאים מינימליים, ועד לאוטובוסים ממוזגים ומפנקים יחסית. התעריפים נוחים בהחלט, אך הפקקים המחרידים המאפיינים יעדים מרכזיים בתאילנד, הופכים את אופציית האוטובוס למומלצת פחות במיקומים מסוימים.

רכב: לפני שתשכרו רכב, זכרו כי בתאילנד הנהיגה הינה בצד שמאל, בניגוד לכבישי הארץ, ועל כן, יש להצטייד ברישיון נהיגה בין לאומי. אם מתאים לכם, תוכלו לשכור רכב בסניפים התאילנדים של חברות ההשכרה הגדולות בעולם. וכמובן – הצטיידו בהרבה סבלנות, בעיקר אם אתם מתמקדים באזור בנגקוק שכבישיה הפקוקים יזכירו לכם את הבית יותר מכל.

אופניים: ניתן לשכור אופניים בנקודות היותר מתויירות ברחבי תאילנד, אך בהתחשב בתנועה התאילנדית הלא ממש צפויה ובפקקים הנצחיים, חובה להקפיד על זהירות יתירה. עם זאת, באזורים שקטים יחסית והומים פחות, אופניים עשויים להיות כלי התחבורה האטרקטיבי ביותר, אשר יאפשר לכם לחוות את תאילנד האמתית באופן בלתי אמצעי, מעמיק יותר, ומרגש הרבה יותר.

חוקים: הגיל המינימלי לנהיגה בתאילנד הוא 18 שנים, וחגורת בטיחות היא חובה. כאמור, רישיון נהיגה אישי ורישיון נהיגה בין לאומי (IDP) נדרשים. רישיון נהיגה בין לאומי תקף לשלושה חודשים, ולאחר מכן תידרשו לרישיון נהיגה תאילנדי.

פספורט

לנסיעה לתאילנד, יש להנפיק ויזה באמצעות שגרירות תאילנד בישראל. עם כניסתכם לתאילנד דרכונכם יוחתם, ללא תשלום, בחותמת המאשרת שהייה עד שלושים יום בתחומי תאילנד. אם תגיעו לתאילנד באמצעות גבול יבשתי ממדינה אחרת באזור, תוכלו לקבל ויזה לחמישה עשר יום בלבד. מתכננים טיול ארוך בתאילנד וחודש ימים קטן עליכם ועל התכנייה העמוסה ששרטטתם בעמל רב? יהיה עליכם להנפיק ויזה מיוחדת טרם צאתכם מהארץ, באמצעות שגרירות תאילנד בישראל, ותמורת 150 שקלים חדשים. הצטיידו בזוג תמונות פספורט ובדרכון בעל תוקף של מחצית השנה לפחות, ותקבלו וויזה לחודשיים. ניתן לבקש שתי כניסות נוספות לתאילנד, בעלות של 150 ₪ כל אחת. הספירה לאחור תחל ברגע שתציגו את כף רגלכם על אדמת תאילנד.

לאתר שגרירות תאילנד בישראל: http://www.thaiembassy.org/telaviv/.

אם אתם נהנים בתאילנד עד הקצה, אך תאריך התפוגה של הוויזה שלכם הולך ומתקרב בצעדי ענק, תוכלו לפנות אל השגרירות ולבקש הארכה של הוויזה לעד 30 יום נוספים, וזאת בתמורה ל 1900 באט טבין ותקילין. אם תחרגו ממסגרת הזמן שהוקצתה לכם, תיקנסו ב – 500 באט ליום. לא מומלץ!

תקרת הגבול לשהייה בתאילנד היא 90 יום בתקופה של חצי שנה מיום כניסתכם לתחומיה. אם תערכו גיחות מחוץ למדינה הוויזה שלכם תתבטל, כך שאם תקפצו למדינה שכנה ותחזרו דרך היבשה, הוויזה שלכם תצטמק פלאים לחמישה עשר יום בלבד, שכן בהגעה דרך מעבר יבשתי ניתנת ויזה לחמישה עשר יום בלבד. לכן, אם אתם מתכננים לקפוץ לסיורים בסביבתה הקרובה של תאילנד, הזמינו מראש, בעודכם בישראל, וויזה עם אופציה לשלוש כניסות מקסימום לתאילנד.

שגרירות ישראל בתאילנד

כתובת: Ocean Tower II 25th fl. Sukumvit soi, 19. Bangkok 10110

אתר:http://embassies.gov.il/bangkok-en/Pages/default.aspx

טלפון: 66-2-2049200

פקס: 66-2-2049255

בריאות

אם ביעדים מערביים ברחבי העולם אתם יכולים להסתפק בוויזה, במזוודות עמוסות ובאמצעי תעסוקה לילדים, והופ – לעלות על המטוס, הרי שבכל הנוגע למזרח הרחוק בכלל, ולתאילנד, בפרט, סוגיית הבריאות מורכבת הרבה יותר ודורשת היערכות מוקדמת.

החיסונים המומלצים:

– חיסון נגד צהבת A – ההמלצה כוללת את כל המשפחה

– חיסון נגד טיפוס הבטן – כנ"ל

– חיסון נגד דלקת מוח יפנית – מומלץ במידה ואתם מתעתדים לטייל בעונת הגשמים באזורים הכפריים של תאילנד. עונת ההעברה של המחלה בתאילנד היא בין החודשים מאי עד אוקטובר, והיא נצפית, בגדול, באזור עמק צ'אנג מאי. סכנת ההדבקה של דלקת זו עומדת ביחסיות ישירה למידת החשיפה לעקיצות יתושים באזורים בהם ממוקמים חוות לגידול חזירים ושדות אורז. אם אתם מעל גיל חמישים, הסיכון שלכם לחלות גבוה יותר, ורצוי להתחסן כנגד הדלקת. במידה ואתם מתמקדים בטיול בערים וקופצים מפעם לפעם לאזורים כפריים, אינכם צריכים להתחסן.

– חיסון נגד שפעת – מומלץ במידה ומחלה זו מסוכנת עבורכם. כמו כן, אם אתם מעל גיל 65 או בעלי רקע רפואי בעייתי, החיסון מומלץ גם עבורכם.

– חיסון נגד דלקת ריאות: כנ"ל

– חיסון נגד אבעבועות רוח: אם מעולם לא חליתם בנקודות האדומות והמציקות הללו, אתם מן הסתם לא מעוניינים לערוך איתן היכרות ראשונית באמצע טיול מדהים בתאילנד. אז קחו חיסון מראש.

– אם לא קיבלתם מנת טטנוס בעשור האחרון, מומלץ לקבל חיסון נגד טטנוס, ליתר ביטחון, על כל צרה שלא תבוא.

– מלריה – האזורים המועדים להידבקות במלריה הם היערות והאזורים הכפריים. הסיכון המשמעותי ביותר למלריה קיים בדרום מזרחה של המדינה, לאורך הגבול עם קמבודיה, כמו גם במערב ובצפון מערב לאורך קו הגבול עם מלזיה ובורמה. באזורי התיירות  הפופולאריים, אין סיכון להידבקות במלריה. בבנגקוק, בפוקט, בצ'אנג מאי, בצ'אנג ראי, בפטיה, ב Sonkhla, וב Haadya, תוכלו לטייל ללא חשש. גם יערות הגשם בקרבת צ'אנג מאי נחשבים לבטוחים בכל הנוגע להידבקות במלריה, אך ככל שתרחקו ותעמיקו לחדור למושבות השבטים המקומיים, יהיה עליכם לקבל טיפול מונע למניעת הידבקות במלריה. המחוזות היותר מסוכנים להידבקות הם:  ,ChanthaburiPrachuap Khiri Khan, Tak, Trat, ,KanchanaburiPrachin Buri, Sisaket ו- Ratchaburi.

ככלל, חשוב מאוד לנקוט באמצעי ההגנה הדרושים כנגד עקיצות יתושים וזבובים אשר גורמים להידבקות במלריה, דלקת מוח יפנית, קדחת הדנגי, פילריאסיס, ומחלות אחרות.

ומה עוד?

– שחפת מצויה בתאילנד במינונים נכבדים. גם כלבת מצויה בהיקפים נרחבים, ועל כן, אסור ליצור מגע עם בעלי חיים משוטטים בתאילנד. כמו כן, חשוב לדעת כי קיים סיכון לפטוספירוזיס, בעיקר בעונת הגשמים, ועל כן, יש להימנע ממגע עור עם מי אגמים ושלוליות בעיקר בתקופה זו. בדרום המדינה, במחוז Nakhon Si Thammarat קיים סיכון מסוים, אם כי מזערי, להידבקות בבילהרציה. על כן, אם אתם מתעתדים לטייל באזור, הימנעו ממגע עור עם מימי נחלים ואגמים באזור.

– אל תאכלו פרות ים ומאכלי דגים שאינם מבושלים,, בשל החשש להידבקות במחלות טפיליות קשות.

– היזהרו מעקרבים, מלטאות תוקפניות, מתנינים, מנמרים, מנחשי חנק, מקוברות, מנחשי ארסיים כמו קוברות וצפע, מקרפדות ארסיות, ומעכביש האלמנה השחורה.

מרכזים רפואיים מרכזיים בתאילנד אליהם תוכלו לפנות לקבלת עזרה רפואית במקרה הצורך:

באזור בנגקוק:

– Bangkok General Hospital

כתובת: 2Soi Sonnvijai 7 New Petchburi Road, Bangkok, Thailand

טלפון: (66)2-3180066 24 Hour (66)2-3103102

– The Bangkok Christian Hospital

כתובת: 124Silom Road, Bangkok 10500, Thailand

טלפון: (66)2-2336981-9

באזור צ'אנג מאי:

– Chiang Mai Ram Hospital

כתובת: 8 Boonreungrit Road, T. Sriphum, A. Muang, Chiang Mai, 50220, Thailand

טלפון: (66)53224861

באזור פוקט:

– Phuket International Hospital

כתובת: 44 Chalermprakiat Ror 9, Phuket 83000, Thailand

טלפון: (66)76-249400

כסף

המטבע הרשמית בתאילנד הינו באט.(Bhat) כתשעה באט שווים לשקל אחד, עם שינויים קלים מפעם לפעם. באט אחד שווה ל 100 מטבעות סאטאנג. המטבעות מופיעים בערכים של 1 באט, חמישה באט ועשרה באט. מטבעות סאטאנג מופיעות בערכים של 25 סאטאנג או חמישים סאטאנג. שטרות קיימים בערכים של 1000, 500, 100, 50, 20, ו – 10 באט. לנוחיותכם, תוכלו להמיר דולר ואירו בכל בנק בתאילנד ובכל בית מלון שתיתקלו בו.  בערים הגדולות בתאילנד תמצאו כספומטים, וגם כרטיסי אשראי ישמשו אתכם כאמצעי יעיל אפקטיבי בחלקם הרי של מרכזי הקניות ובתי המלון. עם זאת, לא כל המסעדות והחנויות יאפשרו לכם לגהץ את האשראי.

ועוד קצת על כסף….

טיול בתאילנד, בניגוד לתדמית, איננו עסק זול. כמה יעלה הטיול? זה כבר תלוי בכם. אבל בכל מקרה, אם אתם מתכננים בילוי רציני, כולל מעבר מנקודה לנקודה, כניסה לאטרקציות שוות, פינוקים קטנים לילדים, ופינוקים לא קטנים למבוגרים, זה עומד לעלות לכם כסף, והרבה.  לכן, לעולם אל תרגישו שאם אתם משלמים בבאט יצאתם בזול בכל מקרה. אל תשכחו שכל תשעה באטים, פחות או יותר, שווים לשקל אחד, ושקל לשקל מצטרף, בפרט אם אתם מסוג הטיפוסים שסחרחורת הקניות התאילנדית תסחף אותם ללא גבולות. לטובת כיסכם, ולטובת חשבון הבנק שלכם, מומלץ מאוד להגדיר מראש מסגרת תקציב אליה תיצמדו ככל יכולתכם. אז כמובן, זה לא עומד להיות קל. השווקים הססגוניים המציעים את מרכולתם תמורת פרוטות, הקניונים היוקרתיים שיקרצו לכם בשלל נורות ניאון מנצנצים, ומכלול האטרקציות הבלתי נגמרות שמציעה תאילנד להמוני התיירים, יזמנו לכם פיתויים קורצים בכל רגע נתון. ובינינו, ככלות הכל, אינכם מתכוונים להגיע שוב לתאילנד בחודש הבא. ובכל זאת, מדרון ההוצאות בתאילנד הוא חלקלק. מאוד. אם לא תיצמדו למתווה התנהלות פיננסית מוגדר מראש, אתם עלולים למצוא את עצמכם בסופו של טיול עם אובר משמעותי בבנק. למרות שזו בסך הכול תאילנד, ואולי דווקא בגלל.

אירועים ופסטיבלים

תאילנד חוגגת לאורך השנה, עם שלל אירועים ופסטיבלים המנקדים את שגרת החיים התאילנדית בנקודות צבעוניות ועתירות ריגושים. מומלץ להתעדכן בתאריכים המדויקים טרם ההגעה.

Phuket International Marathon

כארבעה אלף משתתפים רצים בכל שנה במרוץ הבין לאומי, למרות החום והמסלול המאתגר. המרתון פתוח למבוגרים מעל גיל 18 מכל רחבי העולם, ומזמין אתכם לחוות את פוקט מזווית קצת אחרת. ניתן לרוץ לאורך מסלולו מלא של 42 קילומטרים, או לחילופין, להסתפק במחצית המרתון, ולרוץ לאורך 13 קילומטרים. כמו כן, מיני מרתון לילדים מעל גיל 12, לאורך עשרה קילומטרים, ואפילו מרתון לפצפונים, המשתרע על פני קילומטר אחד בלבד. משתתפי המרתון מגיעים מכל רחבי העולם, והאוכלוסייה המקומית עושה כל שביכולתה לעידוד המשתתפים.

תאריך: יוני

מיקום: Laguna Resort, Phuket

עלות: חינם לצופים

Hua Hin Jazz Festival

אלפי מבקרים מכל רחבי העולם נוסעים ל- Hua Hin ול-Cha-Am , ונהנים מהופעות של אמנים מקומיים ובין לאומיים, עם מיטב מופעי הג'ז, ברקע הנוף הציורי המשלים את התמונה והופך את חוויית הגז לאותנטית מתמיד.

תאריך: אוגוסט

מיקום: Hua Hin

Bangkok’s International Festival of Dance & Music

פסטיבל המוזיקה והריקודים של תאילנד הוא מופע האומנות הגדול ביותר המתרחש בכל שנה על אדמת תאילנד. הפסטיבל מייצג אומנים מכל רחבי העולם, במרוץ מדהים של קונצרטים קלאסיים, אופרות, בלט קלאסי, וריקודים מכל רחבי הגלובוס.

מיקום: Soi Amon Ratchada, Chatuchak, Bangkok, Thailand

נקודת מפגש: Thailand Cultural Centre, Ratchadapisek Road, Bangkok 10320

עלות: בתשלום

תאריך: ספטמבר – אוקטובר

Mizuno River Kwai International Half Marathon

המרוץ, אשר פעיל על מפת תאילנד למעלה משלושה עשורים, הוא המרוץ הוותיק בתאילנד. המסלול יושב על אחת מנקודות הנוף המדהימות ביותר בכל רחבי תאילנד, ופתוח למשתתפים מכל רחבי העולם. עם זאת, מכסת המשתתפים מוגבלת ל 1500 משתתפים בלבד.

מיקום: Sai Yok, Thailand

נקודת מפגש:River Kwai Village Hotel, Aumphur Saiyok, Kanchanaburi Province

Phuket International Soccer 7s

אירוע זה, המתרחש בפוקט, הפך לאחד משבעת הטורנירים הגדולים ביותר ברחבי אסיה, עם השתתפות צפויה של למעלה מ – 40 נבחרות המייצגות לפחות 10 מדינות ברחבי העולם. הקצב בשטח מהיר, תוסס ומאתגר מכל בחינה שהיא.

תאריך: נובמבר

נקודת מפגש: British Curriculum International School, Phuket.

עלות: האירוע חינמי לצופים

Surin Elephant Festival

פסטיבל אוהד פילים וותיק למדי, שמתרחש בכל שנה מאז 1960. הפסטיבל מייצג את מקומו המכובד של הפיל במרקם החיים התאילנדי, ואת האהדה העמוקה שרוחשים המקומיים לחיה ארוכת חדק זו. האירוע, שהפך מזמן לאטרקציה בין לאומית, עתיר אטרקציות וכיף, ונחשב לפופולארי ביותר בקרב המקומיים והתיירים.

מיקום: Srinarong Stadium, Surin

תאריך: נובמבר

Laguna Phuket Triathlon

הטריאתלון התאילנדי ממוקם על רקע נוף מדהים, ובמהלכו המתחרים מפגינים את יכולותיהם המרשימות במרוץ, שחייה ורכיבת אופניים. המיקום הציורי מספק אין ספור נקודות תצפית אסטרטגיות לצופים המרותקים שנהנים מכל רגע.

מיקום: Laguna Resort, Phuket

עלות: חינם לצופים

איפה לנים?

התשובה נעוצה במסגרת התקציב שהגדרתם לעצמכם. אם אתם מחפשים מינימום עלויות, תוכלו ללכת על גסטהאוסים, הנחשבים לאופציית הלינה הזולה ביותר בתאילנד.  התנאים לא משהו, וגם השירות לא בשמים, אבל אם אתם מחפשים זול באמת, תיאלצו לשכוח מכמה וכמה פינוקי אירוח אליהם הורגלתם. אם שפר עליכם מזלכם, תקבלו חדר סביר ונוח בלי סממני יוקרה משום סוג, ואם נפלתם בפח, תיאלצו לעשות אחורה פנה ולחפש לכם אלטרנטיבה אחרת. אופציה זולה נוספת היא לינה באכסניות, אשר שייכות לארגון אכסניות הנוער הבין לאומי של תאילנד. מחירים סבירים ותמורה סבירה. לא יותר, אבל בדרך כלל, גם לא פחות. תרמילאים בתאילנד נוהגים להיות מרוצים ביותר גם בבונגלוס בלתי יומרניים ובבקתות הפזורים לאורך רבים מחופי ואיי תאילנד. וכמובן – אם סגנון הלינה התאילנדי העממי לא מתאים לכם, תמצאו בתאילנד אין ספור בתי מלון, בכל הסגנונות האפשריים, ממלונות סטנדרטיים בתעריפים נוחים יחסית, ועד למלונות בוטיק מפנקים ומלונות פאר נוצצים שאינם מביישים את טובי המלונות במערב. הכול בהתאם לעומק הכיס שלכם. אופי המלונות ורמת היוקרה שלהם נגזרת, במידה רבה, ממיקום בית המלון, כאשר ככל שנקודת המיקום של בית המלון קרובה יותר לערים המרכזיות בתאילנד, רמתו תהיה גבוהה יותר.

השוואת מחירי לינות בתאילנד – סריקה של עשרות אתרי הזמנות שמוצאת לך את המלון של במחיר הכי זול בכל רגע נתון

אזורים לינה מבוקשים בתאילנד

פרובינציות

ערים

עיירות

שדות תעופה

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

איים

מה לראות?

השאלה לעיל עשויה להישמע ביזארית מעט, כי בכל הנוגע לתאילנד, התשובה היא: מה לא? תוכלו לחרוש את תאילנד לאורכה ולרוחבה לאורך שנים, מבלי למצות את הרבדים העמוקים ביותר שלה, ובכל ביקור חוזר תופתעו לגלות פינות חמד קסומות שפספסתם בגיחות הקודמות.

ששה ימי מסלול טיול מושלם בבנגקוק, בירת תאילנד

יומיים של מסלול למטייל בבנגקוק (Bangkok) האקזוטית

ועל קצה המזלג ממש, אסופה מייצגת של נקודות מומלצות שאסור לפספס בביקור הבא בתאילנד:

באזור הצפון:

חבל איסאן (Isan)

חבל ארץ זה, אחד האקזוטיים ביותר שתמצאו בכל רחבי תאילנד, כולל תשעה עשר מחוזות המרכיבים את צפון מזרחה של המדינה, והינו חבל הארץ הגדול ביותר בתאילנד. יערות עד, שמורות טבע מדהימות, חיכוך בלתי אמצעי עם בעלי חיים בטבע, ומרחבי ענק המשתרעים למלוא האופק, הם המאפיינים המרכזיים של טיול בחבל ארץ מדהים זה. הפארק הלאומי שבאזור – Khao Yai, הוכרז כאתר מורשת לאומית של ארגון אונסק"ו, והפך את האזור כולו מאזור מנומנם יחסית, לאטרקציה תיירותית פופולארית שעלתה באחת לכותרות, וכבשה אותן בסערה. יערות הגשם עצומי הממדים מארחים משפחות רבות של בעלי חיים המתגוררים באזור בנחת, ולא ממש מתרשמים מהתיירים הנלהבים אשר עטים עליהם בתקתוקי מצלמות ובבליל שפות עשיר. שמורת הטבע הלאומית המדהימה הזו מספקת אין סוף אפשרויות אתגר ועניין ותוכלו לשהות בתחומיה שבועות ארוכים, מבלי למצות אותה. אל תפספסו!

צ'אנג דאו (Chiang Dao)

העיר ממוקמת במרחק של כשעה נסיעה מצ'אנג מאי לכיוון צפון. הר אבן הסיד הגבוה ביותר בתאילנד ממוקם כאן, בינות לאוסף קסום של מערות אפופות מסתורין המתפרשות על פני שטח של כארבעה עשר קילומטרים. אם אתם מחפשים פינה שקטה להתרעננות יסודית, הצטיידו בזוג אופניים וצאו לתור את חבל הארץ הקסום הזה בקצב נינוח, ועם הרבה סבלנות.

Flight Of The Gibbon פארק אומגות

אם נחתם די בתאילנד וכמעט התחלתם להשתעמם, זה הזמן לקפוץ לגיחה לפארק האומגות האטרקטיבי הממוקם בקרבת מקום לעיר צ'אנג מאי. החוויה המקפיצה מיועדת לכל מרכיבי התא המשפחתי, גדולים וקטנים כאחד, ומזמינה אתכם לחוויה משולבת של גלישת אומגה, הליכה על גשרים תלויים, מעבר בין פלטפורמות הממוקמות על עצים וגלישת חבלים. ברקע מפל מדהים, הרים, ויער גשם טרופי. חוויה בלתי נשכחת!

למידע נוסף: www.treetopasia.com

Patara : יום פילים

במרחק של כשלושת רבעי השעה נסיעה מצ'אנג מאי, ממתינה לכם חוות פילים קסומה אשר מזמינה אתכם לאמץ פיל ליום אחד. לא מדובר בעוד אתר המנצל את הפילים למטרות רווח, אלא בחווה המיועדת להגנה על הפילים ולשמירה על איכות חייהם, בלי חכמות. החווה ממוקמת בתוך גלוית נוף ציורית במיוחד, והצוות, לא משאיר אתכם לבד. לרשותכם יעמוד מדריך מקצועי אשר יערוך היכרות בינכם לבין הפיל שלכם, וילווה אתכם בכל שאלה או בקשה לאורך היום. ומה כוללת התכנייה היומית שלכם? לא הרבה. מאכילים את הפיל, משתעשעים אתו, מאבקים אותו בעזרת ענפים, רוחצים אותו בנהר, ואם אתם פרפקציוניסטים, אל תוותרו על הברשה יסודית שתעניק לפיל שלכם את הטאצ' הרצוי. כעת, תוכלו לטפס על גבו של הפיל ולצאת לטיול הטובל בנוף מדהים, אותו תראו מנקודת מבט אחרת, מעל גבו של הפיל האהוב שלכם. בדרככם חזרה לעבר החווה תרכבו באזור הררי מרתק, וכשתגיעו לחווה, יגיע גם זמן הפרידה. הפיל, מן הסתם, לא ימצמץ, אבל אתם, כך מסתבר, תתקשו להכיל את הפרידה המהירה מבן טיפוחיכם. אז חברים, זהו בדיוק הזמן והמקום התאימים להצמיח עור של פיל, לנופף לשלום, ולהמשיך הלאה. אין סוף אטרקציות מדהימות נוספות ממתינות לכם בתאילנד. קדימה!

למידע נוסף:  www.pataraelephantfarm.com

באזור בנגקוק:

בנגקוק הבירה היא עיר עתירת ניגודים, הממזגת חדש וישן, ומספקת לתייר המזדמן סחרחרה מטריפת חושים של  קניוני ענק – נופים ציוריים- שווקים הומים – סמטאות צרות – גורדי שחקים – טוקטוקים מחרישי אוזניים, מלונות פאר – בקתות עלובות, ושאר מרכיבים שיגרמו לכם לתהות בכל רגע מחדש על קנקנה של העיר רבת הפנים, שאמנם נחשבת למרכז התרבות והעסקים של תאילנד, אך לעולם איננה סגורה על עצמה ותפתיע אתכם בכל פינה מחדש.

Bangkok's Siam Ocean World

מה דעתכם על צלילה לצד כרישים אימתניים באקווריום האגדי של בנגקוק? בואו לחטוף הצצה קלה אבל עוצמתית לממלכת תאילנד שמתחת למים!

למידע נוסף: http://www.siamoceanworld.co.th/

Damnoen Saduak Floating Market

במרחק של כשמונים קילומטרים מדרום לבנגקוק ממוקם השוק הצף, הסואן והססגוני, המושך אליו המוני תיירים שהקוקטייל המנצח של מזכרות אותנטיות, מחירים טובים וסירות על המים מבטא עבורם, יותר מכל, את קצב החיים הבלתי יומרני של התאילנדים המקומיים, שכמו חיים בפלנטה אחרת, המהווה אנטי תזה קוטבית במיוחד לעולם המערבי ששכח מזמן פשטות מהי. כפריים ובעלי עסקים זעירים מהסביבה מתייצבים בשוק בכל בוקר ומוכרים את מרכולתם לכל המעוניין, תוך שייט לאורך התעלות הציוריות. השוק האקזוטי פעיל בין השעות 6.00 עד 11.00 בבוקר בלבד, והקליינטורה העיקרית מתבססת על תושבי הבקתות הממוקמות על שפת התעלות, כמו גם על איכרים אחרים. המסחר בין האיכרים מתבטא, לעיתים קרובות, בסחר חליפין עתיק יומין שנדמה כי לחו לא נס עם השנים. תן לי ביצה, קח עגבנייה, וכולם ייצאו מרוצים. אם הגעתם לשוק הצף ונכבשתם בקיסמם של החיים הפשוטים והטובים, אל תוותרו על שייט בסירה שיאפשר לכם ללמוד לעומק את הווי החיים הבלתי יומרני המאפיין את הכפרים באזור. ואם תארזו בתרמילכם מעט שלווה צרופה לקחת הביתה, בשובכם אל חיי השגרה, הרי שהטיול לתאילנד היה שווה, ובגדול… אופציה אחרת, מתויירת פחות, היא השוק הצף של אמפווה, הממוקם כ – 70 קילומטרים ממערב לבנגקוק, שהוא רגוע יותר, אותנטי יותר, ופשוט — שקט יותר, כשמינון געש התיירים ההמוני נמוך בהרבה.

נהר צ'או פראייה – (Chao Phraya)

אם תרצו להקיף את בנגקוק בסיור אחד מקיף וממצה, אל תוותרו על שייט בנהרChao Phraya, אשר חוצה את כל בנגקוק ויספק לכם נקודת תצפית מצוינת על העיר, כמו גם נקודת חיכוך עוצמתית עם מרקם החיים האופייני לה. שייט בנהר, הוא, למעשה, גרסה תמציתית אבל עשירה של בנגקוק על כל גווניה, ולאחריו, תוכלו לסמן "וי" על בנגקוק ולהמשיך הלאה. מומלץ!

bangkokforvisitors.com.

באזור הדרום:

– קופיפי (Ko Phi Phi)

האי קופיפי נחשב לאחד היעדים הפופולאריים ביותר בדרום תאילנד, והוא ממוקם כ- 48 קילומטרים ממזרח לדרום פוקט. קופיפי הוא גלוית נוף מרהיבה שסוד הקסם שלה נעוץ במיזוג המושלם בין חופי אבקה צחורים, אלמוגים ססגוניים, ים תכול וצוקי גיר מתנשאים, המתמזגים לקוקטייל מפעים שיניד מיתרים סמויים בנפשכם. זה המקום לרביצה נינוחה, לספיגה מעמיקה של עוצמת הנוף שסביבכם, לסיור מפעים בנקודות החן שהאי החלומי מוצף בהן, ולצלילה באתרי הצלילה הקסומים של האי שיזמנו לכם מפגש בלתי אמצעי עם שוניות אלמוגים יפהפיות, חתולי ים, כרישי נמר, ועוד. האי מחולק לשני איים נפרדים:  Ko Phi Phi Don ו – Phi Phi Leh, שהינו הקטן מבין השניים, ובו ממוקמת גם נקודת התצפית המפעימה ממנה תוכלו לצפות באחת השקיעות היותר טובות שראיתם אי פעם.

– ריילי ביץ' (Railay Beach) – האתגר

חוף מדהים, המהווה את האלטרנטיבה המועדפת על אוהבי הצוקים. החוף ממוקם במחוז קראבי, ומספק להמוני התיירים חוויית טיפס צוקים מהטובות ביותר בעולם. אתר הטיפוס ממוקם בחלקו המזרחי של האי, וניתן לשכור מדריך וציוד במקום. במהלך ההדרכה תותאם רמת האתגר לרמת היכולת והניסיון שלכם. תיהנו מכל רגע!

http://youtu.be/mgBWC8nLSPE

–   Phang Nga Bay

נקודת החן הקסומה הזו, הממוקמת בקרבת מקום לפוקט, נחשבת לאחד מפלאי תבל היפים ביותר על פני הגלובוס. Phang Nga Bay משתרע על פני 400 קילומטרים רבועים, ומזוהה עם שילוב מפעים של אבן סיד, בדמות סלעים המזדקרים מתוך המים, וצמחייה ירוקה עשירה, כשהמיזוג המופלא בין הצמחייה הירוקה ללבן הצח, הופכים את הנוף לעוצר נשימה. האזור מפורסם בזכות מערותיו המסתוריות וצופנות הסוד, המשלימות את הנוף הכללי לגלוית נוף ציורית שרק בשבילה היה שווה לכם להגיע לתאילנד. האזור נפגע קשות בצונאמי הידוע בשנת 2004, אך השתקם במהירות מרשימה.

 קניות ובילויים

קניות: כמו ישראלים טובים, סביר להניח שאחת החיבות הגדולות שלכם היא למצוא מציאות אמתיות ושוות, שבארץ הייתם משלמים עליהן הרבה יותר. מזדהים? תאילנד היא אחד ממרכזי השופינג היותר אטרקטיביים, ותספק לכם אין ספור אטרקציות שופינג מלהיבות: מרכזי קניות ענקיים, שווקים ססגוניים, שווקים צפים, דוכני מזכרות, שלל מוצרים בייצור עצמי, הרבה מותגים מזויפים באיכות מוטלת בספק, מוצרי יוקרה ברמה עולמית, מוצרי חשמל וגדג'טים למיניהם, פירות וירקות אקזוטיים, ובעצם, מה לא? מרכזי הקניות היותר מרשימים ממוקמים בבנגקוק, דוכני המזכרות הססגוניים מאפיינים יותר את הדרום, ושווקים צבעונים מרתקים תמצאו, בגדול, בכל נקודה אפשרית. הדרום יקר יחסית, ואם אתם מסוגלים להתאפק ומתעתדים לבקר גם בצפון או בבנגקוק, סביר להניח שתוכלו להשיג פריטים דומים או זהים לאלה שיוצעו לכם בדרום, במחירים טובים הרבה יותר. אך לפני שתסתערו על מרכזי הקניות התוססים ותתמכרו לחגיגה, שימו לב לטיפים הבאים שיסייעו לכם לצלוח את אקשן השופינג במינימום נזקים ובמקסימום רווח:

– שימו עין או שתיים על הארנק, בפרט אם אתם מחזיקים קרוב אליכם את כרטיסי האשראי, פנקסי ההמחאות, הדרכון, ושאר מסמכים חשובים. הכייסים התאילנדים מקצוענים למדי, אל תנסו אותם.

– המחירים המצחיקים והתמימות התאילנדית מדרבנים את הישראלים הממולחים והחצופים משהו, להתמקחות סוערת על המחיר. אז נכון, במקרים רבים המוכר התאילנדי הנחמד ייאות לבוא לקראתכם עם הנחה משמעותית כזו או אחרת, אבל, לשם כך, יהיה עליכם לדבר בשפתו שלו. שבחו את הסחורה, הביעו התעניינות, ואל תפעילו לחץ. אתם לא בשוק בישראל, ואל תשכחו זאת לרגע, בפרט אם אתם מעוניינים לקבל הנחות מפליגות שישאירו לכם עודף לשיטוטי עומק נוספים בזירת השופינג התאילנדית.

– אם אתם בתחילת הדרך, קחו בחשבון שממצאי מסע הרכש שלכם ילוו אתכם לכל אורך המסע. אם סחיבה של שקיות צבעוניות לאורכה ולרוחבה של תאילנד לא מושכת אתכם, תכננו את השופינג שלכם בחוכמה והרשו לעצמכם להיסחף לקראת סופו של הטיול. עם זאת, במידה ואינכם עומדים בפיתוי, תוכלו להשתולל כאוות נפשכם באין סוף אופציות השופינג המלהיבות של בנגקוק ולאחסן את חבילותיכם במרכז למטייל בבנגקוק או במרכז הקשר הישראלי הממוקם אף הוא בבירה.

מרכזי קניות מומלצים:

קניות באזור בנגקוק. כנסיכת הכתר של השופינג התאילנדי, בנגקוק מחכה לכם עם קשת ססגונית ומרתקת של מרכזי קניות מדהימים. להלן מספר נקודות שאסור לפספס:

קניוני יוקרה:

קניון אמפוריום (Emporium)

המקבילה התאילנדית של קניוני האופנה היוקרתיים ביותר בבירות האופנה העולמיות, עם מותגי מעצבים בין לאומיים, כמו כריסטיאן דיור, פראדה, ורסאצ'ה, שאנל, ועוד.  ומה עוד? אקססוריז לבית, מוצרי חשמל, ספרים, ואפילו מתחם משחקים לילדים, שיאפשר לכם לחטוף הפוגה קלה מקדחת הקניות ומהמנטרה הקבועה של "אימא תקני לי" שלא נשארה בארץ, מן הסתם, ומלווה אתכם גם בתאילנד, ואפילו במינונים מוגברים. המחירים? יקרים. פשוט כך. אם מסגרת התקציב שלכם מתקרבת לקו האדום, דלגו על הקניון המשובח הזה.

למידע נוסף: www.emporiumthailand.com

מרכז הקניות  Paragon

עוד קניון יוקרה מהזן היותר משובח, שאיננו מבייש את קניוני היוקרה של העולם המערבי. הקניון המעוצב, שהון רב הושקע בארכיטקטורה יוצאת הדופן שלו, יציע לכם מותגי יוקרה כמו גוצ'י, פראדה, דיור, ומותגי יוקרה רבים אחרים, זאת לצד מוצרי אלקטרוניקה, תכשיטים, שעונים, נעליים, הלבשה לילדים, הלבשה לגברים, קומת מזון ססגונית, תבלינים, מוצרי טיפוח, ועוד. המחירים? יקרים, נקודה. אבל מה? פעם בחודש מתקיים סייל רציני בהנחות משמעותיות מאוד. שווה לתזמן את עצמכם, במידת האפשר, להגעה בעיתוי הסייל.

למידע נוסף: www.siamparagon.co.th

– Fortune Town

קניון אלקטרוניקה ומוצרי חשמל הממוקם במתחם מלון Fortune, המוקף במרכזי קניות ובקניונים הומים. המוצרים אמינים, אינם מזויפים, ועם זאת – נמכרים במחירים נמוכים במיוחד. שווה!

למידע נוסף: www.cpplaza.co.th

– קניון MBK

קניון ענק, גם במושגים מערביים, אשר זוכה לפופולאריות מודגשת בקרב המקומיים והתיירים כאחד. לרשותכם שמונה קומות מדהימות של נעליים, ביגוד, אקססוריז, מזכרות מכל סוג, טלפונים סלולריים, מוצרי אלקטרוניקה, ועוד ועוד. בשערי הקניון תישאבו באחת למערבולת סוחפת של אחת מחוויות הרכישה הטובות ביותר שיכולתם לבקש. שווה!

מידע נוסף תוכלו לקבל באתר הקניון:www.mbk-center.co.th

– רחוב סוקומוויט

מרכז השופינג המודרני של העיר אשר עמוס בקניונים, דוכנים, חנויות, מסעדות גורמה, מלונות יוקרתיים, ושאר מרכיבים המעניקים לרחוב זה את אופיו, כאחד ממרכזי הקניות היותר תוססים בתאילנד. כאן תמצאו, בגדול, מוצרים איכותיים יחסית, ונוכחותם של המזויפים למיניהם תהיה אפסית. האווירה מודרנית, יוקרתית, וכמעט מערבית, אם תתעלמו מהפרצופים התאילנדים החייכניים שיציצו אליכם מכל מרצפת פנויה. והמחירים? לא זולים, כי על יוקרה נהוג שלם בכל מקום, וגם בתאילנד, זוכרים?

שווקים:

רחוב קוואסן

מרכז הקניות השוקק של בנגקוק בו תוכלו להשיג הכול, אבל הכול, ממוצרי אמנות, תכשיטים זולים, ביגוד ונעליים, ועד לבגדי חייטים בהתאמה אישית ובתעריפים נמוכים. הרחוב שוקק חיים לאורך שעות היום, ולא ממש מוריד פרופיל בלילה, כך שתוכלו לקפוץ בכל רגע נתון וליהנות מחוויית שופינג במיטבה.

צ'יינה טאון

שוק רגוע יחסית, בראש סיני, בו תמצאו מוצרי טקסטיל ומשי למיניהם, מתנות סיניות, מזכרות סיניות, צמחי מרפא סיניים, כלי מטבח ובית סיניים, ועוד שלל מוצרים סיניים. השוק ממוקם בין רחוב Yaowarat Road לרחוב Ratchawongsi Road, והתעריפים בו זולים מאוד. מייד אין צ'יינה, לא?

שוק הלילה בפטפונג:

שוק לילי ססגוני בו תוכלו למצוא מגוון רחב של מותגים מזויפים, לצד בתי מלון ומסעדות, והרבה אקשן. החגיגה בשטח פעילה עד לשעה אחת אחר חצות. והמחירים? שוב, יחסיים לאיכות, וזולים בהחלט במרבית המקרים.

קניות באזור צ'אנג מאי:

Night Bazaar

ברחובה הראשי של העיר – Chang Klan Rd. תמצאו שוק ססגוני במיוחד, עמוס בדוכני מזויפים למיניהם, כמו תיקים, ארנקים, תכשיטים, מוצרי עץ, שעונים, תמונות, דוכני מזון ושאר אטרקציות.

למידע נוסף:  www.chiangmai-chiangrai.com

Pantip Plaza

קניון נחמד למדי, אשר איננו מתיימר להתחרות בקניוני היוקרה של בנגקוק, אבל יספק לכם חוויית שופינג חביבה במהלך שהותכם בצפון המדינה. מה תמצאו כאן? מחשבים, מצלמות, פלאפונים, כרטיסי זיכרון ומוצרים דומים.

למידע נוסף: www.pantipplaza.com

בילויים:

בילויים טובים לא חסרים בתאילנד, המספקת לתייריה אקשן מסיב לשעון. בין היתר, מומלץ לנסות את הבילויים הבאים:

תצפית לילית על בנגקוק:

אם תעפילו לקומה ה – 85 במלון Baiyoke Tower II לעת ערב, תוכלו ליהנות מתצפית מדהימה על השקיעה היורדת אט אט על בירתה התוססת של תאילנד. המלון הינו המבנה הגבוה ביותר בבנגקוק, ומרפסת התצפית מסתובבת. והנוף? מרהיב, במלוא מובן המילה.

למידע נוסף: www.baiyokehotel.com

תחרויות אגרוף

ענף הספורט התאילנדי המסורתי הדומיננטי בתאילנד הוא האגרוף. התאילנדים גדלים על הז'אנר, וזירות האגרוף התאילנדיות הן אחת מהאטרקציות התיירותיות הססגוניות ביותר הנערכות בשעות הערב במוקדים שונים בתאילנד.

איפה?

אחת מזירות האגרוף התאילנדיות היותר טובות היא Lumpini Stadium.

מיקום: איצטדיון לומפיני, ברחוב רמה מס' 4, בקרבת מקום לשוק הלילה סואן לום ולתחנת המטרו לומפיני.

 המלצות לאוכל ושתייה

הקולינריה התאילנדית היא חגיגת רב גונית של טעמים, המושפעת, במידה מסוימת, מהשכנות הגובלות במדינה. המזון התאילנדי יהיה בדרך כלל חם ומתובל היטב, אם כי המסעדות המיועדות לתיירים יהיו מתונות יותר ויגישו מזון חם, אך לא רותח, וגם ירסנו את התפריט בכל הנוגע לתיבול שהלשון המערבית המפונקת לא תעמוד בו. המטבח התאילנדי מתבסס בעיקר על רכיבים טריים, על אורז, ועל פירות מצויים, כמו פפאיה, קוקוס, אננס, מנגוסטין, ופירות מקומיים אחרים. תאילנד מנוקדת באין ספור נקודות קולינריות משובחות יותר או פחות, החל מדוכני מזון הממוקמים בצדי הדרך, ועד למסעדות גורמה יוקרתיות. באמצע, ממוקמות מסעדות סטנדרטיות, שרמת האיכות שלהן לא תמיד נופלת מזו של מסעדות היוקרה. אם יימאס לכם בשלב כזה או אחר של הטיול מהמזון התאילנדי שלא ממש דומה למטבח עליו גדלתם, תוכלו למצוא בכל אזור (כמעט…) מסעדה אסיאתית או אירופאית טובה, שתספק לקיבתכם הפוגה קלה. ככלל, במטבח התאילנדי קיימת נוכחות קולינרית של המדינות השכנות, כמו הודו, ויאטנם וסין, אשר נטלו חלק כזה או אחר בעיצובו. המטבח הצפון תאילנדי מושפע במידה מסוימת מהמטבח הבורמזי, ומתמקד בירקות טריים מבושלים, הרבה מלח, וחריפות מודגשת, וכמובן – אורז, אורז ואורז. בדרום תאילנד, חלב קוקוס הוא מרכיב משמעותי במטבח, אשר מושפע במידה רבה מהמטבח המלאי ומהמטבח המוסלמי. ובמילים אחרות: הרבה פחות בשר ועוף, הרבה יותר דגים, ותיבול חריף ביותר. בגזרת המשקאות, תמצאו חלב קוקוס מרענן במיוחד הנמזג היישר מתוך הקליפה לאורך תקופת הקציר. גם הבירות בייצור מקומי, Singha ו – Singha Gold דומיננטיות מאוד בשוק המשקאות התאילנדי. בנישת המתוקים תמצאו בלינצ'ס עסיסיים במילוי ריבת חלב, בננה, שוקולד, ושאר מליות מדהימות. אופציה מתוקה ולא פחות טעימה היא סטיקי רייז – אורז מתוק שגם הילדים ייהנו לחסל. וכמובן – בכל עיר בתאילנד תוכלו למצוא פיצריות ודוכני מזון מהיר בסגנון מערבי לכל דבר, כך שאם המעבר הקולינרי מכביד עליכם, תוכלו תמיד להתיישב על פיצה טובה ולהרגיש לגמרי בבית.

המחירים? בגדול, תפריטי המסעדות מתומחרים ברמה ישירה לרמת היוקרה של המסעדה. מסעדות גורמה הממוקמות בנקודות היותר יוקרתיות לא יהיו זולות, התעריפים במסעדות הסטנדרטיות יהיו, במרבית המקרים, סטנדרטיים אף הם, ודוכני הרחוב יציעו מזון אותנטי במחיר השווה לכל נפש.

למידע נוסף ולהצעות לטיולי יום נוספים, קראו את המאמר שלנו – שלושה מסלולי טיול מחוץ לבנגקוק. איותאיה,נאקון נאיוק ולפארק הלאומי קאו.

תיהנו!

אטרקציות מומלצות בטבע בעולם אטרקציות מומלצות בעלי ענין בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים מעיינות, נחלים ונהרות בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל אזורי טיול מומלצים בחו"ל, אטרקציות מומלצות בטבע בעולם, אטרקציות מומלצות בעלי ענין בעולם, אטרקציות מומלצות לגיל הזהב, אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות למשפחה, אטרקציות מומלצות לנוער, אטרקציות מומלצות לצעירים, מדריך למטייל, מעיינות, נחלים ונהרות בעולם, תאילנד

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות