תיירות בירושלים: יוזמה חדשה של בעלי עסקים ויזמים מתחום התיירות לחזרה לשגרה

צילום: יחצ גורה ברגר

מאת: שרה פלד

במסגרת ההתארגנות לחזרה לשגרה, מציעים יזמי התיירות הירושלמים פעילויות מותאמות, בשיתוף מדריכי תיירות, מסעדות, אתרים, מקומות בילוי ובתי אירוח בעיר. המיזם החדש כולל גם סיורים בירושלים של ועם אמנים ואומנים מקומיים, טיולי סגווי גם בעיר העתיקה וסיורים עם מורי דרך מקומיים במקומות וברחובות שלכל אחד מהם סיפור משלו, בבתי קפה של הירושלמים ובאירוחים ביתיים בעין כרם. היזמים מסתייעים במרכז העסקים שהוקם ע"י עיריית ירושלים, המשרד לירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים בשיתוף מט"י ירושלים להתמודדות עם משבר הקורונה.

בין הסיורים החדשים המוצעים לקהל הרחב:

סיור לחיי הלילה של מחניודה ב- 2.7, התאריכים הבאים מפורטים באתר. החל מ-69 ₪ לאדם.

חפש את המטמון בירושלים! אפליקצייה למשחק משימות ברחבי העיר, כולל טעימות בשוק מחניודה. זמין בימים א-ו, רכישה באתר. החל מ-85 ₪ למשפחה.

מתחם בריחה במרחב פתוח בשכונת משכנות שאננים, סיורים מודרכים וסדנאות: סודות טחנת הרוח במשכנות שאננים וסיורים בימין משה. סדנת הפעלת כנפיים של טחנת הרוח. סדנת מחיטה לפיתה: התהליך מגרגר חיטה למאפה בצלחת. החל מ-65 ₪ לאדם, לימים א-ש ללא חילול שבת! לקבוצות, משפחות וזוגות. סיורים פרטיים בלבד. הזמנה באתר.

המרפסת של מוסללה: נווה מדבר עירוני. גינה קהילתית על גג מרכז כלל. חוויה אורבנית ייחודית. ישיבה בגינה – חינם, סיורים לקבוצה – 1000 ₪ בימים א-ה. פרטים נוספים באתר.

סיור אירוח בין עולמות: הסיור יחשוף את הפער בין הנרטיב הלאומי והדתי של תושבי הרובע המוסלמי לבין החיים היומיומיים שכוללים לצד האתגרים המוכרים גם שיתופי פעולה בלתי צפויים וחיים של שכנות מפתיעה. הסיור כולל אירוח בבית משפחת קנדל היהודית ומשפחת לואיי המוסלמית שם נשמע על נקודות החיבור, השכנות ושיתופי הפעולה בתוך מציאות בלתי אפשרית לכאורה. נסיים בביקור במפעל הטחינה המפורסם של הרובע המוסלמי עם טעימה של טחינה גולמית מקומית. הסיור הבא – באמצע יולי. החל מ-1400 ₪ לקבוצה כולל אירוח בשני הבתים. פרטים והרשמה באתר.

עין כרם: סיור קבוע בעין כרם, שישי ושבת 80 ₪, פרטים באתר

להשוואת מחירים למלונות בירושלים >>

חדשות בתיירות ירושלים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים