תיירות הפנים – על הפנים !

 –
כתבה: שרה פלד, כתבת אתר טיולים

לאחרונה, הזדמן לי לבקר במספר מלונות יוקרה המתהדרים בהבאת סגנון אחר ובונים משהו על המקומות הנמצאים על קרקעות חקלאיות שהשתמשו בהם בעבר למטרות חקלאות ומרעה, ההולכות ונעלמים מנוף ארצנו. לאחר הביקורים שכמובן לוו במיטב התקרובת האופיינית ובמיטב טעימות ביקבים עכשוויים לא נותר לך אלא להכריז את עצמך כ״אחד ״יוקרתי״ הגדרה מחניפה למדיי, במידה והיא נכונה.
ארץ הגליל המחולקת למחוזות שונים, מנסה לתייג את עצמה כשיא השיאים של השילוב בין קולינריה איכותית להקמת מבני לינה ברמה זהה. האם אנו זקוקים אכן לתיירות פנים רבה לצריכת אותם חדרים אקסקלוסיביים? שלא תבינו אותי לא נכון, החדרים מדהימים והשירות לעילא וכל זאת, תמורת 1200 ₪ ללילה לחדר.
בואו נניח לדוגמה, שמגיע נופש, שחלילה חפץ בלילה אחד בלבד בסוף שבוע, הוא מתקבל מיד בסירוב מסיבי של, מצטערים אבל לא בבית ספרנו, כי זה האירוח הינו אקסקלוסיבי השומר בקנאות על ייחודו כרצף של שני לילות לינה רצופים בלבד!
מאחר, ועיקר התיירות הנכנסת כיום הם ישראלים שמוותרים על מעבר בדיוטי פרי ובשיא כנותם הם חפצים לחוות את האטרקציות המזדמנות בנוף הישראלי, יוצא כי לתייר הישראלי לא מגיעה אפשרות בחירה להנות משלל הטוב הזה לפי בחירתו.
בשורה התחתונה, בואו נאמר את האמת, תיירות חוץ נכנסת אינה מגיעה בעיקר עקב מצב הביטחוני המפתיע אותנו ללא אזהרה ומשתק את רחובותינו. אני ,מתגעגעת למלונאות הביניים שהייתה קיימת באירוח קיבוצים, חדרים צנועים, אוכל של חדר אוכל בלי פלצנות על שם שף זה או אחר. לצערי, מה שנותר מרעיון האירוח בסגנון הזה מיושם היום רק באכסניות נוער. כך שאם מישהו מעוניין בחדר פשוט הוא צריך לחפש את מתחם אכסניית הנוער. שם נפגוש את כמויות הנוער ותנועות הנוער, לא יהיה אוכל פלצני אבל נהיה שלמים עם המחיר.
השבוע jusa , ביקרתי בשני מתחמי אירוח יוקרתי. האחד בכפר הנופש בקיבוץ עין זיון. הם חיסלו את בית ההארחה הכפרי והפשוט והפכו אותו למתחם יוקרתי מעוצב כדבעי ומרוהט שחבל ל״חרב״ אותו מרוב היופי העיצובי. המחיר 850 ₪ לחדר. כולל ארוחת בוקר יוקרתית. אם רוצים להשתמש בבריכת הקיבוץ, זה אפשרי. מקבלים וואוצר. אך אתה צריך להביא מגבת מהבית. אז בתקופות מסוימות כשחם בחוץ ולא רוצים אטרקציות אלא ברכה, אז מי ששכח בבית מגבת שהוא רגיל לארוז לקמפינג ולא למקום יוקרה, אז מה הוא יעשה? למתחם יש הפעלות inhouse מה שיכול להעסיק את הילדים במידת ונחוץ…כמובן בעד ככה וככה הוצאות לא זעומות.
אז אם אני רוצה מגורים בינוניים, אחפש צימר לא מתוחזק מט ליפול שמוכר בכל מחיר ואז אקטר על הזלזול בצרכן עקב תחזוקה ירודה.
אז לאן נעלמו לנו לינות הביניים למעמד הביניים? משהו שלא עובר את ה 400 ₪ ללילה ומספק ארוחת בוקר טעימה בחדר אוכל ?
מה איתנו, תיירי הפנים הנאמנים, איפה אנחנו נינפש? כי בכל בוקר מתפרסם דיל לכרתים, רודוס או כל אי דומה לישראל אחר, במחיר של לילה אחד בישראל.
בביקור שלי בגליל, במעבר למושב הבא, גילינו בין עצי היער, שחבוי לו מלון בוטיק ציורי. באמת ייחודי בעיצוב החמים שלו. יש לו ספא. ממותג כזה. אין ברכה. אין כלום, רק לישון לאכול ולצאת לטייל במושב. וכמובן יש מסלולי הליכה לרגל ולאופניים, אבל אם תצא אליהם, תפסיד את מרבית השקלים שהשקעת במקום המקסים הזה. תמורת המחבוא תשלם את הסכום הלא מצדיק של 950 ₪ ללילה לחדר כולל ארוחת בוקר. חופשה לעשירים. והנה, מתחם נוסף של בית מלון גלילי שנפתח על כביש 90 בואכה העגורים… מלון עם בריכה וספא וחדרים מהודרים 1200 ₪ לחדר ללילה.
 –
אז סיכמנו?
שבארץ בעיקר עובדים על תיירות פנים כי תיירות חוץ לא מגיעה עם המצבים הלא צפויים שבמדינתנו. אבל אני רוצה בכל זאת לנפוש בארץ. בעיקר ליד הים, במקומות היפים כמו אכזיב, קיסריה, בית ינאי, אשקלון ובעיקר היכן שאין מדוזות ובאוויר אין מתקפי כלי תעופה חמקנים אך דייקנים…. ושהכל יסתכם ב 400 ₪ לילה לחדר. באחרית ימים כאלו, מבטיחה לא להישאר בבית שום סופשבוע !

דעות, המלצות וביקורות ישראל

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות