• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מסלול טיול לבית הכנסת העתיק בחרבת עין נשוט

דף הבית » מסלול טיול לבית הכנסת העתיק בחרבת עין נשוט

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

בית הכנסת עין נשוט הינו בית כנסת עתיק הנמצא בחרבת עין נשוט כ-2 ק”מ דרומית למושבה קדמת צבי שברמת הגולן.

עין נשוט היה ישוב יהודי עתיק בתקופת המשנה והתלמוד, על פי הממצאים הארכיאולוגים שנמצאו במקום כמו בתי בד רבים הפזורים בשטח הוסק כי עיקר פרנסתם הייתה על יצור שמן זית.

בית הכנסת יחסית קטן אבל די מפואר, הערכה היא שהוא נבנה במהלך המאה ה-5 לספירה בתקופה הביזנטית (324-638 לספירה) .

הגעה:

מכביש ראש פינה קריית שמונה כביש מס` 90, בצומת מחניים פונים ימינה לכביש הראשי המחבר בין ראש פינה לעין זיוון (כביש מס` 91), לכיוון קצרין, (עוברים את קיבוץ מחניים, משמר הירדן, קיבוץ גדות, גשר בנות יעקוב ובצומת בית המכס העליון ממשיכים ישר עם הכביש לכיוון קצרין), בצומת הבאה צומת “נשוט” פונים ימינה בכביש מס` 9098 ונוסעים כ- 2 ק”מ עד לצומת הבאה צומת “קצרין צפון”, פונים שמאלה לכיוון המושבה קדמת צבי (כביש מס` 9098), נסיעה של כ- 1300 מ` (עד לבסיס הצבאי הנטוש “צנובר” (הבסיס מחולק ל-2 חלקו בצד ימין של הכביש וחלקו בצד שמאל של הכביש) עוברים את הגדר של הבסיס הימני ומיד פונים לחנייה (נ.צ   2687 – 2146      ) .

המסלול מתחיל כאמור ממגרש החניה. המסלול פונה לכיוון דרום מזרח תוך חציית ואדי ויובל של נחל המשושים העובר במקום. לאחר כ- 300 מטר מגיעים לחורבת בית הכנסת העתיק “עין נשוט”.

ליד בית הכנסת העתיק נמצא עין נשוט בתוך אפיק נחל המשושים היורד לכיוון דרום מערב. באביב פריחה מרהיבה של מגוון צומח לאורך המסלול. מעין נשוט המסלול חוזר לנקודת ההתחלה.

שילוט והכוונה במסלול:

קיים שילוט של רשות שמורות הטבע והגנים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות