• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המלצה אישית לספר אלקטרוני חדש: 50 התענוגות של פרובאנס

דף הבית » המלצה אישית לספר אלקטרוני חדש: 50 התענוגות של פרובאנס

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

=

“50 התענוגות של פרובאנס” האלקטרוני רואה אור פחות משנה אחרי הופעת הספר המודפס. פרטים רבים עודכנו ליוני 2018.

הספר מופיע בדיוק לפני החגים. כי פרובאנס נהדרת בספטמבר ואוקטובר. מתענגים על גווני השלכת, טועמים מגוון עצום של פטריות-בר שאין בעונות אחרות, בהן האורונז’ המדהימות, נהנים ממזג אוויר נעים.

הצפיפות הנוראה של ה-vacances, חודשי יולי אוגוסט, איננה. המחירים צונחים, בעיקר במלונות ובאכסניות הכפריות, ב-30 ולפעמים ב-50 אחוזים לעומת הקיץ.  אפשר לנוע בחופשיות בכבישים. פרובאנס בסתיו מקנה למטייל תחושה של חופשה אמיתית, הרחק מההמון.

החגים הם אכן זמן מצוין לתכנן טיול על-פי ספרו של אביטל ענבר, 50 התענוגות של פרובאנס. הספר בנוי כך, שאפשר להתחיל ולסיים כל נקודה שרוצים. אפשר לטוס למארסיי, או לניס, לעשות טיול מעגלי, או לצאת מנמל תעופה אחד ולסיים בשני.

הספר האלקטרוני מתפרסם 18 שנה אחרי ספרו הראשון של ענבר על פרובאנס, “התענוגות של פרובאנס”, ששיגר עשרות אלפי ישראלים לאזור הנהדר. הספר לוקח אתכם ואתכן אל היופי המהמם, אל המסעדות, משיא הצמרת ועד לעממיות ביותר, ממליץ על היקבים הטובים בכל סביבה, על מלונות ואכסניות, ומלווה אתכם בשווקים ודוכניהם המפתים, בכפרים התלויים, במוזיאונים יוצאי-דופן, בבתי-אמנים, בקאפלות שצוירו בשלהי המאה ה-15 או במאה ה-20, בנופים מרהיבים ובמקומות לא מוכרים.

הפן היהודי ההיסטורי לא נשכח. פרק מוקדש לחבל העתיק של יהודי פרובאנס, Comtat Venaissin – נחלת האפיפיורים שליד אוויניון – שקלט יהודים מגורשים מממלכת צרפת. גם רוזני פרובאנס קלטו מגורשים, וביישובים שונים מציין המחבר נוכחות עתיקה זו. כן “גילה” גיטו ביניימי נידח בעיירה קטנה בהרים צפונה מניס, ועוד.

בתוך המבחר האדיר שבספר, בחר המחבר ב-50 המומלצים ביותר, לטעמו, ה-Must. הוא מבליט כל אחד באייקון, האות מ’ באלפבית העברי העתיק.

הספר מתווה מסלול ספיראלי, המאפשר להתחיל את הטיול בכל פרק.

אביטל ענבר, סופר, מתרגם-ספרות ועיתונאי, שהיה המו”ל של מדריכי גומיו ישראל בשנים 1995-2003, הקדיש לצרפת שמונה ספרי-מסע בתוך עשרים שנה, “מפעל” יחיד במינו. הספרים מבוססים כולם על מסעות-תחקיר מענגים. אחרי הספרים המוקדשים לצרפת בכללותה, ולפרובאנס, פאריס, דרום-מערב צרפת, יינות בורדו ואלזאס, “50 התענוגות של פרובאנס” הוא השביעי בסדרת “התענוגות”.

השמיני, אלקטרוני, “תמונות פאריסאיות”, במנדלי מוכר ספרים ברשת, הוא מסע בעולם הרוח של צרפת, בקרב הסופרים שתרגם והאמנים הדגולים שהתיידד איתם, כמו איב מונטאן ומארגריט דיראס (אצל “מנדלי מוכר ספרים ברשת”).

עוד במנדלי, תרגומו ליצירת המופת “ז’אק הפטליסט ואדונו” מאת דני דידרו, ספר מסע בדרכי צרפת והפילוסופיה, שתרגם ב-1980 וערך מחדש ב-2015.

כתבות על הספר המודפס

אכול ושאטו   כלכליסט   פרנקופילים אנונימיים   מגזין גלובס,  טעמה הטוב של פרובאנס   יאיר טיולים   באומוספירה

הספר המודפס

“50 התענוגות של פרובאנס” רואה אור 17 שנה אחרי “התענוגות של פרובאנס”, ששיגר עשרות אלפי ישראלים לאזור הנהדר. הספר החדש, השופע תמונות, לוקח אל היופי המהמם, אל המסעדות, משיא הצמרת ועד לעממיות ביותר, ממליץ על היקבים הטובים בכל סביבה, על מלונות ואכסניות, ומלווה אתכם בשווקים ודוכניהם המפתים, בכפרים התלויים, במוזיאונים יוצאי-דופן, בבתי-אמנים, בקאפלות שצוירו במאות ה-15 ו-16 ובמאה ה-20, בנופים מרהיבים ובמסלולי סיורים.

“50 התענוגות של פרובאנס”

מאת אביטל ענבר ( כתב גם מאמרי תוכן באתר זה )

להזמנה ישירה מהוצאת שטיינהרט-שרב, בהנחה לגולשי האתר

המחבר בחר ב-50 המקומות המומלצים ביותר, לטעמו, ה-Must. אמנות, גסטרונומיה, יין, פלאי טבע, כפרים יפים ועוד. הוא מבליט כל אחד באייקון , האות מ’ באלפבית העברי העתיק. המפות שבספר מציינות את מיקומי ה-must בחלקיו השונים של החבל. 50 הנבחרים הם חלק קטן מהספר: הם משובצים בתוך המבחר העצום של שכיות-החמדה שבחבל.

הפן היהודי ההיסטורי לא נשכח. פרק מוקדש לחבל העתיק של יהודי פרובאנס, Comtat Venaissin – נחלת האפיפיורים שליד אוויניון, שקלט יהודים מגורשים מממלכת צרפת. גם רוזני פרובאנס קלטו מגורשים, וביישובים שונים מציין המחבר נוכחות עתיקה זו. כן “גילה” גיטו ביניימי נידח בעיירה קטנה בהרים צפונה מניס, ועוד.

מטיילים המסתפקים בהפרדה בין בשר לחלב ובדגים מקושקשים – ימצאו את מבוקשם במסעדות בכל הרמות. מסעדות כשרות יש בכל מקום שחיה בו קהילה גדולה, כמו ניס, אוויניון, קאן, אקס-אן-פרובאנס. מסעדות אלו נקל לאתר בגוגל.

פרקי הספר מתווים מסלול מעגלי, המקל על תכנון הטיול בין תענוגות פרובאנס. אפשר להתחיל בכל נקודה ולסיים בכל נקודה.

אביטל ענבר, סופר, מתרגם-ספרות ועיתונאי, שהיה המו”ל של מדריכי גומיו ישראל, הקדיש לצרפת שמונה ספרי-מסע בתוך עשרים שנה, “מפעל” יחיד במינו. הספרים מבוססים כולם על מסעות-תחקיר מענגים. אחרי הספרים המוקדשים לצרפת בכללותה, פרובאנס, פאריס, דרום-מערב צרפת, יינות בורדו ואלזאס, “50 התענוגות של פרובאנס” הוא ספרו השביעי בסדרת “התענוגות”.

השמיני, אלקטרוני, “תמונות פאריסאיות”, הוא מסע בעולם הרוח של צרפת, בקרב הסופרים שתרגם והאמנים הדגולים שהתיידד איתם, כמו איב מונטאן ומארגריט דיראס (אצל “מנדלי מוכר ספרים ברשת”).


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם