• תַפרִיט
  • תַפרִיט

למה כדאי להזמין קרוז בעזרת סוכן או יועץ קרוזים?

דף הבית » למה כדאי להזמין קרוז בעזרת סוכן או יועץ קרוזים?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 13 דקות

אתר טיולים.נט, והקבוצות שהוא מפרסם בהם, אינם סוכנות טיולים. האתר מהווה צינור מתווך בלבד לסוכנים מורשים שיש להם מבצעים כדאיים, ואינו נושא באחריות על השירות או התשלום.

קרדיט לתמונה ראשית: Dan Evans   Pixabay 

ישראלים רבים שואלים “האם עלי להשתמש בסוכן נסיעות כדי להזמין שייט?” ויש תשובה פשוטה לשאלה זו – כן. בחירת סוכן נסיעות שייט טוב יכולה להיות אחת ההחלטות הטובות ביותר שאתה מקבל בעת הזמנת השייט שלכם.

בשנים האחרונות החלו לא מעט ישראלים לקחת קרוזים, במתכונת של נופשון קצר, חופשה ממושכת יותר או טיול רב חודשים באתרים רחוקים בעולם. כל נסיעה כזו מחייבת קשר עם סוכן. הבחירה בטוב ביותר מבין כל הסוכנים עבורכם איננה בהכרח טריוויאלית ופשוטה. בחירה סוכן קרוזים טוב צריכה להתחשב במוניטין, באמינות ובהמלצות שקיבלתם עליה, אך גם בצרכים הספציפיים שלכם, אופי הקרוז שאתם מתכננים ואתר היעד שאליו אתם נוסעים.

הזמנה של קרוזים איננו דבר קל, ישנם כל כך הרבה פרמטרים (קרוב ל 40 !!!) לתמחור אופטימלי עם מיקום מעולה באוניית השייט. דבר שמצריך ישיבה ארוכה מול המחשב, ושיטוט באינטרנט שגוזל שעות, שבועות של הכנות לקראת הקרוז. יש כאלה שהדבר מסב להם עונג רב וגם נותן ערך מוסף, נוסף לטיפים ולטריקים שמצאו.

אם אתם חושבים להזמין קרוז, אולי אתם תוהים אם עדיף להזמין עם סוכן קרוזים או ישירות דרך חברת הקרוז? יש כמה גורמים שיש לקחת בחשבון, ושאלות לשאול לפני שתחליטו.

מומלץ להיזהר מהודעות מפוצצות שאין מאחוריהן כלום: הסוכן מספר אחד, המחירים הכי זולים, מחירים סודיים ומי שמזכיר את אני ואני ואני ועוד ועוד. הדוגמאות האלה נלקחו מעבודה באוניברסיטת קורנל שעשתה מחר על רמאויות שיווק.

המאמר מפורסם לאחר שלא מעט אנשים נופלים בפח בהבטחות שאין להם כיסוי של לחץ על הקונה, הפחדתו ואי המקצוענות. שהמטרה שלהם לנצל חוסר הבנה של לא מעט אנשים (גם המנוסים). הבנת התחום דורשת מקצוענות וניסיון. 

יש בפיסבוק קבוצת “ייעוץ לקרוז (הפלגות נופש) זה כאן!

אפשר להתכתב שם בפרטי או לשאול שאלות שיענינו את כלל הקוראים ושלאחר בדיקה יאושרו לפרסום.

שאלות לפני ההחלטה

מדוע אנשים משתמשים בסוכני קרוזים כדי להזמין קרוז?

האם סוכני קרוזים מקבלים עסקאות טובות יותר בהפלגה?

אילו שאלות עלי לשאול את סוכן הקרוזים?

נכון, ישנם מקרים שבהם אנשים מסוימים יעדיפו להזמין ישירות מחברת הקרוז. אבל……………

אני אתחיל בכך שאני אוהב סוכני קרוזים אמינים, מיקצועיים ושלא מלכלכים אחד על השני וגם לא מלחיצים את הלקוח לסגור עיסקה. מניסיוני, הם בעצמם קרוזיונרים נלהבים, ויכולים להציע עצות מצוינות בגוף ראשון. אתם צריך סוכן קרוזים שמתמחה רק בקרוזים ולא סוכני נסיעות כולבוניקים שמטרתם לטפל במהירות, לדחוף הפלגות שעמלות גבוהות.

האם אתם עושים קרוז בפעם הראשונה?

תהליך הזמנת קרוז עשוי להיראות מבלבל, ולכן תרצו להשתמש בסוכן בעל ידע ומיומן במכירת קרוזים ולא מול סוכן כלבוניק. מטיילים בפעם הראשונה על אוניות קרוז? אתם צריכים לדעת על מסמכי נסיעה, צ’ק-אין מקוון, מענקים של חברת קרוז, פרוטוקולי בריאות חדשים ועוד. סוכן קרוזים מקצועי יענה על שאלות, ממש עד יום העלייה למטוס, עוזר מאוד.

עבור רוב האנשים, היתרונות של שימוש בסוכן קרוזים מנוסה במכירת קרוזים שווים את זה. סוכני קרוזים מיומנים שיעזרו לכם לבחור את הקרוז המתאים לכם (יציעו עצות קרוזים ויענו על שאלות) ולעתים קרובות יוכלו למצוא עסקאות קרוז מעולות. חלקם עשויים גם לספק שירותים נוספים, כמו זיכוי במזומן או בקבוק יין.

כאשר אתם מזמינים באינטרנט עם אתר אינטרנט עם סוכנויות קרוזים גדולות. במקרים מסוימים, בהתאם לחברה, ניתן לעבוד עם מומחה קרוז ספציפי לכל הפלגה. עבור מטיילים מנוסים, לעתים קרובות זו יכולה להיות האפשרות הטובה ביותר.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של שימוש בסוכן קרוזים להזמנת הפלגה הוא קבלת עצות נהדרות. מומחה קרוז יכול להדריך אותך לחברת הקרוז והאונייה הנכונים בהתבסס על תקציב, העדפות החופשה שלכם ומטרות הטיול. ולא לפי גודל העמלה שהוא מקבל.

סוכני קרוזים יכולים להפנות את תשומת ליבנו לקווי קרוז ולחוויות קרוזים אחרות, במיוחד מכיוון שאולי תרצו לתכנן חלק מהפלגות בקטגוריות הללו.

סוכני נסיעות יכולים לקבל גישה למחירי קרוז נמוכים יותר מאתרי האינטרנט.

זה יפתיע רבים, אבל כשאתם מזמינים קרוז, השירות של סוכן הקרוזים שלכם הוא בחינם. זה לא אומר שהם לא מקבלים תשלום, אלא שחברת הקרוז משלם להם עמלה ישירות.

יכולים להיות חריגים לכך, מכיוון שסוכני קרוזים מסוימים עשויים לגבות עמלות הזמנה או ניהול. הם צריכים להודיע לך אם זה המקרה.

סוכן קרוזים הוא בעל ערך רב, כי הוא זה שיבלה שעות על גבי שעות עם חברת הקרוז כדי לפתור את הבעיות שלכם.

דברים קורים בהפלגת הקרוז. יכולות להתרחש שגיאות במערכות ההזמנה, בעיות בקרוז ועוד הרבה מצבים בלתי צפויים.  אם יש לכם סוכן נסיעות, יש לכם מישהו שנלחם בשבילך ודואג לפרטים.

במקרה של השעיית של קרוז, סוכני קרוזים יכולים לעזור לכם בהחזרים (להגיש בקשות להחזרים או זיכויים לשייט עתידיים ועוד). 

למי עוד מתאים סוכן קרוזים מומחה מבצעים?

לאור ניסיון רב, מוצעים לכם מספר כללים שינחו אתכם איך לבחור סוכן או את מי להעדיף.

1. בקרוזים ארוכים, מסובכים ויקרים ששם הסיכויים לבעיות ותקלות בתכנון הן גדולות יותר, אז ישנו לפנות לסוכן האנושי שאליו ניתן לפנות והוא יכול לפתור אותן בקלות וללא מפח נפש.

2. למי שאינו מאמין למידע ואינו יכול לסנן את המידע שנמסר באינטרנט. יש לזכור שישנם כתבות מגמתיות שאינן משקפות את המצב האמיתי ואז ניתן ליפול בקלות בפח.

3. למי שהזמן אינו מצוי בידו על-מנת לתכנן את הקרוז.

4. למי שאין את הכלים לתכנן שייט. בדרך כלל לסוכנים מומחים יש את הכלים.

5. למי שחשובה לו התקשורת האישית.

6. למי שאינו מחובר לאינטרנט. או שאינו אוהב את השימוש בו.

7. שמסוגל לפנות לסוכן גיבוי ומענה קולי לשעת הצורך בתמיכה.

8. למי שאינו דובר אנגלית.

9. לפי ניסיון אישי ו\או המלצה של חברים.

למי מתאים סוכן קרוזים רגיל

1. לכל אותם אלה שמחפשים קרוז מתחת ל-120 יום לפני ההפלגה. גם בדקה האחרונה.

2. לכל כל אותם משפחות שחדרים קבוצתיים לזוגות לא מתאים להם. ולא מעוניינים לפצל לשתי ההזמנות.

3.  לכל אלה שמחפשים שייט נהרות רגיל וכשר עם מטבח ורב.

4. לכל אלה שהחמיצו את המחירים הקבוצתיים.

לפי איגוד CLIA, אנשים שהשתמשו בסוכן קרוזים, דיווחו על רמה גבוהה של שביעות רצון מהייעוץ, הידע והערך שקיבלו

פרמטרים לבחירת סוכן קרוזים

התאמת הסוכן האישי לצרכיכם

כיום, יש מגוון של סוכני נסיעות המציעים מחירים זולים (בנק חדרים) מול ההצעות האינטרנט ויש אתרי אינטרנט גדולים עם גב כלכלי, המסוגלים לתת מבצעים ראויים, עם הדבר החשוב שנקרא שירות ואחריות. שלדעתי זו רק תכונה של מעטים שמשקיעים בכך את כל המאמצים.

יצירת קשר אישי עם הסוכן עדיפה על הזמנה באינטרנט שיכולה להועיל עד מאוד בשלבים של תכנון הקרוז. מומלץ לשאול את הסוכן, כאשר אתם מדברים איתו האם הוא בעצמו עשה קרוזים (תתפלאו לדעת כמה סוכנים לא מכירים ולא היו בקרוז).

מתי להזמין קרוז?

כאשר אתם מזמינים קרוז מספר חודשים או אפילו שנה או יותר מראש, חברות הקרוז יבקשו פיקדון (שאולי ניתן להחזר או לא). הפיקדון מבטיח את הזמנתכם עד לתשלום הסופי. תאריכי התשלום הסופי של חברות הקרוז נעים בין 120 יום לפני ההפלגה שלכם, ועד 60 יום לפני ההפלגה שלכם. בדקו תמיד שיש אישור מחברת הקרוז ושימו לב לתאריכי התשלום.

מומחי קרוז מודעים גם ליותר חברת קרוז אחד, ולמטיילים נלהבים או חוזרים, זה יכול להיות שימושי במיוחד. הטעם שלנו משתנה עם הזמן, ואנחנו מתבגרים. מה שאהבנו בחברת הקרוז שאיתה הפלגנו כשהילדים היו צעירים, אולי לא מתאים כעבור שנים.

כדאי לשאול את סוכן הקרוזים או מומחה הקרוזים

האם כאשר אתם מבצעים תשלום (פיקדון או תשלום סופי), האם סוכן הקרוזים משלם לחברת הקרוז ישירות בשמכם? דירשו חשבונית מקור מטעם חברת הקרוז.

עדיף שסוכן הקרוזים יבצע עבורכם את התשלום באמצעות כרטיס האשראי שלכם, ישירות עם חברת הקרוז. זה בטוח יותר מאשר סוכן הקרוזים שייקח את התשלום שלכם, וישלם לחברת הקרוז בעצמו. תשלום ישיר מבטיח שהתשלום שלכם יתבצע לחברת הקרוז, והוא נוהג מקובל עבור רוב הסוכנויות.

אתם יכול גם לבקש לקבל את אישור ההזמנה מחברת הקרוז, המציג תשלומים, לתיעוד שלכם.

יחס אישי וזמינות השירות

סוכני קרוזים טובים מבינים שהעבודה שלהם לא הסתיימה ברגע שגבו מכם את הכסף. שירות טוב מצידם יגרום לכם לחזור לעשות איתם עסקים בעתיד. סוכן קרוזים איכותי יעמיד לשירותכם את כתובת המייל שלו ואת הטלפון (או שמוקד השירות יפנה אליו פניות מכם) ובכל שלב בטיול תוכלו לפנות אליו בבקשות עזרה או שאלות הבהרה לגבי הטיול המתוכנן.

סוכן טוב הוא גם אדם שלא מלחיץ את הקונה ולא מלכלך על מתחרים.

לא רק מחיר

המחיר הוא תמיד שיקול מרכזי בקבלת ההחלטות של הישראלים ואין בכך פסול. אך לקרוז יש לקחת את העלויות של כרטיסי טיסה ומקומות לינה בחו”ל. יש סוכנים ו/או אתרי אינטרנט שמצהירים שאצלם המחירים זולים ממתחרותיהם, נותנת לכם ספק אם ההצעה אטרקטיבית.

הכי מרגיז, כותבים לכם שהמחיר החל מ…… ונגמר בפי כמה וכמה. כי המחיר לאדם, ללא מיסים ועוד ועוד

יחד עם זאת, חשוב להסתכל מעבר לשורת המחיר בגולמי – גם בעלויות נוספות שכרוכות בקרוז ובאיכות השירות שתקבלו תמורתו. לשם דוגמא, אתם יכולים לקבל הצעת מחיר לקרוז זולה יחסית אבל האוניות לא תואמות את הציפיות והדרישות שלכם. חשוב שתפליגו בנוחות ובתנאים סבירים.

הסוכנות שומרת לעצמה את הזכות להוסיף, לשנות או לשנות תנאי תעריפים מוזלים בכל עת, ללא הודעה מוקדמת.

הטבות נוספות

לסוכנויות קרוזים שמוכרות רק הפלגות עשויות להיות גם הטבות מסוימות אם תזמינו דרגם. זה יכול לכלול זיכוי על הסיפון (ניתן להשתמש במשקאות, טיולים ועוד- במונחים מקצועיים נקרא (PERXS), בקבוק יין או צלחת תותים מכוסים בשוקולד, ואפילו נקודות נסיעה.

הטבות ייחודיות למזמינים ממאגר חדרים קבוצתיים משתנות כל הזמן, ולא בכל החברות ולא בכל ההפלגות.

מבצעים מיוחדים

יתרון נוסף של שימוש בסוכן קרוזים או מומחה לקרוז, הוא האפשרות להזמין כאשר יש להם מבצע מיוחד עם חברת הקרוז. סוכנויות משתפות פעולה עם חברות קרוז בתקופות מסוימות של השנה ויציעו להם תמריץ להזמנה, כגון תגמולים בתשלום מראש או ארוחות מיוחדות.

המבצעים הם בדרך כלל רק לחדרים זוגיים מקטגוריות נבחרות. משפחות 4-5 נפשות יכולות לפצל ולחסוך משמעותית.

המחירים למבצעים שתקבלו עד גמר המלאי. ובדולרים.

כמות החדרים מוגבלת לכל מבצע.

לא לכל קו הפלגה יש מבצעי חדר זוגי. יש לברר תחליפים.

המבצעים הטובים ביותר הם רק למטיילים שמזמינים מעל ל-120 יום. הכי טוב והכי זול איך שהשיווק של האונייה מופיע באתר חברת השייט, ואז תמצאו את חדר החלומות שלכם.

לא ניתן לשלב מבצעים אלו עם הנחות והטבות אחרים.

מחירי המבצעים הסופיים תקפים אך ורק דרך המוקד הטלפוני שיבצע עבורכם את ההזמנה.

לכל קו קרוז יש את ההגבלות שלו. לברר לפני תשלום.

יש סוכנים ו/או חברות ש”תקועים” עם חדרים והם יוצאים במבצעים של הרגע האחרון. רק מה? אלו חדרים מהדרגה הנמוכה שאין דרישה (כמו ליד חדרי מכונות, או מרפסת שפונה לספינות ההצלה ועוד).

קבוצת פיסבוק “מחירים בלעדיים עם רויאל קריביאן Royal Caribbean“, שבו סוכנים מציעים את המבצעים שלהם. במייל שיש שם זה גם מופנה לסוכנים. ברשימה למטה יש עוד חברות שלא נפתחו עבורם קבוצות

קבוצת פיסבוק “מחירים בלעדיים עם נורוויג’ן קרוז ליין – Norwegian Cruise Line“, שבו סוכנים מציעים את המבצעים שלהם. במייל שיש שם זה גם מופנה לסוכנים. ברשימה למטה יש עוד חברות שלא נפתחו עבורם קבוצות.

למה המחירים זולים (לעומת הרישמי), ואיך אפשר לקבל אותם?

המבצעים הם של מחיר קבוצתי. שמשמעותו, חברת תיירות קונה כמות גדולה של חדרים זוגיים (לא משפחתיים) בהפלגות נבחרות כי אי אפשר להזמין ל 40,000 הפלגות בשנה) מיד שמתחיל השיווק (כשנתיים לפני ההפלגה) במחיר בסיסי ואם קונה במזומן הוא מקבל הנחה נוספת. וכך נוצרים המחירים הקבוצתיים – מחירים אטרקטיביים במיוחד שלא תמצאו בשום אתר או סוכנות נסיעות שמוכרת חדרים לבודדים.

המחירים הקבוצתיים נקנים עבור חברות וארגונים שמזמינים כמות חדרים ושנשארים חדרים פנויים, הם נמכרים ללקוחות מזדמנים.

שימו לב שהמבצעים שאנו מפרסמים מועברים אלינו מסוכני קרוזים חיצוניים ואין לנו כל השפעה על המבצעים. הם מוגבלים בזמן ובכמות החדרים. 

חשוב לדעת האם סוכן לא מוכר עד 120 לפני הקרוז, החדר מוחזר לאונייה והסוכן מקבל חזרה את הכסף ששילם ואז… המחיר לקרוז הופך להיות מחיר שוק שמפורסם באותו זמן.

איך לשמור על המחירים ולהבטיח את החדר?

כדי לקבל חדר עם מספר (לא גרנטי), יש לשלם דמי קדימה (משתנים לפי החברה והקרוז) שיוחזרו לפי תנאי החברות. למשל: רויאל קריביאן 91 יום לפני ההפלגה, נורוויג’ין 121 יום לפני ההפלגה. מול שאר החברות יש לבדוק ולאמת, כדי למנוי טעויות.

כדי להבטיח את החדר והתנאים, יש שלם בהקדם את המקדמה שהחברה דורשת.

לידיעתכם המחירים נכונים לאותה שניה שאתם מדברים עם נציג המכירות של הקרוזים ובתנאי שמשלמים דמי קדימה. במקרה וחוזרים אחרי כמה ימים, אין הבטחה שהמחיר יישאר (אתם לא היחידים וכמות החדרים מוגבלת).

במקרה של אי תשלום מלא או ביטול קרוז

אם לא תשלמו את המחיר המלא בתאריך היעד שסוכם, תאבד זכותכם לחדר.

אם תרצו לבטל לחודשים הנקובים לאחר התשלום הסופי, תשלמו קנס מדורג, בהתאם לזמן ההפלגה. כתוב בחוזה

טיפים/תשר

צפו לשירותים מעולים ברגע שאתם מפליגים. עם זאת, לרוב, תידרשו לשלם טיפ יומי עבור שירותים אלה – לפעמים עד $18+ ליום לאדם! עם הטבות חינם בתשלום מראש המוצע על ידי סוכן הקרוזים שלכם, אתם יכולים לחסוך למעלה מ-$100 לאדם עבור טיול שייט של 8 ימים / 7 לילות.

המבצעים לא כוללים טיפים לנותני השרות. יש מדינות שחובה לפי החוק ויש מדינות זה רק המלצה. לשיקולכם!!

השוואות מחירי קרוזים

אחד מהדברים הכי נבונים שתעשו, להשוות על אותו מספר חדר (קומה ומיקום מדויק), על אותה קטגוריה (יש כ 20 סוגים בכל אונייה), אותו תאריך, תנאי תשלום (גרנטי, NRD שהם מלכודות דבש) ועוד כ-40 פרמטרים.

שתבינו לכל חדר יש מחיר שונה גם מאותה קטגוריה ובאותה קומה. הכל עניין של מיקום

פיקוח על מחיר ההפלגה לאיתור ירידות מחירים

האם ידעתם שחברות קרוז רבות יתאימו את מחיר הקרוז שלכם אם הוא יורד לפני התשלום הסופי? לעתים קרובות זה צריך להיות באותה קטגוריה של חדר הנוסעים וזה לא יהיה ניתן לשילוב עם מבצעי עבר, אבל תמיד כדאי לבדוק.

לא כל סוכני הקרוזים רבים ינסו לפקוח עין על ירידות מחירים, המציאות היא שאפשר לפספס את זה. זה רעיון טוב לעקוב גם אחר עצמך.

הרחבה: מה קורה אם מחירי הקרוז יורדים? איך מבטיחים את המחיר הנמוך?

האם יש עמלות שאני צריך לדעת?

יש סוכני קרוזים מסוימים הגובים עמלת ניהול, או אפילו דמי ביטול. בעוד שהזמנת הקרוז עשויה להיות בחינם.

כיום, יש לא מעט סוכנים שגובים דמי פתיחת תיק במקרה של ביטול. הסיבה די ברורה, יש כאלה נוסעים שלא סגורים על הקרוז או שזאת ההפלגה הראשונה ששלהם ואז יש צורך לייעץ שעות רבות ו/או לשנות ולבטל ללא אבחנה. יש סוכנים הנוטים לגבות דמי פתיחת תיק מ 50$ עד 100%. דבר, שבעשרות מדינות איננו מקובל ואיננו מופיע בחוזה הקרוזים.

יש סוכנים שאחוזי הביטולים והשינויים שלהם נמוכים ולכן לא יבקשו דמי פתיחת תיק.

דמי ביטול אינם קשורים לדמי קדימה שאנשים משלמים. תנאים ועלות דמי קדימה שונים מחברת קרוזים אחת לשניה.

יש סוכנים הנוהגים להפחיד את הנוסעים, על-מנת שיקנו אצלם בכל מחיר.

כל הדברים היוצרים בלבול וחוסר ביטחון לגבי הדבר שנכון לעשותו.

חשוב לדעת

מומלץ לקרוא את החוזה של הקרוז, ולהבין אותו.

האם סוכני קרוזים מקבלים דילים טובים יותר בהפלגה?

שמתם לב סוכני קרוזים מוכרים יותר זול מהאתר שלהם. האם שמתם לב אין מבצעים מתמשכים? לא לדאוג, זאת לא הונאה זה הדבר האמיתי. לסוכני קרוזים עשויה להיות גישה למבצעים טובים יותר בהפלגות שלא מפורסמים באתרים השונים וכדי לא להרגיז את אלה ששילמו יקר יותר תקבלו אותם רק בפנייה ישירה. ברוב המקרים, לסוכנויות או לזכייניות גדולות יותר יש השפעה עצומה וכוח קנייה עם חברת הקרוז. המשמעות יכולה להיות תמחור טוב יותר בהפלגות מסוימות ו/או כמה הטבות או שירותים נוספים.

תעריפים נמוכים אלה אינם זמינים בדרך כלל במהלך חגים מיוחדים, כפל מבצעים (חברות בקלאב) והזמנות של הרגע האחרון.

כמה שיותר מוקדם יותר טוב

סוכנויות קרוזים מחזיקות לעתים קרובות מלאי של אוניות קרוז שסביר להניח שיהיו פופולריות בקרב לקוחותיהן. הם מזמינים מספר חדרים בתעריפים המוקדמים והנמוכים ביותר, ויכולים להמשיך ולמכור אותם באותם מחירים, גם כשהמחירים עולים אצל חברת הקרוז.

עם זאת, חדרים אלה יכולים להיות מוגבלים בכמויות, וייתכן שלא יהיו זמינים קרוב יותר להפלגה. לכן, הזמינו 6 חודשים עד שנה, או יותר, לפני שההפלגה שלכם, כדי לקבל גישה לתעריפים מיוחדים אלה.

כתובת אמינה

כשהכל הולך חלק וללא תקלות, הכל נפלא – אבל כשתקלה מתרחשת, כשאתם מגיעים לנמל ההפלגה ומגלים שהכרטיס שהזמנתם בכלל לא מופיע במערכת המחשוב המקומי. ואז אתם עשויים להצטער על כך שלא פניתם לסוכנות אמינה. הסיכוי שסוכנויות אמינות יעשו טעויות מהסוג הזה מאוד נמוך.

סוכנות נסיעות כללית מול סוכנות מתמחה

האינטרס של סוכני נסיעות רבים הוא אחד ויחיד: למכור לכם קרוז במחיר הכי גבוה כדי להרוויח עמלות גבוהות. כל סוכן יודע שיש קרוז זול יותר שהמשמעות היא קבלת עמלה נמוכה יותר.

סוכנות מתמחה שהשם שלה חשוב שתתן לכם עצה כנה ואמינה.

עדכנו את סוכן הקרוזים שלכם

אם אתם מרוצים מהשירות ומהערך של סוכן קרוזים ספציפי, שמרו אתו על קשר וספרו לו אילו קרוזים אתם שוקלים, אפילו שנה או שנתיים בהמשך. בדרך זו, כשהם רואים מבצע חדש או עסקה מצוינת בהפלגה, הם יכולה ליידע אותכם.

אם אתם מתכננים קרוז קבוצתי, שימוש בסוכן קרוזים יעזור מאוד

מומח י הקרוז ידאגו לכל מה שאתם צריך, וינהלו את כל ההזמנות. אם אתם מתכננים קרוז קבוצתי עם חברים או משפחה, סוכן הקרוזים יעבוד עם כל צד כדי לוודא שכל השאלות שלו נענו. בנוסף, הם יתאמו הזמנות לסעודה ומיקומי החדרים.

כאשר אתם מזמין עם סוכן קרוזים, הוא אחראי על ההזמנה שלכם, וכל השינויים העיקריים צריכים להיעשות דרכם. דברים כמו החלפת חדר או בקשת הפחתת מחיר, אם עלות הקרוז שלכם יורדת לפני התשלום הסופי שלכם, יצטרכו להיעשות על ידי סוכן הקרוזים שלכם.

עם זאת, דברים שקשורים לתכנון החופשה שלכם נשארים בידיכם. כדוגמה, הזמנת מלונות, הזמנת טיולי החוף שהם זולים מול הצעה משולבת של חברות הקרוז או של סוכנויות נסיעות.

איך למנוע למנוע נפילה של עוקץ מסוכן קרוזים מזויף?

ישנם מספר צעדים שאתם יכולים לנקוט:

כ-90% מכל האימיילים הנשלחים ברחבי העולם הם ניסיונות ספאם, זיוף והונאות. המנע מלהגיב להצעות קרוז מפתות (פרסים מזויפים, בקשות לתשלום כדי לתבוע פרסים פיקטיביים, הונאת הגרלותמבקשים להזין או לאשר מידע אישי) ממקורות עלומים.

דוא”ל המתחזה למקור ידוע מבקשים מצרכנים להזין או לאשר מידע אישי

בקשו המלצות: שאל חברים, משפחה או עמיתים לעבודה אם הם השתמשו בסוכן בעבר ואם הם היו מרוצים מהניסיון שלהם.

המנעו מהמלצות בקבוצות קרוזים מפוקפקות.

השתמשו בחוכמת ההמונים ברשת ולא על המלצות אישיות עם מילים מנופחות ונבובות.

לסמוך על האינסטינקטים שלכם ואם משהו נראה לא בסדר, עדיף לחפש סוכן אחר.

השוואת מחירים: השוו את המחירים שמציע הסוכן עם אלה הזמינים ישירות מחברת השייט או אתרי תיירות אחרים כדי להבטיח שאתה מקבל עסקה הוגנת.

השתמשו באמצעי תשלום מאובטח: בעת ביצוע תשלום, השתמש ובשיטה מאובטחת, כגון כרטיס אשראי, כדי להגן על עצמכם במקרה של הונאה.

על ידי ביצוע שלבים אלה, אתם יכולים להבטיח שאתם עובדים עם סוכן קרוזים מכובד ואמין ושתוכניות החופשה שלכם בידיים טובות.

מרוצים מהסוכן שלכם?

ספרו לחברה. שיחות סלון, רשתות חברתיות ועוד.

הזמנת קרוז עם סוכן נסיעות: חסרונות

החלק הקשה ביותר למצוא סוכן קרוזים מקצוען ואמין, במיוחד אם אינכם מכירים מישהו שיכול להמליץ על אחד כזה. באינטרנט וברשתות יש נוכלים שרוצים לעשות כסף קל.

לא ניתן להזמין סוכן באמצע הלילה, תצטרכו לתאם שעות לשיחה בשעות הפעילות של הסוכן. אם אתם בכל זאת מזמינים את ההפלגה שלכם עם סוכן הקרוזים, תצטרכו לבצע את כל דבר אך ורק דרך הסוכן.

לדעתנו ניתן להגיע בקלות שבעה ימים בשבוע באמצעות, מייל, הודעת טקסט ווואטסאפ.

הזמנת קרוז באינטרנט: חסרונות

אם אתם מזמינים קרוז באינטרנט, אתם לוקחים על עצמכם את כל האחריות על הביצוע, קבלת החלטות ובדיקה למי לפנות במקרה של בעיה. אף אחד לא יתריע בפניכם על משהו ששכחת לשקול (ויזה, הזמנת טיסות בזמן) או להזכיר לך להזמין סיורי חופים (או, במקרים מסוימים, להתריע כאשר התשלום הסופי מגיע). כמו כן, אם תזמינו באינטרנט דרך אתר האינטרנט של חברת הקרוז, אתם עלולים להחמיץ מבצעים ספציפיים לסוכנויות שיכולים להביא לכם הטבות נוספות וחיסכון.

זה לא נדיר שזמני ההמתנה מול חברות הקרוז נמשכים זמן רב מאוד עד שאתם נענים, אבל אצל סוכן קרוזים יכול להמתמודד עם זה

לסיכום,

מטיילים חכמים יודעים שהזמנת שייט דרך סוכן שייט מומחה מספקת את המבחר הטוב ביותר של אוניות, מסלולים ופעילויות שיתאימו לצרכיהם. יועצי הקרוזים שאנחנו ממליצים הם מנוסים שלנו יכולים לעזור לכם לבחור את חופשת השייט המושלמת לכל אירוע.

הדרך הטובה ביותר לבחור את הסוכן הוא לשאול חברים שיתנסו ולקרוא חוות דעת בקבוצות לא מגמתיות.

הדרך הכי טובה שלכם להגיע לקרוז הזול ביותר הוא להשוות ולא לקבל ולהאמין למחיר הראשוני.

רוב האנשים מזמינים באופן עצמוני נסיעות באינטרנט. היום, לכל גולש קל להזמין טיסות, מלונות וסיורי חופים, אבל קרוזים זה סיפור אחר. תהליך ההזמנה ממש מסובך (יש מעל ל 40 פרמטרים: אוניות, מסלולים, קטגוריות חדרים, זמני אוכל, תשלום ועוד). לכן אנו ממליצים גם למטיילים בפעם הראשונה וגם מטיילים מנוסים, ישתמשו בסוכן נסיעות במקום להזמין הפלגות.

בהזמנת הפלגה עם סוכן קרוזים, אין עלות נוספת, והיא עשויה להיות זולה יותר במקרים מסוימים. אולי אפילו תקבלו תגמולים על קרוזים או מתנה על הסיפון מהסוכן שלכם. אם אתם קרוז בפעם הראשונה או מזמינים קרוז קבוצתי, הזמנה עם סוכן קרוזים היא כנראה הטובה ביותר.

בחירת סוכן קרוזים טוב יכולה להיות אחת ההחלטות הטובות ביותר שאתם מקבלים בעת הזמנת הקרוז שלכם.

ובקיצור

לאחר שמצאתם כמה סוכני שייט פוטנציאליים, מומלץ להרגיש את האישיות והסגנון שלו. אתם רוצים לוודא שאתם מרגישים בנוח לעבוד עם הסוכן ושאתם סומכים עליו שיעזור לכ לתכנן את השייט המושלם שלכם.

 

מקורות מידע נוספים להשלמת התמונה והבנת התחום

במשך שנים נכתבו עשרות מאמרים, למדריך לקבלת תואר מומחה בנושא הקרוזים. וזה מתאים למי שיש לו עניין לעשות את ההזמנה באופן עצמוני וחכם. להלן חלק מהם:

הגבלות גילאים במגוון מצבים בשייט תענוגות, בחברות הקרוזים

מהם הטעויות בבחירת חדרים עם מרפסות על אוניות קרוז?

איך לבחור את התא/החדר הטוב ביותר באוניית הקרוז

מקורות שימושיים לתכנון הקרוז שלכם

הזמנת טיסה ליעד ההפלגה

השתמשו באתר קיאק כדי למצוא טיסות במחירים משתלמים. המחירים המוצגים באתר הם מחירים סופיים ואין הפנייה לגורם שלישי. 

הזמנת לינה הקרובה לנמל היציאה

מומלץ להשתמש באתר בוקינג כדי להזמין מלונות בחו”ל ליד נמל היציאה שלכם. 

שווה לבדוק גם באתר Hotelscombined, שמשווה בין מחירי הלינות באתרים השונים.

קבלו >> טריק מיוחד שיכול לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת לינה!

הזמנת פעילויות ואטרקציות

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות באתר ויאטור ובאתר GetYourGuide. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית ותוכלו לבחור את הסיורים בעלי הדירוג הטוב ביותר כדי להבטיח איכות. 

הזמנת סיורי חופים ב-300 נמלי עגינה

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של סיורי חופים באתר shoreexcursion. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית וכוללים מעט משתתפים והבטחה להגיע בזמן לאוניה. האתר נחשב למקום ראשון בעולם באספקת סיורי חופים.

ואל תשכחו ביטוח נסיעות!

אנו ממליצים לקרוא אודות ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאתם מזמינים.

אתר הכי טוב העולם בנושא חוות דעת על אוניות קרוז והשוואות מחירים

קרוז קריטיק מאז הקמתו ב-1995 זכה במעמד של אתר השייט המשפיע ביותר שמביא חדשות שייט לצרכנים. האתר נרכש על ידי Tripadvisor בשנת 2007, והוא חלק מקהילת הנסיעות הגדולה בעולם.

במטרה לעזור לאנשים למצוא את השייט המתאים, Cruise Critic מציגה יותר מ-650,000 חוות דעת על שייט וכן עצות ומידע מצוות מומחי השייט בכל דבר, החל מבחירת ספינה ועד לתכנון הזמן שלך בנמל. האתר מציע גם מידע על מסלול ותמחור, מבצעים וטיפים לחיסכון בכסף.

Cruise Critic מציג סקירות של 700 אוניות שייט, כולל אוקיינוס, נהר, אוניות יוקרה ומסע, עם מידע מצוות המומחים שלנו, כמו גם ביקורות מאנשים שטיילו לאחרונה אוניות אלו. התוכן מכסה את כל ההיבטים של שייט, החל מתאים ואפשרויות לסעודה ועד לאווירה על הסיפון. Cruise Critic מספקת גם סקירה כללית של 120+ קווי השייט המופיעים באתר, וכמעט 500 נמלים ברחבי העולם, כדי לעזור לנוסעים למצוא את השייט והמסלול הנכונים, ולתכנן את הטיולים שלהם בביטחון.

 אתר ממוקד שייט הכולל ביקורות, טיפים ועצות לקהילה ענקית של סיירות. הפורומים של מבקרי השייט מספקים מקום לשאול שאלות, לתת עצות ולקבל עזרה בהזמנת השייט הבא שלך.

 מחפשים יועץ קרוזים? אתם מוזמנים לשאול

חובה לעשות שיעורי בית, לבדוק ולהשוות לפני שאתם ממלאים את הטופס!


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם