• תַפרִיט
  • תַפרִיט

שגיאות ו/או טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז (שייט תענוגות)

דף הבית » שגיאות ו/או טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז (שייט תענוגות)

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 11 דקות

בכתבה זו תקבלו המלצות והדרכות שיעזרו לכם להעביר את החופשה בקרוז בכייף ובצורה אופטימלית. כל ההמלצות וההנחיות הם אך ורק מנקודת ניסיוננו והשקפתינו הסובייקטיבית שאינה מעידה על הכלל.

השלב הראשון והמקדמי עוד לפני שעולים לספינת התענוגות

1. אל תצאו לבדכם או עם בן זוגכם

בטיולים רבים ראיתי שזוגות רבים ישבו להם לבדם ולא היו להם עם מי לשוחח ולחלוק חוויות. הדבר שונה אם אתם יוצאים לשייט רומנטיקה.

אם יש לכם חברים או משפחה, הם יהיו שם כדי לחפש אותכם. זה נכון במיוחד בלילה.

אם אתם בודדים עדיף שתיסעו בקבוצה. ממש לא חובה!

בארה”ב ישנו טרנד של פנסיונרים: לטייל במשך שנה. יוצא להם יותר זול ופעילויות מדיור מוגן או טיולים מאורגנים.

2.אי שימוש באתרי חברות השייט

 כפי שהטעויות הנפוצות שכבר רשומות, מעידות שבחירת הפלגה מורכבת. לא מומלץ להזמין ישירות מאתר חברת שייט או באינטרנט. כדאי לעבוד מול סוכן קרוזים מומחה (שחווה לא מעט) שיוכל להדריך ולהמליץ לכם גם על “בנק חדרים” שמוזיל משמעותית את מחיר הקרוז עם תוספות ותנאים טובים יותר מהסטנדרט.
יש להיזהר מהמלצת סוכן לחברות קרוזים מסוימות שהמחיר שלהם הוא זול לכאורה. יכול להיות אוניה מצוינת. רק מה? על כל שירות שתבקשו תשלמו לא מעט שבסיכום הכולל יהיה יקר יותר (מתלונות שהיגיעו למערכת).

 3. אל תבחרו את סוג השייט הלא נכון.

יש מבחר עצום של אפשרויות שיוט. יש אינספור דרכים שבהן תוכל לשייט, ולכן מציאת הסוג המתאים ביותר לתחומי העניין שלכם תהיה המפתח להנאה מהחוויה. טעות יוצרת חופשה אומללה עבור חלק מהמטיילים.

איזה סוג של קרוז הוא המתאים לך?

4.  בחירת יעד ומסלול שגוי.

לאחר שבחרתם את סוג השייט שאתם צפויים להנות ממנו, אז בחירת היעד הנכון והמסלול בתוכו היא חיונית. לא כל שייט ליעד שבחרת יהיה זהה. צריך לוודא שיש את השילוב הנכון של ים, ימי נמל. ישנם אזורים בעולם שרוצים לבקר בהם, וחשוב לוודא שמסלול השייט ייקח ליעדים הנכונים באזור זה.

 5. בחירת קו השייט לא נכון.

קווי השייט כולם שונים ומטרתם לספק חוויות הפונות לסוג מסוים של מטיילים הן מנקודת מבט דמוגרפית והן מבחינה גישה. אתם יכולים לבקר באותם נמלים בהפלגה של 7 ימים באזור ולקבל חופשה שונה לחלוטין כמו לינה, אוכל, בידור (או חוסר), קודי לבוש, מידת הפורמליות, שילוב אנשים ואפילו סוג הטיולים יהיה שונים.

6. בחירת תא נוסעים לא נכון

ספינות שייט גדולות יכולות להכיל עד 20 סוגים שונים של תאים, הפלגות נהרות יכולות להיות בטווח של 3 או 4 סוגים. מכיוון שכל ספינה שונה בעיצובה, צריך להבין את התכונות והאפשרויות עבור כל ספינה. עליכם לוודא כי אתם בוחרים תא העונה על הרגלי החופשה וההעדפות שלכם.
המדריך לבחירת התאים הטובים ביותר בהפלגה על ספינת קרוזים

כמה מהאנשים שמתעוררים בקלות חווים את השינה הטובה ביותר של חייהם בתא פנימי – שבו אין אור טבעי, והתנועה של הגלים בזמן מנוחה מפתה אתכם להירדם באפילה המוחלטת. אחרים צריכים אור טבעי ובאפשרותם לבחור תא עם נוף לים או עם מרפסת על סיפון גבוה – אבל שימו לב היכן התא שלכם ממוקם.

ניתן להפוך את כל חווית השייט שלכם לטובה או לרעה בהתאם למיקום התא שתבחרו. מה שנמצא על הסיפון מעל או מתחת לתא שלכם יכול להשפיע על השיוט שלכם.

הימנעו מתאים קדמיים בסיפונים התחתונים ליד המנוע ו/או העוגן. כשהספינה נכנסת לנמל מוקדם בבוקר, הקול של העוגן היורד לאט לאט, יעיר אפילו את אלה הישנים שינה עמוקה ביותר.

הימנעו מעל או מתחת למזנון.

הימנעו תאים מעל או מתחת לאזורי המטבח.

הימנעו תאים מעל או מתחת לאולם התצוגה.

הימנעו מתאים מעל או מתחת למרכז הכושר.

הימנעו מתאים מעל או מתחת מועדון הלילה.

הימנעו מתאים מעל או מתחת לתיאטראות.

הימנעו מתאים מעל או מתחת לבר.

הימנעו מתאים מעל ומתחת לבריכה.

הימנעו מתאים מעל או מתחת קזינו.

הימנעו מתאים מעל או מתחת לבר.

הימנעו מתאים מתחת או מעל אזורי הצוות.

הימנעו מתאים ליד אטריומים רב-מפלסים.

סיפונים רבים של ספינות שייט אינם מציגים את כל הפרטים עבור אזורים בחלקים מהסיפון. הם עשויים פשוט להאפיר את האזור. אלא אם כן אתם יודעים מהו אותו אזור אפור, עדיף להימנע מאזורים אפורים.

לא להתפתות למחירים זולים החל מ…. מדובר על חדרים עם התוכניות הכי גרועות שיש. מיקום גרוע על הספינה.

מיקום התא הכי טוב באוניית הקרוז?

שדרוג תא חינם – מובטחות ( Guarantee )

מלכודת דבש

לפני שנים היה מאד מקובל לעשות תוכנית של שדרוגי גארינטי (הרעיון מאחורי זה מבטיח כי יוקצה לכם תא פנוי באותה קטגוריה או יותר). נוסעים היו מזמינים תא סופר בסיסי מקווים כי חברת הקרוזים תשדרג אותם לתא עם נוף לים או עם מרפסת. אותם הזמנים חלפו להם, ואף על פי שיתכנו שדרוגים הסיכוי שזה יקרה איננו בגדר הסביר.

ההמלצה, היא להזמין את התא ברמה גבוהה כי אז אתם תהיו מרוצים. וזה גם בהזמנת קטגוריות מובטחות. אתם יכולים בדרך כלל לחסוך כמה מאות דולרים על ידי הזמנת תא מובטחת לעומת הזמנת תא מסוים. עם זאת, אתם מוותרים על השליטה במקום שבו נמצא התא. אם תחליטן להזמין במובטחות, ודאן כי אתם תהיו מאושרים בכל מקום שחברת השייט תקצה לכם. אם זה לא המקרה, טוב יותר לשלם קצת יותר עבור תא מסוים.

מקרה שממש סיפר לי חבר ביום כתיבת מאמר זה. הבחור הזמין גרנטי לחדר בקטגוריה מסוימת וקיבל תא בקומה 14 ליד אזור לבן (שבו יש רעש של מכונות), שלושה ימים הוא סבל עד שהחליפו לו. ואחר כך רצה להתלונן שלא בצדק (הוא חתם על כך בחוזה)

7. להזמין מוקדם מידי. אבל…………

בדרך כלל החדרים הטובים נחטפים איך שמתחילה ההרשמה. אבל אם לא חשוב לכם היכן החדר, אז ישנם מבצעי הרגע האחרון שיכולים להגיע למחירים מגוחכים (אבל מי אמר שאז תמצא חדרים טובים, טיסות ואו לינות).
הערה חשובה: היום, רק סוכנים הוגנים מיידעים אותך על ירידת מחירים ומעדכנים את חשבונך (ואם זה עולה הסכום נשאר) עד שלושה חודשים לפני ההפלגה שבו הינך נדרש לשלם את הכל.

ה

8. לא להזמין טיסות ברגע האחרון

יכול להיות שהזמנת קרוז ברגע האחרון יכול להיות זול מאוד, אבל, אין הדבר חל על טיסה ברגע האחרון. לא תמיד יהיה מקום פנוי במחירים נמוכים. בסוף תשלם הון תועפות כדי לטוס לנמל המוצא שלכם או בחזרה הביתה מנמל הנחיתה וגם עלות המלון מתייקרת.

9. אל תבצעו טיסה באותו יום של השייט

אם הטיול שלכם עובד כמו שצריך והכל מתקתק כמו שעון, אתם מאושרים יותר. אבל, לעתים קרובות יותר מאשר היינו רוצים, אנחנו נתקלים בבעיות.

בעולם שבו כמות תיירות בינלאומית, נוצרים עומסים בהרבה מקומות כך שבטיסות יש הרבה עיכובים (ובמיוחד בארצנו הקטנטונת) ואז כ 75% של טיסות יוצאות בזמן. המטיילים בקרוזים נוטים לתת אמון בתכנון הטיסות שלהם לנמל העגינה של הקרוז.

כאשר אתם מגיעים מאוחר בחופשה בארץ יש השלכות מינימליות. המלון לא זז ממקומו. אבל, חופשת שייט, אם אתם לא מגיעים לנמל בזמן, הספינה תפליג בלעדיך!!!!

אם אתם מאחרים, חברת הקרוזים לא תיתן לכם החזר על האיחור לספינה. לא מעניין אותם ובצדק שהייה גשם זלעפות או סופת שלג גדולה, שסגרה את שדה התעופה.

לא מעניין את חברת הקרוזים אם למטוס היה בעיות מכניות וצריך היה לבטל את הטיסה.

לא מעניין את חברת הקרוזים שהפסדתם את טיסת הקוניקשיין שלכם.

לא מעניין את חברת הקרוזים שהרכב שלכם נתקע בדרך לנמל העגינה. המשנה מה הסיבה – אם אתם לא מגיעים, הספינה יוצאת בזמן ואתם תאבדו את כל הכסף שהוצאתם על ההפלגה.

ולכן, כל כך הרבה דברים שיכולים להשתבש בתהליך ביום היציאה לשייט, ומאד מסוכן לטוס באותו יום כמו הספינה שלכם יוצאת. ולכן שווה את עלות נוספת קטנה לטוס ביום הקודם או יומיים, להישאר לילה בבית מלון סמוך, לישון בכייף וברוגע ולהתחיל את הקרוז כראוי.

10. אל תשכחו לארוז את הדברים החיוניים לכם

דברים חשובים לכם, ארזו מראש. אבל גם אפשר לקנות שתצא לחופי בעגינה.

(9) אריזה את הדברים הלא נכונים. צריך להבין את קוד הלבוש על הספינה וגם את האקלים. לוחות הודעות שייט מלאים בסיפורים על אנשים עם בגדים לא נכונים. ולכן, צריכים להצטייד בפריטים מתאימים.

מומלץ לקרוא גם על ציודים מומלצים לקרוזים. לא חיוני אבל כדאי.

11. אל תצאו בלי ספר טוב

הפלגות הם אידיאליים עבור מרגוע עם ספר טוב. מומלץ להביא רומן (או שתיים, שלושה) או להוריד ספרים למכשיר ה- iPad או Kindle .

12. אל תוותרו על תכנון מה לעשות בימים שיורדים לחוף

מחירי הסיורים של הספינות מאד יקרות. ולכן כדאי לקרוא חומר ולעשות טיול אישי או להזמין בחברה חיצונית שמתמחה בסיורי חופים (ושיש לה רקורד טוב).

אני גם ממליץ להשתמש ביועצת טיולים לתכנון > צור קשר יש לאתר מאגר של יועצים שישמחו לעזור לכם ותחסכו כאב ראש, טעויות וכסף רב.

13. אל תשכחם להכין את התרופות שלכם וגלולות נגד מחלת ים.

היום האוניות גדולות ומאוזנות בים אך יש כאלה הסובלים ממחלות ים. אז לא לשכוח לקחת עם קצת מזל לא תצטרך את הגלולות למחלת הים, אבל זה טוב לדעת שהם ארוזים, רק למקרה.

כיצד למנוע מחלת ים בהפלגה?

אז אתם על ספינת תענוגות, מוכנים לצאת לחופשה חלומית. ארזתם את התיק שלכם, ערכתם את המחקר שלכם על הערים המקומיות ברשימת הטיולים שלכם, ועשיתם את התיאבון שלכם ליהנות מהסעודה האינסופית על הספינה.

למרות הגודל והיציבות של הספינה, אתם תפגעו עלולים להתקל במקרה פתאומי של מחלת ים. אתם לא יכולים לשאת להסתכל מעל הסיפון כדי ליהנות מהאוקיינוס ​​העצום ומרוח הים. כל צעד שאתם עושים גורם לכם להרגיש קצת יותר בחילה.

ספינות השייט של היום בנויות כדי למזער את התחושה המתגלגלת שנוסעים עלולים לחוות עקב גלים או רוח. למרות כמה גדולות ויציבות ספינות השייט של היום, ישנן דרכים רבות לעזור למנוע עוד יותר מחלת ים בזמן שייט. לא לפחד, להביא תרופות למחלת ים, כדי שתוכלו ליהנות ולהתפנק במלואם בחופשת השייט שלכם!

מה שעוזר לרבים להתגבר על מחלת ים
ג’ינג’ר

ג’ינג’ר ידוע בתכונות טבעיות נגד בחילה. יש לו יכולת מדהימה למנוע סחרחורת בנוסף להרגעה של קלקול קיבה. אם לעיסת חתיכת ג’ינג’ר נא לא מושכת אותכם, אפשר בכוס תה. אם אתם מעדיפים להימנע מהטעם של ג’ינג’ר, זמינים גם סוכריות ג’ינג’ר או כדורי ג’ינג’ר שיכולים לעזור להפחית את מחלת התנועה.

מִנטה

בדומה לג’ינג’ר, מנטה היא תרופה טבעית נוספת שידועה כמרגיעה קלקול קיבה. שתו אותו בתוך תה, או תנו לממתק מנטה להתמוסס בפה. תופעת לוואי נעימה היא נשימה רעננה של מנטה!

מדבקה למחלת ים

scopolamine, מדבקת מחלת הים זמינה בדרך כלל במרשם רופא בלבד. שמים אותו מאחורי האוזן לפחות ארבע שעות לפני הנסיעה. יעילותו עשויה להימשך עד שלושה ימים. זכרו שבדיוק כמו תרופות מרשם אחרות, יש לנקוט באמצעי זהירות כדי להפחית תופעות לוואי שליליות. אם תחליט ללכת עם האפשרות הזו כדי להרחיק את מחלת הים שלכם, הימנעו משתיית אלכוהול והיו מודעים בזמן שאתם לוקחים בספורט ימי מכיוון שאתם עלולים להרגיש מבולבלים. התייעצו תמיד עם הרופא שלכם לפני נטילת תרופה כלשהי.

רבול או דרמאמין

תרופה ללא מרשם, כמו Gravol או Dramamine, היא אפשרות נוספת לעזור לכם לנצח את מחלת הים.

בחירת חדר אירוח

כדי למנוע מהגלים המטלטלים לגרום לכם להרגיש בחילה, בחרו חדר אירוח לכיוון מרכז הספינה שבו תנועת הספינה פחות בולטת. חדר אירוח במרפסת יאפשר לכם גם לגשת לאוויר צח בעת הצורך.

זכר את התרופות הללו למחלת ים, והיו בטוחים שתוכלו ליהנות מחוויית טיול מדהימה בהפלגה הבאה שלכם!

14. ביטוח ייעודי לקרוזים

ספינות שוהות בים שעות רבות (אם לא ימים) עד שמגיעים לנמל היעד הבא. מקריאה באתרי מידע מסתבר שלכל חברה, כמעט כל שבוע יש מספר מיקרי חירום. ספינות שייט המיועדים למבוגרים יהיו עדים מיקרי התקף לב או שבץ.  אך יש יותר סיכוי כי מקרה חירום רפואי יקרה על הים כמו על הקרקע. זה יכול להיות שיורדים במדרגות או שתהיה לנו תאונה בטיול על החוף.

אם הספינה נמצאת בלב האוקיינוס ​​וצריך לפנות לבית חולים יבשתי שנמצא במרחק מאות קילומטרים, המחיר יעלה הון. רוב האנשים לא חושבים על ביטוח הקרוז, או את העלות של קרוז אם אתם חולים. אבל הערך האמיתי של ביטוח קרוז הוא רפואי חירום והפינוי. אם לא ביצעת ביטוח וקרה לך אסון צפה לפשיטת רגל כלכלית. נכון, הסיכויים שאתם צריכים ביטוח הוא נמוך, אבל הסיכון הוא גבוה מאוד שאתם יותר מבוגרים ו/או לא אחראי מספיק.

לידיעה: עלות מ/שוערת ממוצעת של פינוי מסוג כזה עלולה להגיע לפחות ל……. 250,000 $.

ביטוח עושים אך ורק אצל סוכן אנושי ולא אינטרנטי. מדריך הביטוחים לנוסעים לחו”ל. וזאת לאחר שחווינו אירוע מצער שלא היינו מודעים לפרט שלא הובהר כראוי באתר וכתוצאה מכך לא קיבלו את התביעה.

 15. שכחתם פרטים כמו דרכונים וויזה

 דרכון הוא הצורה הרגילה ביותר של זיהוי גם אם אתם שים בתוך מדינתכם. להשאיר אותו בבית היא אחת הטעויות הנפוצות יותר שאנשים עושים במיוחד אם הם יוצאים מנמל ביתי (חיפה למשל). מדינות מסוימות דורשות מספר מסוים של חודשים לפני שתוקפו יפוג ומספר עמודים ריקים. צריך לבדוק זמן רב מראש שהדרכון בתוקף ולקבל אשרות.

16. לתת לתקציב שלכם לצאת משליטה

יכולות להיות עלויות רבות על כרטיס ההפלגה שלכם, בנוסף תשלום השייט. עלויות נוספות על הסיפון כמו טיפ ומשקאות. העלויות הנוספות משתנות בהתאם להפלגה ולקו השייט. ברגע שאתם נכנסים למטוס אתם צריכים לפקח ולשלוט על ההוצאה מכיוון שהיא יכולה לעלות אם לא תיזהרו.

 17. הפסקת תכנון לאחר שהזמנתם את ההפלגה. 

כדי להפיק את המרב מהזמן המוגבל שיש לכם בנמל, צריך ואפילו חובה לתכנן מה הולכים לעשות בכל נמל לפני שעוזבים. ברוב הנמלים שוהים 6 עד 8 שעות. אם אתם מתכננים לטייל בעצמכם, בדקו את אפשרויות התחבורה. אם אתם מתכננים לקחת את הטיולים של הספינה בצעו הזמנה כדי למנוע אכזבה מכך שהם נמכרים.

במהלך הקרוז

18.אל תשכחו להיות נחמדים לצוות הספינה

הצוות עובדים קשה בשביל שתהנה. אז, חייכו אליהם ותודו להם על העבודה. אין גמול גדול מזה. אם תקנו להם משהו קטן וטוב, יתבטא בהפוכה לטובה וגם ישפר את החוויה שלכם.

19.אל תפקירו את ילדכם

שאתם בקרוז עם ילדיכם, לא לתת לילדים לרוץ בחופשיות ברחבי הספינה. להיות בהשגחה.

20. אל תאבדו ערנות. היזהרו מהונאות

חופשות קרוז זה המקום שבו צריך להיות משוחרר ולהירגע. אבל נסיעה עם כמות רבה של נוסעים אחרים ועם מאות אנשי צוות כמו בכל מקום שיש אנשים, יש פוטנציאל לסכנה. מדי פעם אנו שומעים סיפורים באינטרנט ובטלוויזיה על נוסעים שהפכו לקורבנות של נוסע אחרון חבר צוות שמנצלים את חוסר הערנות של הנוסעים. המנעו מלקשור יותר משיחה עם נוסעים שאינך מכיר ובעלי דעות דומות. רוב הנוכלים יודעים זהות נקודות חלשות ולנסות להתחבב עליכם.

21. אל תמנע להשתתף בפעילויות היומיומיות

בבריכה כבר הייתם? אז למה לא לנסות משהו שונה? ישנם פעילויות רבות המשולב כגון: בינגו, טעימות יין שיעורי מחשב, שיעורי ריקוד סלוניים ועוד בחינם.

22. לא חובה שתנסו את כל המסעדות המיוחדות

רוב הארוחות שלכם בחדר האוכל הראשי ו/או בבופה הם מצוינות. אפשר גם לנסות משהו חדש שלא הכרת, לגוון. אך מיותר ללכת כל יום למסעדה אחרת שגם עולה כסף.

23. לא לעשות בלאגן בחדר

נכון, אתם בחופשה. אבל בלאגן בחדר שהוא לא סופר מרווח, עלול לגרום לפציעות או לאובדן של פריטים חשובים. למשל, כרטיס העלייה לאוניה.

24. אל תגנבו

נכון, החלוקים והמגבות שקיבלתם ממש רכות ונעימות למגע. הסטים של הקפה ממש מקסימים. חשוב כמה פעמים לפני שהפריטים מחליקים אל המזוודה שלכם.

יש מצב שתחויב במחיר מופקע אם תיתפס. הדבר היחיד שאתם יכולים להשאיל זה העט שבתא, בקבוקון של שמפו.

25. לא להדביק סרט אל הקיר או הדלת

בבניית התא הושקעו סכומים לא מבוטלים, סרט יכול להשאיר סימנים או לקלף צבע, אז בבקשה להפגין כבוד. אם אתם חייבים להשאיר פתק או לקשט את התא, אין בעיה! קירות התא ודלתות הן עשויות ממתכת, ולכן קחו איתכם כמה קליפים מגנטיים לתוך המזוודה שלכם, ואתם יכולים לתלות מבלי לפגוע בעבודת הצביעה.

26. אל תשכחו את הפריטים שהשארתם בכספת

הכספת בתא בטוחה לאחסן את התכשיטים, טלפון סלולרי, דרכון, כרטיסי אשראי מזומנים מיותרים ועוד. אם יש נטייה לשכחה, מומלץ לשמור אותם במזוודה מתחת למיטה או במקום אחר שבו אתם תזכרו אותם.

27. אל תשאירו את דלת המרפסת פתוחה

איזה כיף לשמוע את גלי הים בלילה. אבל דלת פתוחה עלולה לגרום לתקלות בגלאי העשן (כן כן, לא טעות), לבזבוז אנרגיה של המזגן שפתחת ולגרום לו לעבוד קשה יותר ואולי לנזק, לגרום לרוח בזמן שאתם ישנים ולהעיף דברים בחדר.

28.אל תשתמשו במעליות אם אתם יכול להימנע מהם.

לפעמים מחכים כמה דקות למעלית לכל כיוון. מבזבזים הרבה זמן על המתנה ואם אתם יכולים, רדו במדרגות ואולי תוריד את הקילוגרמים המיותרים.

29. אל תתעלמו מהניוזלטר היומי.

כל ערב, אתם מקבלים את הניוזלטר היומי על המיטה שלכם, על מה שקורה ביום שלמחרת. הניוזלטר מכיל את כל מה שאתם צריכים לדעת על פעילויות, אירועי אוכל, אירועים מיוחדים, וכל מכירות מיוחדות או הנחות. אני ממליץ לא לזרוק ולא להתעלם ממנו. אני שם אצלי צמוד בכיס.

30. לא לאכול את כל הארוחות במזנון.

מומלץ לקום בניחותא לא למהר ולאכול לאט ולא כל המנות, יש גם ארוחת צהרים, ארוחת ערב ועוד ארוחות ביניים.

31.  לא להשתמש בכורסאות במשך שעות.

כמוכם, יש עוד הרבה אנשים המעוניינים להנות ולבלות בבריכה. אז אם אתם מתכוונים להעדר זמן מסוים, אל תשימו ספר, מגבת או משקפי שמש.

32. אל תלכו לספא או בחדר הכושר בשעות השיא.

33. אל תשכחו לשים קרם הגנה, משקפי שמש, כובע וגם כיסוי גוף.

מומלץ לקרוא על ציודים מומלצים לקרוזים

34. לא להתחיל להשתכר משעה 9 בבוקר. 

כל מי שיתחיל להשתכר מוקדם, יפסיד את החוויה, כאשר בערב הוא יהיה גמור וילך לישון. זכור, באת להנות.

35. אל תבלו רק בתוך הספינה (באזורים הפנימיים)

חלק מהכיף בשייט זה לחוש את רוח הים ולהנות מהנוף ולא לבלות רק לטייל בספא, קזינו, סרטים, הרצאות, בינגו ועוד.

36. אל תישנו רוב היום בחדר.

באנו לחופשה, לא?  זה זמן לחגוג עד מאוחר אתם לא משלמים כל כך הרבה כסף רק כדי לנמנם. השתתפו בפעילויות הכיף שהספינה שלכם מציעה.

37. אל תשכחו את התקציב שלכם.

אנחנו חוזרים ומדגיגים

בימי ים, אם אתם משועממים, זה די קל צריך לבזבז במכונת מזל או ללכת לקניות. אז זכרו כי תקציב החופשה עלול לחרוג.

38. לא לעשן בחדרים, במרפסות ובמקומות ציבוריים

בנוסף להיותו של העישון מטרד ציבורי, ישנה בעיה בטיחותית שעלולה לגרום לשרת הספינה. לכן הוקצו מקומות ייעודיים לכך.

39. לא מומלץ לקחת סיורי חופים של אניית הקרוז

מחירי סיורי חופים יקרים להחריד. יש פתרונות טובים המוזילים וגם איכותיים יותר.

כל המידע והטעויות שיש להימנע בסיורי חופים בעת הקרוז

במרפסת ספינות הקרוזים

כיף לא נורמלי חדר עם מרפסת, רוחות הים, קפה וספר הבוקר, נוף מושלם בכל יום. מה יש לא לאהוב? אבל זכור המרפסת איננה פרטית ולכן חייבים להיות מודעים שיש דברים שאסור לעשותם.

40. אסור לנגן מוזיקה בקול רם וגם לדבר בקול רם או להתווכח בקולניות

נכון, שילמתם על החדר ואתם זכאים להנות ממנו. אך זכרו שגם אחרים נמצאים בספינה וחלקם מעוניינים לישון בשעות שאתם ערים (לא כולם ציפורי לילה או ציפורי יום). היות שקירות התאים לא עבים ובולעי קול לא כולם אוהבים אותה המוזיקה שאתם אוהבים ולא כולם מעוניינים לשמוע את תוכניות הטלוויזיה עד 3 לפנות בוקר, אז כבדו את השקט והשלווה של שכנייך. אז אם אתם נחים במרפסת שלכם ואתם משתוקקים לשמוע מוזיקה, אז רק באמצעות אוזניות.

הדבר המנומס לעשות הוא לשמור על קול נמוך. גם אם אתם לא זקוקים לפרטיות.

41. אסור לקיים יחסי מין

הרבה אנשים מקיימים יחסי מין על ספינות שיוט. לעשות אהבה – תחת כיפת השמים נראה רעיון רומנטי, אבל סקס על מרפסת הספינה הוא גלוי למרפסות ואנשים בנמל. וזה גם מסוכן מבחינה בטיחותית, קרו מיקרים לא נעימים.

42. אסור להשתזף בעירום

זה שיש לכם מרפסת, לא אומר שאתם צריכים לנהל פעילות בעלת אופי אישי בחוץ. לעתים קרובות, יש מרפסות שהם מדורגות, כלומר אלה מעליכם יוכל לראות את כל הפרטיים האינטימיים שלכם.

43. אסור לעמוד או לטפס על מעקה

מבחינה בטיחותית חל איסור לטפס ממרפסת למרפסת או לעמוד על מעקה. לא הייתם רוצים בסופו של דבר למצוא את עצמכם במים.  אם יש לכם ילדים, לפקוח עליהם עין וגם לסגור ולנעול את הדלת למרפסת כאשר המרפסת לא בשימוש

44. אסור להשליך חפצים לים

זה לא רק בעיה של איכות הסביבה זה גם מסוכן עבור המרפסות לידכם ומתחתיכם. והכי חמור, זה פריצת להבות אש מהשלכת בדל סיגריה.

45.  אסור לתלות בגדים יבשים

אני כמו כולם מכסה בהם את הכיסאות או השולחנות במרפסת, וזה אולי נראה כמו פתרון נהדר בהתחלה, אבל בגדים מקבלים לחות ומהים, ואם יש משב רוח חזק אתם עלולים למצוא את עצמכם ללא בגד ים או דבר אחר כי הביגוד עף ברוח.

וגם

באוניות קרוז לא חשמליות יש סיכוי שהאפר מהארובה במיוחד באזור האמצע לכיוון הירכתיים (זוכרים שנוסעים קדימה בחרטום?)

אם תשמרו על הדברים אלו, צפו לשיוט בטוח ומאושר.

שחכנו משהו?

מעוניינים במומחה קרוזים?

אם יש לכם מספר חברות שמעניינות אתכם, אתם יכולים לבחור מספר אופציות.
אם אינכם בטוחים, כיתבו מדינה שממנה תרצו לצאת או "לא יודעים".
כיתבו לנו את היעדים שבהם תרצו לבקר במהלך השייט.
כיתבו תאריך מדויק ככל האפשר. אם אין לכם תאריכים - כיתבו חודש ושנה. מומלץ גם לכתוב אם אתם רוצים לצאת בתחילת / אמצע / או סוף החודש.
כיתבו לנו כמה חדרים משפחתיים, כמה חדרים זוגיים והאם אתם רוצים חדר פנימי / עם חלון / עם מרפסת / עם דלת מקשרת.
זה הזמן לכתוב לנו בקשות מיוחדות שיש לכם.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם