• תַפרִיט
  • תַפרִיט

10 עצות חיוניות, איך לשמור על הבית בצורה בטוחה בעת חופשה.

דף הבית » 10 עצות חיוניות, איך לשמור על הבית בצורה בטוחה בעת חופשה.

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

חוק מרפי למטיילים: אם משהו משתבש, הוא ישתבש כשאתם בחופשה – וזוהי מן הסתם, התקופה הגרועה ביותר שבה עלול לקרות בבית. להגיע הביתה חזרה מירח הדבש שלכם, מהספארי באפריקה או משייט בים התיכון, יכול להיות מבאס, אבל חזרה ממסע בלתי נשכח ולגלות שמשהו השתבש לחלוטין בבית, יכול להרוס באמת.

איך לשמור על הבית בצורה בטוחה כשנמצאים הרחק ממנו

כדי שדברים ישתבשו, בית או דירה שנותרים ריקים כשבעליהם מטיילים, הם יעד מפתה לפושעים. איננו רוצים להפחיד אתכם – או לגרום לכם לפחדים בנוגע לחפצים היקרים שלכם כשאתם מבלים לכם על חוף באיים הקריביים. אולם, חובה שכל מטייל ינקוט בכמה צעדים חשובים, כדי לשמור על הבית בטוח בזמן שרואים עולם.

נקיטה בכמה אמצעי מניעה בסיסיים (שלהם נדרש דקות ספורות להכנה), יכולים לחולל פלאים, כדי לעזור לכם לשמור על ביתכם בטוח מבחינת הבטיחות בחשמל, צינורות שבורים, התפרצויות לבית ועוד, כשאתם נמצאים הרחק מהבית.

הסתייעו בחברים

דבר פשוט, אך עם זאת מכריע, כדי לזכות במוח רגוע בזמן שנוסעים, הוא לבקש מחבר או שכן לשים עין על הבית בזמן שאתם רחוקים. ראשית, שחדו את החבר שלכם עם כמה עוגות טריות אפויות, או עוגיות. לאחר מכן, בקשו ממנו או ממנה להגיע לביתכם פעם ביום, או בערך, ולבדוק את המקום.

תנו לאותו אדם את המפתח, כך שהוא/היא יוכלו להכניס גם את הדואר פנימה, להאכיל את החתול, להשקות את העציצים, לפנות את העלים וכו’. אם אין לכם מקום חניה, יתכן וגם תרצו לתת לאותו אדם מפתח למכוניתכם – כי אי אפשר לדעת, מתי צריך יהיה להזיז את הרכב. לו/לה אמורים להיות גם פרטי הקשר שלכם, ועותק של המסלול, במקרה של מצב חירום.

יש לכם יותר מאדם אחד שיכול לבקר בביתכם בזמן שאתם נמצאים רחוק? אם כן, ספרו להם אחד על השני ! אם השכן הוא זה שביקשתם ממנו לשים עין על מקום המגורים שלכם, אם צריך לקרוא למשטרה, או לשמור על החתול, אל תגידו שלא הזהרנו אתכם.

אל תכניסו רעיונות לעבריינים דרך האינטרנט

בעולם שנראה שכל אחד יכול לגלות דברים במדיה החברתית, חשוב לעצור רגע ולחשוב: מי בדיוק קורא את החומר הזה? האנונימיות של האינטרנט עלולה לעודד אותנו ולחלוק מידע אישי מבלי להבין ממש שאולי יש מאות זרים גמורים שמקבלים את הגיגי ליבנו.

האם הייתם מכריזים בפני המון אדם, שעתם עומדים לעזוב את ביתכם ריק למשך שבועיים בחודש זה? אם לא, אזי, אתם צריכים לחשוב פעמיים לפני שאתם מפרסמים פוסט על תוכניות החופשה המפורטות שלהם במדיה החברתית – ובמיוחד, אם המידע הזה גלוי בפני משתמשי האינטרנט, מלבד מאשר לחבריכם ובני משפחתכם (ויתכן שכן). שימו לב: תמיד תוכלו לפרסם תמונות מחופשתכם לאחר שאתם חוזרים.

היו זהירים לגבי מה שאתם אומרים במשיבון הקולי גם בטלפון. המתקשרים לא צריכים לדעת שאתם לא בבית – הם רק צריכים לדעת שאינכם נמצאים ליד הטלפון ברגע זה.

לעדכן את המשטרה

שיקלו את הרעיון להודיע למשטרה אם אתם יוצאים לחופשה. אין צורך להודיע להם על חופשת סופשבוע, אך כן הודיעו להם אם אתם עוזבים את העיר למשך תקופה ארוכה יותר משבוע, או שבועיים. אולי המשטרה תוכל בדרכה לעבור על יד ביתכם בזמן הסיור, ובמיוחד אם אתם גרים בעייר קטנה. אם יש לכם אזעקה, השאירו את מפתח הבית ואת הקוד למישהו שאתם בוטחים בו, והעבירו את השם עם מספר הטלפון למשטרה ולחברת האזעקות. יתכן ותרצו גם ליידע את הסיור השכונתי על התוכנית, אם קיים כזה באיזורכם.

להשאיר וילונות סגורים – או פתוחים?

לפני שיוצאים לחופשה, יתכן ותחליטו לסגור את הוילונות, כדי למנוע הצצה לתוך ביתכם, כדי לראות אם אתם נמצאים. עם זאת, וילונות סגורים גם מונעים מבעד כאלה שרוצים לעזור – משטרה, שכנים, או החברים – מלראות את פנים הבית.

לכן, מה ההצעה הטובה ביותר? השאירו את הוילונות בדיוק כפי שאתם רגילים להשאירם כשאתם בבית, מאחר ולעשות שינויים בולטים, עלולים לרמוז על כך שאינכם בסביבה – ובמיוחד, אם זה לא אופייני שאתם משאירים את הוילונות סגורים במשך שבועיים.

סלקו תכשיטים יקרים כגון תכשיטים או מחשבים מחוץ לטווח הראייה של החלון. אחסנו מסמכים בעלי ערך וחשובים בכספת הביתית.

האורות דולקים, אך אף אחד לא בבית

אל תשאירו את האורות דולקים בבית במהלך כל החופשה, במאמץ להראות כאילו מישהו נמצא בבית. חשבון החשמל יגדל מאד, והאורות בבית המבליחים במשך הלילה, עלולים להיראות קצת חשודים.

במקום זה, רכשו טיימר להדלקה וכיבוי אורות, (שעון שבת) שיוכל להדליק ולכבות את האורות באופן אוטומטי, בהתאם לתוכנית התכנות שלו. העבריינים ששמים עין על הבית, ישימו לב כשהאורות נדלקים ונכבים, וככל הנראה יניחו שמישהו שנמצא בבית מדליק ומכבה אותם.

הפסיקו את קבלת הדואר

הודיעו על הפסקת העברת הדואר והעיתונים, או סדרו שחבר או שכן יאסוף אותו כשאינכם בבית. אחרת, ערימת עיתונים המצטברת, עלולה לאותת לעבריינים שאותם בעלים אינו בבית. לא צריכה להיות בעייה להפסקת הבאת הדואר, אם אינכם עומדים להיות מחוץ לבית במשך יותר מלילה או שניים, אך אם אתם חוששים בנוגע לבטיחות הדואר, שדרגו את מנעול בטיחות תיבת הדואר שלכם.

להוציא מהחשמל

הוציאו מהחשמל את הטלויזיה, המחשב, הטוסטר אובן וכל האביזרים האחרים, כדי להגן עליהם מפני מכת חשמל. זה יעזור לכם גם בחיסכון בחשמל. מתקנים רבים עדיין צורכים אנרגיה אפילו כשהם מכובים.

סלקו את המפתח הרזרבי

ליתר ביטחון, אם עבריין מתאר לעצמו שאתם נמצאים בחופשה הרחק מהבית, סביר שהוא או היא, יחפשו במרפסת כדי למצוא מפתח רזרבה. לכן, סלקו כל מפתח רזרבי שנמצא מתחת למחצלת, תיבת הדואר, מעל למסגרת הדואר, או מתחת לעציץ הפרחים לפני שאתם עוזבים את הבית לחופשה. אם אתם חייבים להשאיר מפתח רזרבי מחוץ לבית, שימו אותו במקום מוסתר היטב, ובקופסא נעולה ניידת.

השתמשו במערכת לניטור פעמון הדלת

מערכת וידיאו לפעמון הדלת, מאפשרת לכם לראות, לשמוע ולדבר עם מבקרים, מכל מקום בעולם, וזאת דרך הסמארטפון. ברגע שמזהים תנועה בדלת, נשלחת הודעת התראה לטלפון, המבטיחה מעקב קבוע מכל מקום.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם